Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace

• USA Starship Troopers 2: Hero of the Federation (více)

Nejlepší jednotka Federace se střetává s hordou nepřátelských brouků. Ale tentokrát na ni brouci čekají. Malá skupina vojáků, odříznutá na odlehlé základně od nejbližších posil, bojuje s daleko chytřejším a prohnanějším nepřítelem. Pokud stojí alespoň o malou naději, musí spojit své síly s nechvalně proslulým zrádcem Federace. V sázce nejsou pouze jejich životy, jde o záchranu celé lidské rasy. Jestli chtějí přežít, musí být rychlejší než brouci! (oficiální text distributora)

Chrustyn

Phil Tippett možná dělá skvělé triky ale režírovat neumí. První díl byl skvělý a neskutečně zábavný, tohle je pouze a jen přiživující paskvil. ()

SOLOM.

Naprosto zbytečné pokračování, které nemá ani hlavu ani patu. Tvůrci zcela vypustili podstatu a směrnici jedničky a šli na to hezky pěkně po svém, za což byli fanoušci Hvězdné pěchoty odměněni odpadní podívanou největšího kalibru. Jediné na co se dalo dívat, byly nahé scény Kelly Carlson. ()

HellFire

O tři třídy horší než originál, ale 25 %? Zase tak hrozný film rozhodně nebyl. Na straight-to-video produkci je to koukatelné (obzvláště s přihlédnutím na sračky, které dnes v televizi běžně vídáme), ačkoliv divák musí hodně přivřít očka a tvůrcům odpustit jisté nedostatky způsobené mizerným rozpočtem. Pro porovnání Veerhovenova verze měla rozpočet 100 mil. dolarů, zatímco druhý díl si musel vystačit se sedmi. Musím smeknout nad tím, jak dobře se podařilo ztvárnit samotné brouky, kteří nedostatkem finančních prostředků moc netrpí, až na jisté výjimky. Samotný děj je velmi jednoduchý a prakticky celý film se odehrává na opuštěné vojenské základně. Jediné zcela nepochopitelné rozhodnutí je pro mě zasazení děje po událostech první Hvězdné pěchoty, ale přitom v něm hraje postava velitelky lodě, která už je mrtvá.... jak si to mám vysvětlit? Opravdu se nemohl film odehrávat paralelně s jedničkou s tím, že se jednoduše zaměřil na osud vojáků opuštěných na planetě brouků? Jediným vysvětlením je snad snaha tvůrců získat do filmu alespoň nějaké známé tváře, ale za jakou cenu? SPOILER: Vojáci najdou pár přeživších, kterým se podařilo schovat, ale jak se později ukáže, mají v sobě cizácké brouky, kteří je ovládli a teď se snaží zabít ostatní. V poslední třetině se tak z filmu stává spíše horor. ()

Xeelee odpad!

Hrdinové Federace ve mě nevyvolali kromě nudy a znechucení nad tímto počinem naprosto žádnou emoci. Každopádně si u mě statečně vydobyli čestné místo mezi nejhoršími filmy, které jsem kdy viděl. Naštěstí ale po větší část filmu ve tmě nic vidět není. Posledních pár minut se sice prvnímu dílu lehce přiblížilo, ale na jednu hvězdu za chrabrost to nestačilo. Jo, film nese poselství a líbilo se mi, jak ze zrádce udělali hrdinu a in memoriam se stal součást něčeho, proti čemu bojoval. Závěrečná hláška ale působí tak násilně a kýčovitě, že kladnější dojem ze závěru vyšuměl do vzduchoprázdna. Pospěš si špunte. Potřebujem čerstvý maso do mlejnku. ()

eraserhead666

Ta zápletka není sice vůbec originální, ale docela se mi líbí. Je to jednodušší než jednička, ale jiné než jednička, což je fajn. Chyběla mi motivační a propagandistická videa. 2.5* ()

ARI50

Dvojka podle hodnocení mě celkem dobře potěšila ano ztrácela na kvalitě efektu akčnosti a podáni herců hodně ale líbilo se mi to. ()

prome odpad!

Jednicka se jeste dala a nebyla spatna ale toto je primo otresne a unavujici a litu tech co to ztrpeli celych 92 minut nebot ja to vypl po pul hodine protoze se nemuzu divat na nehorazne kraviny ()

Morholt

No jasně že je to totální béčko, které se Verhoenově pecce nemůže rovnat, ačkoliv se o toh velmi neohrabaným způsobem snaží. Na druhou stranu tenhle film se ani nesnaží aspirovat na nějáké vyšší mety a nemyslím si, že to bylo zase až tak hrozné. Pár věcí se mi tam líbilo a díky nepřetahované stopáži jsem vydržel až do konce. 30% ()

Sawy odpad!

Ono to má pokračování?To bylo první,co mě napadlo,když jsem v půjčovně uviděl tenhle filmík.Bez mučení se přiznám,že Verhoevenovu Hvězdnou pěchotu miluju.Tak jsem to zkusil.Blbej nápad.Kouzlo původního filmu bylo v tom parádním nadhledu a satiře.Kam se to sakra všechno podělo?!Je mi jedno,že to mělo mizernej rozpočet a šlo to rovnou na DVD.Aspoň něco kromě brouků to s jedničkou mít společnýho mohlo!Ale ne.Tohle je prostě blbost toho nejvyššího kalibru,nuda a ještě ke všemu se to bere vážně!No potěš!5 % ()

Lucasion

Po velkém útoku z konce jedničky je vše shrnuto v pár větách v úvodních titulkách. A už nastupují Hrdinové Federace! Ptáte se co to má společného s prvním dílem? Vůbec nic! Na začátku se střílí, brouci chodí stále dokolečka, jakoby chtěli být zastřeleni a po chrabrém ústupu do stanice se teprve začíná rozvíjet nějaký ten příběh. Ze všech herců co nepobrali žádný talent, se dá hovořit, že Richard Burgi zastínil zbytek. Je fakt, že film vykrádá Carterovu The Thing a snaží se vytvářet atmosféru - kdo je a kdo není nakažený novým broukem. Společného s jedničkou to má jen tvar té chodící potvory a obleky mariňáků, jinak je to čistě sc-fi horor. Horor, kterému by se měli vyvarovat arachnofobici, protože takhle hnusné pavoučky co lezou z těla a do těla, jsem dlouho neviděl. Co se týče scénáře a dialogů - stačí snad říci že Brenda Strong hrála v minulém dílu z roku 97 a tam zemřela. Hm? (29 procent) ()

bouncer

Tento film rozhodně neměl vzniknout...Je znát, že jde o nízkorozpočtovou, televizní produkci a tudíž asi nikoho nepřekvapí, že postrádá všechny klady jedničky. Co se dalo, to scénáristé, herci, trikaři pokazili a výsledek je dost hrozný. Komu se líbila první Hvězdná pěchota, měl by se tomuto sh*tu vyhnout obloukem.... ()

st.ranger odpad!

Další zbytečné pokračování čerpající z úspěchu prvního filmu. Tentokrát se celý boj odehrává v uzavřeném prostředí s minimálním počtem laciných televizních efektů a sžádnou známou tváří. Nudné a nijak zajímavé. ()

adamo_znk odpad!

Nenechte se zmást známým titulem. S prvním dílem film spojuje pouze název a uniformy vojáků. Jinak je dvojka otřesná kravina ()

Terva

Válka s mimozemskými brouky se vrací, ale v tak příšerném provedení, že mi to hlava nebrala. Scénář : Edward Neumeier. Kamera : Christian Sebaldt. Hudba : John W. Morgan a William T. Stromberg. ()

JohnCZ

Ve výsledku sice docela amatérsky natočená, ale postupem času docela zábavná vyvražďovačka (samotnej začátek je ale děsná nuda). Je tu však jedno, ale za to podstatné ale: s původní Hvězdnou pěchotou to nemá kromě brouků VŮBEC nic společného. Celé to působí spíše jako pilot k TV seriálu a to ještě ne zrovna nějak extra povedený. ()

Torision

Hodně, hodně špatnej film. Kamera je nepřehledná, vizuální efekty neuvěřitelně přešlý, herecký výkony strašně nepřesvědčivý (a to hlavně dementní Richard Burgi), ...ale ty dialogy? To snad nikdo nemohl myslet vážně. Chápu, že Phill Tippert na tohle pokračování nedostal moc peněz, ale stejně by už raději neměl režírovat. Tohle je dost zostuzení dost hustý jedničky. ()

sidzej odpad!

Zatiaľ, čo jednotka bola čistokrvné béčko, dvojka je druhotriedne céčko. Toľko blbostí, nechutností a skazenosti sa hneď tak skoro nevidí. Varujem. Nepozerajte sa na to ani keď to máte zadarmo v televízii. Budete ľutovať. ()