Helo

Výborně a klasicky pojatý příběh o Artušovi a Merlinovi. Na televizní poměry opravdu skvělá výprava, HUDBA i herečtí představitelé. Snad jediné, co mi do příběhu nesedělo, bylo vystupování skřetího služebníka královny Mab, který se ovšem ke konci také "uklidní". Stejně tak mi tady ani nevadilo šťastný konec, který k tomu tak nějak patří, řekl bych. ()

Colonist

Zase jedna klasika mého mládí. Lehce pohádkový fantasy příběh se skvělým Samem Neillem, kterému tato role opravdu sedla. I ostatní herecké obsazení bylo zvoleno dobře. Na dobu vzniku a televizní poměry jsou tu slušné efekty, výprava i hudba. Délka je tak akorát, vše má v příběhu své místo (ačkoliv několik hloupostí se zde pochopitelně najde) a nejde říct, že by první nebo druhá část byla vyloženě slabší. Tohle se Hallmarku povedlo. ()

Želik

Je to Tv film takže slabšie triky, trochu dlhá stopáž. Herci dobrí, hlavne trojica M.Richardson, S.Neill, H.Bonham Carter, bol aj humor, aj kúzla aj šťastný koniec. ()

hygienik

Kedysi som Merlina pozeral stále dokola a neprestal ma baviť. Skvelé spracovanie, ktorému sa podarilo vybalancovať modernejšiu dynamiku deja s mystickým obsahom legendy. Tým Hallmarkovský Merlin zahral na city viac než iné filmy na podobnú tému. ()

bogomira

A mě se to líbilo...Sice dlouhý, ale moc milý. Triky sice nedokonalý, ale nápaditý a ještě pár příjemnejch nápadů navíc, třeba jak pojali svatbu na Camelotu. Moc se mi líbil Rutger, ten si dal toho hajzlíka fakt s chutí... ()

Jino

Výborné vypravování o Merlinovi. Kvalitní herci v čele se Samem Neillem dokázali udělat z televizního filmu krásnou podívanou pro celou rodinu. Hodně se mi líbil Martin Short v roli zlého skřeta, či co to bylo. Triky sice nebyly bůhví jak dobré, ale jde o televizní produkci, takže jsem tohle Merlinovi odpustil a nechal se jen unášet nádhernou atmosférou. Trvá to sice 3 hodiny, ale pro ten krásný konec bych si na to v klidu počkal znovu. 85% ()

Skleena

Film mého mládí. Kde nejsou pořádné triky a efekty, kde nejsou kdovíjak oslnivé herecké výkony a koneckonců ani výprava... tam je pohádková atmosféra. A o tu přeci jde. ()

DruidKarel

1068. hodnocený film: Extrémně dlouhé zpracování legendy jménem Merlin, která mě včak hodně chytla. Nedovedu si představit jiné ztvárnění role čaroděje Merlina, než v podání jindy nevýrazného herce Sama Neila. Hodně chválím ckvělé kostýmy, výpravu i dobrodružnost, která k filmu prostě patří. Vynikající herecké výkony i od ostatních a navíc ty tři hodiny utečou jako voda a vám jenom zůstane úsměv na tváři, protože přesně tohle jste od filmu čekali. 4* filmu dávám jen proto, že mi chvílemi film zabíhá až k přílišnému kýči a připomíná mi extrahnus jménem Princezna Fantagiro. Jinak nemůžu nic jiného filmu vytknout. 5* ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (4) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Miranda Richardson, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Sam Neill, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Helena Bonham Carter ()

emo

Krásny, televízny fantasy film, pri ktorom sa skvelo pobavíte. Zostava hereckých hviezd je bohatá. Kraľuje jej však Rutger Hauer v malej roli káľa Vortigerna. Efekty sú tiež na slušnej úrovni a tá krásna hudba... ()

Šimpy

Asi jedno z nejlepších zpracování původní Artušovské legendy. Hlavně díky charismatickému Samu Neillovi. ()

otík

Taková průměrná americká pohádka, která je vizuálně zajímavá, ale přitom trikově velmi špatná. Ale dějově to je zajímavé. ()

KatanaCZ

Nemohu si pomoci, ale dávám 5 hvězdiček. Tak dobře zpracovaný, podaný a natočený snímek jsem od TV-filmu opravdu nečekal. Ani na chvíli jsem se nenudil, herecké výkony dosti uspokojivé. ()

sator

Filmu který není špatný, dle mého nejvíc ublížil nezvládnutý panoptikální výkon Mirandy Richardson v roli královny Maud... Konec byl krásnej :) ()

Magneto

Kvalitné prevedenie tohoto príbehu kde sa vskutku líznu témy kresťanstva...Má to dušu a unikátnu atmosféru.Určite veľkú rolu zohrala aj krásna hudba ()

M-arta

Mezi artušovskými filmy konečně něco, co příjemně přehledně mapuje, kdo tam je čí syn nebo dcera a jaké vztahy a vazby panují mezi jednotlivými aktéry legendy ... To mě docela potěšilo. :-) ()