Dynastie Nováků (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Československo, 1982, 13x60 min

Ivo Novák

Petr Hapka

Radoslav Brzobohatý, Josef Kemr, Jaromír Hanzlík, Hana Maciuchová, Kateřina Macháčková, Taťjana Medvecká, Oldřich Kaiser, Jarmila Krulišová, Oldřich Vízner, Iva Janžurová, Jaroslav Moučka, Jaroslav Satoranský, Petr Nárožný, Stella Zázvorková, Josef Somr, Jiří Lábus, Miroslav Zounar, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Oldřich Velen, Miluše Zoubková, Mirko Musil, Regina Rázlová, Bedřich Prokoš, Svatopluk Beneš, Raoul Schránil, Karolina Slunéčková, Naďa Konvalinková, Václav Štekl, Květa Fialová, Josef Langmiler, František Husák, Jiří Císler, Tomáš Juřička, Viktor Maurer, Evelyna Steimarová, Lubomír Kostelka, Stanislava Bartošová, Vladimír Hlavatý, Jiří Smutný, Alena Karešová, Ludmila Píchová, Jana Břežková, Josef Kubíček, Laďka Kozderková, Renáta Doleželová, Petr Skarke, Jaroslav Mareš, Jiří Ptáčník, Bohumil Švarc st., Jan Faltýnek, Ladislav Trojan, Roman Skamene, Roman Hájek, Svatopluk Schuller, Valentina Thielová, Karel Smyczek, Jindřich Hinke, Zdeněk Srstka, František Hanzlík, Zdeněk Dítě, Vladimír Dlouhý, Václav Sloup, Robert Vrchota, Otto Ševčík, Jiří Štěpnička, Libuše Švormová, Alena Kreuzmannová, Jana Švandová, Milada Ježková, Ladislav Gerendáš, Jiří Havel, Jan Pohan, František Ringo Čech, Zdeněk Rytíř, Jiří Myslivec, Milan Riehs, Jan Kotva, Oldřich Semerák, Tomáš Sedláček, Vítězslav Černý, Ivo Niederle, Vladimír Salač, Adolf Kohuth, Vladimír Hrubý, Jana Dítětová, Boris Halmi, Ljuba Krbová, Bronislav Poloczek, Hana Čížková, Jan Schánilec, Daniela Bakerová, Juraj Ďurdiak, Jiří Lír, Roman Hemala, Jiří Němeček, Marcel Vašinka, Jana Krausová, Jiří Sequens ml., Jitka Zelenohorská, Slávka Hamouzová, Marcela Martínková, Karel Bělohradský, Růžena Rudnická, Lydie Havláková, Zuzana Fišerová-Svátková, Renata Mašková, Lena Birková, Jiří Kadeřábek

Život jedné rodiny železničářů, která má zálibu i v muzicírování. Některé postavy jsou poněkud násilně naroubované, některé situace taky, ale přesto herecky i filmařsky je to pořád na solidní výši, takže se na to dá dívat, a neurazí. Scénář se v mnohém blíží scénářům Dietlovým, ačkoliv ten by šel víc do hloubky a psychologičtější cestou.(17.8.2014)

• mzss1

Tak tenhle český seriál ani nemůžu ani řádně zhodnotit, mě moc nesedl. Nejsem zaujatý proti českým seriálům - často se jedná o dobrý průměr či nadprůměr, dokonce někdy hodnotím i plným počtem české serály. Třeba Chlapci a chlapi nebo My všichni školou povinní. Toto mě nenadclo, ani herecké obsazení, nuda prostě. Takže hodnotím s odř.ušima tak na 15% = *(27.11.2012)

• adams89

Asi nejhorší na celém seriálu je pro mně nesmírně protivná a kýčovitá titulní skladba, kterou snad nemohli myslet vážně! Druhá věc je naprosto nevyhovující barva obrazu, díky které divákovy oči dostávají pořádně zabrat. Samotný děj a postavy také nestojí za nic. Jsou to vlastně jakási starší Rodinná pouta. Herecké obsazení kvalitní, scénář však nedostačující. Jeden z nejhorších českých seriálů, který dnešní mladou generaci těžko osloví.(14.9.2007)

Prostě pohodový seriál z dob minulých, oslava železničářům .. některé věci tam jsou navíc, jako je třeba ta medaile .. , ale jinak je to celkem sranda, vyloženě za břicho jsem se nepopadala, ale občas jsem se zasmála. Za povšimnutí stojí "Pionýrská železnice" která byla v Plzni a dneska je z ní ruina, potom takovej ten dortík (v pozlátku) co jedla Lída ve vlaku, na ten si pamatuju, byl strašně dobrej, potom spodní prádlo dost odpudivé okrové barvy - Pepy (J. Hanzlíka), hádala jsem Calvin Kline :-) ale to asi ne, a taky sexy :-) květované plavky O. Víznera. Nejlepší byl J. Kemr v roli pojišťováka. Ostatní "holky" jako je Macháčková, Macuichová a Konvalinková, Medvecká byly pěkné a sexy, hlavně Macuichová, což se o dnešních herečkách říct nedá. Líbilo se jak se Táňa Medvecká kroutila jako zpěvačka Jitka Zelenková, (takhle jsem Jitku Z se kroutit neviděla a už asi neuvidím) no škoda že není Táňa zpěvačka. Jinak bydlet celá rodina v jednom bytě, to je asi sci-fi. Taková normální rodinka to není, ale vidět se to dá .....(14.4.2016)

Výborné herecké obsazení z krásného železničního prostředí.Co herec to pojem.Děda Max je nad věcí a na každý problém má své řešení.Jeho mafianské převlečení alias pojištovák je kouzelné.Hlava rodiny Nováků-R.Brzobohatý je dobrák a přísný šéf jak má být.Maciuchová má šmrnc ale Hanzlík mi přijde trošku potřeštěný.Musím říct že se jedná o super oddychovku:-))(25.10.2013)

• - Radoslav Brzobohatý hraje v seriálu doopravdy na housle. Sám učil svého syna hrát na tento nástroj, jak řekl v rozhovoru pro tisk. (M.B)

• - Za Taťjanu Medveckou, která hraje zpěvačku, zpívá zpěvačka Jitka Zelenková. (M.B)

• - Pepa (Jaromír Hanzlík) byl jediný, který nebyl v rodině železničářem. (M.B)