Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

Láska na první pohled, která se mi nikdy neomrzí - hodně ujetá černá komedie o hodně bizarní a makabrózní rodince. Být dítě, moc bych chtěl být jejím členem, vyprostit se z té svírající, dusivé a šedivé všednosti a normálnosti... Anjelica Huston, Raúl Juliá a nezletilá Christina Ricci jsou zlatý trojůhelník ze vší té spousty více nebo méně praštěných a fantaskních postav. Hlavně Wednesday (Ricci) - její výraz je rozkošný a její scénky i hlášky jsou naprosto úžasné, všechny. Už jen kvůli ní a kvůli její geniální postavičce smrtelně vážné a nekrofilní holčičky, bych musel dát bez zaváhání plný počet.(23.1.2014)

Addamsovic rodina ukazuje tu lepší stránku amerického studiového systému - schopnost shromáždit a uplatnit dostatečně velký rozpočet, aby vznikl alternativní pohádkový svět plný bizarních rekvizit, fantastických kulis a divácky vděčných vychytávek. Zároveň schopnost oslovit význačné herecké osobnosti a natočit film bez kompromisů - tím mám na mysli kompromisů, které by vyplývaly z omezeného technického zázemí. Ten film narozdíl od spousty jiných výrazně nezestárl, i když je na něm znát, že producent mířil na rodinné publikum, takže zkrátka a dobře není tak provokativní, tak jízlivý a černohumorný, jak by mohl být, kdyby nebral ohled na dětské publikum. Ale to je pochopitelně můj problém, že už nejsem dítě ani teenager. Čisté 4* to z mého pohledu určitě nejsou a nějaká bomba se určitě nekoná, přesto tentokrát zaokrouhlím směrem nahoru, protože dětské oči by to určitě viděly jinak. Celkový dojem: 70 %.(7.9.2014)

648. hodnocený film: Byl jsem kdysi nadšenej tímhle filmem a teď jsem se na něj kouknul znova nebylo to jiné... Naprosto dokonalý film, který využívá své potemnělé atmosféry a vynikajího vtipu tak mistrně, že je to skutečně k nevíře. Vynikající vtipy, morbidní poznámky a hlavně malá Christina Ricci, coby malé milovnice morbidních plánů. Při tomhle filmu s rodinou Addamsových se pobaví snad každý... 4* bude možná málo, ale 5* si tenhle film nezaslouží. Na to jsou tu jiné klenoty... 5*(10.1.2009)

Anjelica Huston - (Morticia Addams) +++ Raul Julia - (Gomez Addams) +++ Christopher Lloyd - (Strýko Fester Addams / Gordon Craven) +++ Dan Hedaya - (Tully Alford) +++ Elizabeth Wilson - (Abigail Craven / Dr. Greta Pinder-Schloss) +++ Judith Malina - (Granny) +++ Carel Struycken - (Lurch) +++ Christina Ricci - (Wednesday Addams) +++ Jimmy Workman - (Pugsley Addams) +++ Christopher Hart - (Vec) +++ Produkcia: Scott Rudin, Graham Place, Paul Rosenberg +++(22.3.2013)

"sousedi nám říkali Addams Family..." :) pro mě osobně nezapomenutelný Chris Lloyd a úžasná, všudemožně pobíhající, senzačně gestikulující či čelo masírující věc ! :) no a ty něžné dětské hry... vzbuďte smrt ! :) 80%(14.3.2008)

• - Spoiler: V původním scénáři se mělo na konci ukázat, že Fester (Christopher Lloyd) je doopravdy pouze podvodník. Většině členů štábu se to nelíbilo, ale nedali nic najevo. Až když se ozvala Christina Ricci (Wednesday), byl konec pozměněn. (Davosh)

• - V místě, kdy si Gomez a Festr pouští černobílý film z dětství, hraje hudba, která zazněla ve filmu Cotton Club. (pávek)

• - Za první víkend film vydělal 25 milionů dolarů. (Karlos80)