• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Na Magnum Force sa mi páči niekoľkov vecí - je to hlavne politická nekorektnosť - tj. pekná dávka nahotiniek a násilia.Aj záverečná pointa mala svoje čaro, avšak najlepší je aj tak Veľký Clint. Človek, ktorý posunul hranicu slov "drsný" a "cool". A práve na ňom stojí celý film, bez neho by sa ťažko vyhrabal nad 60%. Scény kde je Ich Drsnosť sú skvelé (hlavne ku konci - záverečné slová atp.), ale hneď čo zmizne z obrazovky začína sa obyčajná detektívky, ktorá mohla byť spracovaná aj na 60 minút. K tomu si pripočítajme atmosféru sedemdesiatych rokov a akési začiatky disca... ale nahotinky a Clint to vytiahnú na 80%.(7.5.2006)

Drsného Harryho jsem neviděl, takže to bude další zastávka po SF. Viděno v prvním dabingu (Pavel Rímský), ačkoliv je to roztahané, akce, logiky a drsného Harryho je dost. Tentokrát i trocha whore´s erotiky. Tohle soudruzi nepustili? Škoda, že zhruba od první hodiny víme, kdo je ten parchant, a pak už se to vrství bez napětí.(20.12.2015)

„Střílet se může, když umřou ti, co mají.“ Kritika z až fašistického přístupu nezabránila tomu, že se Dirty Harry vrací. Cynický samotář, který Eastwooda posunul mezi absolutní hereckou špičku a velkoměsto plné násilníků se může znovu třepat strachy. Policie a justice už dávno nemají rozhodující slovo, tudíž diváci vítají nekompromisní chlapíky, jakým inspektor Callahan je. Tentokrát se ale musí podívat do vlastních řad, kde je víc nahnilého ovoce, než by si přál. A nebude to jen jeden polda užívající si „spravedlivé“ zabíjení. Magnum Force stejně jako u prvního dílu pětidílné série nabízí solidní hudbu a hlavně výtečnou kameru a vydařené kaskadérské kousky. A hlavně je dál velmi slušným policejním dramatem, který možná v mnohem předčí první film!! A to i díky propracovanějšímu ději - za scénářem znovu stojí tvůrce Barbara Conana John Millius.. Dobré, moc dobré..!!(19.10.2013)

Druhý středeční večer s drsným Harrym a opět kvalitně strávený večer. Mrtvol je sice o dost víc, přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že okouzlující syrovost prvního filmu už je trochu pryč. Naštěstí to ale kompenzuje zajímavější zápletka (jednička jí má přeci jen dost triviální) a finále na lodi stojí za to. Hodně mě taky potěšili v řadách komanda mladíčků mí oblíbení televizní herci Robert Urich a Tim Matheson.(18.9.2008)

Mě osobně tenhle "Harry" přišel lepší než první díl sice tam nebyl tak psychopatickej zabiják (to ale už nebude nikde) ale mělo to tak nějak větší spád a ty tríčky na motorkách alá Clint skáče po střeše jsem fakt nečekal. Taky mě udivil Harryho sex appeal když se s nim každá chce vyspat když on se na ní jen podívá (to nedokáže snad ani James Bond) :-)(4.1.2005)

• - David Soul, hrající jednoho z vraždících policistů, byl díky této roli angažován do role Kena Hutchinsona v seriálu Starsky a Hutch (od r. 1975). (Martensson35)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském San Francisku. (reich)

• - Jediný film s drsným Harrym, který nezačíná záběry na scenérie San Francisca. (facojurka)