poster

Jakub lhář

 • Francie

  Jakob le menteur

 • Francie

  Jakob the Liar

 • Slovensko

  Jakub luhár

Komedie / Drama / Válečný

Francie / Maďarsko / USA, 1999, 115 min

 • JohnnyD
  ***

  Tu to už Robin Williams trochu prepískol. Šiel príliš na istotu v dolovaní sĺz v tématike koncentračného tábora, no vyslovene zle sa na to nepozerá.(24.6.2012)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $45 million tžby americké : $4,956,401(16.12.2006)

 • woody
  *

  Nejslabší Williamsův film devedesátých let.Nuda,smutná nuda aneb stokrát omletý příběh který se odehrává v koncentráku.(26.4.2003)

 • gogo76
  ***

  "Doufejme, že vaše lži nelžou..." Je dosť ťažké skombinovať humor a vážnu tému akou holokaust je. Roberto Benigni to dokázal, ale tu mi ten humor prišiel silený, ako keď sa máte smiať vtipu a vonku je mínus 30 stupňov a vás klepe jak šijací stroj. Je to taký úsmev cez zuby a tu som to tak cítil. Napriek dobrému výberu hercov, potešil i Liev Schreiber, film však nedokázal prekročiť hranicu priemeru a keď sa zamyslím, nevybaví sa mi ani jedna silná scéna, ktorá by ma chytila alebo aspoň pripomenula film a pár mesiacov či rokov. Námet fajn, film je však príliš chladný a veľmi rýchlo vyprchá z hlavy. 60%.(3.8.2016)

 • freddy
  ****

  Co si budeme povídat, válka je svinstvo a být za 2. světové války Židem neskýtalo příliš nadějí na dlouhý a spokojený život. A právě v téhle válečné mizérii v jednom polském židovském ghettu se našel jeden člověk, který díky vymyšleným zprávám, jež rozšiřoval mezi ostatními Židy, rozdával naději a optimismus. Robin Williams je skvělý herec, o tom není pochyb, a v tomto filmu a v téhle roli opět zazářil a musím říci, že mi nedělalo problém uvěřit mu každé slovo a každé gesto. Bohužel původní východoněmeckou verzi jsem neviděl, ale jestliže Robin Williams předvedl v této nové verzi tak výborný výkon, tak bych rád viděl původní výkon pana Brodského, jelikož věřím, že byl v této roli určitě stejně dobrý, ne-li lepší než Robin Williams. Jinak když se vrátím k této novější verzi, tak musím říci, že se mi velmi líbilo budované napětí a vůbec ta stylizace, je vidět, že i bez rozmáchlé výpravy se dá natočit zajímavý civilně pojatý příběh, který má hlavu i patu, a který dokáže člověka pořádně vynervovat a napínat až do konce. Rozhodně se tedy jedná o jeden z těch lepších válečných příběhů, a proto uděluji lepší čtyři hvězdy.(25.8.2013)

 • - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Jureka Beckera z roku 1969. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v maďarské Budapešti. (Terva)

 • - Sovětské tanky, které v závěru filmu osvobozují vlak, jsou T-72, které se začaly vyrábět až v roce 1971. (Steewe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace