• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Harry je zpátky, stále stejně tvrdý a nesmlouvavý - ale jako vždycky je v nevýhodě, neboť metody jeho protivníků jsou daleko drsnější. Harryho omezuje jeho přístup k profesi: Ctí zákon, i když s ním třeba nesouhlasí - takže respektuje pomyslnou hranici, kterou nesmí za žádných okolností překročit. A pokud snad autoři scénáře chtěli předejít určitým negativním kritickým ohlasům, které se vyrojily v souvislosti s pilotním dílem, chtěla bych je ubezpečit, že Harry si svá rozhodnutí vždycky dokáže obhájit. V každém případě mu můžete znovu držet pěsti - i když jsem přesvědčená, že se obejde bez vaší pomoci.(9.7.2012)

Druhý středeční večer s drsným Harrym a opět kvalitně strávený večer. Mrtvol je sice o dost víc, přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že okouzlující syrovost prvního filmu už je trochu pryč. Naštěstí to ale kompenzuje zajímavější zápletka (jednička jí má přeci jen dost triviální) a finále na lodi stojí za to. Hodně mě taky potěšili v řadách komanda mladíčků mí oblíbení televizní herci Robert Urich a Tim Matheson.(18.9.2008)

Z Drsného Harryho se stal Sympaťák Harry, který vám tentokrát neprostřelí kulkou hlavu jen proto, že zrovna není váš šťastný den. Oproti prvnímu dílu přibylo mrtvých, Harry si našel přítelkyni a děti mu radostně skáčou kolem krku a přejou dobrou noc. Pro mě osobně o něco málo lepší než první díl. Trošku mi sice chyběl ten extra mega drsný proslov ve stylu: "Vypálil jsem šest kulek, nebo jenom pět?", na druhou stranu se ženám roztávajícím při pouhém Clintově pohledu vůbec nedivím :-)(22.5.2009)

Sedmdesátý léta se v Americe nesly ve znamení svobody, takže si každej dopřává hojně sexu a drog. Stejně tak gaunerů přibylo, snad aby se Harry ani napodruhé nenudil. Jenže tentokrát mu někdo fušuje do řemesla a všechny ty šmejdy, kterejm se nechce za katr, posílá rovnou pod kytičky. Nechat vychladnout svoji čtyřiačtyřicítku, to fakt dokáže naštvat, takže je potřeba, aby tomu drsňák Callahan učinil ráznej konec. A je mu jedno, na jaký straně zákona tihle spásní andělé stojí ..(25.12.2014)

Sanfranciská spodina má utrum. Božský Harry došel k závěru, že počet zlotřilých negrů, kteří se mu minulém díle připletli pod největší kanón v galaxii, je zoufale nedostačující a rozhodl se tento nepříjemný restík napravit. Grázlové se rozprskávají po zdech jak na běžícím pásu a hlášky proceděné z Harryho legendárního úšklebku je svrhávají do vod absolutního ponížení. A co víc, jeho vztah k něžnějšímu pohlaví se omezuje na prcání asiatek, což je v sérii věc nevídáná, ale především frajeřina všech frajeřin. První díl se pyšnil odpudivým psychopatem, kterému by jeden nejradši navlekl papežský hábit a zavřel do psího útulku, ale buďme upřímní, jakkoli je tato postava působivá a kvalitně zahraná, jednomu grázlovi se setsakramentsky těžko chcípá a celá organizace pokřivených fízlů s Dexterovskými móresy ho na poli zábavnosti hravě strčí do kapsy. Magnum Force je nahláškovanější, akčnější a mnohem konzistentnější než první Dirty Harry, a zároveň i nejlepší díl série, čert vem, že bylo Harryho morální cítění povýšeno na Batman level.(1.8.2012)

• - Drsný Harry v tomto filmu zabije 30 lidí - nejvíce ze všech pěti filmů. (facojurka)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském San Francisku. (reich)

• - Autor scénáře John Milius si kromě honoráře vyžádal jednu z Harryho pistolí. Scénář však nedokončil a zbytek dopsal začínající režisér Michael Cimino, který přidal závěrečnou scénu. (Roztržitý Luke)