Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

system

Tak takhle si predstavuju vynikajici thriller s nadupanou atmosferou a gradaci, ktera vas nenecha do posledni minuty vydechnout. Tenhle agent ma velice slibnou budoucnost. ()

GREGOIRE

Jediné, co mě mohlo trochu zahřát, je další vcelku velká role Karla Rodena v americkém filmu, ale tím také veškeré mé nadšení končí, protože je to až mírně podprůměrný thriller, plný do zblbnutí se opakujících honiček. Zcela tuctová záležitost. ()

spiritus

Po Agentovi bez minulosti, jsem čekal brutální akcičku a ona se nedostavila. Přistihnul jsem se jak se u filmu nudím a více méně se těším až se posune někam dál. Některé scény jsou povedené, ale je jich žalostně málo. I od Matta Damona bych čekal trochu víc. Ovšem konec to celé gradoval.Přišel mi jako vystřižek z nějakého laciného béčka. Rozhodně mě to nenadchlo... ()

Dallas

Doug Liman prenechal režisérsku stoličku Paulovi Greengrassovi a sám film "iba" produkoval. Rozhodne to nebola chyba, ale práve naopak. Greengrass je v akčných sekvenciách, ale aj mimo nich ešte realistickejší ako Liman. Kamera je občas naozaj zbesilá, ale divák aj napriek tomu nestráca prehľad. Matt Damon je opäť skvelý. Veľmi dobre tiež zapasoval Karl Urban. Tohto šmejda by som teda vážne stretnúť nechcel. Narozdiel od prvého Bourna je nám tuto v podstate všetko známe od začiatku. To dáva však viacej priestoru pre akciu, ktorá je špičková. Všetky bitky, prestrelky, úteky až po záverečnú automobilovú (tie ruské taxíky vydržia, ale záťaž)nahánačku ulicami Moskvy sú fakt parádne. Film skvele nadväzuje na svojho predchodcu (pozerané po sebe) a aj keď ho neprevyšuje, tak sa mu na chlp vyrovná, čo v tomto prípade znamená ďalší výborný špionážny thriler. 85% ()

Phorbo

Druhý díl byl chytlavější než ten první. Měl lepší příběh, lepší vyústění, prostě lepší všechno. Nemám co bych tomu vytknul. Trochu mi unikalo to proč se té mladší holce přiznal na konci. k cemu to bylo dobré na konci filmu, ale tak proč ne. 9/10 ()

Yardie

Opět skvělé!!! Výborná kamera, výborný Damon, skvělý příběh, úžasné prostředí a to vše dokresluje vynikající hudba!! Toto je opravdu pastva pro oči, uši, ale i mozek. Od první do poslední minuty jsem nepolevil a koukal a přemýšlel, co se dál stane. Vynikající práce!! Mám jen superlativa! Howgh! ()

Alf

děj na pár řádků, zbytek práce kameramana, který neúspěšně zastírá počínajícího Parkinsona uměleckým záměrem - to mi k lepšímu hodnocení prostě nestačí - 50% ()

Mikeel

Až vyrostu, chci být buď ovocem do Jogobelly, nebo Mattem Damonem, abych se dostal do tak dobrého filmu jako je Bournův mýtus! ()

willis

Koukatelné, ale scénáristicky mnohdy zaskřípe, až příliš náhod a štěstí kdy si říkáte: "wtf"?. 70% ()

Ollie235

Bournův mýtus navazuje přesně tam, kde nás nechal Agent bez minulosti. Jsem proto rád, že jsem druhý díl viděl bezprostředně po tom prvním - odkazy na již uskutečněné události jsou poměrně časté, ale podívaná je to skvělá i bez znalosti souvislostí. Bourne se dostává ještě do větší formy, trochu přibývá akce a hlavně filmu prospěla změna na režisérské stoličce. Greengrassova akční kamera je neskutečná a posouvá Bournův příběh zase o něco nahoru. Navíc potěší role Karla Rodena, akorát moc nerozumím tomu, proč jsou pravidelně do rolí ruských ,,podnikatelů" dosazování lidé jiné národnosti. Tak jako tak, je to kvalitní podívaná, která hravě předčila první díl. Na 5* to ale ještě není. ()

H4ku11

Nie je nik ako Jason Bourne a nie je nič ako filmy s ním. Akčnejšie, precíznejšie a vypracovanejšie ako jednotka. ()

mira007

Svižný akční film, který si po letech nejvíc vybavím tím, že v menší roli hrál hlavního záporáka Karel Roden. Ruskýho mafiána. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)