Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

woody

Po pravdě.V které americké kriminálce jste viděli 40 mrtvých? Nemyslím tím výbuchy, honičky, přestřelky, kde jsou lidi koseni geometrickou řadou nebo objevování hrobů sériového vraha.Ale normálně chladnokrevně zastřelené prostitutky, mafiáni, pasáci, policisté. To je Magnum Force, nejbrutálnější krimi jaké můžete vidět.Pětice samozvaných soudců ve službách zákona si dala za úkol povraždit co nejvíce sanfranciské lůzy! A daří se jim to dobře.Po čtyřech minutách filmu jsou 4 mrtvý.Po dalších deseti(minutách) dalších deset(mrtvol). Dva z té pětice hanby v uniformách se později představili jako vzorní policisté Hutch (David Soul) a jeden ze zásahovky SWAT (Robert Urich).V roli Harryho šéfa špičkový Hal Holbrook(Hluboké hrdlo!No přece nejtajemnější člověk všech dob! Jéžiš, tož se kokněte na Všechny prezidentovy muže!)Clintovi je to spíše jedno až do chvíle, kdy se stane jedním na seznamu.Fascinuje mě už ten úvod ve stylu Hříšní lidé města pražského kdy se na červeném plátně objeví Magnum 44, proběhnou titulky a Harryho kanón vystřelí.A že je tam celý film jako klaďas, proč nemůže být jen tak mimochodem zabit, že?A dojde i na honičku mezi pověstným korábem silnic a policejní motorkou.Realistické a syrové a účinné.Pro mně jeden z TOP 10 MOVIE. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $44,680,473Tržby Celosvetovo $44,900,000║ Najlepší film zo série Drsný Harry, kde je dej pekne napínavý a plný zvratov, nechýba slušná dávka akcie, nekompromisný Eastwood ako Harry vo svojej úlohe krásne dominuje a ide po celý čas jasne za svoji cieľom bez zaváhania, proste úloha chladného neúprosného policajta mu náramne padla. /90%/ ()

Superpero

Mě osobně tenhle "Harry" přišel lepší než první díl sice tam nebyl tak psychopatickej zabiják (to ale už nebude nikde) ale mělo to tak nějak větší spád a ty tríčky na motorkách alá Clint skáče po střeše jsem fakt nečekal. Taky mě udivil Harryho sex appeal když se s nim každá chce vyspat když on se na ní jen podívá (to nedokáže snad ani James Bond) :-) ()

Malarkey

Pokud už máte něco nakoukáno, tak víte, co od Magnum Force čekat. Kór, když se podíváte na datum výroby – 1973 – fakt, že se jedná o žánr akční krimi a v hlavní roli je Clint Eastwood. Nekonečné množství skvělých hlášek v dost násilném prostředí, kterým Clint proplouvá jak ten největší geroj. Dokonce bych řekl, že se jedná o jednu z nejlepších amerických kriminálek, co jsem kdy viděl, která se s přehledem srovná s těmi nejlepšími francouzskými té doby. Dokonce i automobilové honičku tu mají takový styl, že si je budete chtít pustit párkrát za sebou. ()

Lima

Ačkoliv oproti prequelu stoupl počet mrtvol zhruba pětinásobně, sám Harry hodil mírnou zpátečku. Díky jeho postojům ke zločincům (tak nějak ve smyslu "pistole je nejlepší soudce") se předchozímu Dirty Harrymu vyčítaly v kritických kruzích fašizoidní tendence, obhajoba a návrat k primitivnímu pěstnímu právu. Tady si Harry kritiky do jisté míry udobřuje, když odmítá nabídku policejních katanů a samozvaných soudců přidat se k nim ("Špatně jste mě odhadli.")a v rozhovoru s nadřízeným Briggsem dokazuje, že postoj "oko za oko" je mu vyčítán neprávem ("Kde tohle skončí? Začnete zabíjet chodce, když nepřejdou ulici na přechodu?"). Asi to moc nepomohlo, protože Magnum Force mělo stejně zdrcující kritiky, navzdory nim ale neztratilo přízeň publika a ti přinesli do kasičky ještě více peněz, než tomu bylo v případě prequelu. I po formální stránce ve srovnání s ´Harrym´ vychází ´Magnum´ jako vítěz, je dějově propracovanější (scenář dělal tvůrce Barbara Conana John Millius) a více akční. 70.léta v plné síle. ()

• Magnum Force měl podle Eastwooda ukázat, že Callahan není policista, který má averzi na americké zákony a systém jako takový, což mu bylo po prvním filmu (Drsný Harry, 1971) často vyčítáno. „Prostě se mu jen nelíbí, že se z tohoto systému stala byrokratická noční můra a já jsem to považoval za dobrý nápad,“ vysvětlil Callahannovu „proměnu“ Eastwood. (ClintEastwood)
  • Jediný film s drsným Harrym, který nezačíná záběry na scenérie San Francisca. (facojurka)
  • Eastwood se nechal slyšet, že nemá v lásce pokračování filmů, ale když si přečetl scénář, byl nadšen. Nakonec natočil ještě další tři pokračování o Drsném Harrym. (ClintEastwood)