Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

Niktorius

I Verhoeven natočil podle Heinleinovy předlohy film, který toho s knihou nemá mnoho, ovšem drsňácká atmosféra ve které hoši z mobilní pěchoty žijí je podle mne přítomna v obou dílech. Tento film je již jen urážkou jména Starship Troopers (a je jedno jestli zrovna myslím knihu nebo film), protože atmosféru nemá žánou a vše je zpřeházené. Po technické stránce je "dvojka" na úrovni venezuelských telenovel - jediný lepší trikový záběr je ukradený z šest let staré "jedničky", jinak je to děs a hrůza, například ta robotická protéza ruky - to je snad špatný vtip. P.S: Myslím že v Heinleinově ani Verhoevenově světě by vojáka, který ztratil nůž, bičování nečekalo... ()

Spooner odpad!

něco tak hrůstrašného jsem dlouho neviděl.Bohůžel ta hrůstrašnost se ale netýká atmosféry filmu ale jehh kvality ()

Phobia

Průměrné sci-fi béčko/céčko, vykrádající několik podstatně lepších sci-fi áček (zvláště "Aliens"), ale vzhledem k nulovému očekávání nejsem zklamaná a zdejší mizerné hodnocení mě docela překvapuje. Zblitek "Doom" má více než 2x tolik procent, přitom jde o ještě slabší a dementnější -píp-ovinu. Nejspíš zase davová psychóza, někdo dal v úvodu odpad a zbytek se přizpůsobil, aby nebyl za blbce;-). Pokud pro vás první "Hvězdná pěchota" není nedotknutelný kult, dá se pokračování bez problému dokoukat do konce, i když postrádá humor, schopnějšího režiséra i scénáristu, vyšší rozpočet i již zmíněnou originalitu a vlastně se svým předchůdcem nemá skoro nic společného. Možná, kdyby to neneslo slavné jméno, byli by hodnotící podstatně shovívavější. Pro mě snesitelný průměr - objektivně je to na 2*, ale mně je toho filmu prostě líto. 50% ()

darkrobyk

Skupina vojáků se zabarikáduje v pevnosti podobající se majáku a pokouší se přežít, než budou vyzvednuti a odvezeni. Když ale dorazí s hrstkou přeživších generál, dostane se do pevnosti infikovaný voják, který má spojení s brouky. Jeden si hned vzpomene na díl Star Treku, kde čelili obdobnému problému. Vnitřní nepřítel je vždy ten nejhorší! postupně se vytvářejí dvě skupiny a je jasné, že nakažení budou vyhrávat. Brouci jsou vcelku obstojní, pavoukovci roztomilí, useknutá hlava v mikrovlnce pobaví, nabodnutí broukem je zopakováno. Jo a nahatá blondýnka je příjemným zpestřením. Nejhloupější na celém filmu jsou dialogy.... ()

Big Bear

A mně se to líbilo. Samozřejmě za jedničkou to kulhá, ale přesto mně to bavilo. Burgi známý z přiblblého TV seriálu Sentinel si nechal narůst bradku a dal se do služeb Federace. Z velké války se nám boj přenese do jedné z opuštěných základen. Zde partička mariňáků odolává náporu hmyzáků. Ti mají nový plán jak ovládnot lidstvo. Na rozdíl od jedničky si už asi místy tvůrci dělali z filmu trochu srandu. Pár míst skutečně skřípe. Narazíme i na nějakou tu vykrádačku známějších sci-fi kousků. Ale i tak se to dá s přehledem dokoukat do konce. Zdejší soudce dávající odpad opravdu nechápu.. Když to shrnu, mohl tohle být klidně další díl Krajních mezí... A nezapomeňte ! ,,Služba, znamená občanství ------ chcete vědět víc? " * * * ()

Paldini

Původně jsem chtěl dát jen jednu hvězdičku a říkal jsem si, že k mému lepšímu hodnocení tomuto filmu nepomůže ani má náklonnost ke špatným sci-fi filmům, ale nakonec jsem ještě hvězdičku přidal za sympatické gore efekty. ()

Kusko.t2

Oproti prvému dielu išla kvalita až nehorázne dole, s tým vcelku kvalitným prístupom Paula Verhoevena to má pramálo spoločného. Starship Troopers 2 je dosť nelogický, plný chýb a evidentne trpel nedostatkom rozumu (aj na B film je to málo). Herecké výkony skoro žiadne, ale to mi moc nevadilo. V týchto filmoch to nie je to prvoradé. Film plný tmy (čo mi vo filmoch nevadí), ale v tomto prípade išlo prostredníctvom tmy zakryť ten dementný prístup a absenciu nápadu. No ale 1* to odomňa má, aj keď tam nebola atmosféra, ale za tých pár krvavých efektov a poslednú milú dialógovú scénu pri nábore nových členov – „Pospěš si, špunte. Potrěbujem čerstvý maso do mlejnku.“ Ale ináč veľká bieda. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +nechutnosti, brouci -slabé technické zpracování, bezvýznamný příběh, bezvýznamné postavy/// Na Hvězdnou pěchotu 2 jsem se netěšil. Věděl jsem že je to shit druhé cenové. Protože však nedávno vyšla trojka do které vkládám velké naděje, řekl jsem si, že druhý díl musím vidět, aby mi náhodou něco neušlo. Jenže není co by mi mělo uniknout. Nedivím se že tento díl zapadl, svému předchudci se nemůže rovnat ani v nejmenším. Aspoň, že zaujme Richard Burgi a některé nechutné scény./// Celkem 39%/// ()

DJ Obelix

Jedna hvězda pro Neumeiera, který se ani po tomto katastrofálním pokračování nezalekl (ono možná scénář byl na tomto filmu to nejlepší) a sám si natočil dle svého scénáře podstatně lepší trojku... ()

kingik

Rodí se hodně dravých brouků a to znamená, že bude krvavé léto. Specialista na zvláštní efekty Phil Tippett převzal štafetu po Paulu Verhoenovi. Dostal mizivý rozpočet oproti svému slavnějšímu kolegovi, a přesto se s tím porval obstojně. Caspera Van Diena vystřídal sympaticky nablblý Richard Burgi. Všechno je tady sympaticky nablblé, a to nejméně trojnásobně. Mně nepřišlo, že by to byl slabý film. Od počátku se pořád něco dělo, repliky zde byly jen pro to, aby oddělily jednu akční scénu od druhé a digitální brouci ještě stále měli velký hlad a zde chudáčci dostali nášup. Herecké obsazení sestávalo z povědomých tváří a nejlepší byli vedle drsného Burgiho také kočička Kelly Carlson anebo Ed Lauter. Ve druhé polovině se film dějově stáhl ze své epičnosti a stala se z něho příjemně vyvražďovací záležitost, kdy nebylo tak jasné, kdo a v jakém pořadí zařve. Na film druhé kategorie speciální efekty, ale i hudební doprovod byly perfektní a líbila se mně ta sympatická nablblost, kterou také disponoval první díl. Po rozmáchlé jedničce krystalicky vypucované "béčko", co se za sebe nestydí. A vzhůru na třetí díl. A na co ten přezíravý postoj k takovým druhům filmům, milí uživatelé? Spousta filmů v červených číslech taky není zrovna super. 100% ()

sochoking odpad!

Pornoherci si snád, v prestávke točenia porna, odskočili niekam do kotoľne nakrútiť vedľajší projekt. Výsledok: bezduchá a stupídna hovadina! Bože... kam sa podela súdnosť???? ()

InJo

Strašná sračka, která je naprosto nedůstojná geniálního Verhoevenova filmu. Kamenem úrazu není ani tak scenář duchovního otce série Eda Neumeiera, byť jde spíš o mix Vetřelců a Lupičů těl než o plnohodnotné navázání na styl tvrdě satirického a neodolatelně podvratného předchůdce. Problémem jsou naprosto katastrofální režie a mizerné produkční zázemí. Vypadá to jak totálně podfinancovaná epizoda Hvězdné brány a cíleně přepálený patos jedničky tady působí úplně dementně. I jako direct-to-video sequel těžká ostuda. 25 % ()

Fingon

70% Od dvojky Hvězdné pěchoty jsem nečekal naprosto nic, vlastně čekal jsem sračku a nudu. Světe, div se, tenhle film vůbec není špatný. Se sedmi miliony se režisérovi podařilo natočit mimořádně dobrý film, přičemž většinu tohoto rozpočtu sežrali brouci:-). Je hodně vidět, že měl málo peněz, ale zachraňuje to vcelku slušný scénář, film má spád a celkem dobře se (pokud si zvyknete, že některé pasáže působí skutečně jako natáčené na video a ne na film) na něj dívá. Co působí suverénně nějhůř, je zpracování televizních spotů "chcete vědět víc?," které se vážně nepovedly. S původním filmem to nemá nic společného, a s příběhem knihy taky ne, ale do Heinleinova světa tenhle příběh celkem pasuje. Hvězdná pěchota své lidi neopouští... Při plném stavu má totiž dohromady jen deset tisíc mužu a žen... ()

swamp

"C'mon you apes! You wanna live forever?" Tak za tohle a tu umělo-prsatou blondýnu je ta hvězdička. :P Zbytek stojí za starou belu.. ()

Ratemus

Nějak mi uniká, co tím chtěl básník říci, protože to nesahá svému předchůdci ani po koule. Jedna velká nuda, opravdu velice špatný film. Jestli se ve filmu dá něco pokazit, tak tady nefunguje vůbec nic. ()

Vitason

Tohle není Hvězdná pěchota, tak jak ji známe. Rozhodně je znát nízký rozpočet a také chybí Verhovenův ironický nadhled. Je zvláštní, že nízký rozpočet se projevil spíše na příběhu než na vizuálních efektech. Hloupoučký scénář nastavuje komorní situaci, kdy je parta mariňáků uzavřena ve věži, na kterou se valí brouci stejně jako lidé v supermarketu na zlevněné zboží a tak se uvnitř věže rozehrává spíše psycho-horor ve stylu Věci. Efekty brouků jsou srovnatelné s těmi z prvního dílu, ale tady to působí více jako animace, protože je zde málokdy interakce s herci a k tomu je přibaleno pár sympatických gore efektů. Ovšem neskutečně mě rozčilovaly efekty výstřelů z pušek. Vždyť to vypadala, jako by měli místo hlavní baterky a snažili se brouky spíše ublikat k smrti. Herci jsou celkem fajn. Zaujme Richard Burgi, u kterého mě překvapuje, že se tenhle chlapík neprosadil mnohem víc. Role akčního hrdiny je pro něj jako ušitá. Ještě zaujme Kelly Carlson, o které už víme z Plastické chirurgie, že se svými vnady umí celkem zdatně ohánět:-) Kromě scénáře dojebává Hvězdnou pěchotu 2 ještě příšerná televizní kamera. Škoda. Tenhle snímek przní jméno mého oblíbeného sci-fi filmu a víc jak 2* si za mé oblíbené seriálové herce a slušné efekty nezaslouží.Podobné filmy: Hvězdná pěchota (1997), Věc (1982) ()

klerik

Slušná video béčková záležitosť. Drží sa pravidiel žánru a robí málo chýb. V podstate ide akoby o rozvinutie boja o základňu z jednotky. Ak akceptujete fakt, že ide o štúdiovú lacnú záležitosť, oceníte aj triky a efekty. Niktoté zábery mohli byť krajiše, film má však fajn záver, ktorý efektne zhadzuje (nielen) americkú vojnovú mentalitu... Som Riddickovým fanúšikom, ale niekedy je fakt sranda, ako porovnateľné béčka dokážu rôzne osloviť publikum... ()