Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (245)

Lima 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu, že jsou z toho ostatní tak vyvalení. Tahle verze Hugova románu nesahá těm s Jeanem Gabinem a Hosseinově verzi s Lino Venturou ani po kotníky. Geoffrey Rush tu odvádí svůj standart a ani ostatní nijak nezáří. Celý to vypadá spíš jako dražší televizní inscenace, bez špetky invence. Standartně odvedená práce, nic víc. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Nejlepší BÍDNÍCI jsou z. roku 1958 v hlavní roli s Jeanem GABINEM. A to jsem viděla všechny filmy s názvem "Bídníci". Do této role dnes těžko najdete představitele, který by charismatickému Gabinovi konkuroval. Dosud se ještě nenarodil. Tím neříkám, že ostatní filmy jsou špatné....jsou jenom jiné a té době špatně konvenují. ()

Reklama

zdenny 

všechny recenze uživatele

Klasický a slavný příběh o Jeanu Valjeanovi, který člověk nemusí snad ani moc komentovat. Jsem přesvědčen o tom, že pro milovníka filmu je tento film (nebo kterákoliv jeho jiná verze) podmínkou. To už vůbec nemluvím o knižní předloze, kterou jsem, žel bohu, nečetl. Příběh má několik stěžejních bodů. 1) Dává nám otázku, zda můžeme zločince, dáme-li mu šanci a ukážeme-li přívětivou tvář, napravit a věřit, že se dá na cestu ctnosti. Po mých životních zkušenostech a zkušenostech vězeňského dozorce tomu moc nevěřím (věřil bych ale rád). 2) Souboj, který přerostl v letitou rivalitu dvou osobností - galejníka na útěku, z kterého se stal vážený občan a policejního důstojníka, který nade vše ctí spravedlnost a předpisy. Ne jen kvůli výše zmíněným dvěma bodům, ale kvůli celého nádherného příběhu a skvělým hereckým výkonům se toto dílo může směle řadit do zlatého fondu světové kinematografie. Na závěr bych chtěl dodat, že žádnou jinou verzi jsem doposud zatím nezhlédl. ()

Hepy13 

všechny recenze uživatele

Když jsem ještě jezdil do školy metrem. Tak všude na plakátech byla pozvánka na Bídníky. Už si ale nevzpomínám zda šlo o divadlo nebo muzikál. Ani jsem nevěděl o čem to vlastně je, jen že je to francouzské. Až s odstupem zhruba 5 let po zhlédnutí filmu, vím co jsou vlastně bídníci zač, a že je to překrásný příběh z dob francouzské revoluce. Napomáhá tomu i hvězdné obsazení v podobě Umy Thurman, Liama Nessona a Geoffreyho Rushe. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Tak z této adaptace nejsem vůbec tolik odvařený. Ano, má skvělé herecké výkony; Liam Neeson a Geofrey Rush výborně září, ale atmosféra z toho tolik na mě nesálá jako z jiných adaptací Bídníků. A to, že jsem jich již viděl dosti značně ovlivňuje můj postoj k tomuto filmu. Výtka k atmosféře by neměla ani z daleka takový vliv na mé výsledné hodnocení, ovšem ono utnutí příběhu v jeho ¾ knihy a zřejmě kvůli tomu ono o to výraznější optimističtější pojetí konce, bylo na mě až moc. Zřejmě jsem už příliš konzervativní, co se této klasiky týče, nebo mám příliš velká očekávání. Každopádně na tuto adaptaci velice rychle zapomenu a nebude mi to ani tolik vadit. Své kvality má, ovšem subjektivně mě vůbec nezasáhly. Spíše jsem mírně iritován. 60% ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)
  • Ve scéně, kdy se bojuje o rakev jednoho z revolucionářů, je možné v záběru vidět, že natáčení probíhalo před pražským hradem. Místo katedrály sv. Víta však vidíme Notre Dame. V dalších střizích a záběrech ale vidíme opět skutečný chrám sv. Víta. (Mr.Hudson)
  • Herec Hans Matheson (ve filmu Marius) musel letět roku 1997 kvůli castingu až do New Yorku. (Lynette)

Reklama

Reklama