Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +jednoznačně černý humor, stylizace postav -zápletka, děj/// Nikdy jsem to neviděl. Nebo alespoň ne celé, vždy jen po útržcích. Z nich jsem si pamatoval výtečné 2 malé sourozence (kdo tehdá tušil, kde jednou bude Christina Ricci). A jejich neustále špičkování a naschvály. U nich jsem se bavil i dnes. U ostatních postav už méně a u filmu samotného jsem se moc nebavil. Kdybych to viděl tehdá, asi na to vzpomínam. V současné době mě však film tolik neoslovil. Čekal jsem víc./// Celkem 54%///(12.1.2009)

Atmosférické, krásně stylizované, se slušnou dávkou černého humoru a cynismu. Addamsovic rodinka je výtečně herecky obsazena, zvláště postavy Morticie a Wednesday. Škoda, že tvůrci tenkrát trochu víc nepřitlačili na pilu, myslím tím co se morbidních vtipků týče, takhle to místy zavání klasickým americkým rodinným filmem. Každopádně solidní 4*. "Jen si pomysli, jednou tady budeme pohřbeni, bok po boku, 6 stop dole v pěkných rakvích, naše neživá těla společně se rozkládající na celou věčnost."(1.1.2011)

Všetko ťažené zo seriálu. Nuž ale celkom pekne. Dokonca na niektorých miestach prekvapivo inovatívne.(25.12.2008)

Na celovečerní debut výborné. Tohle naprosté ignorování všech společenských norem ze strany Addamsových fakt žeru. Nejen pro morbidní atmosféru, výbornou stylizaci a dokonalý timing gagů je tohle jedna z nejlepších komedií první poloviny devadesátých let. Sonnenfeld věrohodně adaptuje comicsové postavy do hraného filmu, u dvou Addamsovic dětí mu to jde ještě o krapet lépe..(25.11.2011)

Mě tohle zpracování přijde mnohem lepší, než slovensky dabovaný čb seriálek. Dějově se asi moc vylepšit nedá, Addamsovi jsou prostě Addamsovi, ale co se doopravdy povedlo, byla vtipná atmosféra a parádní kulisy i kostýmy. Můj oblíbený kousek.(24.3.2006)

• - Spoiler: V původním scénáři se mělo na konci ukázat, že Fester (Christopher Lloyd) je doopravdy pouze podvodník. Většině členů štábu se to nelíbilo, ale nedali nic najevo. Až když se ozvala Christina Ricci (Wednesday), byl konec pozměněn. (Davosh)

• - Ve scéně, kdy Gomez (Raul Julia) a strýček Fester (Christopher Lloyd) tančí mamushku a vzájemně si pohazují s noži, je v několika záběrech jasně poznat, že se jedná o dabléry. Oba jsou podstatně hubenější a dablér Gomeze dokonce ani nemá charakteristický knírek. (DareDeer)

• - Během natáčení se vystřídali tři kameramani. První odešel po měsíci natáčení, druhý hned po nástupu skončil v nemocnici s vážnou infekcí. Jako třetí se za kameru nakonec postavil sám režisér Barry Sonnenfeld. (Davosh)