poster

Jakub lhář

 • Francie

  Jakob le menteur

 • Francie

  Jakob the Liar

 • Maďarsko

  Hazudós Jakab

 • Slovensko

  Jakub luhár

Komedie / Drama / Válečný

Francie / Maďarsko / USA, 1999, 115 min

 • troufalka
  ***

  Nechci se opakovat, svůj názor jsem napsala k původní verzi z roku 1975. Vzhledem k tomu, že je tento skvost jen těžko dostupný a většinou jen v německé verzi, zřejmě mnohem víc lidí uvidí tento americký remake. Jde o původní příběh podle Jureka Beckera, ovšem v jiném kabátu. Originální Jacob v podání Vlastimila Brdoského je podstatně skroměnjší, ale také mu to víc sluší. Za mne mírně nad 50%. Všem, které film oslovil doporučiuji i dokument: http://www.csfd.cz/film/292108-nedokonceny-film/(15.3.2014)

 • Arkanoid
  ***

  Vraj je tá najkrutejšia pravda lepšia ako tá najkrajšia lož. Lož má krátke nohy. No keď sa na lži postaví viera v lepší život, klamať zmysel určite má. Herecky na dobrej úrovni, záver predvídateľný vzhľadom na prostredie geta. Filmov so židovskou tematikou sa natočilo toľko, až strácajú na emóciách.(19.7.2013)

 • mandlova
  ***

  Skvělé obsazení i vedlejších postav, ale přesto jsem velmi zvědavá na srovnání s "naší" verzí http://www.csfd.cz/film/14948-jakub-lhar/ a hlavně na hlavní postavu v podání Vlastimila Brodského... Williams nebyl dobrý ani špatný, nemastný neslaný, má daleko lepší role.(30.7.2013)

 • kingik
  ***

  Robin Williams přináší v době války dobré zprávy místo zakázaného rádia, ale problém je v tom, že si je vymýšlí pro vězně v lágru. Osvobození se podle něj blíží a náckové to mají spočítané. Jenže konec války je ještě za horama. Opět poměrně citlivý pohled, a místy i humorný, na válku v neodolatelném podání Williamse. Přinášel tak dlouho dobré zprávy, až za to zaplatil životem. Možná zkrátit snímek by prospělo v údernějším vyznění filmu, protože až na dobrou výpravu a výkony herců, je film někdy až zdlouhavý a celkem nevěrohodný. Jsou jistě mnohem lepší a propracovanější filmy na válečné téma. Tohle je navíc remake původního filmu ve kterém získal za svůj herecký výkon ocenění Vlastimil Brodský. Ten jsem neviděl a tak nemůžu srovnávat. 60%(11.6.2012)

 • Aleee89
  ***

  Kdo by neznal knihu Jurka Beckera, která se stala tomuto filmu předlohou. Moc se mi do dívání nechtělo, ale nakonec jsem se, kvůli škole, odhodlala. Na filmu je vidět, že se jedná o částečně hollywoodskou produkci, něco mi říká, že český film s Vlastimilem Brodským by se mi asi líbil více, možná se v budoucnu pro porovnání podívám. Tento snímek má snažící se herce v čele s Robinem Williamsem, pro kterého to je nezvyklá role. Ale že by mě film extra bavil, to ne. Navíc pro mě nemá moc velkou hloubku a poselství, ač se o to tvůrci asi snažili. Není to špatné, ale ani výborné a už vůbec ne dokonalé. Tematika holocaustu je zkrátka traktována tak často, že dnes už máloco překvapí a ohromí.(4.6.2012)

 • - Natáčení probíhalo v maďarské Budapešti. (Terva)

 • - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Jureka Beckera z roku 1969. (Terva)

 • - Sovětské tanky, které v závěru filmu osvobozují vlak, jsou T-72, které se začaly vyrábět až v roce 1971. (Steewe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace