Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Addamsova rodina je kultová komediálna záležitosť týkajúca sa hororov. Tento film bol celkom zábavný svojím čiernym humorom, jeho atmosféra je nezabudnuteľná. Samotný príbeh mi však celkom nesedel, mohlo to byť tajuplnejšie, nemám rád podozrievanie a rozpaky niekde, kde sa mám smiať. Každopádne však pohodový film.(5.5.2013)

Perfektné spracovanie starého kultového televízneho seriálu o bizarnej (či skôr morbidnej?) rodine. Filmová verzia sa výborne vydarila. Vznikla komédia v duchu pôvodného seriálu, ktorá je plná čierného humoru. S réžiou som tiež spokojný. Napríklad, keď sa tancuje mamuška, tak to je scéna ako bič. Hereckému obsadenie taktiež nemôžem nič vyčítať. Ba velice ma potešil Christopher Lloyd v úlohe strýka Festera. "Addams Family" ma dokáže dobre pobaviť. ****(15.10.2008)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Deck The Halls/Main Title ,2. Morning ,3. Seances And Swordfights ,4. Playmates - The Kipper Kids ,5. Family Plotz ,6. The Mooche ,7. Evening ,8. A Party...For Me? ,9. Mamushka - Raul Julia/Christopher Lloyd ,10. Thing Gets Work ,11. Fester Exposed ,12. Teh Rescue ,13. Finale(10.5.2011)

"Je to z naozajstných citrónov ? ÁNO. Ja konzumujem len prírodné potraviny, vypestované bez konzervačných látok. Určite sú to pravé citróny ? ÁNO. No, dohodneme sa, kúpim si pohár, ak si Vy kúpite krabicu mojich skautských koláčikov. Súhlasíte s tým ? A SÚ VYROBENÉ Z OZAJSTNÝCH SKAUTIEK ?" čo dodať ? DOKONALO MORBÍDNE & MORBÍDNE DOKONALÉ ! PERMANENTNÝ ÚSMEV !!!!!(31.10.2009)

Příběhy této rodinky jsem miloval už od dob černobílého seriálu, který jsem sledoval ještě za komunismu na rakouské ORF. Barevné filmové zpracování si zachovalo vše podstatné - atmosféru prostředí, charaktery postav ... Takže jsem se dobře bavil a střety členů rodinky s jejich záhrobní povahou a tou "normálností" okolního světa ve mně vyvolávali vždy salvy smíchu - černý humor já rád. Zatím dám jen silnější 4* a třeba po zopakování přidám pátou. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](5.3.2013)

• - Bruno Kirby nabídl štábu svůj oblek, ve kterém hrál v Kmotrovi II. Byl využit pro roli strýce Festera. (Karlos80)

• - Ve filmu lze zahlédnout režiséra Barryho Sonnenfielda, a to ve scéně, kdy si Gomez hraje s vláčky. Ve vlaku sedí Barry Sonnenfield a v okně je vidět Gomezova velká smějící se tvář, kolem které vlak projíždí. (DareDeer)

• - O roli Morticie velmi stála Cher, ale byla odmítnuta. To samé se stalo herečkám Kim Basinger nebo Olivia Hussey. (Kulmon)