• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Sice je tady asi nejvetsi pocet mrtvol ze vsech dilu o Drsnym Harrym a napad na policejni zabijacky komando je fajn, ale vzhledem k tomu, ze film ma dve hodiny, tak se to misty drobet tahne a nic moc napinavyho se nekona, cely je to proste tak nejak vlazne odvypraveny, za coz taky muze slaba hudba a fakt, ze Harry se hlavnimu pripadu zacne venovat az nekdy po pulce filmu. Nicmene obcas tu je fakt paradni scena a Clint celej film tahne, takze to nakonec 4* da.(16.12.2008)

Můj komentář k prvnímu dílu (silné čtyři hvězdičky) končil slovy "Laťka byla nastavena poměrně vysoko, uvidíme, jestli ji dokázaly udržet i následující díly." Druhý díl laťku nejen udržel, dokonce ji překonal. Magnum Force je nejen delší a akčnější, ale hlavně je tu Harry ještě víc cool (normálně toho slovo nepoužívám, ale ve spojení s touhle postavou nemohu jinak). Někteří tu píší, že je oproti prvnímu dílu méně drsný. To si já osobně nemyslím. Už jen to neustálé žvýkání, které v prvním dílu nebylo, mu dodává tu správnou vizáž tvrďáka. Atmosféra a hudba jsou super, tak jako v minulém díle. Jak je možné, že mi tahle série tak dlouho unikala? Tohle je totiž přesně můj šálek čaje! Mimochodem, Suzanne Somers (Carol z Kroku za krokem) hrála tu svlečenou holku v bazénu :)(23.7.2010)

Po zhlédnutí celé callahanovské série můžu říct, že Magnum Force se mi ze všech pěti dílů líbila nejvíc. Opět je zde skvělý Clint Eastwood házející jednu cool hlášku za druhou. Ve vedlejší roli i charismatický Hal Holbrook. Záporák není tak úplně jednostranně zlý, jako tomu bylo v prvním dílu, a to dává Magnum Force takový punc originality, což už se v žádné z následujích částí neobjevilo. Na svou délku snímek vůbec ani trochu nenudí a dokonce mi ubíhal rychleji, než tomu bylo v případě prvního dílu. Tohle pokračování pro mne znamená vrchol celé série, byl jsem velmi spokojen a nemám daleko k tomu, abych dal pět hvězd.(23.1.2012)

název filmu magnum force,mluví za vše.nejlepší díl celé téhle harryho série.lidi chcípají jeden za druhym,harry klasika hláškuje o sto šest a opět neváha bez debat kohokoliv odprásknout!(asi mu nikdy neřekli že policisté mívají pouta,harry nosí místo pout krabičku s náboji:-) )prostě sirová klasika let semdesátých.(11.10.2008)

No nemuzu si pomoct ale tohle mi prislo o neco slabsi nez Drsny Harry ne ze by Eastwood uplne vymekl to ne ale preci jenom oproti predchozimu filmu doslo k urcitemu prehodnoceni jeho postoje to by samo o sobe nevadilo kdyby ten film proste a jednoduse nemel prepalenou dellku zacatek byl slusnej ale ke konci uz sem se zacinal neumerne nudit takze celkove vzato trochu lepsi prumer ale Drsny Harry se mi proste libil vic(2.12.2012)

• - Robert Urich v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském San Francisku. (reich)

• - Druhý z celkem pěti snímků s "drsným" Harrym Callahanem. (facojurka)