Vyvolávač deště

The Rainmaker

Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Nemal som k Čarodejníkovi napísaný komentár a využil som príležitosť pozrieť si ho opätovne. Popritom som mu pridal mu poslednú hviezdičku. Bez problému. Stačilo sa pozrieť na ostatné štvorhviezdičkové filmy. Aj keď amerických filmov z právnického prostredia je neúrekom a po čase sa v nich ťažko orientujem, tento ostáva dobre zapamätateľný. Nielen kvôli kvalitnej predlohe a vynikajúcim hercom, pre úlohy ktorých by sa ťažko hľadala vhodnejšia alternatíva. Najmä pre hlboko ľudské príbehy obyčajných ľudí, ktorí od spoločnosti chcú iba spravodlivosť, ktorej sa inou cestou nevedia domôcť. A spoločnosť im dáva najavo, že má k dispozícii niekoľko cenovo odlíšených verzií spravodlivosti. Aj keď postavy predstavované Damonom a Glooverom sú takmer z ríše rozprávok, poteší aj ich virtuálna existencia.(20.12.2010)

Jeden z nejpovedenějších filmů ze soudního prostředí, velmi poctivá práce... 8/10 PS: po dlouhé době jsem si udělal chuť a čas a pustil si to znovu, opět musím říct že je to pro mě snad nejzáživnější film z právnického prostředí, je poznat že Copolla je machr, jediné co nechápu je příšerná hudba, ale co už, jde jen o detail...(7.2.2009)

Je libo kvalitní právnické drama? Pak doporučuji nechat si vyvolat déšť - nenabídne sice nic nového, než milionkrát přežvýkané téma o tom, kterak začínající právník a jeho chudý klient nakopou prdel zazobané megakorporaci s její flotilou právníků, ale stejně se to pro diváka podařilo naservírovat perfektně: sežrala jsem tenhle film do posledního drobečku, olízala talíř a velmi si duševně pochutnala. Dobří herci, správně dávkované emoce, napětí i navzdory předvídatelnosti a hlavně permanentně sevřené palce na všech čtyřech končetinách, aby zvítězila spravedlnost a ne pokřivené právo. Coppola pořád ještě umí! 85%(19.11.2012)

Mladý Matt ještě za něco stojí, je vidět tu jiskru v oku a tu vervu s kterou se vrhá do dalšího případu a snaží se uspět ve světě finančních žraloků a velkých korporací... kdo by to byl do něj řekl. Dneska? Jen starý páprda, co skáče ze střechy na střechu a nosí příčesek... jo a taky má doma 3 holky, omg. Jako čaroděj mě dejme tomu chvílemi zaujal. 7/10(2.7.2011)

Vynikající eticky motivovaný právnický film. Francis Ford Coppola odvedl svůj vysoký režijní i filmový standard a natočil jeden z nejlepších snímků ze soudního prostředí. Příběh o mladém právníkovi plném ideálů hozeném do bažiny právní a morální reality současné Ameriky. Matt Damon potvrzuje, jak dobrý je herec (když má to správné režijní vedení - rozehřivací kolo před Dobrým Willem Hautingem) a Danny DeVito vlastně rovněž:-) Místy vtipné, místy mrazivé (chování a uvažování managmentu zdravotní pojišťovny i týmu elitních právníků), každopádně (téměř) dokonalý film... Podobné filmy: Erin Brockovich, Porota, Firma(10.7.2007)