Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

NikaIn

Vidno,ze na tomto projekte sa podielalo viac reziserov a scenaristov.Niektori ten kratky cas ktory dostali k dispozicii zvladli bravurne,ini sa trosku zatulali v nezmyselnosti a dalsi prestrelili.Som dost zmatena s tochto snimku,nemam jednoznacny pocit,skor bojujem s obdivom a zacudovanim.Preto zlata stredna cesta,je to za tri.Herci uzasny,vykvet hereckeho neba. ()

AnysekMel

Asi jedinej film na světě, u kterýho vážně vůbec nevadí, že u něj nesouvisle usínáte. Když se vzbudíte třeba za deset minut, tak vám vlastně vůbec nic neuteklo. Vzbudíte se ke konci jednoho příběhu a tápete už jen dvě minuty, neb pak začne příběh nový, ve kterým máte možnost znovu se od začátku ztrácet. A tentokrát ne vlivem spánku, ale totální absurditou a nesmyslností. ()

Hvězdář

Velmi pozitivně naladěn a nalákán jedním z příběhů filmu, snímkem "True", který je jinak také vydělen zvlášť, jsem se na tohle chtěl kouknout. Měla mě varovat ta romantika v popisu, protože je jí zde na můj vkus až moc. Když ji pominu, film je postaven na zajímavé myšlence, nicméně, dohromady neříká vůbec nic a a vlastně tomu tak nějak chybí pointa, nebo alespoň nějaký jednotící prvek. Některé historky jsou kvalitou horší, jiné lepší, nejlépe stále hodnotím krátký příběh se slepcem. ()

rigby

Úchvatná slepovačka různých podob lásky! Možná někdy slabší, možná některé příběhy vedle sebe trochu kontrastovaly, ale to nic nemění na věci, že se jedná o opravdovou potěchu pro oko i duši. Pro mě rozhodně nejlepší Tour Eiffel a Faubourg Saint-Denis. ()

meda2016

Črty a hříčky i lehce o vážných věcech, které oživí jen Steve Buscemi. Krátký formát tomu nepomohl. Život v Paříži stojí za hovno,  aspoň v tomto filmu. ()

bobbec

Je to jeden krasny projekt. Uzasne poviedky medzi ktorymi urcite zaujme ta od Coenovcov, od Cuaron-a ci napriklad od Schmitz. Alebo aj Payne..proste kazdy si tam najde svoje. Cely film zbehne, ani sa clovek nestihne nazdat a je plny energie a pozitivneho dojmu. Uz len hadam to pride aj ku nam.... ()

Jeer

Osmnáct minipříběhů, každý natočený jiným režisérem - některé výborné, jiné poněkud slabší. Celkově ale převládá pozitivní dojem. Myslím, že si v tomto filmu každý najde něco, co ho chytne za srdce (mě zaujalo "Le Marais" a "Fabourg Saint-Denis"). ()

ste

Těch povídek na jedno zvládnutí je trochu moc a pohybují se od výborných po rozpačité. Naštěstí ty dobré převažují. ()

Hadascz

Nikdy jsem v Paříži nebyl, nějak extra jsem o tom nesnil ale teď už je všechno jinak, aneb jak může série krátkých filmů změnit pohled na město romantiky? Velmi jednoduše - každý režisér vložil do svého kousku koláče svoji duši, vzal si ty správné herce a výsledkem je obraz Paříže, tak jak jej nelze najít v žádném průvodci. Každé místo má svoji specifickou atmosféru, jiné vyznění, jiný styl. Moji nejoblíbenější je kouzelný příběh malého mima vyprávějící, jak se maminka-mim s tatínkem-mimem seznámili. Okouzlující, fantastické. Po skončení jsem spokojeně řekl pouze: „Paříži, miluji Tě.“ 5/5 ()

Llaney

Tak jsem se těšila.....až jsem odešla tuze zklamaná. V poměru povídek mají ty nicneříkající bohužel navrch (ačkoli potlesk S. Buscemimu a Američance v Paříži). Ponaučení pro příště? Neřídit se při výběru filmu jen dobrými recenzemi. ()

AlBertzap

Jeden z nejlepší snímků, co jsem kdy viděl. Osmnáct rozmanitých příběhů odehrávající se na osmnácti místech v jednom městě - Paříži. Pojítkem všem těmto povídkám je láska, která vás pohladí na duši. Nehodlám se rozepisovat u každého příběhu zvlášť, protože by to bylo docela na dlouho. Samozřejmě bych i rád sestavil pomyslný žebříček, jak na mě tvorba jednotlivých režisérů působila, ale pět hvězdiček dostává celý film a tím prakticky všechny povídky. Každá měla v sobě svou pointu a každá tak na mě nějak zapůsobila. Ať už vážností, ztřeštěností nebo úplně jinak. Nejsem si jistý, jestli by nebylo na škodu, kdyby se příběhy časově protáhly. Možná by se vytratila pointa a působivost a snímky by se staly nudnou záležitostí, ale na druhou stranu by se umocnil jejich prožitek, nevím. Jedno je ale jisté. V podobě, v jaké jsem měl tu čest to shlédnout, tak to bylo opravdu super!!! Doporučuju všem;) ()

Potrublo

Zaujímavý projekt. Pravdupovediac mierne ma zaskočilo extrémne silné herecké obsadenie, to je pri formáte minirole skôr rarita. Niektoré príbehy ma samozrejme oslovili viac, iné menej. Verím, že na festivale krátkych filmov by som bol z niektorých epizód absolútne unesený. Avšak, hodnotím zbierku ako celok a tej musím vytknúť značnú nevyrovnanosť a chýbajúci spoločný odkaz. Celý čas som čakal, že na konci príde určitý impulz, ktorý klbko dejových línií rozmotá alebo prepojí... ničoho takého som sa ale nedočkal. Teda, okrem trochu príliš všeobecných pojmov lásky a jedného mesta. A tak mi zostanú len spomienky na milé črepinky, tie však asi rýchlo zapadnú do zabudnutia. ()

vykyn

Pokud milujete Paříž,budete jí milovat stejně i po shlédnutí tohoto filmu.Pokud ji neznáte,nepoznáte.Ale určitě rozpoznáte lásku autorů a především na vás dýchne romantika a kouzlo tohoto města.Nemá cenu pitvat se v povídkách,nějak je hodnotit.Některé jsou i bez pointy nebo smyslu.Kdybych měl vyzdvihnout jednu,tak tu s mimama.Ta na mě zapůsobila největším kouzlem.Prostě film s názvem" Paříži Miluji tě" pro mě splnil svůj název a naprosto dokonale ukázal jaký asi může být život,či sen různých lidí v tomto krásném městě.Třeba i W.Dafoe na koni nebo G.Depardieu jako číšník.Vše je možné,vše je krásné,vše je v Paříži.Kdo tam nebyl at tam rychle jede.Možná potkáte i Nicka Nolteho s kočárkem či batůžkáře E.Wooda s mapou..V tomto městě je možné vše ()

Lucyane

18 silných příběhů umístěných do malebných míst Paříže...Každá povídka je osobitá, každá jinak pojatá a přitom dohromady tvoří příjemný celek...Vyzdvihla bych především dvě: roztomilé mimy a historii jednoho vztahu:-) naopak příběh s kadeřnictvím je pro mě doposud nepochopitelný...i přes to mám chuť říct: Paříži, miluji Tě... ()

dextrush

Viac ako tri, tomuto dielu nedám. Jednotlivé poviedky kvalitatívne príliš kolísali. Samozrejme, boli poviedky, ktoré chytili za srdce. Aj také, ktoré mali niečo do seba a boli aj originálne poviedky. Celkové hodnotenie znižujú tie, ktoré nezaujali nápadom, náladou, prevedením ani výkonmi hercov. Ako na začiatku, tak počas, ani na konci som nepochopil, prečo by som mal povedať PARIS, JE T'AIME! ()

Kateřin

Kvalita varíruje podle režísera a scénáříku...nicméně celkově? Moc příjemná podívaná. + hlavně ta atmosféra..myslím, že chci jednou natočit přesně takhle vydařenej film o Praze... Ne protože chci totčit filmy. Jen proto, že ji miluju. ()

LemurKata

Je nepochybně těžké se zavděčit všem divákům každou povídkou. Něco bylo unikátní, něco odpad. Jelikož příběhy nebyly nikterak propojené (nepočítám pár vteřin před koncem, kde se několik hlavních hrdinů setkalo, aby dílo působilo více uceleně) bylo by asi vhodnější hodnotit každou povídku zvlášť. Takže 100% - 16. Faubourg Saint-Denis (Tom Tykwer), 5. Loin du 16éme (Walter Salles a Daniela Thomas), 12. Place des fêtes (Oliver Schmitz). Naopak Odpad! - 6. Porte de Choisy (Christopher Doyle). Ostatní se pohybují někde mezi. Už kvůli těm třem 100% (zejména číslu 16.) ale stojí za to film vidět. A doporučuji pak zkouknout znovu ještě ty povídky, které vás zaujmou - neuvěřitelné, kolik člověk na poprvé přehlédne věcí. ()

garten

Myslim, ze lepšie ako NEW YORK I LOVE YOU. Krátke príbehy či už zo surealistického smeru, romantizmu, realizmu... ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)