Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

Mrkvič

I přes tu délku a příšernou trapnost příběhu a všech vlasteneckých scén, se na ten film dá dívat. Nic strhujícího, nic převratého, ale drží to aspoň pojhromadě a trochu zajímavosti to nakonec taky posbíralo. ()

st.verka

Zpočátku mi to připomínalo ani ne špatný western, kde zlí banditi terorizují místní obyvatelstvo, kterému pomáhá zprvu nenápadný hrdina. Celkem se na to dalo dívat v očekávání nějakého poutavého rozuzlení, jenže ten konec - to byl kýč i na mě. ()

marv.

Tento emotivní příběh naznačuju, co se může odehrát za několik desítek let. Války, krize, nepokoje, rasizmus. To vše může vést ke zkáze lidstva. Co my víme, co se ještě odehraje na zeměkouli za našeho života, nebo za éry lidstva. Já si myslím, že Kevin Costner odvedl Chvalitebný výkon. A celý film se povedl. Ano není to 100%. Ale za 4 hvězdičky stojí. ()

Ryuuhei

Film, který na mě působí velmi pozitivně, až dojemně, ale je tak dlouhý a vůbec i protahovaný, že člověka mnohdy ani vlastně nebaví. Námět jinak skvělý, ale být zpracován jako AAA produkce, nikoliv jako docela solidní béčko, plus mít tak o hodinu kratší stopáž a víc odsýpající děj, byla by to jiná muzika. 75% ()

lennyd

"Ani sníh, ani déšť, ani vedro, ani noc, jim nezabrání rychle překonat uloženou vzdálenost" Věřím, že na špatné hodnocení filmu nemá vliv film jako takový, ale spíše zkušenosti s Českou poštou. Nemluvě o sněhu a dešti, ale české pošťáky dokáží odradit i zavřené dveře (zvonky neumí používat). Možná by si měli vzít s Kevina příklad..... Ale zpět k filmu - Kevin Costner a jeho postapokalyptická vize světa po atomové válce. Svět (rozuměj Amerika) je roztříštěn na zbytky civilizace, lidé přežívají jen v několika městech - které většinou spolu nemají ani kontakt. A pak také armádu holnistů (nasledovníků Nathana Holna), razící heslo, že jen silní mají pravo na život. A pár osamělých jedinců jako je zrovna K.Costner. Jednoho dne je nucen vstoupid do armády generála Bethlehema (Will Patton), odkud se mu ale podaří utéct. Při utěku narazí na zbytky poštovního auta - od dávno mrtvého řidiče si půjčí uniformu, a doufá že jako Pošťák dostane v městečcích alespoň najíst. Aby dodal věrohodnosti, vypráví všem o "Obnovených Spojených státech", novém prezidentovi. Záhy získává spoustu následovníků, kteří jsou ale trnem v oku právě generálu Bethlehemovi.... Je pravda, že film je plný amerického patriotismu, ale tento mi nikterak nevadí. Navíc celá postapokalyptická vize je docela reálná (známe např. Fallout), kulisy se moc povedly .. jedinou výtku bych měl ke krátké paměti generála Bethlehema (opravdu tak rychle zapomněl na svého dezertéra) nebo jen ve filmu chybí obvyklá hláška "O dva roky později" ? ()

elle odpad!

Zpečetěno!!! Costner se musel zbláznit. Sám si zafinancovat a zrežírovat svůj pohřeb zvládnul jen málokdo. ()

Redswif

Když jsem koukal na Vodní svět tak jsem si řikal co to lidi mluvěj o tom jak Costner si kope vlastní hrob že jeho film jsou jen o tom jak se Costner stává spasitelem světa. U Vodního světa se to nějak zaniklo v celku, bohužel zde vznikl sice patriostický film, kde bohužel vše vzládne Costner. Problém je že Costner nemá ksicht na to vypadat jak člověk, který chce jen přežít, ale jeho dobré nitro zachrání svět. Jestli se ptáte na co má ksciht, tak možná na vesnického idota :D Celý film jsem měl dojem že vůbec neví kde je a co má říct. Proto to celkově vyznělo stylem, že at se stane cokoliv tak to stejně Costner zachrání. A hlavně celkově to bylo hafo nepřehledné vůbec jsem neveděl co je to za armádu, co ho narekrutovala a proč je celej svět v pytlu. ()

Mispu

Costner si natočil pro sebe film ve stylu Gibsonova Statečného srdce. Neříkám, že to je horší, jenom do toho Mel dal o trošku více šťávy. ()

kurcatovium odpad!

Jestli ve filmovém průmyslu něco opravdu nesnáším, pak je to prznění zajímavých knižních předloh. A za tuhle "adaptaci" vynikajícího Brinova Pošťáka by si Costner zasloužil pravou Holnistickou léčbu. Nikoliv však podle učení imbecilního militaristy tatrmana Holna z tohoto filmového průjmu, ale tu ve smyslu, v jakém byla popsaná v knížce - tedy drsné mučení, smrt a následné zohavení těla. Na týhle filmový slátanině je totiž špatně úplně všechno. Chápu, že je občas potřeba pro film trochu upravit děj či souslednost událostí, ale ta kastrace, která proběhla zde, to je opravdu vrchol nestoudnosti! V žebříčku zprzněných knižních adaptací tomu může konkurovat snad už jen Lynchova Duna. Fuj a hamba! ()

noriaki

Mohl bych tomu vytknout kupu nedostatků - a první na tom obsáhlém seznamu by byla nelidská tříhodinnová délka. Jenže mně ten film prostě sedl. Má skvělou výpravu, emocionální scény, výborné herce a chytře napsaného záporáka, což se hlavně v poslední době moc nevidí. V kinech to byl strašlivý a právem vysmívaný propadák, ale časem uzrál do slušného postapa. Jestli chcete vidět opravdu špatné postapo zmrvené kvůli přebujelému egu filmové hvězdy, tak se podívejte na Bojiště Země. Tohle je ještě zlaté. ()

VanTom

Kolosální Costnerův omyl, byť zjevně míněný upřímně, se srdcem na dlani, ale také dost sebestředně, bez citu pro míru. Idealistická představa U.S. pošty v postapokalyptickém světě, která propojí odloučené lidi a přinese jim naději a radost, by se klidně dala skousnout, pokud by se neutápěla v nehorázném patosu, kýči a směšném patriotismu. I proto jsem se celou druhou půlku smál zásadně na nevhodných místech (např. zpomalené převzetí chlapcova dopisu v trysku na koni). Nicméně jsem se nenudil (díky výborné hudbě, kameře, výpravě), a to je u tříhodinové délky záhodno ocenit. ()

JohnSmith

Costner jako herec i jako režisér nebyl špatný. Postapokalyptická Amerika ušla, ale je to nesnesitelně dlouhý a dobrou polovinu bych z toho klidně vystříhal. ()

davidek

Některé dialogy opravdu nedosahují kvalit dobrého filmu, ale ta myšlenka jak by to mohlo vypadat, je docela i logická a propracovaná do detailů. Amerikanismem je mírně načichlej celej film, ale ještě se to dá.Závěr mě ale dostal. Podle kluka, který je v záběru asi 40 vteřin, udělat sochu? Blbost. A nevadí, že je to Joe Costner. Raději bych tam viděl Tom Pettyho jako velitele Bridge City. Filmík by se i bez toho stupidního konce obešel.Za ty blbosti čtyři bodíky, protože jinak se mi to líbilo. PS: samozřejmě i Olivia Williams :-) ()

MI-380

Pokud by film skončil po 100 minutách (a šlo by to), pak bych hodnotil 85% - kvalitní postapokalyptické dobrodružství z pohledu tuláka - individualisty, kterému je každý ukradený a osud USA ze všeho nejvíc. Pak ale Costner přilepil podobně jako ve Vodním světu něco navíc, a tím si to u většiny diváků hodně pokazil. U mě jenom trochu. Film ztrácí spád, mění se občas v nezáživné melodrama ve stylu starých westernů a tu a tam se projeví i americký patriotismus, který je pro některé spolukomentátory něco vrcholně odporného. Pro mě ne, a zvlášť v téhle situaci docela chápu skupinku náctiletých, kteří se nadchnou pro poslání pošťáka s vírou, že svět bude lepší. I v současnosti známe podobné nadšence pro ekologii, náboženství, charitu etc. Takže když ty dva slepence sečtu a vydělím dvěma, vychází mi stále slušných 70%. ()

Vercinix

Ale viděl jsem to jako ještě poměrně malý. Dnes bych byl asi o dost kritičtější, ale už tehdy mi to přišlo děsně patetické. ()

Jello Biafra

Neslávny Costnerov prepadák nám predkladá víziu postapokalyptickej budúcnosti, kde sa hlavný hrdina snaží prostredníctvom obnovenia pošty znovu zaviesť civilizáciu. Na filme je vidieť jeho veľký rozpočet (80 miliónov dolárov) a je tu mnoho monumentálnych scén ako treba záverečná pasáž na priehrade či stret s Holnistami na záver. Ani herecké obsadenie nie je marné. Lenže film dopláca na extrémne pomalé tempo, kedy sa dĺžka necelých 3 hodín zdá ako celá večnosť. No a hlavne mňa tu iritovali neustále patriotické frázy. Ale vo výsledku sa film aspoň raz oplatí vidieť. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western