Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

Cigalone

Som milovníkom série City, I love you. Toľko v úvode. Jadro -> prekrásna mozaika krátkych etudov - poviedok, spojených láskou k mestu, láskou k láske a všetkého k láske. Okrem skrytej ilustrácie pozitívnych i negatívnych stránok ľudského bytia, medziľudských vzťahov dnes tak plných marazmu, si každý nájde ten svoj príbeh. Stále som však neuroticky musel zvažoval prínos časti s Eljahom Woodom (Quartier de la Madeleine) veľmi silne pripomínajúcej komplot Sin city a Twilightu, ktorý skazil celkový dojem. Nakoniec po upokojení z ďalších čiastočiek si vravím, že to možno malo svoje grády a po prvotnom odsúdení netreba lámať palicu nad týmto mimoriadnym odbočením z línie normálnosti. Nakoniec, mojou topkou bola Quais de Seine založená možno na veľmi primitívnom plote, ale príjemne zakončená osvietenským starkým no a samozrejme posledná 14e arrondissement silne individualistická. Aj napriek nesporným kvalitám sa Paríž na New York I love you celkom nechytá. ()

fricek12

Několik povídek, které na sebe nenavazují. Ze začátku hodně přiteplený shit, ale postupně to graduje. Takovej francouzskej pokus o Pulp Fiction a asi nejkratší štěk pro Steva Buscemi a Froda Pytlíka 😃 Doporučuju zapnout někde od půlky. ()

clojster

Zajímavý film, poskládaný z několika příběhů odehrávajících se v Paříži. Myslím, že si mezi nimi každý najde alespoň jeden, který se mu bude líbit. Dal bych ale spíše 70%. ()

fojťan

Mám dojem, že film resp. jeho tvůrci chtěli sdělovat víc, než se jim nakonec povedlo. Scénáristický nápad opravdu zajímavý - jednotlivé historky z prostředí Paříže, z různých společenských kruhů, o různých lidech a různých osudech... aneb co všechno se děje za okny magického města. Dovedu si představit nadšení autorů při přípravě a natáčení, protože podobné téma má v sobě opravdový potenciál. Bohužel, spousta prezentovaných příbehů nemá potřebnou sílu. Spousta z nich vyznívá do ztracena, nepřínáší nic překvapivého, nového, zajímavého, nemá pointu nebo je zkrátka o ničem. Nad průměrné a podprůměrné příběhy jich ovšem nekolik vyčnívá, a to zcela poprávu. Opravdu dechberoucí je část s Natalií Portman, která je opravdu top of the top... Pak je tu několik opravdu dobrých, jako třeba desetiminutovka s Nickem Noltem... a pak ta většina průměrných a ničím zvláštních. A celkové hodnocení? Rozporuplné stejně jako jednolitvé příběhy. Pokud bych měl snímky zprůměrovat, tak je to sotva na dvě hvězdičky. Ovšem těch několik naprosto strhujících minut s příběhem americké dívky a slepého chlapce si takové hodnocení nezaslouží. Proto tři hvězdy za nápad a za pár okamžiků stoprocetního filmového zážitku. Snad příště! ()

Leila75

Soubor povídek,které byly tak nějak ze života,né všechny,některým jsem rozuměla a některé byly jak z jiné planety.Hodně mě oslovila povídka americké turistky na dovolené v Paříži,kolikrát mně se honily myšlenky hlavou,když jsem chodila centrem Paříže,a představovala si,jak by jsem tu žila,v krásném bytě,živila se samozřejmě nějakým uměním,no prostě nostalgie! ()

Umělec

Nebyl jsem úplně připraven na tento formát - mnoho krátkých filmů jen tak k sobě poskládaných. Paříž je zde spíš opravdu jen kulisa, většinou nemá v příběhu větší roli a mohlo by se to odehrávat kdekoli na světě. Jako celek působí film hodně nesourodě a některé příběhy na mně působí jako pouhé splnění úkolu: natoč něco krátkýho v Paříži. Ale najdou se zde i hodně zajímavé a silné příběhy, které i a tak malém prostoru zaujmou a nutí k zamyšlení. 90% bych dal povídkám o matce zpívající ukolébavku dvěma dětem, o odcházejícím chlapci a kovbojovi, mimům, o umírající manželce, záchranářce s kafem. 100% slepému chlapci s krásnou Natalií Portman. To je krása.... Zbytek mně moc nezaujal. Celkově si myslím, že by prospělo vybrat méně kvalitních povídek, ale s delší stopáží... Celkově hodnotím tak 70% ()

TheRegres

Nooo v celku podareny projekt-pacilo sa,aj ked nie uplne vsetko,ale v celku to hodnotim veeeelmi kladne:-] Styri hviezdicky:-] ()

Romanko99

Skoda, film zrazaju obrovske kvalitativne rozdiely medzi jednotlivymi pribehmi. Zatial co niektore su neuveritelne originalne, ine priemerne, najdu sa, bohuzial, aj take, ktore som doslova pretrpel. ()

J.Bonnie

V podstatě se mi postupně každá povídka líbila více než ta předchozí - tedy skoro vždy. Několik z nich by si možná zasloužilo více prostoru, třeba i vlastní film. No, snad někdy příště. A pak třeba dám těch hvězd víc. :) ()

tomkat

Předně: kdo chce film pochopit a ocenit, měl by navštívit aspoň na pár dnů Paříž. No a in medias res - výborný koncept, provedený ve většině dovedně a nápaditě. Současný globalizovaný život charismatické metropole z mnoha úhlů pohledu. Jediné mínus = trochu moc postav-Američanů. ()

Keytee

Niektoré príbehy zaujali, iné nie. mna osobne uplne prekvapil vampirsky pribeh. necakala som ze aj nieco takéto by sa v Paríži mohlo vyskytnúť. ale je to film plný prekvapení ako iste aj samotný Paríž. Rôznorodý, jedinečný a dych berúci. ()

vikiii

Ano, i já říkám, Paříži, miluji tě! A co se filmu týká, jako celek, když zapomenu na onen nevkusný 6. Porte de Choisy a možná i nakonec příliš sladkou upírskou 14. Quartier de la Madeleine, naprosto ojedinělé a místy až dech beroucí. Mimové a Američanka jednoznačně zasáhnou každého, emigranti, jichž je plná Paříž, a jejich příběhy také. Postarší a přesto elegantní Gena Rowlands s Gérardem a p. Gazzarou nás provedou svou starší generací. Souhrnně, ojedinělý film ojedinělé kvality, jenž opravdu stojí za to vidět. A ještě vlastně jednu výhodu má - není možné, že by diváka ani jeden z 18 příběhů nezaujal. ()

supEnoc

Tahle složenina krátkých filmů mě jako milovníka neskutečně potěšila. Nevyváženosti jednotlivých děl je škoda, ale na celkovém dojmu to nakonec moc neubere. Rozepisovat se o každé epizodě nebudu, snad jen zmíním autory těch, co mě zaujaly nejvíce: Gus Van Sant (super atmosféra), Walter Salles a Daniela Thomas (bezeslovná show), Isabel Coixet (miluju vyprávění), Sylvain Chomet (prostě kouzelný), Wes Craven (herci, dialog), Tom Tykwer (audio-vizuální bomba se super příběhem a scénářem jako bonus), Alexander Payne (dává jméno filmu =]) ()

IrmaVep

Ach jo, jeden z těch filmů, o kterém čtu samou chválu, povídkový styl miluju, a tak se na něj těším, že si bez rozmýšlení koupím originál a dokonce si i udělám takový ten extra čas jen pro Paris... ale byla to TAKOVÁ nuda! Dobře, asi třetina mě bavila, ale jinak... nevím no, dokonce jsem si to po nějakém čase pustila podruhé (po zhlédnutí NY verze, kterou jsem snesla mnohem lépe), ale je to pořád stejné... škoda. ()

majli

Nej je Tour Eiffel od Silvaina Chometa. Proto, že se našli dva „blázni“ – lidé se svým světem, který je pro ostatní nepochopitelný. Pro něj a za něj bych dala 5*. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)