Halloween: Prokletí Michaela Myerse

• Česko Halloween (více)

Michael Myers je zpět, aby dokončil svou práci! Je jen na odvaze obyvatel jeho rodného města, zda se ho podaří zastavit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jojinecko

Halloween 6-ka mi paradoxne prišla zábavnejšia ako predchádzajúci diel, môže za to ešte stupidnejší scenár (naj je emocionálna scéna medzi Michealom a Dr. Loomisom!!:) ale v tomto prípade to vôbec nevadí. Sem tam sa dokonca podarí nastoliť aj celkom hustú atmosféru, ale inak je to len ďalší hororový kolovrátok.. ()

pand

Tenhle díl mě vůbec nezaujal. Byl takovej že žádná postava nedostala moc prostoru a všechny postavy mi byli ukradený. A to se mi nestalo v 1-2 Jamie Lee,Loomis.Ve 4-5 ta malá dívka, její sestra, Loomis. Ale v tomhle díle už ani ten Loomis mi nějak nesedl. Vraždičky byli nudné žádná vás nevyděcí. A snažit se do filmu naspat sektu a spojit to s Mikem by potřebovalo lepšího scénáristu. tenhle díl z původních asi prozatím nejhorší(3 nepočítám) ()

JohnnyD

Pri hodnotení šiesteho Halloweenu sa nemožno nevyhnúť komentáru tzv. Producentského zostrihu alebo "Snyder Cutu" žánru horor (ktorý si už medzičasom môžeme užiť aj v HD kvalite). Tento zostrih považujem za definitívnu verziu Halloweenu 6, lebo na rozdiel od kino verzie je to koherentný film a to nielen po stránke príbehu (v kino verzii je úplne chaoticky zostrihaný a pretočený záver) ale aj štýlu (bez zábleskov a stupídnych zvukových ľakačiek). Čo sa týka pôvodného "producentského" zostrihu: Daniel Farrands sa snažil urobiť pokračovanie, ktoré pospája všetky nosné motívy predošlých častí a do centra pozornosti dať Samhain/Halloween a jeho pohanský pôvod, resp. okultný rozmer. Je pravdou, že zbytočne veľa toho vysvetľuje a odpovedá na otázky, na ktoré sa nik nepýtal, na druhej strane čo čakať od šiesteho filmu? Nemôže byť každý diel remake filmu z 1978 (ako je štvorka, H20 a H2018), ak chceme vidieť dlhú ságu (ja teda chcem!), toto je daň za to. A tak prítomnosť sekty či tajomného prekliatia sú fajn osvieženie, čo sa ale nedá povedať o inceste, či posunutí Michaela do úzadia čoby bábky sektárov. Scenár niekedy vyžaduje od Michaela teleportáciu naprieč mestom a bezpochyby najhorší je nápad, že rodina Laurie Strode sa nasťahuje do domu Myersovcov. Kapitola samá o sebe je postava Jamie, ktorej priestor preberajú úplne zbytočne nové postavy. V princípe Daniel Farrands sa vydal dobrým smerom, ale nečudujem sa, že film nefungoval a to je jedno, či kvôli producentským zásahom alebo pre jeho neschopnosť písať (asi oboje je pravda). Výsledný film je ale celkom zábavný a pomerne obskúrny okultný horor, ktorý určite patrí medzi najbizarnejšie slasherové pokračovania. PS: môj rebríček ságy: H1, H20, H2018, HE, H2, H4, HK, H6, H3, H5, H8  ()

Mefistofelle

Spolu s Ressurectionem tvoří tento film dva nejhorší díly série. Takové ty hovadinky s mystickou sektou, která ovládá Michaela Myerse, mi opravdu silně neseděly. Snaha o vysvětlení toho, proč Michael zabíjí, se v tomto případě nepovedla (na rozdíl od Zombieho remaku) a je velká chyba, že se o to tvůrci pokoušeli. Michaela mám mnohem radši jako neovladatelně zlého člověka (Tak mě napadá: je vůbec ještě člověk? Co z lidských vlastností v něm mohlo po tolika letech zbýt?). Když odhlédnu od tohoto silného negativa filmu, tak zbytek je čirý průměr s nic moc hereckými výkony (až na Donalda Pleasence, který je už klasicky výborný a výrazně táhne film nahoru). ()

Anderton

Bál som sa, že deväťdesiatkový Halloween už bude akýmsi Beverly Hills 90210 s vraždiacom maniakom, našťastie film dnes nesplýva ani so Screamom. Atmosférou je trochu inde ako osemdesiatkové časti, ale je dosť brutálny a o to asi išlo v prvom rade. Samotný kult je tu úplne zbytočný a zbytočným je bohužiaľ aj Pleasance. Povráva sa, že dc je kvalitnejší, v kino verzii skrátka cítiť nevyužitý potenciál pri mnohých scénach, ako tu už bolo spomenuté, napríklad vyvraždenie lekárov na operačnej sále skoro vôbec nevidíme. ()

• Počas výroby filmu nesprávne skladovanie zničilo masky a na konci zostali len dve. (BoredKid)