poster

Vyvolávač deště

 • USA

  The Rainmaker

 • Slovensko

  Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radiq
  ****

  Jeden z nejlepších soudních filmů všech dob. Nejen, že skoro všichni herci byli (jsou) známí, ale hlavně mě zaujal děj. Motají se tam dvě stopy, hlavní o pacientovi leukémie, kterej nám zhasnul kvůli pojišťovně a vedlejší o mlácené manželce. Celou dobu jsem se nenudil, jak by se mohlo u soudních dramat zdát. Nevím, jestli za to může Grisham, nebo F. F. Coppola. Nejlepší byl M. Rourke, kterýmu sedí přesně takový role, jakou měl tady.(14.11.2007)

 • flanker.27
  ***

  Na jednu stranu oceňuju věrnej popis systému dravotních pojišťoven, pojistnejch plánů a řízený péče, kterej by naše pravice vydatně podporovaná užitečnými idioty z řad českého novinářstva už už zavedla i tady. Na druhou stranu americký představy o spravedlnosti, kdy přisouzenim vysokýho odškodnění jednomu se zabrání jakýmukoliv mimosoudnímu vyrovnámí komukoliv jinýmu neni zase mojí představou spravedlnosti. Co se týče herců, z šedi průměru vyčnívá pochopitelně Danny DeVito.(8.2.2009)

 • rawen
  ****

  Jeden z nejpovedenějších filmů ze soudního prostředí, velmi poctivá práce... 8/10 PS: po dlouhé době jsem si udělal chuť a čas a pustil si to znovu, opět musím říct že je to pro mě snad nejzáživnější film z právnického prostředí, je poznat že Copolla je machr, jediné co nechápu je příšerná hudba, ale co už, jde jen o detail...(7.2.2009)

 • poz3n
  ****

  Slovní bitvy v soudních síních jsou pro mě často mnohem větším dramatem, než vybuchující auta a bortící se domy. Skvělých soudních filmů je naštěstí celá řada a Rainmaker bezpochyby patří k těm nejlepším. Coppola drží režii a technickou stránku pevně ve svých rukou a dává divákovi prostor vnořit se do příběhu. A mladý Matt Damon je už snad něco jako nostalgická vzpomínka na hollywoodská zlatá devadesátá. Výborný film. 8/10(13.10.2016)

 • honajz
  ****

  Slabé 4 hvězdy, něco mezi 3 a 4. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že jde o tragikomedii, ale i tak mi přišlo, že na dvě a čtvrt hodiny řešit v podstatě jen dva případy je málo, navíc, když tak nějak tušíme, jak dopadnou. Herecké výkony jsou velmi dobré a uvěřitelné, jaké jsou asi praktiky pojišťoven v USA, je myslím taky slušně načrtnuto. Ale celkově mne film až tak nevtáhl, ačkoliv oceňuji jeho kvality i to zdařilé střídání vtipných, a na druhé straně dramatických situací.(31.12.2011)

 • - O postavu Rudyho Baylora měl zájem Edward Norton. (Satan)

 • - Scéna, kde Danny DeVito prebudí Matta Damona zo spánku na lavičke, bola natočená na prekvapenie Matta, ktorý vtedy naozaj spal po natáčaní. (MDesign)

 • - Rudy Baylor (Matt Damon) na začátku příběhu jezdí a bydlí v třídvéřové Toyotě Starlet s motorem o zdvihovém objemu 1,3l. (tulakfelix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace