Ďábelský plán na zatopení Silicon Valley má jen jednu vadu. Nepočítá s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Sotva se James Bond vrátí z úspěšné mise v Sovětském svazu, dostane další úkol: prověřit aktivity francouzsko-anglického průmyslníka Maxe Zorina, který vyrábí a dodává mikročipy pro anglickou armádu. Jedna z těchto tajných součástek se totiž ocitla právě v nepřátelském Rusku. Zorin provozuje i chov dostihových koní, kteří v závodech pravidelně vyhrávají. Bond na dražbě Zorinových hřebců zjistí, že muž ve spolupráci s bývalým nacistickým lékařem Mortnerem dopuje koně steroidy přímo během závodů, a to pomocí dálkově ovládaných mikročipů. Ostatně samotný Zorin je vlastně Mortnerovým dílem: narodil se za války jako výsledek Mortnerových steroidových pokusů na těhotných ženách. Je nadprůměrně inteligentní, ale také psychopatický. Už se vymkl z rukou KGB a připravuje šílený plán: pomocí obří exploze hodlá zatopit Silicon Valley (Křemíkové údolí) u San Francisca, tím zničit osmdesát procent světové produkce počítačových čipů a převzít v tomto oboru světový monopol. Že to bude stát životy milionů lidí, jej vůbec nezajímá... (Česká televize)

danecek24

43. Zlatý Glóbus za rok 1985 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "A View To a Kill" - Hudba a text John Barry, Simon Le Bon, Nick Rhodes, Andy Taylor, John Taylor, Roger Taylor ()

gabin(a)

Ženiální Christopher Walken, který dokázal sehrát perfektního padoucha i bez obezliček nějakého postižení. Moore byl náhodou dobrej Bond, pro mě hlavně proto, že na rozdíl od ostatních uměl právě ty konverzační srandičky a když je říká česky hlasem Vladimíra Brabce....Ten humor a nadhled mi v dnešních temnějších bondovkách chybí, ale to mi ostatně šmrnc a elegance 60. a 70. let chybí celkově vůbec všude.... ()

c.tucker

Moore je ještě starší než minule, ale tentokráte to zvedá lepší scénář a hlavně Walkenův záporák Zorin, kterému jeho šílenost vidíte v očích. Je tu trochu více kousků (skok z eiffelovi věže, jízda v rozpůleném autě, jízda na koni atd.). ()

mortak

Je tu vše podstatné, co má v moorovkách své místo, jenže už to nějak moc nefunguje. Do vcelku solidní úvodní honičky je namontována plážová odrhovačka, která spolehlivě zničí veškerou atmosféru, Moneypenny paroduje na dostizích Lízu Doolitle, akční scény s Moorem se marně snaží navodit dojem přítomnosti star zadními projekcemi a často připomínají spíše spartakiádní vystoupení (rvačka u urny). Nevadí mi ani tak Moorovo stáří, protože se svým hlasem dokáže uhrát docela hodně a vypadá vcelku zachovale, ale chybí mi u něj základní bondovská vlastnost provokovat své soupeře (scéna banketu na zámku je tristní právě marným a trapným pokusem o provokaci). ()

WolfR

Hm…tahle Bondovka je v rámci možností dobrá! Myslím, že by měla i na 4 hvězdy, ovšem to by Bonda nesměl hrát přestárlý Roger Moore. Ani jeden z kaskadérských kousků bych mu nevěřil ani za nic! Ale jinak solidní spy film s porcí nápadů, dobrých akčních scén a především s Christopherem Walkenem v roli záporáka. Navíc režijně je to slušně zvládnuté! Ale probůh, ten Rogerův věk, 3 hvězdy. ()

Mol

BUT THAT MEANS I WOULD HAVE TO BE.. DEAD!! Dost možná nejlepší bondovka vůbec. Nechybí v ní totiž vůbec nic. Už úderný název A View to a Kill! slibuje nářez jakej má mít správná krimoška. Výborná hudba, výborné interiéry i exteriéry, nádherná bond girl, šílenej záporák se svojí černou cyborkou a našlapaná akce. Nejvíc mě asi dostala ta na začátku, pak ta s hasičský žebříkem a samozřejmě scéna, kde pan Zorin střílí se svým kámošem z kulometu lidi, kteří byly tak neochotni se utopit. Jo a abych nezapomněl. Se svoji miniminiroličkou se představí i Dolph Lundgren a James v přestřelce v domě vypadá skoro jako Yun-Fat v Hardboiled a pak i jako Osobní Strážce. ()

dr.fish

Velmi dobrý Bond. Odsýpá, je vtipný, není tu ten klasický dějový zmatek, tak jak to často je v předchozích dílech. Zkrátka to dává celé smysl. No a ta myšlenka, že Rusové s USA v rámci svého velkého nepřátelství vlastně docela dobře spolupracují, ta je kacířská a k zamyšlení. Nakonec jim vadilo především to, že jim do toho leze někdo další. 80% ()

Radiq

Namá už ani cenu hodnotit scénář, kterej je u Bonda vždycky katastrofální. Líbil se mi Christopher Walken, kterej byl takovej normální. Zajímavá postava byla ta černoška, ale ta se mi teda opticky nelíbila. Já nevím, co k tomu dál napsat. Prostě klasickej Bond s Moorem. ()

okkac

Starý Moore, dobrý záporák Zorin, ale s hnusnou partnerkou a celkový nevkus 80. let. Přesto to nijak zvlášť nenudí a celkově se to nebere vážně (úvod s první užitím snowboardu za doprovodu plážové písničky, poldové v San Franciscu apod.). Slabší 4* P.S. A Lundgrena jsem si musel vyhledat zpětně, poprvé jsem si ho vůbec nevšiml. ()

tom88

Štrnásta bondovka sa mi páčila o niečo viac, ako tá predošlá možno aj vďaka záporákovi Walkenovi, ktorý sa mi tam veľmi hodil. Nie že by film nejak exceloval po obsahovej stránke, zase mierne prepískli stopáž, ako je to už zvykom, no v konečnom dôsledku je to celkom dobre pozeratelný diel série. Je vidieť aj 30 miliónový rozpočet. Ale som rád, že Vyhliadka na smrť bola poslednou Mooreovou bondovkou, pretože pokročilý vek už bolo naozaj znať. Rogerove bondovky u mňa dopadli pod očakávania. Všetky boli dosť pritiahnuté za vlasy, zdĺhavé a miestami nudné, priveľa vtipné (nehovorím, že som sa sem tam nezasmial), ale zase celkom pozitívne akčné a priekopnícke. Technický pokrok bolo vidieť každým dielom. Roger Moore u mňa ostáva najlabším Jamesom Bondom. Vyhliadke dávam 70% ()

andrii

Žádná zahálka, Jamesi. Ať pařížská dominanta i sanfranciský most okusí Vaši přítomnost. Ze svahu, do sedla, do dolů. Neopomeňte cestou odrovnat pár zlounů, slíbat růž z několika nektarem napuštěných rtů. Lehký krok, svižný cval, dokonalý střih. Živ a zdráv. ()

LeoH

Loučí se další Bond a trošku si u mě na poslední chvíli napravuje reputaci, sebeparodie projednou neovládla pole úplně, i když pařížská honička v úvodu je jak vystřižená z Les Charlots; zpětně mám pocit, že bondovky s Moorem byly tak dobré, jak zajímaví byli jeho protihráči, a ti se naposedmé vydařili, jak ten intelektuální, zde v stylově démonickém podání Christophera Walkena, tak ten fyzický, tentokrát v ženském těle (emancipace stále na postupu). Jsem zvědav, co mě čeká dál a jestli může být Bond ještě osmdesátkovější než tady (Duran Duran jako těžko uvěřitelní autoři ústředního bondsongu nasadili laťku proklatě vysoko). ()

chelseaman22

Dědula a hnusná černoška. Daňový subjekt, jehož statutárním orgánem je Max Zorin, se snaží ovládnout celosvětový trh na poli mikročipů. Daný DS nespoléhá na svůj um, ale na eliminaci vědátorů se Silikn Vely. Proto si daný statutární orgán najme v Mississippi otroky a pustí je do slunné Kalifornie rubat dřevo a hloubit jeskyně. Místo, aby valná hromada výše uvedeného DS uvažovala o inovacích, tak se roky ukájí plánem na zemětřesení, což nakonec beztak nevyjde (James měl dvě vteřiny k dobru!). Nic proti afroameričanům, ale ta černoška-zabiják mohla zoxidovat poněkud dříve! 80% ()

Honzíno

'Americká' Bondovka. Komentář někdy z roku 2009: Nemohu si pomoct, ale je to jedna z mých nejméně oblíbených bondovek. Na Moorea už se fakt nedá koukat a celé to kromě Walkena není vůbec nápadité, ani ta černoška mě nebrala, ba co, přímo mě iritovala. Škoda, Moore je starší než Lazenby a Connery a přesto hrál až po nich, ale už to tady prostě vtipem nedohnal. Chtělo to Lazenbyho._Leden 2014: Této Bondovce jsem předešlým komentářem a dvěma hvězdičkami též křivdil. Glen byl prostě dobrej. Ve Vyhlídce jednotlivosti fungují a určité fragmenty jsou skoro vynikající. Bouhžel jako celek, přestože se jedná v podstatě o druh 'rovné' Bondovky, nedrží moc pospolu. Záporák je skvělý, dostane však ještě méně prostoru než by zasloužil. Je krásně vidět, jak Glenovi sednou masitější momenty (radnice + výtah, doly těsně před vzducholodním finále, loď..). Moore ale už Bonda jednoduše vůbec nezvládá. Proto zde hlavním hrdinou už vůbec není on, nýbrž všechno ostatní. Bond je ve snímku spíše už jen mýtickým oparem, který se sestává ze ksichtu Moora a pohybů množství kaskadérů a vyčpělého šarmu. Opakovené zmínky o jeho nebezpečnosti zní v kontrastu s Moorovou stařeckou parafrází až směšně. Nápadů nabízí 15. bondovka mrtě, má i skvělou scénickou hudbu (návrat Barryho!) s parádním ústředním motivem, kopírujícím harmonii ústřední písně Duran Duran, která je naopak hned po Madonnině skřeku z Dnes Neumírej tou nejhorší bondovskou písní. A MayDay tou zcela nejhorší bondgirl, ještě že v druhé půlce nastoupí bloncka Sally. Glen natočil pět bodovnek. Ve dvou měl k dispozici materiál přímo pro něj, ale s nehodícím se, doplakávajícím Moorem (Jen Pro Tvé Oči, Vyhlídka na Vraždu), ve dvou dostal na paškál pouťový scénář buď opět s Moorem (Chobotnička - možná druhý nejslabší Bond), nebo se zdatným Daltonem (Dech života). V páté, jeho poslední, se mu to sešlo a vytvořil svůj nejlepší příspěvěk série - Povolení zabíjet. Mrzí mě, že neměl své přiležitosti více nakloněny jeho umění. Nejhorším Bondem proto zůstává Dnes Neumírej. Vyhlídka je přesto na Bonda lehkým podprůměrem - více by se do ní hodil Dalton, nebo Craig. ()

Tony DiNozzo

Posledné Mooreovo "bondovanie" sa vydarilo úžasne a páčilo sa mi asi najviac. Skvelá akcia (hlavne Golden Gate Bridge) v spojení s doteraz asi najkrajšou bond girl (Tanya Roberts) a celkom dobrou znelkou od Duran Duran (A View To A Kill) mi zanechajú na Moorove bondovky dobré spomienky, pretože s jeho pribúdajúcim vekom to už nebolo ono ale vďaka bohu: To najlepšie na záver. ()

KRYSIOPICE odpad!

Jedna z nejhorších Bondovek vůbec. John Glen je naprosto neschopný režisér. Za prvé obsadí Rogera Moora, který pro svůj věk na to prostě nemá, pak tam dá tu šeredu Grace Jones, která má sex appealu asi jako autonehoda. A scénář který, nebyl tak úplně marný totálně prokoučuje. ()

LadyPupu

Mně osobně se tohle loučení Rogera M. s postavou Jamese B. líbilo. Všechno pozitivní i negativní už tu probrali ze všech stran ostatní, takže nebudu nosit dříví do lesa. Moje tři důvody (proč můžu vidět tuhle bondovku opakovaně) jsou - Zorin, May Day a sir Tibbett. Jeho společné scény s Bondem byly prostě parádní... "Přestaňte odfukovat, Tibbette, a vybalte!" ()

lennyd

James Bond (Roger Moore) dostává nový případ - tentokrát by to měla být brnkačka. Známý průmyslník má poslední dobou nějaké velké štěstí v dostizích, jeho koně vše záhadně vyhrávají. Jakmile se dostane Bond do Zorinovy blízkosti, zjišťuje, že ani tento případ nebude jednoduchý. Zorin plánuje sérii zemětřesení, které mají kompletně zničit technologickou základnu USA Sillicon Valley, čímž Zorinova firma na výrobu mikročipů získá celosvětový monopol ... Původně jsem chtěl jen zkopírovat Limův komentář, a dvakrát jej podtrhnout - přesně stejné pocity jsem při sledování poslední Mooreovy bondovky měl také. Na jedné straně radost, že Moore končí (předchozí díly byly - s ohledem na ostatní filmy série - hrozné), na druhou stranu i lítost, že další (a ne krátká) éra Jamese Bonda končí. Vyhlídka na vraždu je ale každopádně jednou z nejlepších (ne-li vůbec nejlepších) Mooreových Bondovek, takže, když nic jiného, Roger Moore odchází ze ctí. Pravdou také je, že k úspěchu tohoto filmu velkou měrou přispěl Christopher Walken jako geniální Max Zorin a hodně vostrá (to v je tam schválně) Grace Jones... ()

pytlik...

V minulých dílech Bond prokázal, že má ocelové nervy, železné svaly, jestřábí oko a železné zdraví, v tomhle díle nenechal nikoho na pochybách, že i jeho žaludek je nepřekonatelný. V rámci zachování tradice, na které Britové velice lpí, se totiž neváhal vyspat s hlavní zápornou hrdinkou - s bytostí, o které se dalo s úspěchem pochybovat, že je člověk (naopak o tom, že to není žena, žádné pochyby nejsou) a kterou by si normální muž nenechal přiblížit na vzdálenost menší než dohodí šutrákem. A kterou mohl políbit jen takový úchyl, jakým byl Zorin. Asi holt Bond při aktu zavřel oči a představoval si něco příjemného, čímž prokázal, že jeho fantazie je naprosto bezmezná. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (více)

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

Zemřel Roger Moore, třetí James Bond

23.05.2017

Když už se má člověk stát hercem jedné role, měla by ta role stát za to. Roger Moore právě takovým hercem byl (všichni ho totiž znají jako Jamese Bonda) a nikdy nevypadal, že by mu to zase tolik… (více)

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)