Vyvolávač deště

The Rainmaker

Čarodejník

Drama / Thriller

USA, 1997, 130 min

Jeden z nejlepších soudních filmů všech dob. Nejen, že skoro všichni herci byli (jsou) známí, ale hlavně mě zaujal děj. Motají se tam dvě stopy, hlavní o pacientovi leukémie, kterej nám zhasnul kvůli pojišťovně a vedlejší o mlácené manželce. Celou dobu jsem se nenudil, jak by se mohlo u soudních dramat zdát. Nevím, jestli za to může Grisham, nebo F. F. Coppola. Nejlepší byl M. Rourke, kterýmu sedí přesně takový role, jakou měl tady.(14.11.2007)

Na jednu stranu oceňuju věrnej popis systému dravotních pojišťoven, pojistnejch plánů a řízený péče, kterej by naše pravice vydatně podporovaná užitečnými idioty z řad českého novinářstva už už zavedla i tady. Na druhou stranu americký představy o spravedlnosti, kdy přisouzenim vysokýho odškodnění jednomu se zabrání jakýmukoliv mimosoudnímu vyrovnámí komukoliv jinýmu neni zase mojí představou spravedlnosti. Co se týče herců, z šedi průměru vyčnívá pochopitelně Danny DeVito.(8.2.2009)

Jeden z nejpovedenějších filmů ze soudního prostředí, velmi poctivá práce... 8/10 PS: po dlouhé době jsem si udělal chuť a čas a pustil si to znovu, opět musím říct že je to pro mě snad nejzáživnější film z právnického prostředí, je poznat že Copolla je machr, jediné co nechápu je příšerná hudba, ale co už, jde jen o detail...(7.2.2009)

Slovní bitvy v soudních síních jsou pro mě často mnohem větším dramatem, než vybuchující auta a bortící se domy. Skvělých soudních filmů je naštěstí celá řada a Rainmaker bezpochyby patří k těm nejlepším. Coppola drží režii a technickou stránku pevně ve svých rukou a dává divákovi prostor vnořit se do příběhu. A mladý Matt Damon je už snad něco jako nostalgická vzpomínka na hollywoodská zlatá devadesátá. Výborný film. 8/10(13.10.2016)

Slabé 4 hvězdy, něco mezi 3 a 4. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že jde o tragikomedii, ale i tak mi přišlo, že na dvě a čtvrt hodiny řešit v podstatě jen dva případy je málo, navíc, když tak nějak tušíme, jak dopadnou. Herecké výkony jsou velmi dobré a uvěřitelné, jaké jsou asi praktiky pojišťoven v USA, je myslím taky slušně načrtnuto. Ale celkově mne film až tak nevtáhl, ačkoliv oceňuji jeho kvality i to zdařilé střídání vtipných, a na druhé straně dramatických situací.(31.12.2011)

• - O postavu Rudyho Baylora měl zájem Edward Norton. (Satan)

• - Scéna, kde Danny DeVito prebudí Matta Damona zo spánku na lavičke, bola natočená na prekvapenie Matta, ktorý vtedy naozaj spal po natáčaní. (MDesign)

• - Rudy Baylor (Matt Damon) na začátku příběhu jezdí a bydlí v třídvéřové Toyotě Starlet s motorem o zdvihovém objemu 1,3l. (tulakfelix)