Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

Pecca007

Některé povídky jsou natolik stupidní, že to ani možné není a některé mi zase uvízli v paměti hodně silně. Třeba povídky od Coenů, Sylvaina Chometa, Vincenza Nataliho nebo Toma Tykwera. Díky těmto povídka je z tohoto filmu nakonec nevšední, ale hlavně příjemný filmový zážitek. A určitě potěší i Buscemi, Wood nebo Gyllenhaal. ()

Leira

Za tu snahu tolika režisérů... dvě hvězdičky, ale víc ne. Jako spousta jiných jsme zapálili svíčky, otevřeli dobrou lahvinku a plni očekávání romantiky pustili tenhle film. Zklamání je slabé slovo. Příběhy asi neurazí alternativně založené diváky. Ti, kdo hledají kvalitní příběhy, se budou nudit. Až na některé výjimky příběhy nemají pointu, jsou to hluché štěky s ajfelovkou na pozadí. P.s. V polovině jsme to vypnuli. Nemá cenu dokoukávat. ()

zoruska127

K dokonalosti chybí už jen vystřihnout ty zbytečné příběhy. Ty další (muslimka, turista, chůva, slepý kluk, smrt manželky, mimové, zpověď umírajícího na ulici...) by daly vzniknout jednomu z nejnádhernějších filmů na světě. Co ale filmu dodává neskutečné kouzlo je ta poslední scéna. ()

maestrum

Přes různou kvalitativní úroveň a líbivost mini příběhů mě především vadilo u některých jejich délka, kvůli které se nedozvíme, jak příběh nakonec dopadl. Částečnou odpověď poskytl nakonec poslední sestřih. ()

jjbaraque

Ono je těžké nedat pět hvězd, když to město máte rádi a cítite, že jednotlivé povídky nesou ducha místa, které je pro ně jevištěm. A pokud se po něm delší dobu pohybujete a nejen, že objedete pár turistických zajímavostí, uvidíte detaily, které jste sami viděli třeba v parku Mountsouris. A stejně tak, pokud se rádi do Paříže vracíte, budete se rádi vracet k oněm povídkám, protože v nich uvidíte pokaždé něco jiného. ()

rozpas

Paříži, miluji Tě je povídkový film trefně vystihující jak to v tomhle městě bohémů vlastně chodí... Nejvíc mě ale dostala povídka se Stevem Buscemi, jak si v metru pročítá rady z turistického průvodce - bohužel na některé rady už je pozdě... Hned jsem tušil, že v tom mají prsty kluci Coenovi. No a ta naprosto rozkošná povídka s Nataliií Portman. Ta je prostě za srdce beroucí. Mrkněte na to, za mě 85%. ()

TOMASINI

Miluji povídkové filmy. Líbí se mi, když jsou ale nějak spojené. Tady je jediným pojítkem Paříž. A ta sama vše neutáhne. Člověk pak vnímá všechny ty jednotlivé kousky odděleně a to není ono. Záchrana ale přichází alespoň posledních pár minut, kdy se povídky propojí alespoň náznakem. Ale ono to vlastně propojit ani nejde a tím pádem bych si ty poslední tři minuty odpustil.. ()

mischa

Zvláštní film. Myslím zvláštní tím, že v té hromadě mikropříběhů si snad každý divák najde aspoň jeden, který ho osloví, dojme, dodá trochu radosti nebo prohloubí bolest. Nevím, snad. Mne oslovilo, zaujalo, dojmulo jen pár. ()

StarFsh

Hodne nekonzistentný snímok. Je tam proste až príliš mnoho, príliš krátkych poviedok, ktoré by si rozhodne zaslúžili väčší priestor. ()

Sejkorka

Velmi, velmi zajímavý film. Nebýt pár úletů (ten kadeřnickej salon, mimové, upíři) dal bych i 5* Paříž z mnoha úhlů pohledu včetně "zeměpisných" snímků. Plejáda známých herců, kterými jsem si následně polistoval. Ještě mám v pácu ten New York, uvidíme, má horší hodnocení ... PODRUHÉ 10-12-23 už nejsem tolik nadšen, byť je to film velmi zajímavý. Krátké úderné příběhy, čí více skutečné z Paříže, tím lepší. (Čili mimo jsou mimové, upíři, kadeřníci, ale i ten kovboj na koni ....) Zaznamenal jsem více herců, které od prvního zhlédnutí znám, např. Gaspard Ulliel z trháku Příliš dlouhé zásnuby. V hodnocení však 1* ubírám, 70% směrem dolů. Je to jako New York, ale ten je slabší (65%). ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)