Addamsova rodina

The Addams Family

Rodina Addamsovcov

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1991, 96 min

"sousedi nám říkali Addams Family..." :) pro mě osobně nezapomenutelný Chris Lloyd a úžasná, všudemožně pobíhající, senzačně gestikulující či čelo masírující věc ! :) no a ty něžné dětské hry... vzbuďte smrt ! :) 80%(14.3.2008)

Film nadupanej hláškama, všechny postavy jsou skoro kultovní a nezapomenutelný, hlavně teda Lloyd jako Fester a Raul Julia s Ajelicou Huston jako manžele Addamsovi, ale i mlaďounká Christina Ricci je skvělá a tu úvodní znělku zná snad každej. Seriál sice neznám, ale tim morbidním černým humorem, co tady je, se to seriálu určitě nejmíň vyrovná. Fakt kultovní záležitost, která se prostě musí vidět.(3.1.2008)

Komediální mysteriózní horor. Téměř dokonalé. Jenže film má jednu vadu. Bavil mě jedině v dětství. Dnes si nějak nedovedu představit si ho pustit. Obdivuji herecké výkony všech herců, kteří zde hráli. Jejich obličeje, grimasy a gesta ve mě dokázala vyvinout pocit strachu, napětí a několik dnů po zhlédnutí jsem pořád na ně musel myslet.(9.1.2012)

U filmové verze jsem se nebavil tolik jako u původního seriálu. Herci totiž tady nebyli patřičně ujetí jak si to vyžadovali jejich postavy. Po herecké stránce průměr a po scénáristické stránce dost neučesané a v mnoha ohledech až podivně pojaté, ale režisér Barry Sonnefeld se snažil. Sitcom s Addamsovými je ovšem daleko lepší a v pohodě svého filmového bratříčka spláchne.(27.2.2009)

Rodinka ze záhrobí, z Marsu, z říše divů, ze sna nebo z blázince. To všechno na tuhle rodinu dokonale sedí, což napovídá že se s nimi člověk nenudí. Dokáží vykouzlit pohodovou atmosféru plnou černého humoru. Především skvělá je Wendesday, Fester a samozřejmě sluha Lurch, kterého bych v noci nechtěl potkat.(23.4.2007)

• - Za první víkend film vydělal 25 milionů dolarů. (Karlos80)

• - Režírovaní odmítl Tim Burton i Terry Gilliam. (Jennifer.S)

• - Ve filmu lze zahlédnout režiséra Barryho Sonnenfielda, a to ve scéně, kdy si Gomez hraje s vláčky. Ve vlaku sedí Barry Sonnenfield a v okně je vidět Gomezova velká smějící se tvář, kolem které vlak projíždí. (DareDeer)