Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Nejen má milovaná, depresácká holčička Wednesday Addams, ale celá tahle famílie je moje srdeční záležitost. Láskyplný svět černočerného humoru a té správně morbidní rodinné pohody tak trochu jinak žijících milých monster. Nelítostně a bez smilování hrst hlíny a 100% na rakev. A ruku na to! Vyserte se na deprese, lidi :-). Zatancujme si Mamušku!(10.12.2012)

Film nadupanej hláškama, všechny postavy jsou skoro kultovní a nezapomenutelný, hlavně teda Lloyd jako Fester a Raul Julia s Ajelicou Huston jako manžele Addamsovi, ale i mlaďounká Christina Ricci je skvělá a tu úvodní znělku zná snad každej. Seriál sice neznám, ale tim morbidním černým humorem, co tady je, se to seriálu určitě nejmíň vyrovná. Fakt kultovní záležitost, která se prostě musí vidět.(3.1.2008)

Obávám se, že jediné shlédnutí tohoto filmu na mě mělo velmi drtivý dopad. Vlasy dlouhé po zadek obarvené na černo jsem si sice nechala narůst až deset let poté, nicméně nutkání ustřihávat růžím ve váze květy mě zachvátilo hned a navždy. Christina Ricci možná už nikdy nebude lepší, zvláště mám ten pocit od té doby, co se objevuje ve filmech blonďatá, ale teprve takhle má školní (Šejkspír) besídka koule! ♥♥♥ -"Nešťastná, drahoušku?" -"Naprosto."(22.8.2010)

Poprvé jsem to viděl, když mi bylo 15 nebo 16 a tehdy moje morbidní sadistické já plesalo radostí. Po těch devíti letech už musím říct, že mě to nebavilo tolik jako tehdy (ale to bude asi spíš tím nadšením a očekáváním, které nebylo tak stoprocentně naplněno). Nicméně i tak se jedná o skvělou bizarní zábavu. Morticia Addams je v podání Anjelicy Huston nepřekonatelně zvráceně sexy. Raul Julia je v roli Gomeze správnej švihák. No a to jejich manželství je prostě paráda. Takový bych taky jednou chtěl mít ... sedět si tak při úplňku na gauči na hřbitově :-)) Nemůžu se dočkat, až začnu sledovat původní seriál, protože když se tato novodobá filmová verze tak povedla, původní Adamsovi budou určitě taky pecka. (Škoda, že devadesátkoví Munsters se nepovedli jako toto)(10.3.2012)

Kdo někdy měl nebo stále má v sobě svého vnitřního "gotha", ten si bude pomlaskávat blahem. Koncept to není nijak nový, vždyť Addamsovi existovali v době vzniku tohoto filmu již téměř půl století. Nicméně kromě vynikajícího castingu v čele s u mnoha lidí childhood crush (včetně mě) Christinou Ricci je zapotřebí zmínit i hudbu a kulisy a celkový set design, který věrně napodobuje předlohu.(27.4.2018)

• - Spoiler: V původním scénáři se mělo na konci ukázat, že Fester (Christopher Lloyd) je doopravdy pouze podvodník. Většině členů štábu se to nelíbilo, ale nedali nic najevo. Až když se ozvala Christina Ricci (Wednesday), byl konec pozměněn. (Davosh)

• - Za první víkend film vydělal 25 milionů dolarů. (Karlos80)

• - Bruno Kirby nabídl štábu svůj oblek, ve kterém hrál v Kmotrovi II. Byl využit pro roli strýce Festera. (Karlos80)