Reklama

Reklama

Oscar 2023

(pořad)
  • USA The Oscars (více)
Publicistický
USA, 2023, 180 min (Alternativní 90 min)

Obsahy(1)

Přímý přenos slavnostního předávání prestižních filmových ocenění. Hvězdný večer 95. ročníku udílení cen Americké filmové akademie Oscar se uskuteční v Dolby Theatre v americkém Los Angeles. Mezi nominacemi v hlavních kategoriích jsou pro letošní ročník skloňovány na příklad snímky Všechno, všude, najednou, Na západní frontě klid, Tár nebo Velryba. Jména vítězů odhalíme společně během přenosu, kterým diváky ČT opět provedou filmoví publicisté Šárka Gmiterková a Pavel Sladký, společně s tlumočnicí Helenou Koutnou. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

castor 

všechny recenze uživatele

Absolutním vítězem se stalo Všechno, všude, najednou, MOC. Moc, protože moc. Na plátně toho bylo přehršel, i při samotném předáváním bylo sedm sošek pro tuhle fantaskní podívanou prostě příliš. Nicméně se svezla po vlně, kterou kdysi odstartovali Afroameričané, tudíž i Asiaté chtějí být vidět. Indický fenomén Naatu Naatu jde absolutně mimo mě, nominaci pro Hong Chau (Velryba) úplně nechápu, stejně jako herecké nominace a ceny za výše uvedenou ulítlou jízdu (reálně dirigující Cate Blanchett mě prostě bavila víc), ač vůbec nepopírám, jak Michelle Yeoh herecky dozrála. Asi to celé dokazuje rostoucí snahu o různorodost Akademie. Prostě být trendy a ctít jinakost. Mistři typu Spielberga ostrouhali. Pokračování Avatara či Top Gunu vrátila diváky do kin. A nejen ta, což je super. Určitě bych je ale neignoroval tolik jako akademici. Moderátor Jimmy Kimmel jen párkrát neškodně píchl do několika hostů, jinak mírně ospalé a poměrně milé předávání. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Víťazom je totálne slabý film, no a sebranka od Malajzie po Aljašku, od Ruska až po Ohňovú zem zobrala všetky ceny, človek by povedal, že v USA už väčšinové obyvateľstvo vyhynulo. Vrcholom ale bolo, keď liberálny vešiak značky Cara Delevigne uvádzal pesničku: "Táto pieseň je pre všetkých, ktorí sa cítia ako ženy." Mne stačilo, grc. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tento ročník by som v každom ohľade nazval takým nezávadným a nekonfliktným. Či už samotná šou tak aj ocenení. Nič prekvapivé, nič šokujúce ale ani nič, čo by človeka mrzelo. Proste v každom ohľade ok. Častokrát sa oceňovalo hlavne za zásluhy (Jamie, Michelle alebo ten chlapec z Indyho). Len Fraser si to svojím ťažkotonážnym výkonom naozaj zaslúžil, aj keď aj v jeho prípade išlo o ocenenie aj za roky utrpenia, keď bol neprávom na black liste. Jimmy ako hostiteľ nesklamal, ale ani nenadchol. Celý čas som čakal, že sa tam objaví aj Matt Damon ale okrem dvoch slovných pošťuchnutí nebolo z toho nič.  Minulý ročník napriek otrasným moderátorkám ponúkol lepšie medailónky. Tentoraz boli napríklad hudobné výstupy otras. Jedine Indovia nesklamali a dodali večeru poriadny drajv, že som mal skoro aj ja chuť si zatancovať. Takže celkovo som spokojný s oceneniami a ani galavečer ma od nudy neuspal. 5/10. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Vedel som, že Jimmy Kimmel nesklame. Dúfam, že ešte dostane šancu. Bol príjemný, bol vtipný je to sympaťák a mám ho rád. Najviac ma potešil, keď sa na pódiu zjavil so somárikom Jenny. Oneskorený dabing na čt2 mnohé jeho vtipy pokazil, niektoré úplne preskočil alebo vynechal. Ok, nevadí dokopy príjemný večer, možno tak trochu obyčajný. Možno je to veľmi subjektívny pocit, pretože filmy, ktorým som fandil veľmi neuspeli. Prial som Spielbergovi a jeho filmu Fabelmanovi, Cate Blanchet alebo Michelle Williamsovej. Potešili Oscary pre vojnové peklo Na západnej fronte kľud, no výhra i celkový ošiaľ okolo Všechno, všude, najednou ma doslova znechutili. Film som videl a nadšený som z neho nebol, no tá Oscarová frustrácia sa mnou ťahá už dlho. Filmy, ktoré dostávajú ceny sú pre mňa sotva priemerné a nielen podľa mňa, majú aj slabé hodnotenie na csfd. Zem Nomádov? Moonlight? Birdman? Tvár vody? Spotlight? Toto majú byť nezabudnuteľné filmy? Ku žiadnemu menovanému vrátane tohoročného víťaza sa nikdy nevrátim. Na reprízu Fabelmanových od Spielberga alebo sa teším už teraz...60%. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapivě docela spokojený - a nejen s výsledky, které jsou letos fantastické, až na pár nepochopitelných přehmatů (Babylon a Seveřan patří mezi tři nejlepší filmy roku, přehlédnout je tak krutě je zločin). Everything Everywhere si zasloužilo každou sošku a můžeme slavit že konečně zlomilo odpor akademiků ke sci-fi.  Spokojený jsem i s ceremoniálem - moderátor byl tedy spíš nudný a moc se neprojevoval, za což jsem ale vlastně rád protože jeho jinak obvyklé výraznější pokusy o humor jsou nezřídka docela mimo a od něj stačilo že prostě dělal svou práci, posouval celý večer kupředu. Jsem rád i za to že se nepokoušeli o nic velkého a inovativního, po těch sračkách z posledních mnoha ročníků mi bohatě stačí že tady to bylo prostě důstojné. Oslava nových filmů a víc prostoru pro fajn hosty a oceněné než křečovitá snaha lézt do prdele některým cílovkám je přesně to co Oscaři potřebovali. Snad jen nějaká ta nová hezká filmová montáž mi chyběla, ty jim vždycky šly na výbornou. Na legendární ročníky deset a víc let zpátky tohle samozřejmě pořád nemá... ale už jsem konečně zas jednou nelitoval proseděné noci u přímého přenosu. 8/10 ()

Galerie (698)

Související novinky

The Last of Us překonalo sledovanost Rodu draka

The Last of Us překonalo sledovanost Rodu draka

14.03.2023

Stanice HBO zveřejnila čísla sledovanosti seriálu The Last of Us a po týdnech stoupajících ratingů je to nyní oficiální: seriálová adaptace uctívané hry předčila dokonce i největší hit HBO od konce… (více)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

13.03.2023

V noci z 12. na 13. března proběhl v losangeleském Dolby Theatre slavnostní ceremoniál 95. ročníku předávání prestižních Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Opulentním… (více)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace

24.01.2023

V úterý 24. ledna proběhlo vyhlášení kompletních nominací pro 95. ročník předávání cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), během něhož herci Allison Williams a Riz Ahmed oznámili, jaké… (více)

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

07.11.2022

Podoba oscarového ceremoniálu se po několika velmi hrbolatých ročnících vrací aspoň trochu k normálu, nebo se to tak v tuto chvíli alespoň zdá. Po čtyřech letech, kdy se předávání světově… (více)

Reklama

Reklama