„Střílet se může, když umřou ti, co mají.“ Kritika z až fašistického přístupu nezabránila tomu, že se Dirty Harry vrací. Cynický samotář, který Eastwooda posunul mezi absolutní hereckou špičku a velkoměsto plné násilníků se může znovu třepat strachy. Policie a justice už dávno nemají rozhodující slovo, tudíž diváci vítají nekompromisní chlapíky, jakým inspektor Callahan je. Tentokrát se ale musí podívat do vlastních řad, kde je víc nahnilého ovoce, než by si přál. A nebude to jen jeden polda užívající si „spravedlivé“ zabíjení. Magnum Force stejně jako u prvního dílu pětidílné série nabízí solidní hudbu a hlavně výtečnou kameru a vydařené kaskadérské kousky. A hlavně je dál velmi slušným policejním dramatem, který možná v mnohem předčí první film!! A to i díky propracovanějšímu ději - za scénářem znovu stojí tvůrce Barbara Conana John Millius.. Dobré, moc dobré..!!(19.10.2013)

Stejně jako Dirty Harry plyne Magnum Force zlehka jako voda, ve šlépějích Callahana se dostaneme do zajímavých situací a bla bla bla... Samozřejmě slušná řežba, překvapivě ani ne tak od Clinta, ten tu je mnohem střídmější než v prvním díle. Na druhou stranu trochu mi to vadilo, když byl nekompromisní dršňák (tady je taky, ale menší) tak se mi líbil víc. Děj filmu není nijak složitý, lehce napínavý sice je, ale pár chybek nebo pro mě nepochopitelných věcí by se tam našlo (hlavně proč neodpráskly Harryho už v jeho garáži). Celkově myslím že to je víc než důstojné pokračovaní, možná i překonávající první díl(i když Scorpio byl solidní úchyl), ale přesto to na 5* není. Jsem zvědavý na další.(25.4.2010)

"Pane, po mostě jste jel příliš velkou rychlostí." Řešení? Zastřelit! Totéž za chůzi přes silnici mimo vyznačený přechod. Samozřejmě jen v případě mafiánů, dealerů drog, pasáků, europolitiků a podobné havěti. Pro ostatní bych doporučoval domluvu. Pokud jsou však policisté ve svém volnu ochotni vraždit grázly, na které slepá spravedlnost nedosáhne, tak bych jim byl ochoten přispět na náboje. Harry se však se svým koltem tentokrát postavil na stranu systému, což respektuju, kryju mu záda a dost jsem si to užil.(24.9.2018)

Po zhlédnutí celé callahanovské série můžu říct, že Magnum Force se mi ze všech pěti dílů líbila nejvíc. Opět je zde skvělý Clint Eastwood házející jednu cool hlášku za druhou. Ve vedlejší roli i charismatický Hal Holbrook. Záporák není tak úplně jednostranně zlý, jako tomu bylo v prvním dílu, a to dává Magnum Force takový punc originality, což už se v žádné z následujích částí neobjevilo. Na svou délku snímek vůbec ani trochu nenudí a dokonce mi ubíhal rychleji, než tomu bylo v případě prvního dílu. Tohle pokračování pro mne znamená vrchol celé série, byl jsem velmi spokojen a nemám daleko k tomu, abych dal pět hvězd.(23.1.2012)

Kamenujte mě, jak chcete, ale tohle byl pro mě nejslabší díl z této "drsné" série. Nemít to Clinta v hlavní roli, a kdyby se film neodehrával v San Franciscu, tak bych tipoval, že tohle je akorát sprostá vykrádačka skvělého prvního dílu. Naštěstí tam Clint je. Naštěstí pro tento film, jak jinak. 50 %.(7.3.2013)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském San Francisku. (reich)

• - Robert Urich v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Druhý z celkem pěti snímků s "drsným" Harrym Callahanem. (facojurka)