57 let po tvrdé zkoušce s mimozemským tvorem je Ellen Ripleyová v hyperspánku zachráněna dálkovým záchranným týmem. Dojde dokonce k vyšetřování, při kterém ji chtějí obvinit ze zničení tvora, o kterého vysoce postavení vojenští pohlaváři stáli. Nakonec je osvobozena, je jí ale nabídnuta účast na jiné výpravě: na planetě, odkud vetřelec pocházel, mezitím vznikla kolonie s lidskými obyvateli. Ti se nyní odmlčeli a chystá se mise složená z vojáků námořní pěchoty, kteří mají na planetu sestoupit a vyšetřit, co se tam stalo. Ripleyová se svými znalostmi nebezpečného tvora by se v ní uplatnila. Ta se rozhodne takto skončit s nočními můrami a nepříjemnými vzpomínkami na monstrum – vetřelce a s nabídkou souhlasí. Znovu se tedy ocitá na nehostinné planetě, kde nacházejí kolonii opuštěnou. Jediný, koho najdou, je malá vystrašená holčička. Brzy zjistí, že všichni obyvatelé se stali oběťmi vetřelce – ne však jednoho. Vetřelci se poněkud rozmnožili a planeta je jimi zcela obsazena… (TV Prima)

Lischai

Začátek je trochu zdlouhavý, ale jakmile se stanice začne hemžit vetřelci, už člověk ani nedýchá. Jako král série mi Aliens ale nepřijdou. Scottův první díl je prostě Scottův první díl. ()

Martin741

Kvalitne pokracovanie Scottovho kultoveho filmu z 1979. Aj ked strasidelna atmosfera tu stale je, uz nema na kultovy Alien z 1979. Herc ko Pani Sigourney Weaver a sympatak Michael Biehn su proste na urovni. Cameron ako reziser sa zameral na technicku brilantnost snimku a kopu akcie. 92 % ()

Wiikii

Souhlasím s komentářem od golfisty !! Ale chtěl bych dodat, že s českým dabingem klesá úroveň. Ještě bych se rád podíval na film v originálním znění, tak zatím je HODNOCENÍ: 90% (5*) ENG. verze skouknuta. ()

raptorrr

Jeden z nejlepsich filmu, co jsem kdy videl, ktery me jako male dite k smrti vydesil a privedl na napad stati se filmovym reziserem :-) ()

Jino

Hodně dobré sci-fi, jak jen to ten Cameron dělal, že dokázal točit skvělé dvojky??? Jedno je jasné - Vetřelci se stali kultem, i když tento díl je svým způsobem jiný než vynikající jednička, tak je to pořád za jasných 5 hvězd. Director´s cut je taky parádní. ()

Petoss1

Som nadšený a veľmi spokojný. Votrelci sú iní ako jednička, majú svoj štýl, štýl Jamesa Camerona. Votrelcov som sa nabažil a zbožňujem ich. Prvá scéna keď sa vôbec objavia a začnú hýbať, mal som z toho zimomriavky. Skupina sympatických mariňákov ktorú som si obľúbil (na Vasquezovú a jej drsný pohľad nezabudnem) sú aspoň nejakí protivníci pre votrelcov oproti skupinke vedcov z prvého dielu. Záverečný súboj Ripleyová vs Matka sa nedá komentovať, to treba vidieť! 91% ()

shyster

Nejlepší díl celé vetřelčí série. Cameronův militantní přístup tomu dal slušný grády. Jen doporučuju. ()

O´Neill

Narozdíl od jedničky jsem na tomto díle prakticky vyrůstal, a viděl jsem ho v dětsví opravdu nesčetně krát, takže mohu s čistou hlavou říct, že toto je pro mne ten nejlepší Veltřelec. Atmosféra perfeketní, efekty opět velice pokročili vpřed. Nemám k tomu žádnou výtku, je to jednoduše perfektní! Sledován Director's Cut; Blu-Ray, 50' LCD, 5.1 Home Cinema ()

bourec

Úplně totální jízda.Tam kde Ridley tlačil brutálně na strašidelnost,a povedlo se mu to,tak James se vytasil s akcí,která v tomhle žánru nemá obdoby.Nervy napnutý k prasknutí,prostě paráda.100%. ()

Attta

Trochu ochuzené o tajemnou atmosféru jedničky, ale ne zase tak moc, aby to bylo znatelné na kvalitě filmu, prostě to bylo pojaté trochu jinak. Pěkné efekty s výborným scénářem vyšperkovaným Cameronem do posledního detailu. Legendární charaktery postav jako Vasquezová nebo Bishop. Opravdu příjemné a důstojné pokračování jedničky. *WEYLAND-YUTANI CORP - building better worlds* ()

WoWoW

Scottův Vetřelec byl v první řadě horor. Cameronovi Vetřelci jsou v první řadě akčňák. A víte co, oba filmy jsou stejně skvělý. Jako akční jízda funguje tento snímek brilantně, jako horor, už to tak geniální není, ale to je fuk. Cameron zde ukázal, že sci-fi je přesně ten žánr, kde bude za pár let posunovat hranice. A Sigourney Weaver navždy zůstane nejpůsobivější ženský zabiják vesmírných hnusáků. ()

joker.george

Vetřelci naprosto věrně kopírují příběhovou linku jedničky, ale přesto se díky Cameronovi velice liší. Hlavně v pojetí - méně napětí, vetřelců se nejde tolik obávat, ale o hodně více akce. Nejoblíbenější scéna je první setkaní s vetřelci. Tento film se mi líbil z trilogie nejméně, ale pořád si drží čtyřhvězdičkovou kvalitu. ()

Streeper

Na to, jak moc se mi jednička nelíbila jsem velice překvapená, že dvojka předčila veškerá má očekávání. Řekla bych, že hodně tomu přidalo to, že se příběh více soustředil na Ripleyovou, nebyla už natočená jako vedlejší postava, ale jako hlavní a vetřelec se přesunul na vedlejší, pro mě to fungovalo daleko lépe. Posádka byla příjemná a rozmanitá, hned si ke mě našla cestu a malá Newt byla jen skvělým přírůstkem do Vetřelecké rodinky. Připadá mi, že na tomhle scénáři se Cameron vyřádil daleko lépe, šlo to více přes emoce a lidské vztahy než jen umělé příšery a střílečky, takže palec nahoru. ()

DruidKarel

Ještě lepší pokračování? Je to vůbec možné? Je, tenhle film je toho důkazem. Neuvěřitelná podívaná... 5* pro pána v kokonu... ()

starbrejkr

Tak se připojuji zřejmě k o něco méně početnější skupině, u které nedosáhla dvojka na jedničku. Není ti tak kvůli přehršle akce nebo drsňácky trapným hláškám mariňáků v první půlce. Je to hlavně kvůli tomu, jak dvojka devalvovala postavu vetřelce. Jednička ho představila jako takřka nezničitelné monstrum, a tu postavu díky tomu obchází jistá aura. Ale tady? Mírně řečeno obyčejný emzácký trouba, do kterýho stačí pár kulek a je po něm....Každopádně s tím jsem u záporů u konce, přesto to kvůli nim na nejvyšší hodnocení nedosáhne, i když jsou to spíš lepší čtyři. Celý film je totiž skutečně velká jízda a napětí si člověk užije skoro furt. Nejvíc se mi líbily chvíle, když přeživší čekaly na základně na útok, tam to dosahovalo až úrovně jedničky. Možná i škoda trochu natahovaného konce, kdy jsem jen čekal, ať už konečně odpadne....UPDATE: Po druhé projekci zvyšuju na pět. Ten film je moc velká jízda na to, aby dostal "jen" čtyři hvězdy. A vetřelci nejsou zas až takovými trouby, protože mě i teď dokázali děsit. Na poprvé jsem to holt moc porovnával s jedničkou, ale tohle je úplně jinde - přesto perfektní ()

cubajz

na dříve hustě obydlenou, pustě působící planetu pošlete tým ostřílených mariňáků (kteří ovšem pořádně nevědí s kým mají tu čest) a zahrňte je haldami hladových vetřelců - vznikne tato pěkně udělaná kašička (hlavně Královna se vyvedla), která dnes už tolik neděsí ale zato příjemně pobaví. ()

Adaamos21

Bravo Jamesi. Cameron uchopil vetřelčí tématiku po svém, tedy brilantní akce, film má neutuchající tempo, precizní triky a vetřelčí královnu, která zrovna nezapadá do zamýšlené Scottovy mytologie, ale tady sedla jako "prdel na hrnec". Jedno z nejlepších pokračování nejen v oboru sci-fi.. ()

humanbeing

Jako samostatný film jde s přehledem o jeden z nejlepších sci-fi akčních filmů vůbec. Pokud se na něj člověk dívá krátce po prvním Vetřelci, tak je to v určitém směru lehké zklamání. Děsivý klaustrofobický horror vystřídal film o počínání nebojácné zásahové jednotky, která střílí vetřelce jak na jezdícím pásu - a přitom kyselina toho moc nerozleptá - a hláškuje o sto šest. Nicméně, pokud se na Aliens nedívám jako na pokračování ale spíše jako na film "inspirovaný" Vetřelcem, nemůžu si vůbec stěžovat. Snad jen to, že režisérský dvou a půl hodinový sestřih má pár delších míst a kontinuita občas trošku dře, a nějaký ten kiks v jednání či logice se tu také najde. Ale celkově vzato je to výborná podívaná i po letech. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

Pamatujete si, jak se v roce 2012 vyklubaly ze dvou sequelů Avatara tři? James Cameron tehdy zvednul nejedno divácké obočí, no a teď se mu to povedlo znovu. Jeho vystoupení na CinemaConu totiž… (více)

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015

U 20th Century Fox nedávno zrušili dva velké filmy. Nejdřív se škrtly plány na Fantastickou čtyřku 2, protože jednička bolestivě neuspěla, a záhy jsme přišli o pátého Vetřelce. Ten je údajně jen… (více)