Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

ConanVJ

Musel jsem zvednout na 4*, protože mě i po takové době film bavil. Jasný, po jedničce je to velká změna jak v pojetí války, tak i v žánru. Toto je spíš horor, než velkolepá vybíjená brouků jako byla v jedničce. Mě to nevadí a film jsem si užil. Za mě 75% :) ()

Kryton odpad!

Tohle má z Verhoveneovy Hvězdné pěchoty jen název. Zbytek bych za ty prachy natočil líp, protože bych to ani netočil. ()

MartinezZ

11.6.2010 ~ Tohle pokračování Hvězdné pěchoty je oproti svému o sedm let staršímu předchůdci tedy ukázkou. Učebnicovou a to takovou, jak by nejen béčkový film, ale hlavně pokračování výborné béčkové akčňárny vypadat rozhodně nemělo. ~ Efekty minimální až trapné, ale bohužel ne srandovně trapné, příběh vhodný jako součást původního filmu, ale nemající možnost utáhnout celý film samotný, herecké výkony pitomé (až na výjimky), prostředí nezajímavé a až neskutečně odrážející titěrnost rozpočtu (prý jen 5% rozpočtu jedničky - a to mluvíme o o sedm let starším filmu!). ~ Parta vojáků pěchoty je osamocena kdesi na území brouků a úkryt nalézá ve zničené polní základně, kde nalézá i vězně, majícího na svědomí život jednoho z vysokých důstojníků. Zprvu je tento vězněn, ale ve chvíli, kdy se k nim přidají další ztracenci v čele s generálem, je tento prozatímně propuštěn, aby se mohl zúčastnit obrany a čekání na odvoz. Mezitím je mu navrácena hodnost kapitána a vychází najevo, jaký "řízek" tenhle chlapík je. Ovšem brouci nejsou blbí, jeden z nových dokáže parazitovat na člověku no a, ač je to nečekané, ne všichni na základně bojují za lidstvo. ~ Snímek má prvky hororu, ale poměrně dost parodovaného, což na zážitku z filmu nepřidává, zvláště spolu s efekty a komorním ateliérovým/sklepním prostředím. Pokud totiž i zbraně vypadají neskutečně trapně (tedy jako umělohmotná traverza, která musí být tak velká, aby se celá nevešla do záběru a nebylo tak vidět, že nestřílí, na kterýžto efekt už by nezbyly peníze), je něco špatně. A tohle bylo špatně. Nudné, nezajímavé, pitomé. "Cool" tvrďácký "hero" efekt z jedničky tu naprosto absentuje. Jediný, kdo za něco stál, byl Richard Burgi, seriálový herec, kterého znám ze seriálu Ochránce a pár epizod Zoufalých manželek. ()

JJ.Gibson

Je to výsměch prvnímu dílu, kterej byl hustej a originální!!! Jednu * dávám za Richarda Burgiho a Kelly Carlsonovou. Jinak je to opravdu ubohost největšího kalibru! ()

UncleG

Suverénně za hranicí odpadu. Je to přesně ten film, kde se ještě nesmějete jeho trapnosti, ale zároveň se ukrutně nebavíte. S původní Hvězdnou pěchotou a její myšlenkou to nemá vlastně nic společného a v zásadě došlo k naprostému nepochopení látky, na kterou film "navazuje". Pěchota dvě je pouhopouhá laciná vykrádačka všech známějších hororových sci-fáren, především Aliens a The Thing. Napětí se ztratilo v záplavě filmařské impotence, neschopnost vyděsit je tradičně nahrazena "nechuťárnami". Prostě podprůměrný laciný Béčko. Za shlédnutí nestojí, koukejte radši do kamen. ()

Vyrida odpad!

Pááááni toto jsem neměl ani sílu dokoukat a víte co je mi to totálně u prdele. Naprosto špatné pokračování se vším všudy s tupými dialogy a chováním herců jakbysmet. Jednoznačný odpad spolu s titulem jednoho z nejhorších filmů jaké jsem ve svém životě doposavaď mohl vidět. ()

blackrain odpad!

Hvězdná pěchota byla výborná, proto se filmaři rozhodli natočit druhé pokračování, které všechno pohřbilo. Opravdu špatný film. Nenašla jsem na něm nic dobrého. ()

Bat55

Ani som nemohol uveriť,že toto je pokračovanie Hviezdnej pechoty.Strašná hovadina.V dvojke stoja za to len tie efekty.Nápad to bol zaujímavý(skupina vojakov sú donútení sa skryť v opustenej pevnosti),len to spracovanie je strašné.Jednotka má skvelých hercov,o dvojke sa to povedať nedá.Jediný kto stojí za to j hlavný hrdina Richard Burgi,ten zo seriálu Ochránca.Zaujímavé scény nahrádzajú úplné stupidity,ktorých je oveľa viacej.Celý film sa tiahne nudným tonom,žiadna adrenalinová scéna.Len priemerný vizuál v podpriemernom pokračovaní.Oproti jednotke je to jednoznačný prepadák.35% ()

kaylin

Takové celkem jednoduché béčko, které se snaží o to, aby navázalo na medializování války, jak se to dařilo Verhoevenovi v prvním filmu, ale nemá k tomu dostatečné prostředky a ani dostatečný um, pokud se filmového média týká. Není to až tak otřesné béčko, ale jsem si jistý, že druhý den už si z toho nic nebudu pamatovat. ()

MATADOR odpad!

Má to sice nálepku Starship Troopers - Hvězdná pěchota, ale společné to má pouze známé pěchotní brouky. Netušil jsem, že to může být tak strašné. Čekal jsem minimum, ale i přesto to dokázalo velmi zapůsobit ještě hůře. Richard Burgi se sem sice hodí, ale radši bych ho viděl po boku Johna Rica. Ti herci byli taktéž obzvláště před srdečním selháním a ty podrthly ještě trapné dialogy o ničem. Je to televizní film, ale to už se radši podívám na nějaký český Tv film a budu určitě spokojen více. ()

AlistairMir

Tak co si budeme nalhávat tenhle film jedničce nesahá ani po hmyzí kotníčky, ale jako takovej temnej malej bráška to neurazí. Jak film plynne, atmosféra houstne a na konci už je to opravdu brutální vybíjená a já se překvapivě bavil. Erotiku si zde také užijete takže si to shrneme. Pokud máte rádi nízkorozpočtové sci-fi horory, kde se sexuje, stříkají litry krve a nakonec už lítají ruce, nohy, hlavy, střeva a postavy padají jak mouchy po zásahu repelentem tak se budete bavit. Jen musíte překousnout, že s jedničkou to má společné asi jen to téma. ()

vegetol.mp

Mraky lidí evidentně vůbec netuší, o co tu jde. Nízké hodnocení tohohle filmu je způsobené především tím, že ho místní naivkové srovnávají prvním filmem. Srovnávat stomilionový blockbuster s video pokračováním za 6 milionů, může jen debil. ()

Dexter1

Jediným problémom celej dvojky, je že to "dvojka" kultového Verhoenovho diela. V podstate nie hrozný film, ktorý vsadil skôr na hororovú linku a bohužiaľ mizerný vizuálny, kvôli nedostatkom financii si nezaslúži až tak mizerné percento ako dosahuje teraz. Skrátka bezmyšlienkovitá akčná jazda s nejakým tým výstrekom krvi. ()

OG_Swifty

Tak tohle byl vážně omyl ... balancuju mezi odpadem a jednou hvězdičkou, mno nakonec tomu tu jednu hvězdičku dám, ani nevím pořádně za co - asi za ten otevřený konec :p ()

Had6 odpad!

Nevím za co bych měl dát alespoň jednu hvezdičku. Jsem sám překvapen, že jsem u tohoto braku vydržel až do konce. Možná to bylo z recese.... ()

maverick10 odpad!

To bylo maso!!! .............. Novy druh brouku .............. Budete toliko obklopeni brouky, ze je nedostanete z hlavy ................ Chcete vedet vic?? ............. Richard Burgi je vetsi drsnak nez G.I.Joe ............... Pridej se k nam a koupime ti New Beatla ........... Chcete vedet vic? ............... kouknete se sami ()