Pokračování Drsného Harryho ničím novým nenadchne (což v době čim dál tím horším pokračování, je jistě potěšující, ale...). Možná jen, že se z Harryho stává svůdník ve stylu James Bonda (což je mimochodem docela směšné). Samotný děj neurazí, ale ani nepřekvapí. Ke konci jsem zavíral víčka. Drsný Harry prostě stačí.(10.1.2009)

70 roky chceli byť drsnejšie ale akosi sa to stále nehodilo. Dirty Harry je ale postava na nezaplatenie. Eastwood jej dodáva existenčný šarm a zároveň ňou pokladá akúsi modlu ktorá sa v rôznych odmenách objavuje v detektívnom a krimi žánry dodnes. Magnum Force je síce miestami rozvláčny a málo upršaný - New York by bol ako kulisa na nezaplatenie, ale aj napriek tomu sa mi to celé páči. Tradičný oldschool ktorý nestárne a hoci nie je ani dych berúci ani prehnane akční - je na ňom niečo vďaka čomu som sa usmieval. Je to možno trochu nostalgie ale hlavne mám rád samotárskych hrdinov čo nakopávajú zadky. Normálne by to boli 4, ale za to finále dávam plný počet.(4.12.2016)

Dirty Harry - Magnum Force je dôstojným nástupcom geniálneho prvého dielu. Drsná old-school krimi, ktorá sa nesere a to platí aj o hlavnej postave, ktorá je asi nejvydarenejšou kreatúrou Clinta Eastwooda. Hoci tá hlavná pointa je trošku pritiahnutá za vlasy, dočkáme sa všetkých atribútov ktoré by nemali v dobrej a kvalitnej kriminálke chýbať. Stará dobrá klasika, ktorá aj po rokoch nestráca na kvalite.(29.4.2007)

Ačkoliv oproti prequelu stoupl počet mrtvol zhruba pětinásobně, sám Harry hodil mírnou zpátečku. Díky jeho postojům ke zločincům (tak nějak ve smyslu "pistole je nejlepší soudce") se předchozímu Dirty Harrymu vyčítaly v kritických kruzích fašizoidní tendence, obhajoba a návrat k primitivnímu pěstnímu právu. Tady si Harry kritiky do jisté míry udobřuje, když odmítá nabídku policejních katanů a samozvaných soudců přidat se k nim ("Špatně jste mě odhadli.")a v rozhovoru s nadřízeným Briggsem dokazuje, že postoj "oko za oko" je mu vyčítán neprávem ("Kde tohle skončí? Začnete zabíjet chodce, když nepřejdou ulici na přechodu?"). Asi to moc nepomohlo, protože Magnum Force mělo stejně zdrcující kritiky, navzdory nim ale neztratilo přízeň publika a ti přinesli do kasičky ještě více peněz, než tomu bylo v případě prequelu. I po formální stránce ve srovnání s ´Harrym´ vychází ´Magnum´ jako vítěz, je dějově propracovanější (scenář dělal tvůrce Barbara Conana John Millius) a více akční. 70.léta v plné síle.(14.7.2006)

Můj komentář k prvnímu dílu (silné čtyři hvězdičky) končil slovy "Laťka byla nastavena poměrně vysoko, uvidíme, jestli ji dokázaly udržet i následující díly." Druhý díl laťku nejen udržel, dokonce ji překonal. Magnum Force je nejen delší a akčnější, ale hlavně je tu Harry ještě víc cool (normálně toho slovo nepoužívám, ale ve spojení s touhle postavou nemohu jinak). Někteří tu píší, že je oproti prvnímu dílu méně drsný. To si já osobně nemyslím. Už jen to neustálé žvýkání, které v prvním dílu nebylo, mu dodává tu správnou vizáž tvrďáka. Atmosféra a hudba jsou super, tak jako v minulém díle. Jak je možné, že mi tahle série tak dlouho unikala? Tohle je totiž přesně můj šálek čaje! Mimochodem, Suzanne Somers (Carol z Kroku za krokem) hrála tu svlečenou holku v bazénu :)(23.7.2010)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském San Francisku. (reich)

• - Tohle je Eastwoodův nejoblíbenější film o Drsném Harrym. (SONY_)

• - Jediný film s drsným Harrym, který nezačíná záběry na scenérie San Francisca. (facojurka)