M-arta

Mezi artušovskými filmy konečně něco, co příjemně přehledně mapuje, kdo tam je čí syn nebo dcera a jaké vztahy a vazby panují mezi jednotlivými aktéry legendy ... To mě docela potěšilo. :-) ()

T-pack

Merlin dokazuje, že i s nevelkou výpravou se dají dělat veliká kouzla. Perfektní ztvárnění čaroděje Merlina perfektním Neilem a postavy, které jako by z nějakého mýtu vypadly. Super nezaměnitelný příběh o lidech a mýtech, které potřebují, ač jimi třeba opovrhují, lidi pro přežití. ()

sskrblik

Legenda o Artušovi, Excaliburu a hlavně Merlinovi tentokrát na televizní způsob. Špatné to není, jen se to nevyrovná filmu z roku 81. ()

fabecc1222

Legenda o Merlinovi, potažmo Artušovi je určitě jednou z těch nejznámějších napříč světem, a i díky tomu se dočkala tolika odlišných zpracování. Tady se určitě může těžit z podařeného hereckého obsazení, kde si každý najde toho svého oblíbence, ať už Sama Neilla, který je pro mě pořád tím nejlepším Merlinem, pro fans HP je tu Helena Bonham Carter, pro fans Hry o trůny zase Lena Headey, a dalo by se pokračovat dále. TV zpracování je sice vidět, ale je tu taková pravá pohádkovo-fantasy atmosféra, která v divákovi zanechá velmi pozitivní dojem. ()

Kali4

Pohádka o jedné veleznámé legendě s řadou kvalitních herců, příjemnou atmosférou a mýtickým kouzelníkem alias Samem Neillem v hlavní roli. Samozřejmě, že se jedná o čajíček oproti naturalistickému Excaliburu, ale film se pořád drží známých (ne)skutečností a je pro mne daleko lépe stravitelnější než jeho starší bratranec. Navíc byl vysílán pouze v televizní produkci. Moje nejoblíbenější zpracování příběhu o Excaliburu, i když tak úplně o Excaliburu není. ()

Elrond88

65%, pro mě nejlepší byla půvabně zlá Helena Bonham Carter, pěkné pohádkově laděné zpracování legendy o Artušovi ()

Ravi

Jeden z nejodvážnějších televizních filmů, na který se nemusíte bát podívat, i když nějaký únos z reality také nečekejte. Z názvu vyplývá o čem to celé je, tak nebuďte překvaperni, že Artuš a jeho legenda zůstávají dost v pozadí a obsazení i děj tomu odpovídá. 60% = 3/5 ()

Death

Prvni cast byla na to, ze jde o televizni film vysoce nadprumerna. Druha uz zacinala pokulhavat-asi se uz nedostavalo penez-bitvy byly dost "beckovy". Celkove se ale da rict, ze to neni spatny film.Celkem me dostal zaver, ted ale nevim, jestli spis v dobrym nebo spatnym slova smyslu. Je to jeden z nejlepsich televiznich filmu, ktere sem mel tu cest videt. ()

Ironfood

Celkem slušné herecké obsazení, výsledek ale vypadá jako německá pohádka, která dostala pár zlaťáků navíc na speciální efekty. ()

Smileface

Skvělá pohádka pro dospělé,kdyby se tímhle směrem ubýral televizní filmový průmysl,nemohl bych nic namítat.***1/2 ()

Arius

Technická stránka bola v celku na úrovňi čo je nevýdane na to že to bol TV film. Avšak ako fantasy to bolo niečo hrozné, ako príbeh taktiež a herci boli určite radi že si mohli oddýchnuť. Jednoznačne tento projekt zobrali na ľahkú váhu a tak to aj dopadlo, a to tam hrali mnohe herecké hviezdy. ()

Markussis

Inu žádný velkofilm to jistě není. Ovšem v rámci možností televizního filmu velmi vkusně a jaksi komorně natočeno.Tuto skutečnost právě velmi oceňuji. Vždyť není již dnes žádná náhoda, že v jiných případech, kdy se točí například historické megarozpočtové filmy, to dopadne katastrofou. Co se týče samotného Sama Neila, tak myslím, že jeho charisma je pro takovéto role jako stvořené. Škoda jen že typologie dalších obsazených herců vzhledem k bájným postavám již není tak precizní. Merlinova postava je zde až tak výrazná, že zastiňuje vše kolem sebe. A lze bohužel jasně vidět, že samotný film se z toho snaží težit, jak jen to jde. Ovšem na to má film jistě své alibi ve svém přímočarém názvu. Za naprosto nevýrazného a směšného Artuše musím schovat jednu hvězdu. ()

dita.krizova

Pro mě je tohle snad nejhorší film, který vám můžou pustit, když někam cestujete autobusem. Nudné, nudné a nekonečně dlouhé. ()

Dinosaurier

Nikdo nikdy už nenatočí lepšího Merlina, než je tento. Pro mě jím už navždy bude skvělý Sam Neill (hanila jsem ho v Jurském parku, teď to musím napravit). Nízkorozpočtový kouzelný film kdysi v produkci Hallmarku si ke mně svými triky našel cestu už dávno. Jediné, co bych vytkla, jsou opravdu levní gryfové a drak, přesto smysl pro detaily a-jinak-vlastně-všechno je dokonalé. Chybí mi Hallmark. Tím svým stylem, kdy to jde přes srdíčko, vyprodukoval i nejlepší Alenku, kterou nezvládl ani Burton. ()

Rudinsky

Na to, že je to televízny film s produkcie Hallmarku, to celkom ujde. Vadila mi však niekedy až prílišná rozvlečenosť, ktorá uberá na atraktivite a dynamike. ()

Ripley

Sam Neil se mi líbil v Jurském parku,v Úplném bezvětří,ale jako Merlin byl nepřesvědčivý.Absolutně špatný výběr herce.Stejně tak i v případě Artuše.Až na pár vyjímek,herci předvádějí příšerné herectví.Televiznost bije do očí.Dobrý trik se střídá se špatným.A Barronova rozbředlá režie ničí tento film.Pro mě nejzajímavější postava a překvapení ve filmu-Martin Short + hudba Trevora Jonese. ()