Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Otázka zní, dá se vůbec nějaké filmová rodina milovat více? Když neberu v potaz kultovní Simpsonovy (kteří dostáli mnohem více prostoru, tím pádem jejich oblíbenost v mých očích strmě stoupala), tak musím říct, že ne. Tvůrci totiž do této famílie nacpali tolik černého humoru (podotýkám vtipného, kvalitního), že se ostatní vtipálci hrající se stejnou kartou mohou jít zahrabat. Nepamatuji si totiž na žádný film (seriál), který by se spádem výše zmíněných černohumorných fórků Addam. rodině vyrovnal. 80%(22.9.2012)

Vynikající adaptace Adamsovy rodiny! Černý humor, hodně blivajzu a nebohý strýček Fester v nesnázích. Bizardní domácnost šaramantního Goméze a okouzlující Mortyshii je naprosto dokonalá. Když se přidá dvojice nezvedených dětí s násilnými sklony, dílo je dokonáno. Po herecké stránce bravůrní (největším vtípkem je Judith Malina - příznačně herečka a zakladatelka Living Theatru). A nechybí ani výmluvný bratranec It...(20.9.2006)

Za atmosféru, skvelý casting, Christinu a udržaného ducha predlohy 80%. Prekvapil ma námet. Na prvý celovečerný film som očakával postupné predstavovanie postáv a fádnu zápletku na pozadí neuveriteľných príhod nekonvenčnej rodinky, ale scenáristi vymysleli niečo dosť riskantné, čo sa nakoniec ukázalo ako plus.(20.5.2012)

Z komiksových stripov Charlesa Adamsa vychádzajúci čiernobiely sitcom je nesmrteľnou klasikou, ktorý môžete poznať aj z našich televízií. Celovečernej hranej adaptácie sa zhostil vtedy režijný debutant Barry Sonnenfeld (trilógia Men in Black, Get Shorty!). Bývalý kameraman bratov Coenovcov hneď svojou prvotinou dokázal naservírovať v prvom rade fantastickú čiernu komédiu, ktorá patrí k vrcholom svojho žánru. V druhom rade je to prekvapivo dokonalý rodinný film. Napriek celkovej morbídnosti a bizarnosti ide totiž ešte o silnejšiu propagandu rodinných hodnôt, než akú hlásajú ľubovoľné vianočné komédie alebo Dominic Toretto. Absurdné situácie, originálny humor, množstvo hlášok a ani atmosféra podobná dielam Tima Burtona by však nefungovala tak bezchybne bez funkčného obsadenia. A to je bez výnimky úžasné. Anjelica Huston, Raul Julia, Christopher Lloyd a hlavne Christina Ricci pôsobia, ako keby sa pre svoje roly narodili. A dokazujú to takisto aj vo výbornom pokračovaní. geniála čierna komédia s fantastickou atmosférou.škoda že Sonnenfeld už netočí takéto dobré filmy(9.5.2003)

Tak musím říct, velké překvapení. Dnes jsem se po letech znovu podíval na tuhle podivnou rodinku a jsem nadšený. Měl jsem to zafixované jako takovou zbytečnou bláznivinu a ejhle: ono je to nejen vtipné, našlapané nápady, ale i dost chytré. Humor naprosto dle mého vkusu. Podle mne zábavnější než většina věcí Tima Burtona. 100%(7.1.2013)

• - Ve scéně, kdy Gomez (Raul Julia) a strýček Fester (Christopher Lloyd) tančí mamushku a vzájemně si pohazují s noži, je v několika záběrech jasně poznat, že se jedná o dabléry. Oba jsou podstatně hubenější a dablér Gomeze dokonce ani nemá charakteristický knírek. (DareDeer)

• - Za první víkend film vydělal 25 milionů dolarů. (Karlos80)

• - Spoiler: V původním scénáři se mělo na konci ukázat, že Fester (Christopher Lloyd) je doopravdy pouze podvodník. Většině členů štábu se to nelíbilo, ale nedali nic najevo. Až když se ozvala Christina Ricci (Wednesday), byl konec pozměněn. (Davosh)