Sign

velice podařilé, ja se vždy bavil a miloval sem tento snímek a vždy když v televizy padla zmínka o Merlinovi, uz sem se připravoval... ()

Melvej

Artušovské, především však Merlinovské, legendy jsem vždycky miloval. Viděl jsem spousty jejich provedení, avšak film Merlin jsem si oblíbil ze všeho nejvíc. Je to hlavně z toho důvodu, že se tam nikde nevyskytují žádné narážky (věřící prominou, nechci tím nikoho urazit) typu Merlin byl synem ďábla, jeho inteligence a schopnosti to potvrzují, bla, bla, bla, bla, bla. Nezlobte se na mě, ale mě se takové pojetí Merlina prostě nelíbí. Mnohem více se mi zamlouvá vidina Merlina, který je napůl člověk a napůl syn bohyně starého náboženství, královny Mab, a který navíc ovládá magii. Nezní to přeci jen torchu lépe? Pomineme-li filmové triky (uvědomme si, že film je z roku 1998 a ještě k tomu se jedná o TV film, u něhož ani nemůžeme očekávat bůhvíjak úžasné speciální efekty kvůli mnohem nižšímu rozpočtu), jedná se o velice zdařilý tak trochu do pohádky zabalený kousek (nicméně s tou pohádkovostí bych trochu šetřil, konec konců eposy se nejrůznějšími druhy skřítků, elfů a magie jen hemží - např. Píseň o Nibelunzích - a tohle zpracování je, jak už se na začátku říká, taktéž eposem). Merlin je zkrátka krásně zpracovaná Artušovská legenda, které nic nechybí. Je živá, je v ní dobrodružství, láska, intriky, prostě všechno, co by film tohoto typu měl mít. K chvále přidávám ještě nádhernou hudbu od Trevora Jonese - hlavní motiv je doopravdy soundtrackovou lahůdkou - a skvělý herecký výkon Sama Neilla a mé hodnocení nemůže klesnout pod pět. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Veľmi dobrý film, ktorý môžem jednoznačne odporučiť. Je to dosť dlhý film ale ničomu to neprekáža. Pri dĺžke 182 min je všetko prepracované do detailov. Charaktery postáv sú zvládnuté skvelé. S. Neil ako Merlin je vážne skvelý. Od H. Bonham Carter som očakával väčšiu úlohu ale čo už. Kamera je skvelá taktiež. Celkové hodnotenie za mňa 90%. ()

Dreadlord

Nadprumerny televizni film,ktery bych se rozhodne nestydel dat do kina kdyz je tam nekdo shopnej dat treba Zoldak:Legie zkazy tak neni co resit ze... ()

Brusinka

Z toho množství ,,artušovských" filmů je právě Merlin mým největším oblíbencem, ne-li nejmilejší fantasy vůbec. Volba Sama Neilla byla sice poněkud neobvyklá(kdo by byl řekl, že zrovna on by mohl hrát ve fantasy?), ale rozhodně byla trefou do černého. Stylizace Merlina coby ,,pracujícího muže", který chce prostě odvést svou práci a pak se vrátit domů ke své ženě a svému životu, se mi náramně líbila a rozhodně je mi sympatičtější než všichni ti všemocní strašliví čarodějové z jiných snímků. Příběhem projde obrovské množství vedlejších postav a přitom je odvyprávěn přehledně a srozumitelně, všem postavám dává stejný prostor a nenechá je, aby odvedly pozornost od základní dějové linie. Jejich linky se zkrátka v určitém bodě protnou s tou merlinovou a co se s nimi stane pak už není důležité. Nutno vyzdvihnout nádhernou hudbu Trevora Jonese, která má obrovskou zásluhu na celkové atmosféře a zvláštní efekty, které filmu dávají jakýsi pohádkově-haluzní nádech. Televizní film, netelevizní film, ostatní kulatostolovské filmy hadr... 5* ()

merlik

Nestandardní pohled na osobu bájného kouzelníka Merlina popisuje jeho zrod, provází celý jeho život a končí v pěkném happy endu. Ve srovnání s jiným zpracováním artušovské legendy Excalibur (1981) filmu Merlin něco chybí, snad větší svoboda zobrazení fantazijních prvků. Povedený film. ()

Knor

Mám moc rád vypravěčské příběhy a na to, že je to TV film, je to velmi povedené. Spousta postaviček a skvělí herci jako Sam Neill, Helena Bonham Carter a Ritger Hauer. Velice příjemné fantasy drama s krásným příběhem. ()

RedRose

Pamatuji kdyz to pred cca 15-ti lety na Hallmarku hrali x-krat do mesice ;-) Je to televizni zpracovani, ale na TV je to obsazene velmi kvalitnimi herci a velmi dobre zpracovane i natocene! Legenda o Excaliburu tentokrat z pohledu carodeje Merlina. Velice povedene a i po tech letech stale pouzitelne! 70% ()

HarqAlAda

Mínus dve hviezdy za niektoré naivity a občas popletenú výpravu. Inak je to úžasná rozprávka ktorá má svoje veľké kúzlo. ()

LuNaj

Úžasný film, milovnící Artušovské legendy budou jistě nadšeni. A Sam Neil je v roli Merlina úžasný. ()

Cortyx

ach ano,tohle je to zpracovani Merlina ktere se mi vzdy libilo nejvice. krasny happy end,uzasna Mab a jeste uzasnejsi Merlin ()

yaqwsx

Ano, nemám rád historické filmy a jsem vůči nim zaujatý. Ale tento film byl moc... Tak nudnou, zdlouhavou a trapně vyznívající "věc" jsem již dlouho neviděl. Toto se autorům prostě nepovedlo. ()

WolfIssen

Místy až moc pohádkové, místy kvalitní fantasy. Zfilmováno už bylo mnoho verzí této slavné legendy, ať už se všemi postavami a mytologickými prvky nebo bez nich. Mimo tohoto Merlina také např. Král Artuš, Mlhy Avalonu, Excalibur, První rytíř atd. S drakem si tvůrci měli více "pohrát" ,protože tento vypadal jak z filmů staré produkce s malým rozpočtem. ()

Napoleon-B

Tak tento film patří mezi mé oblíbené. Tuto fantasy jsem poprvé viděl již hodně dávno na Hallmarku a byl jsem opravdu okouzlen atmosférou , která v tomto filmu panovala. Nádherná fantasy pohádko legenda. Všem mohu na 100% doporučit. Něco mezi princeznou Fantagiro a Pánem prstenů. ()

Heretique

Mab je úžasná a v češtině navíc skvěle nadabovaná, možná lépe než v AJ (pouze verze s bohužel již zesnulou Helenou Friedrichovou). Skřet je ale bohužel taková americky trapná rádobyvtipnost, toho škoda. Ten nenechá člověka při iluzi, že je to historie, protože má hlášky, jak když utekl z nějaké US rodinné komedie. A rokoková paruka k vysokoškolskému taláru a jeho ležérně elegantní ohoz druhé půle, mě vyloženě rušily. Ostatnímu ale není moc co vytknout... ()

Seuata

Vypravování jak má být. Zaujme, atmosféra diváka vtáhne, konec se mi líbil. Jedná se o TV-film, proto se nedá čekat, že se tu objeví extra dobré efekty a tudíš se tyto nedostatky nedají filmu vytýkat. Ale mě se to vážně líbilo. 4 o chloupek lepší hvězdičky. ()

jjimmy

no hej, Sam Neill, Helena Bonham Carter a Rutger Hauer... :))) tiež Martin Short :) Veľmi dobré televízne rozprávkové spracovanie legendy :) ()