Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Hodně zábavná a ještě víc morbidní komedie podle černobílého seriálu. Všichni představitelé zde předvádějí tak ulítlé výkony, že člověk nemůže posoudit, komu z nich to jde nejlíp. U mě ale vítězí hyperaktivní ruka, kterou všichni přezdívají "Věc". Ačkoli je Addamsova rodina dost dobrou komedií, tak místy je její atmosféra velmi ponurá až děsivá, což považuji za velký úspěch.(28.5.2011)

Pro mě už kultovní snímek o poněkud velmi zvláštní rodince. Zvláštní je ale v jejich případě hodně slabé slovo. Asi bych měla použít bizardní, protože to je pro Addamsovi daleko výstižnější. Musím ještě dodat, že maskéři se při vytváření jednotlivých postav opravdu vyřádili. Kdybych rodinku potkala v noci na ulici, tak okamžitě beru nohy na ramena. Taková se totiž hned tak nevidí.(18.8.2010)

Námět, který se urodil již dost dávno, každopádně toto zpracování je jedinečné a naprosto nepřekonatelné. Naprosto perfektní a dokonalá atmosféra života rodiny Addamsovi, která má nejen neuvěřitelně dlouhý rod, přímo na hřbitově za domem, ale hlavně vidí svět, jako místo, kde převažuje tajemno, nezbytné zlo a hlavně realita smrti, která je základní filozofií téhle unikátně složené rodiny. Neutuchající láska mezi Morticií a Gomezem, skvělá tupost Puksleyho i samotné ztělesnění temnoty v postavě Wednesday, pro kterou mam neskutečnou slabost. Její upřímný a neusmívající se výraz je neodolatelný. Hlavní morbidní postavou je však strýček Fester, kterého neskutečně zahrál Christopher Lloyd. Společně s ním, s jako po 25ti letech znovu nalezeným bratrem a strýčkem, se seznamujeme s rodinou, na kterou nejdřív Fester nahlíží reálně, tudíž nechápavě, nakonec ale zjistí, že jeho krev je také plná Addamsovské morbidity. Perfektní slovní i nadnesený hraný humor a skvělý scénář.(21.6.2012)

Na celovečerní debut výborné. Tohle naprosté ignorování všech společenských norem ze strany Addamsových fakt žeru. Nejen pro morbidní atmosféru, výbornou stylizaci a dokonalý timing gagů je tohle jedna z nejlepších komedií první poloviny devadesátých let. Sonnenfeld věrohodně adaptuje comicsové postavy do hraného filmu, u dvou Addamsovic dětí mu to jde ještě o krapet lépe..(25.11.2011)

Film nevyniká vtipností, ale rozhodně každého diváka potěší spíše svojí maximálně pohodovou atmosférou. Kdopak by si podobné sousedy nepřál? Moje hodnocení nebude tak vysoké, jak by být mohlo pouze z toho důvodu, že mi film unikal celé dětství, takže nedostal možnost mi přirůst k srdci. Černý humor nasadil celkem nízké hranice, ale ono se nedá moc divit, neboť je to typický rodinný film. Film je servírován s noblesou. Pár momentů stojí za to, ale spíše hodnotím takový celkový dojem. Netroufám si nic velkého vytknout. 3*(29.12.2013)

• - Bruno Kirby nabídl štábu svůj oblek, ve kterém hrál v Kmotrovi II. Byl využit pro roli strýce Festera. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy Gomez (Raul Julia) a strýček Fester (Christopher Lloyd) tančí mamushku a vzájemně si pohazují s noži, je v několika záběrech jasně poznat, že se jedná o dabléry. Oba jsou podstatně hubenější a dablér Gomeze dokonce ani nemá charakteristický knírek. (DareDeer)

• - Anjelica Huston nás bavila zvláštní chůzí - tu ale vymyslela až díky kostýmu, v němž skoro nemohla chodit. (109)