Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Tak tohle je opravdu nesmírně vypečená rodinka, kterou bych ale za sousedy asi mít nechtěl. Raul Julia a jeho životní role, Anjelica Huston dokonalá jako vždy, Christopher Lloyd roztomile plachý a natvrdlý a uťatá ruka jednoznačně nejlepší postava, jakou si může režisér do vedlejší role přát. Barry Sonnenfeld tomu ještě dodal příjemný morbidní nádech, ale tady už snad ani neměl co zkazit.. 80%(26.11.2012)

Tak musím říct, velké překvapení. Dnes jsem se po letech znovu podíval na tuhle podivnou rodinku a jsem nadšený. Měl jsem to zafixované jako takovou zbytečnou bláznivinu a ejhle: ono je to nejen vtipné, našlapané nápady, ale i dost chytré. Humor naprosto dle mého vkusu. Podle mne zábavnější než většina věcí Tima Burtona. 100%(7.1.2013)

Poprvé jsem to viděl, když mi bylo 15 nebo 16 a tehdy moje morbidní sadistické já plesalo radostí. Po těch devíti letech už musím říct, že mě to nebavilo tolik jako tehdy (ale to bude asi spíš tím nadšením a očekáváním, které nebylo tak stoprocentně naplněno). Nicméně i tak se jedná o skvělou bizarní zábavu. Morticia Addams je v podání Anjelicy Huston nepřekonatelně zvráceně sexy. Raul Julia je v roli Gomeze správnej švihák. No a to jejich manželství je prostě paráda. Takový bych taky jednou chtěl mít ... sedět si tak při úplňku na gauči na hřbitově :-)) Nemůžu se dočkat, až začnu sledovat původní seriál, protože když se tato novodobá filmová verze tak povedla, původní Adamsovi budou určitě taky pecka. (Škoda, že devadesátkoví Munsters se nepovedli jako toto)(10.3.2012)

Za atmosféru, skvelý casting, Christinu a udržaného ducha predlohy 80%. Prekvapil ma námet. Na prvý celovečerný film som očakával postupné predstavovanie postáv a fádnu zápletku na pozadí neuveriteľných príhod nekonvenčnej rodinky, ale scenáristi vymysleli niečo dosť riskantné, čo sa nakoniec ukázalo ako plus.(20.5.2012)

Po letech jsem si připomněl tento krásný film... Bravurní snímek, krásná atmosféra, skvělý humor, výborné postavy... Morticia jako velice hezká paní domácnosti, Christina Ricci jako Wednesday se skvělým černým humorem a další postavy skvěle zahrané... V neposlední řadě Věc alias ruka mě několikrát velice rozesmála, jako zbytek snímku... Celkem škoda natočení dvojky, která leč není špatná, tak je již slabší než tento první díl, který je jediný, co se mi od Barryho Sonnenfelda líbí...(25.1.2009)

• - Wednesdayina bezhlavá panenka se jmenuje Marie Antoinette. (DareDeer)

• - Během natáčení zkrachovalo původní studio Orion, peníze na dokončení filmu poskytl Paramount. Režisér Barry Sonnenfeld při natáčení omdlel. (Jennifer.S)

• - Spoiler: V původním scénáři se mělo na konci ukázat, že Fester (Christopher Lloyd) je doopravdy pouze podvodník. Většině členů štábu se to nelíbilo, ale nedali nic najevo. Až když se ozvala Christina Ricci (Wednesday), byl konec pozměněn. (Davosh)