Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (351)

sud 

všechny recenze uživatele

Jedno z nejlepších soudních dramat se silným společensko-kritickým a morálním apelem. Herecký koncert pánů herců v čele s civilním Mattem Damonem a nepřehlédnutelným Jonem Voightem v jedné ze svých nejlepších rolí. Klasická žánrová klišé se sice obejví, patos občas taky vykoukne, ale ve velmi rozumné a (především) účinné míře. Francis Ford Coppola se opět projevil jako brilantní vypravěč silných příběhů. Tady dávám bez debat 100%. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Je libo kvalitní právnické drama? Pak doporučuji nechat si vyvolat déšť - nenabídne sice nic nového, než milionkrát přežvýkané téma o tom, kterak začínající právník a jeho chudý klient nakopou prdel zazobané megakorporaci s její flotilou právníků, ale stejně se to pro diváka podařilo naservírovat perfektně: sežrala jsem tenhle film do posledního drobečku, olízala talíř a velmi si duševně pochutnala. Dobří herci, správně dávkované emoce, napětí i navzdory předvídatelnosti a hlavně permanentně sevřené palce na všech čtyřech končetinách, aby zvítězila spravedlnost a ne pokřivené právo. Coppola pořád ještě umí! 85% ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tento film je ukázkou kvalitní filmařiny, to beze sporu. Výborně zrežírovaný, precizně zahraný, s lidským příběhem, inteligentními dialogy a jemným humorem...jen postrádá větší porci originality (jemu podobných filmů je natočených opravdu hodně, ale Vyvolávač patří k těm nejlepším z nich). Hodnotím poctivými 4*, rozhodně doporučuju. ()

rawen 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpovedenějších filmů ze soudního prostředí, velmi poctivá práce... 8/10 PS: po dlouhé době jsem si udělal chuť a čas a pustil si to znovu, opět musím říct že je to pro mě snad nejzáživnější film z právnického prostředí, je poznat že Copolla je machr, jediné co nechápu je příšerná hudba, ale co už, jde jen o detail... ()

classic 

všechny recenze uživatele

Jedným slovom - Nadšenosť ! Takto by som charakterizoval pocity z filmu, i keď priznávam, že sprvoti som taký nadšený nebol. ( Na myslí mám, keď som videl film po prvý raz, čo bolo cca. pár rokov dozadu... ) Mám na to viacero vysvetlení... Filmovo som vyspel na takú úroveň, aby som vedel dodatočne oceniť také snímky, ktoré som predtým tak nejak - nebral vážne, či do úvahy, nedajbože - ignorovanie ! Naprávam to teraz, pričom si uvedomujem pár blbých strihov, ale beriem na vedomie, a tak nakoniec neznížim hodnotenie, ale chcel som tak urobiť. Začnem - režisérom - F.F. COPPOLOM, ktorý vytvára úžasný film svojej bohatej kariéry, ale s konštatovaním, že posledný svojho - kvalitného druhu ! Čo sa týka spisovateľa - Johna Grishama, tak som si istý, že ide o najlepšie filmové spracovanie - podľa jeho predlohy, skrátka knihy, ktoré napísal, t.j potom, podľa ktorých sa filmovalo, tak Coppolova verzia - nemá žiadnu konkurenciu ! Dovoľujem si tvrdiť, že ide taktiež o jeden z najlepších - právnických filmov všetkých čias ! Zaradil by som ho s prehľadom do TOP 10. ! Skvelý scenár, ktorý spracoval - MAESTRO - Coppola, obsadil geniálnych hercov - Matt Damon, Danny DeVito, aj Jon Voight, ktorý si zahral poriadneho hajzla. Damon je ako novopečený právnik zatiahnutý do viacerých procesov, kedy občas nevie, kde mu hlava stojí, ale udržiava si čisté myšlienky, chladnú hlavu, aby sa ponoril do problémov, ktoré potrebujú vyriešiť, Jeden taký markantný je, s poisťovňou - GREAT BENEFIT, ktorá odmietla vyplatiť poistku - ťažko chorému pacientovi na leukémiu, ktorý potreboval transplantáciu kostnej drene, vtedy by sa mu zvýšila šanca na prežitie, takto... Takto sa právnik púšťa s veľkou dávkou odvahy na beh na dlhú trať, ktorú ale zvládne prebehnúť a dobehnúť do cieľa ! Extrémne zaujímavý, inšpiratívny, cieľavedomý, poučný, strhujúci - právnický film, ktorý si rád pustím znovu a znovu... ()

Galerie (73)

Zajímavosti (9)

  • Hrubý sestřih filmu měl kolem 6 hodin. (Satan)

Související novinky

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (více)

Reklama

Reklama