Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

gogos

Mene akce, vice psychologie. Vyborne herecke vykony, povedena hudba a zvuk. Dozvidame se neco o minulosti a soucanosti Bourna. Děj graduje a finále je přímo famózní. Za mě asi nejlepší díl celé série. ()

Makky

Po akej-takej jednotke prišla o triedu lepšia dvojka. Bournov mýtus je v podstate vo všetkom lepší, ako jeho predchodca a aj ma oveľa viac zaujal. Greengrass posunul Bournea tým správnym smerom. Bohužiaľ film má zopár nudných miest, ale záverečná naháňačka ma absolútne odzbrojila a výsledný dojem bol výborný. ()

kaylin

První film mě tolik nenavnadil, ale stejně jsem se na druhý díl těšil. Obecně mám docela rád série. Navíc tohle je pořád celkem chytrá akční série, která má v titulní roli jednu z nejzajímavějších postav poslední doby. Dověděli jsme se, co je agent Bourne zač. Víme, že je to tajná zbraň, muž, který byl vycvičený takovým způsobem, aby zabíjel. Jenže pořád nevíme, co se mu vlastně stalo, proč ztratil paměť. No, koneckonců, ani to ve druhém díle nezjistíme. Ten se zaměřuje především na to, co se dělo s Bournem poté, kdy jsme ho opustili. Víme, že zůstává s Marií, která se stala jeho přítelkyní. To platí i pro začátek filmu. Jenže je zde problém. Oni je objeví. Jsou to ti, co chtěli dostat Bourna v prvním filmu. Nepodaří se jim to ani teď, ale Bourne musí podstoupit krutou oběť. Marie je zastřelena namísto něj. Bournův život už tak není řízen pouze snahou přežít, ale nyní se vrací k tomu, co chtěl původně. Zjistit, kým vlastně je a proč musela zemřít žena, kterou miloval. Pomsta se stává jeho hnacím motorem a proti sobě má nejen organizaci, která stojí za jeho zrodem i pádem, ale také ruskou skupinu v čele s Karlem Rodenem. Tenhle budějovický rodák se v zahraničí skutečně uchytil a s jeho obličejem je pro Rusáky jako dělaný. Alespoň podle hollywoodských produkcí. Jeho role není nijak důležitá, vždy je zaměřeno na Bourna a na kanceláře, odkud se snaží řídit jeho pád. Neúspěšně. Paul Greengrass do filmu přinesl zásadní prvek - akci, která je skutečně adrenalinová. Jason Bourne je smrtící zbraní a v tomhle filmu nám to konečně předvádí v plné míře. Počkejte si ale ještě na třetí film, tam to rozjede skutečně ve velkém. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html ()

K.I.N.G.

Pro většinu tady geniální dílo, pro mě jen další dobrý akčnák, který se od ostatních liší jen tím, že se snaží být po všech stránkách inteligentní. Ta honička, kdy řídil Bourne taxík, mi připadala jako sekvence z Flatoutu. ()

topi

Opět vynikající příběh se vším všudy, tentokrát v režii Paula Greengrasse. Závěrečná automobilová honička mě málem vyrazila dech!!! A ten soundtrack - paráda!!! Výbornou roličku má Karel Roden v roli ruského špiona. ()

rt12

Bournův mýtus se líbil stejně možná o vous víc než jednička. Všechny superlativy jsou napsány, nezbývá nic jiného než říci BRAVO. BOURNE nesmrtelný akční hrdina, který vždy přechytračí všechny tajné a zabijácké organizace. Dělá vše způsobem, který mi bere dech, po celou dobu mu fandím, všechno mu baštím i s navijákem a 108 minut ho miluju. ()

YURAyura odpad!

Nechapu proc v soucasne dobe toci filmy na stopaz cca 99 minut, kdyz je tam MINIMALNE 30 minut flikovanych jako rozpocet CR... V celem filmu snad nebyla JEDINA dobra akcni scena - hudba byla sice dramaticka, ovsem to, co se diky hruznemu klipovemu strihu odehravalo vizualne bylo desuplne.... Minimalni herecky prostor pro Rodena nebo vtip,... Uz dlouho sem nevidel tak hrozne nudny akcnak... Zlaty JAMES BOND. ()

Damiel

Stejná pecka jako jednička. Výjimka potvrzují pravidlo, že sequely stojí za prd. Má to dynamiku, výborný střih, chytrý scénář, charismatické herce - rád se podívám zas a znovu... ()

PogoJoe

Opět skvělá akce, skvělé zpracování klasického nápadu "všichni jdou po hlavním hrdinovi", ačkoliv v tomto případě si s těmi "všemi" hlavní hrdina často spíše hraje, než by utíkal. A především znamenitě vybraná hudba Johna Powella - soundtrack k tomuto filmu stojí za to. Dokonale sem padne - hlavně ten Moby na konci...Kvalitní herci v čele s M. Damonem a B. Coxem, škoda, že si tentokrát většího prostoru neužila F. Potente. Sice chvíli trvalo, než jsem se chytl - děj je občas dosti spletitý, i pro člověka, který první díl viděl před necelými dvěma měsíci, ale člověk se do toho rychle vpraví. Celkově: není to na nejvyšší hodnocení, ale já se bavil a bavit budu, kdykoli si to pustím, protože tenhle film prostě "šlape". ()

Marw

Předceňovaný film. Mnohem horší, jak po střihu, kameře,.....scénáři. Kam se hrabe na jedničku. Třetí díl doufám není, tak hrozný. Spíš je to Béčko. 45% ()

MATADOR

O chlup lepší pokračování, než-li původní snímek Agent bez minulosti. Toto pokračování je sice méně akční, ale to vynahradí velmi zajímavý příběh, v němž jdou všichni po našem hrdinovy, opět v podání Matta Damona. Jediná změna je režisérské křesílko, které si vyměnil Paul Greengrass s Dougem Limanem a povedlo se. Jason Bourne sice pořád "bojuje" v Evropě, ale i tak je to velmi povedené. Tak snad do třetice všeho nejlepšího. ()

01Zuzana10

naivne som cakala vystupnovanie 1. dielu. Ano, stalo sa, no zvacsili mnozstvo vrazd, drsnost, nahanacky.. Jasne, je to akcny film, preto menej kecaju a vice konaju, no.. nie tak tmavy styl 1. filmu sa mi pacil viac. Nenachadzam tu svetly moment, pre ktory by sa mi film pacil. 1bola viac logickejsia a ja sa rada snazim mysliet ako hlavna postava. Do tohto filmu ma nevtiahli. Len som tu lezala a divala, nechapala, ako sa z toho vsetkeho mohol vylizat bez penazi, zraneny, v neznamom prostredi, bez pasu... Ani neviem, za co su tie 3*. Som znechutena a sklamana. /hmm.. som nevedela, ze Roden si obcas odskoci strihnut takuto postavu i v znamejsom filme../ ()

Thomassi

Paul Greengrass vtiskl Bourneovi ještě větší akčnost a stylovost než jeho předchůdce. I druhý díl si drží vysoké tempo adrenalinu, ba v některých pasážích ještě lepší než v prvním díle. Příběh Jasona Bourna pokračuje a zaobírá se více jeho počátky jako zabijáka. Příbeh je postavený na skvělých a rychlých mlátičkách a dobrých honičkách. Ta v moskevské metropoli je vůbec nejlepší, co jsem zatím v kinematografii viděl. Tady musí smeknout nad tvůrci, kteří to měli na starosti. Dalším plusem, stejně jako v prvním díle, je dokonalá realičnost, film je chytrý a do morku kostí promyšlený. Policajti nejsou hloupí, a tak Bourneovi pořád hoří u prdele knotek. Skvěle jsou zahrané role jak zabijáka v podání Karla Urbana, tak ruského bosse Karlem Rodenem, který se zde předvedl v nejlepším světle. Nicméně je tu jedna velká odlišnost oproti předchozímu dílu. A tou je kamera. A nutno uznat, že i když to někumu může lízt na nervy, mě to přišlo jako velké zpestření. Takto má vypadat nadupaný akční film. Pan režisér je tímto způsopem znám a v tomto případě mu to sedlo perfektně. Ono samo hodnocení tady na csfd mluví za vše: první díl 86%, druhý taktéž 86% a třetí dokonce 88%. To už o něčem vypovídá. Bourne je legenda a jeho trilogie je "the best" a "must see". ()

Aiax

Já vím, obecný názor je, že BI byla tak ňák barevnější a hezčí, a tohle že je jaksi "umělečtější" a "stylovější". Ale já říkám - NE. Pokud chce režisér uplatnit styl (i. e. roztřepanou kameru, "psychologizaci" atd.), musí si vybrat dostatečně výživný scénář s pevnou dějovou linkou, aby se pozornost diváka udržela alespoň na něčem. Bourne Identity byla báječná bondovka nového tisíciletí, efektní, moderní, rychlá, inteligentní. Bourne Supremacy, ač není vyloženě špatný film, mi přijde dost jako póza. Děj není tak sevřený, nemá ani zdaleka takový drajv, jako u BI, celý film pořád někde někdo utíká nebo ujíždí v autě, bez většího smyslu nebo gradace. Jó, natočit "uměleckým" stylem hovadinu se musí totiž umět - viz třeba Tarantino a Kill Bill. Suma sumárum - BI mne velmi uspokojil a velmi jsem se těšil na druhý díl. Greengrassovo pojetí mně však moc nesedlo. Škoda. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)