Rozjimatel

[3,5*]     "Don't torture yourself, Gomez. That's my job."     Nadmieru pohodová záležitosť, síce s veľmi jednoduchým príbehom, ale zato s množstvom výbornej situačnej komiky a vtipných dialógov. Tento nestarnúci film je ale hlavne veľmi štýlový, a to svojím vizuálom a svojím čiernym humorom. Mimoriadne sa vydaril i kasting, dokonalý takmer vo všetkých rolách - osobitne vyzdvihnem Anjelicu Huston (Morticia), Christophera Lloyda (Fester) a Christinu Ricci (Wednesday).     "Are they dead?" "Does it matter?" ()

willis

Tak tenhle styl humoru se mně hodně líbí, ale černobílý seriál se slovenským dabingem byl ještě o něco lepší. ()

dehlie

no kto by ich nemiloval. myslím, že jedna z mála výnimiek kedy filmové spracovanie serálu vôbec nebolo na škodu. ()

Zombi

Ale jo, klidně dám 5 hvězd, protože tenhle film mě vždycky spolehlivě pobaví, výborné obsazení, výborný černý humor a Mamushka! ()

Zyne

Hudba: Marc Shaiman... klasika a tahoun černohumorných filmů a zábava pro celou rodinu, pokud má určité sklony (: ()

LBsmoke

první film addamsových zbožňuju dokonce víc než úžasný původní seriál.. akorát Morticia/Carolyne Jones je daleko půvabnější.. ()

Marina111

Desili ma. Strašili. Fascinovali. Kedysi, myslím. Azda najmorbídnejšia rodinka, aká kedy v svete filmu ožila. Pravdou však je, že doteraz z nich mám skôr zmiešané pocity ... Na jednej strane cintorín namiesto záhrady, krásna orgánová hudba či nenapodobiteľný imidž každého člena tejto svojráznej rodiny, no na strane druhej absorudný zásah reality v podobe psychologičky či rodinného bankára, prapodivné okolnosti Fosterovho zmiznutia a návratu a potom, ako zhnitá čerešnička na inak dobrej torte, Addamsovci nútení žiť v "civilizácií" ... Nie, naozaj ešte stále celkom neviem, čo si mám o tomto výkvete myslieť ... ()

Movie Gourmet

Vtipná černá a když píšu černá, tak myslím ČERNÁ komedie o jedné zcela netypické a tak trochu zvláštní rodince :D "Caramia..." Verdikt: 3* a 70 - 75 %. ()

kritiklon

Jako dítě jsem si "The Addams Family" pouštěl tak často, že VHSka byla ošoupaná jako bych ji přejel šmirglpapírem! Skvostná hororová komedie s jedinečnou a neopakovatelnou temnou atmosférou. Vybroušený scénář a rozkošně originální charaktery hlavních postav jsou hlavní příčinou toho, že na tento film nelze zapomenout. Pro mě filmová klasika, ke které se vždy rád vracím. 5* za 88% ()

Renfield

Neměnil bych nic, proto jsem rád, že filmová verze z té seriálové hodně vychází a něco málo přidává. Na druhou stranu chápu, že někteří by raději více inovací, i já k nim v jiných případech patřím, tady ovšem ne. Takže, ten nejčernější humor zůstává a v mnoha případech nastavuje zrcadlo. Například zcela dokonalá scéna školní besídky, nejdřív klasický kýč a hnus a vzápětí famózní vystoupení Pugsleyho a Wednesday. Fantastická je též Morticia ve školce, nebo její vztah s Gomezem... Anjelica Huston a Raul Julia jsou výborní, prakticky vše jim ihned věříte. Ale hlavní hvězdou je ten, kolem nějž se celý příběh točí, Fester Addams! Nebo také Gordon, oba v podání naprosto fantastického Christophera Lloyda. A Christina Ricci? Kdo by nechtěl takovou dcerku, obzvlášť když se ukládá ke spánku... v jejím podání nejlepší Wednesday. Nutno dodat, že i taková výprava je pastva pro očí, stejně tak veškeré efekty. Za mě spokojenost, Mamushka! 80% ()

Garch

Naprosto famózní celovečerní prvotina Barryho Sonnenfelda. Srdcová záležitost, každý detail i dialog. PS A druhý díl jakbysmet.  Ústřední obsazení je prostě dokonalé. ()

Oralfabet

Sonnenfeldovu verzi Addamsovy rodiny odmalička miluju, a přestože dvojka je můj favorit, tohle je taky banger. Hlavní rozdíl je v tom, že ve dvojce dostane Christina Ricci víc prostoru, který si rozhodně zaslouží. Taky je jednička o něco divnější, a ne vždy úplně dobrým způsobem. Jo a rozuzlení hlavní dějově linie o Festerově amnestii mi přišlo divně uspěchané, a celé to úplně nedává smysl. To jsou ale vlastně jen takové maličkosti, jinak tenhle film pořád miluju a nemůžu jít pod 9/10 ()

Kerbello

Ikdyž spousta lidí, převážně fanoušků seriálu nadává, já tleskám. Seriál majstrštyk, o tom žádná, ale tohle mi přijde jako rozhodně důstojná adaptace. Humor naprosto vychází z původních Addamsových a chvílemi ještě přitvrzuje. Malou Wednesdayku si snad musel oblíbit každý s byť jen lehkými sklony k pedofilii, láska mezi Morticou a Gomezem je špicovaná do krajností, babča vaří a smaží - ráj černého humoru. Jen mě mrzí že z Festera udělali takového blba, to podle mě vůbec nebylo nutné a ačkoliv jsem si nesmírně užil párty, Mamušku jsem moc nedával. ()

IvcaSammet

Jako dítě jsem mohla Addamsovu rodinu sledovat denně. Vždycky jsem si takovou rodinu přála a do dnes si sama sebe dokážu naprosto dokonale představit jako dalšího člena rodiny. A protože tato "verze" byla jediná, na kterou jsem v dětství narazila, nikdy jsem si na žádné jiné Addamsovi nezvykla ... Za to ji ale znám skoro nazpaměť. A i přes to se při sledování pokaždé opravdu skvěle bavím. Herecké výkony jsou naprosto vynikající, obzvlášť tedy výkon Christiny Ricci, která byla prostě úplně dokonalá. I přes to, že má film občas nějaké slabší momenty, nemůžu hodnotit jinak než všema pěti hvězdičkama. ()

Tim Burton se vrací k Addamsovým

Tim Burton se vrací k Addamsovým