poster

Nepřítel před branami

 • USA

  Enemy at the Gates

 • Německo

  Duell - Enemy at the Gates

 • Francie

  Stalingrad

 • Slovensko

  Nepriateľ pred bránami

Drama / Válečný / Akční / Romantický

USA / Německo / Velká Británie / Irsko / Francie, 2000, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Zaciatok filmu je velmi dobre rozbehnuty, vojnove zabery su brutalne, krute ale velmi kvalitne natocene. Druha tretina trosku straca tempo, ale to nevadi, pretoze bolo treba sa s hrdinami filmu trosku lepsie zoznamit a tak i mat starost o ich zivot. Ed Harris je tvrdas, ale to uz ukazal vo viacerych filmoch, naprilad v SKALE (1996). Tento film ma uz niekolko rokov obchadzal, ani nechapem preco a tak som mal trosku väcsie ocakavania, ale hudba, alebo orchester, ktory hral do filmu mi neustale pripominal hudbu z Gibsonovho STATOCNEHO SRDCA (1995) a nechcelo sa mi verit, ze by hudbu k tomuto filmu poskladal James Horner a nemylil som sa, bol to on. Proste Horner sa drzi svojho stylu a je ho lahke spoznat, podobne, ako sa da spoznat hudba Philipa Glassa :-) Reziser Jean-Jeacque Annaud nema mozno bohatu filmografiu, ale ma za to par kvalitnych filmov. Napriklad z jeho filmografie je u mna oblubena drama MEDVED (1988) a celkom slusny bol aj SEDEM ROKOV TIBETE (1997). Naopak pre mna bol nudny od neho MILENEC (1992). ________ Jude Law - (Vassil Zaitsev) +++ Ed Harris - (Major König) +++ Rachel Weisz - (Tania Černova) +++ Joseph Fiennes - (Komisár Danilov) +++ Bob Hoskins - (Nikita Chruščov) +++ Ron Perlman - (Koulikov) +++ Gabriel Thomson - (Saša Filipov) +++ Eva Mattes - (Filipova matka) +++ Produkcia: Jean-Jacques Annaud +++(22.9.2009)

 • sud
  ****

  Souboj dvou elitních sniperů v ruinách rozbombardovaného Stalingradu s dokonalou, takřka až hrůzostaršnou, výpravou a skvělými herci. Jude Law i Rachel Weisz byli příjemně civilní, avšak veškerou pozornost si získává Ed Harris, který tím nacistickým ostřelovačem prostě je. Nebýt poslední uloudané půlhodiny a závěrečného přílišného hraní na city, byl bych maximálně spokojen. Jean-Jacques Annaud ukázal, že ani válečné drama mu není cizí. 75%.(30.5.2005)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výborný naturalistický válečný film od známého francouzského režiséra Jean-Jacques Annauda. Souboj ruského a německého odstřelovače ve velkolepých kulisách bitvy o Stalingrad. Trailer je i na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/164-nepritel-pred-branami-enemy-at-the-gates/videa/(6.2.2009)

 • petaspur
  ***

  Vasja Zajcev je paparazzii obletovanou hvězdou bolševických válečných žurnálů. Už si pomalu nevzpomíná na svůj příjezd na frontu a zmatené pobíhání v dešti kulek za účelem získání bojových prostředků mrtvého spolubojovníka. Dneska je hýčkaným hrdinou, který svou puškou s pečlivě seřízenými mířidly uvolňuje pracovní místa ve velitelském štábu nepřítele. Jenže německou armádu nebaví počítat stohy svých mrtvých důstojníků a proto ke Stalingradu přijíždí major König, aby zahájil deratizaci kobylkoidně se rozrůstající Krasnoj armii. Tady může začít souboj nadšeného Zajceva s roztomile chadnokrevným Königem, jenž neměl být rušen žádnou nesmyslnou válečnou epopejí,(17.7.2009)

 • ajuska
  ****

  Solidní válečný film, který má bohužel dost hluchých míst a naplno nevyužívá možností plynoucích z ústředního souboje odstřelovačů. Milostný trojúhelník je zde zcela nadbytečný, chvílemi až dost otravný, zážitek z filmu také trochu kazí neautentičnost v tom smyslu, že jak Rusové tak Němci se mezi sebou dorozumívají plynou angličtinou.(13.8.2006)

 • - Scéna, kdy Danilov (Joseph Fiennes) diktuje Vasilijmu (Jude Law) dopis pro horníky, je ukázáno, že Vasilij Zajcev nebyl příliš vzdělaný. Ve skutečnosti měl vystudovanou střední školu. (DZOUKR)

 • - Natáčení probíhalo v lokacích jezdecké školy německého vojska, kterou v letech 1945 až 1993 osídlilo na 25 000 Rusů. Během této doby byl kraj zamořen olejem z mnoha vojenských tanků. To učinilo nadzemní vodu neuživatelnou a donutilo produkci denně vypumpovat 10 000 litrů vody a navíc vybudovat novou elektroinstalaci, aby byla lokace použitelná. (Amplifier)

 • - Náklady na výrobu přesáhly 68 milionů dolarů, na reklamu 12 milionů dolarů. Tržby jen v USA za první víkend byly téměř 14 milionů dolarů. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace