Jakub lhář

Hazudós Jakab

Jakub luhár

Komedie / Drama / Válečný

Francie / Maďarsko / USA, 1999, 115 min

Nechci se opakovat, svůj názor jsem napsala k původní verzi z roku 1975. Vzhledem k tomu, že je tento skvost jen těžko dostupný a většinou jen v německé verzi, zřejmě mnohem víc lidí uvidí tento americký remake. Jde o původní příběh podle Jureka Beckera, ovšem v jiném kabátu. Originální Jacob v podání Vlastimila Brdoského je podstatně skroměnjší, ale také mu to víc sluší. Za mne mírně nad 50%. Všem, které film oslovil doporučiuji i dokument: http://www.csfd.cz/film/292108-nedokonceny-film/(15.3.2014)

Skvělé obsazení i vedlejších postav, ale přesto jsem velmi zvědavá na srovnání s "naší" verzí http://www.csfd.cz/film/14948-jakub-lhar/ a hlavně na hlavní postavu v podání Vlastimila Brodského... Williams nebyl dobrý ani špatný, nemastný neslaný, má daleko lepší role.(30.7.2013)

• Brouk

Ač nepopírám, že R.Williams, L.Schreiber a M.Kassvitz se svých rolí zhostili velmi, opravdu velmi dobře... pro mě je Jakub Lhář je jeden - Tím je Vlastiml Brodský... nemůžu tomuto filmu nic vytknout, ba naopak... ale.. ale... jen to ale... ale je to jen velmi dobrý REMAKE čehosi, co zvedlo cca 25 let zpět laťku někam do výšin... Bravo pane Brodský....(20.6.2008)

Hlavně za toho Robina Williamse, protože ten prostě dokáže i podobný film utáhnout. On ten příběh není špatný, ale tak nějak máte pocit, že tohle je prostě jen opakování. Ano, druhá světová válka byla strašné utrpení a tenhle příběh je podán lidsky, ale taková "Zlodějka knih" mě dostala mnohem více, přičemž téma a pojetí bylo podobné.(5.3.2015)

Co si budeme povídat, válka je svinstvo a být za 2. světové války Židem neskýtalo příliš nadějí na dlouhý a spokojený život. A právě v téhle válečné mizérii v jednom polském židovském ghettu se našel jeden člověk, který díky vymyšleným zprávám, jež rozšiřoval mezi ostatními Židy, rozdával naději a optimismus. Robin Williams je skvělý herec, o tom není pochyb, a v tomto filmu a v téhle roli opět zazářil a musím říci, že mi nedělalo problém uvěřit mu každé slovo a každé gesto. Bohužel původní východoněmeckou verzi jsem neviděl, ale jestliže Robin Williams předvedl v této nové verzi tak výborný výkon, tak bych rád viděl původní výkon pana Brodského, jelikož věřím, že byl v této roli určitě stejně dobrý, ne-li lepší než Robin Williams. Jinak když se vrátím k této novější verzi, tak musím říci, že se mi velmi líbilo budované napětí a vůbec ta stylizace, je vidět, že i bez rozmáchlé výpravy se dá natočit zajímavý civilně pojatý příběh, který má hlavu i patu, a který dokáže člověka pořádně vynervovat a napínat až do konce. Rozhodně se tedy jedná o jeden z těch lepších válečných příběhů, a proto uděluji lepší čtyři hvězdy.(25.8.2013)

• - Natáčení probíhalo v maďarské Budapešti. (Terva)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Jureka Beckera z roku 1969. (Terva)

• - Sovětské tanky, které v závěru filmu osvobozují vlak, jsou T-72, které se začaly vyrábět až v roce 1971. (Steewe)