Anderas

Zatím nejzdařilejší legenda o Grálu jakou jsem viděl. A to je to přitom jen televizní zpracování a neviděl jsem to jinak než s dabingem. Film je velmi dobře vystavěn, má smysluplný děj i jakousi nápovědu k němu v podobě vnitřní zpovědi Merlina, jednou je velmi jasný, jindy je pointa vícevrstvá, neříkám že je to dokonalý film, protože je na mé gusto až příliš americký, ale opravdu je to v porovnání s ostatními adaptacemi to zdaleka nejzdařilejší dílo. ()

Wishkah

Merlinova minisérie mě bavila. Jednak Steve Barron má vcelku velkou představivost, i když s tím režisérským uměním to zas tak horké není, jednak se v tomle filmu docela povedly triky (myslím hlavně v kontrastu s ostatními hallmarkovskými filmy) a navíc i herecké výkony jsou velmi povedené. Hlavně Sam Neill, Martin Short, Miranda Richardson a Isabella Rossellini zářili. I přes úpravy v pověsti se tahle minisérie povedla ()

Erinye

Pro mě jedna z nejzdařilejších adaptací o době krále Artuše. I přesto, že to bylo točeno pro TV, tak známými herci se to tu jen hemží, a co se přírodních scenérií a kulis týče, vše je přímo v dárkovém balení, rozhodně bych se tam jela s chutí podívat. Celý film je kouzelný a kouzel plný. Objevují se tu snad všechny známé postavy, včetně Merlina v podání Sama Neila, který je na celém filmu tím nejlepším. Jednoduše tvůrcům se do 2 dílů podařilo vtěsnat, snad vše, co je o této době známo (mám na mysli legendy), Merlinův boj s královnou Mab, objevuje se zde i Lancelot a jeho láska ke krásné Genevievre. Hodnotím jako velice vydařený televizní film, i když bych řekla, že by se s přehledem mohl promítat i v kinech. ()

willis

Výborná hudba, triky i dobré herecké obsazení. To, že jde o tv zpracování není nikde vidět, takže není co řešit. ()

Jeržik

Největší, nejlepší, nejvýpravnější, nejteleviznější a nejSamNeilovější zpracování tématu co znám. To, že zadupá do země Mlhy Avalonu mě neudivuje ale to, že po všech stránkách předčí i Krále Artuše (mimochodem rozpočet přes 100mil USD) je poměrně udivující a pro mě i potěšující. A srovnávat s Excaliburem to nehodlám;). ()

Dragonlanc

Toto spracovanie príbehu o Artušovi, Merlinovi, rytieroch okrúhleho stola a legendárnom meči Excalibur nepratrí medzi tie najvydarenejšie. Na slávny film EXCALIBUR rozhodne nemá. ()

Mouzon

Škoda, že nebylo přítomno více finančních prostředků. Některé triky působí příliš okatě (což je ale v Boormanově verzi jakbysmet - na rozdíl od Barrona je ale v Excaliburu dovedli poměrně nápaditě zakrýt). Jinak - jedná se o film mého mládí, skvěle natočený, s výbornou hudbou, poutavě odvyprávěný a především - perfektně zahraný. Uznávám, že své zde dělá i špetka nostalgie, ale co... Minimálně Martin Short a Rutger Hauer si jí plně zaslouží. ()

Movie Gourmet

Dobře napsaný příběh je doplněn výbornými hereckými výkony Sama Neilla, Mirandy Richardson a Martina Shorta, to vše v doprovodu kvalitní filmové hudby od Trevora Jonese. Tento mytologický a romantický film je o hodně lepší než film Excalibur (1981). Verdikt: 4* a 80 %. ()

kritiklon

Jeden z těch filmů na kterých jsem vyrostl a zároveň spolu s Labyrintem, Legendou a Nekonečným příběhem jedno z mých prvních fantasy co jsem viděl jako malej špunt! Na tu dobu kvalitní kousek co se triků týče. A když vezmu v potaz skvělé herce a dobrej scénář tak musím dát s troškou nostalgie 5* a 85% ()

dickadonna

Jedna z nejhorsich adaptací artušovské legendy, naproste nesouvislosti, vymyslene stupidní zapletky a typické "zamerikanštění" pribehu. ()

Lilloos

Anglické legendy, které mě na rozdíl od těch řeckých nikdy nezaujaly, jsou v tomto "telenovelním" podání (spoustu výrazných postav jejichž osudy jsou nekonečně propletené) po celou neobvykle dlouhé stopáže vyprávěny nesmírně poutavým způsobem. Jak skvělý je příběh, tak mizerné jsou efekty. Chápu, že se jedná o TV film, ale za takového draka nebo grify by se styděli i amatéři. ()

TaanStari

Pokud by jen jeden film měl mít za názvem "(TV film)", byl by to právě tenhle. A je celkem dobře zvládnutý a ta "TV" atmosféra mu jen prospívá. ()

Czernozub

Velmi se mi to líbilo, jako že jsem alergický na Artušovskou legendu a všechny ty Lanceloty a Galahady s ní spojené... ()

Jeremiah

Nebyl to zase až tak strašný propadák, ale na "Excalibur" to vzhlíží z uctivé dálky. Dobré herecké obsazení, obstojný příběh, který je spíše laděný do pohádkova. Trochu mi tam chybí více bojových scén, a naopak přebývá trikových efektů, až po závěrečný - trapný - boj mezi Mab a Merlinem. Jinak slušné 3. ()