Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V době kdy vlastnit rádio bylo přísně zakázáno našel jeden muž cestu, jak přinést lidem dobré zprávy. Producent filmu Mrs. Doubtfire - Táta v sukni a držitel Oscara Robin Williams Vám přinášejí příběh o obyčejném muži, který dal lidem neobyčejný dar - naději. V době války, v době beznaděje dal lidem důvod se smát. Jestliže se Vám líbil film Život je krásný nenechte si ujít Jakuba lháře. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (42)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Téměř 25 let po verzi Franka Beyera s Vlastimilem Brodským, se textu Jureka Beckera chopil Peter Kassovitz a v hlavní roli se představil Robin Williams. Jeho Jakub lhář je nešťastnou figurkou kdesi v polském ghettu v roce 1944, která shodou náhod získá možnost stát se na pár cenných chvil tím nejdůležitějším člověkem. Skrze nejprve nevinnou dezinformaci o novinkách na frontě, se z Jakuba stává vůdce celého ghetta, středobod všech nadějí všech jednotlivců, kteří společně s ním umírají za živa. Robin Williams se filmu ujal také jako producent a dopřál tak divákům kontrastní látku k masovějšímu filmu s obdobným poselstvím Život je krásný Roberta Benigniho (1997), který kraloval krátce před tím. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Nechci se opakovat, svůj názor jsem napsala k původní verzi z roku 1975. Vzhledem k tomu, že je tento skvost jen těžko dostupný a většinou jen v německé verzi, zřejmě mnohem víc lidí uvidí tento americký remake. Jde o původní příběh podle Jureka Beckera, ovšem v jiném kabátu. Originální Jacob v podání Vlastimila Brdoského je podstatně skroměnjší, ale také mu to víc sluší. Za mne mírně nad 50%. Všem, které film oslovil doporučiuji i dokument: http://www.csfd.cz/film/292108-nedokonceny-film/ ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Doufejme, že vaše lži nelžou..." Je dosť ťažké skombinovať humor a vážnu tému akou holokaust je. Roberto Benigni to dokázal, ale tu mi ten humor prišiel silený, ako keď sa máte smiať vtipu a vonku je mínus 30 stupňov a vás klepe jak šijací stroj. Je to taký úsmev cez zuby a tu som to tak cítil. Napriek dobrému výberu hercov, potešil i Liev Schreiber, film však nedokázal prekročiť hranicu priemeru a keď sa zamyslím, nevybaví sa mi ani jedna silná scéna, ktorá by ma chytila alebo aspoň pripomenula film a pár mesiacov či rokov. Námet fajn, film je však príliš chladný a veľmi rýchlo vyprchá z hlavy. 60%. ()

Brouk

všechny recenze uživatele

Ač nepopírám, že R.Williams, L.Schreiber a M.Kassvitz se svých rolí zhostili velmi, opravdu velmi dobře... pro mě je Jakub Lhář je jeden - Tím je Vlastiml Brodský... nemůžu tomuto filmu nic vytknout, ba naopak... ale.. ale... jen to ale... ale je to jen velmi dobrý REMAKE čehosi, co zvedlo cca 25 let zpět laťku někam do výšin... Bravo pane Brodský.... ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Co si budeme povídat, válka je svinstvo a být za 2. světové války Židem neskýtalo příliš nadějí na dlouhý a spokojený život. A právě v téhle válečné mizérii v jednom polském židovském ghettu se našel jeden člověk, který díky vymyšleným zprávám, jež rozšiřoval mezi ostatními Židy, rozdával naději a optimismus. Robin Williams je skvělý herec, o tom není pochyb, a v tomto filmu a v téhle roli opět zazářil a musím říci, že mi nedělalo problém uvěřit mu každé slovo a každé gesto. Bohužel původní východoněmeckou verzi jsem neviděl, ale jestliže Robin Williams předvedl v této nové verzi tak výborný výkon, tak bych rád viděl původní výkon pana Brodského, jelikož věřím, že byl v této roli určitě stejně dobrý, ne-li lepší než Robin Williams. Jinak když se vrátím k této novější verzi, tak musím říci, že se mi velmi líbilo budované napětí a vůbec ta stylizace, je vidět, že i bez rozmáchlé výpravy se dá natočit zajímavý civilně pojatý příběh, který má hlavu i patu, a který dokáže člověka pořádně vynervovat a napínat až do konce. Rozhodně se tedy jedná o jeden z těch lepších válečných příběhů, a proto uděluji lepší čtyři hvězdy. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v maďarské Budapešti. (Terva)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenné knihy Jureka Beckera z roku 1969. (Terva)
  • Sovětské tanky, které v závěru filmu osvobozují vlak, jsou T-72, které se začaly vyrábět až v roce 1971. (Steewe)

Reklama

Reklama