Jason Bourne, bývalý zabiják CIA trpící ztrátou paměti, se domnívá, že se mu podařilo utéct před vlastní minulostí a se svou přítelkyní Marií si užívají klidu v jejich dočasném domově v zapadlé indické vesnici. Ale i tam jsou vystopováni. Jason s Marií místo kvapně opouštějí. Mezitím byli v Berlíně zavražděni dva agenti CIA a vše nasvědčuje tomu, že je zabil právě Bourne. Znovu se tak kolem něj začne stahovat smrtící smyčka a Jason se opět vydává na cestu. Je odhodlán vypátrat strůjce falešného obvinění a přitom postupně objevuje i svou ztracenou minulost. (TV Nova)

petikacka

Povedená trojka. Jedna z mála sérií která si udržela úroveň. Matt Damon je chameleon, zahraje opravdu cokoliv. Za mě 95% ()

Muel

| Universal Pictures | Super akcia, ale v príbehu som sa trocha strácal, resprektíve nebol príliš zaujímavý. Tesný nábeh na 4*. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Berry

Výborný thriller, stejně jako jednička. Nový režisér nám taky odhaluje nové skutečnosti a místo časté akce tu dává důraz spíše na psychologii. Ovšem na psychologii, která nenudí. A Matt Damon, který umí vyhodit barák do povětří i topinkovačem, je jako vždycky vynikající. ()

filmator

Pamatuju si, jak v nějakých recenzích dělali z Dieselova XXX nového Bonda. Ale kam se XXX hrabe na Jasona Bourna! TOHLE je potenciální novodobý Bond. (Ale mezi námi, Bond je prostě Bond ;-) ()

honelnik

Paul Greengrass sa definitívne stal najzaujímavejším filmárom súčasnosti. Supremacy je omnoho temnejší a premýšľavejší ako prvý Bourne, Damon dospel, zvážnel a má ďaleko od toho vykukaného chalaniska s pištoľou, hrajúceho sa na Bonda, z prvého dielu. Jason Bourne nie je James Bond rozvážajúci sa v autách, ktorých hodnota sa blíži ročnému rozpočtu menšej balkánskej krajiny, nie je to Ethan Hawk predvádzajúci rodeo na motorke s iPodom v okulároch a vtipnou hláškou na pere, Jason Bourne je zviera na úteku, človek spiaci s prstom na spúšti, ktorého každá akcia je opodstatnená jeho vlastným prežitím. Tak ako som Matta Damona nemusel v prvom diely (vlastne ja ho nemusím vôbec nikde), teraz musím uznať, že pod Greengrassovým vedením sa do úlohy dokonale vžil a bezchybne podáva obraz vraha, ktorého svedomie sa vrátilo z dovolenky. Neviem čo tu všetci melú o minime akcie, film je absolútne vyvážený medzi pohľadom na Bournové psychické pochody a akčnou zložkou, ktorá mimochodom, podľa mňa, prekonáva všetko s čím dokázal Len Wiseman vytasiť v Smrtonosnej pasci 4. 5ta * je čisto subjektívna za depresívny, temný koniec, ktorý neponúka Bournovi unikajúcemu svojej minulosti žiadne východisko. ()

Grafito

Aby ode měl Bournův mýtus plný počet bodů, nesměla by se kamera většinu filmu tak strašně klepat a střih být tak šíleně rychlý, protože za tu hodinu a třičtvrtě to už docela dost ruší.. ale jinak velká jízda.. naprostá špička v žánru akčních thrillerů.. ()

pend

Výborné pokračování, Bourne je víc zranitelný, přesto si dokáže poradit, škoda Franky Potente. ()

Procker

Pro mě je to už lepší než jednička, ale pořád nechápu tu všechnu slávu okolo. Nevím, jestli mi něco uniká, nebo jestli nedokážu pořádně ocenit akční snímky, ale je to pořád "jen" lepší akční film. Je to lepší než jednička, takže 3 a 1/2*/70%, ale pořád nemůžu jít výš....................................................................... Po 3 letech a dalším zhlédnutí nechápu, co jsem to tady kecal za kraviny. Byla to parádní jízda od začátku do konce. ()

Mat21

Když se v odlehlém indickém městě pověsí na paty Jasonovi Bourneovi neznámí zabijáci a při útěku je zastřelena jeho milovaná Marie, je mu více než-li zřejmé, že své bývalé profesi elitního agenta nedokáže uniknout. Jeho vzpomínky jsou však pouhé střípky, jelikož po splnění poslední mise mu byla kýmsi vymazána paměť. A aby byl jeho osud zpečetěn, je mu na základě klamných důkazů připsána účast na teroristickém útoku. Při honbě napříč Evropou za znovuobjevením své minulosti a nalezením vraha své snoubenky mu visí v patách policejní komanda, Bourne však s chladnokrevností sobě vlastní uniká a postupně dochází k poznání. ● Bourneovu mýtu nelze bezesporu upřít velký potenciál dějové zápletky, který je v souladu s německým filmařským cítěním dokonale zazděn. Akce jsou ztvárněny v příliš rychlém střihu, u kterého bych musel použít krokování k rozpoznání bojujících agentů. Bourne se ledabyle prochází berlínskou metropolí bez snahy alespoň utajit kolemjdoucím svoji tvář, přesto dostihnout ho se ukáže jako nemožný úkol. Filmu uškodilo i zamýchání děje do příliš mnoho měst, patrně si Amsterdam s Londýnem domluvily skrytou reklamu na podporu rozvoje turistiky. ║1.6.2009║ ()

smitka8

Vynikající akční snímek, bez jediného hluchého místa. Film jede v rychlém tempu se senzačním Matt Damonem v hlavní roli. “Get some rest, Pam. You look tired.” ... 10/10 ()

Saur.us

Druhý Bourne drží laťku předchozího dílu, není o nic lepší nebo horší. Pořád je to efektní špionážka plná promakaných a napínavých akčních scén a honiček. Mezi nejlepší okamžiky filmu určitě patří moskevská honička Urban vs. Damon. A do třetice všeho dobrého, hurá na Ultimátum. ()

Petrus1

Pokračování Agenta bez minulosti….. Bourne nechtěl agenta dělat, chtěl mít od všech pokoj a užívat si klidný život. Jenže oni ho zase vyšťourali, šli po něm a dokonce mu zabili jeho milovanou přítelkyni. A to nemůže zůstat bez odezvy. Navíc Bourne ještě nemá úplnej obrázek o tom, co kdy a kde prováděl a ani neví, jak se doopravdy jmenuje. A tak odhaluje další záhady ve svým životě. Zase je tady honička, tentokrát v taxíku (co ty ruský stroje všechno vydrží), děj se přesunul do Berlína a Moskvy a taky tady hraje Kája Roden (a zase rusáka), což mě celkem potěšilo. ….. mi připadá, že nic novýho nepřineslo. ()

andaa

kdo viděl můj profil, ví, že jsem divná; na holku; kluk bych byla asi normální.. Ale i když mám prsa, tak se mi líbí honičky, střílečky a celkově akce. V tomhle filmu pro mě bylo od všeho, co mám ráda trochu, příjemně namícháno, ne k opití, ale k jemnému polechtání všech chuťových buněk. Zvuk tříštícího se skla, kanady šoupající o zem při zběsilém útěku, sem tam nějaká kulka a auta, v závěru tedy spíš hromada šrotu, klikání počitáčů a podivné databáze CIA. A chlap (tady se projevuje mé ženské já), sexy chlap, v úžasným kostýmku, s dostupností cool techniky. Do týhle chvíle by sem seděla možná i Bondovka, ale narozdíl od ní je tohle... tak nějak..reálnější. Pro mě velmi příjemná kamera, dost dobré přesouvání napříč Evropou, žádné otravné sexy modelky. Jen natrualistický boj jednoho proti zbytku. To na filmu hodně oceňuju, že je tak nějak "uvěřitelný" a "ze života". Bohužel dokonalost to taky není, i zde spousta nelogičností - hlavně při honičce v Moskvě - postřelený hrdina v taxíku, kerej časem začne hořet... a přesto přežije svými brzdami a vším neskutečné excesy... a následně asi 20 bouraček, kdy se o dost lepší auta sypou za ním jako plastikové makety z kindrvajíčka. solution? : pro mě jeden z lepších akčňáků, ale nezaujme tak, aby si ho člověk pustil víckrát. Nepohladí, neurazí... ()

Mr.Hudson

Jestli jednička byla téměř dokonalá, tak dvojka je absolutně dokonalá. James Bourne (Matt Damon) se přestane neustále schovávat a konečně jde provést akci, při které se snaží rozluštit pravou povahu své minulosti. Oproti jedničce je v tomto díle nesčetněkrát více akce a to filmu jenom přispívá. Začátek začíná trochu pomalu a můžeme v něm vidět i ztrátu Marie (Franka Potenta), která v prvním díle zahrála opravdu skvěle a doufal jsem, že jí tvůrci nechají trochu více prostoru i v druhém díle, ale nestalo se tak. Právě po odchodu Marie se rozjíždí to pravé filmové peklo, Bourne se vydává vstříc své minulosti a za každou akcí a také za každým jeho brilantním únikem z pasti mi zůstává rozum stát. Právě tyto akce mi v jedničce chyběli. Celý děj potom ubíhá velmi rychle a zápletka nás dovede k absolutně dokonalému konci a konečně jsme tak o trochu chytřejší co se týče minulosti. Jsem také rád za absolutně dokonalý soundtrack a obsazení Karla Rodena, kterému jsou role drsných Rusů šité na míru. ()

Wardan

Ještě lepší než jednička. Limana vystřídal Greengrass a výsledek je ještě drsnější a rychlejší a dynamičtější. Zatímco v prvním díle Bourne trochu tápal a své schopnosti objevoval, tady už přesně ví co dokáže, a tak se nebojí proti noži vystartovat časopisem. Akce je sice trochu méně, ale ta co tam je, je dokonalost sama, například honička v Moskvě patří opravdu k tomu nejlepšímu ve světové kinematografii. To celé podtržené hudbou Johna Powella. Dokonalý špionský akčňák. P.S.: Karl Urban = megadrsoň. ()

sebo9629

Skvelé pokračovanie, ktoré prekonalo prvý diel a značný podiel má na tom Paul Greengrass. A je to jeden z mála akčných filmov, kde použitie roztrasenej kamery je naozaj skvelé a filmu niečo dodáva, pretože v drvivej väčšine prípadov je to práve naopak a pôsobí to amatérsky, ako keby režisér nevedel ako sa točia akčné scény... Hodnotenie: 9.0/10 ()

adriane9

Pro mě absolutní pecka oproti Agentovi bez minulosti. Tady jsem se nemohla odtrhnout od začátku dokonce a rozhodně doporučuji pro milovníky akčních filmů, tohle je bomba. V Agentovi jsem nemohla zkousknout tu manipulaci s člověkem, ale tady to byl čistej kvalitní Matt Damon a to jsem ho do této doby nijak neobdivovala :). ()

piranha

Pozor, obsahuje nadstandardně inteligentní akci! Jen mě pobavilo, když Jason Bourne během automobilové honičky ve vteřině sklopil opěradlo předního sedadla, aby mohl předat řízení, a já si představila, jak by to asi dělal s moderním elektrickým pohonem, který ta sedadla posunuje opravdu extra pomalu. :-) ()

inachisio

Tento už skvěle rozjetý film se mi líbil možná o něco víc, než ten první. "Chci, abyste poslali dívku, která pracovala v předchozím programu s počítači." "Dobře Jasone. A když ji nenajdu?" "Najdete. Stojí vedle vás." ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

30.07.2014

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (více)