Jakub lhář

Jakub luhár

Komedie / Drama / Válečný

Francie / Maďarsko / USA, 1999, 115 min

• Brouk

Ač nepopírám, že R.Williams, L.Schreiber a M.Kassvitz se svých rolí zhostili velmi, opravdu velmi dobře... pro mě je Jakub Lhář je jeden - Tím je Vlastiml Brodský... nemůžu tomuto filmu nic vytknout, ba naopak... ale.. ale... jen to ale... ale je to jen velmi dobrý REMAKE čehosi, co zvedlo cca 25 let zpět laťku někam do výšin... Bravo pane Brodský....(20.6.2008)

Robin Williams přináší v době války dobré zprávy místo zakázaného rádia, ale problém je v tom, že si je vymýšlí pro vězně v lágru. Osvobození se podle něj blíží a náckové to mají spočítané. Jenže konec války je ještě za horama. Opět poměrně citlivý pohled, a místy i humorný, na válku v neodolatelném podání Williamse. Přinášel tak dlouho dobré zprávy, až za to zaplatil životem. Možná zkrátit snímek by prospělo v údernějším vyznění filmu, protože až na dobrou výpravu a výkony herců, je film někdy až zdlouhavý a celkem nevěrohodný. Jsou jistě mnohem lepší a propracovanější filmy na válečné téma. Tohle je navíc remake původního filmu ve kterém získal za svůj herecký výkon ocenění Vlastimil Brodský. Ten jsem neviděl a tak nemůžu srovnávat. 60%(11.6.2012)

Čím viac filmov s Robinom Williamsom pozerám, tým viac si uvedomujem, ako veľmi mi jeho tvár a osobnosť budú chýbať vo filmoch. Je jedno či kritici film hodnotili pozitívne alebo negatívne, no spôsob, akým vždy podal svoju rolu ma dokázal maximálne presvedčiť. Bol to talent od prírody aký sa vidí málokedy. Čo sa príbehu týka, tak má svoje vtipné a má svoje bolestivé momenty ako by mala dramédia mať, no súčasne sa mi páči aj záver, ktorý sa mohol ale aj nemusel udiať. To už je nepodstatné, ale minimálne veľmi vtipné. Páči sa mi ako Jakob simuluje rádio pred malou Linou v utajení. Je to svieže, vtipné a veľmi dobre vymyslené a je to scénka, ktorú asi nezabudnem. Rovnako ako na ich spoločný tanec. Vyzdvihol by som aj atmosféru filmu, ktorá je uveriteľná, no občas človek môže nadobudnúť pocit, že sa snaží film s emóciami jemne manipulovať, ale nie často. Som rád, že som film videl a možno si ho niekedy aj pozriem znovu.(21.8.2015)

Hlavně za toho Robina Williamse, protože ten prostě dokáže i podobný film utáhnout. On ten příběh není špatný, ale tak nějak máte pocit, že tohle je prostě jen opakování. Ano, druhá světová válka byla strašné utrpení a tenhle příběh je podán lidsky, ale taková "Zlodějka knih" mě dostala mnohem více, přičemž téma a pojetí bylo podobné.(5.3.2015)

Vraj je tá najkrutejšia pravda lepšia ako tá najkrajšia lož. Lož má krátke nohy. No keď sa na lži postaví viera v lepší život, klamať zmysel určite má. Herecky na dobrej úrovni, záver predvídateľný vzhľadom na prostredie geta. Filmov so židovskou tematikou sa natočilo toľko, až strácajú na emóciách.(19.7.2013)

• - Natáčení probíhalo v maďarské Budapešti. (Terva)

• - Sovětské tanky, které v závěru filmu osvobozují vlak, jsou T-72, které se začaly vyrábět až v roce 1971. (Steewe)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Jureka Beckera z roku 1969. (Terva)