Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

hroubek

Moc krásná romantická komedie. Není bez chybičky, ale je hodně sympatická. Parádní scénář od Richarda Curtise, pevná režisérská ruka Rogera Michella a perfektní dvojice v hlavních rolích. Film má příjemnou atmosféru, hezky humor a v neposlední řadě krásnou romantiku. Z mé strany spokojenost. ()

JohnSmith

Nejsem velkým příznivcem romantických komedií a Grant s Roberts nejsou zrovna mí favorité. Možná s jinými herci bych dal i vyšší hodnocení. Film je to hezký, příjemný, s výbornou hudbou a naprosto dokonalým Ifansem, kterého jsem očekával v každé scéně, ale nedočkal jsem se. Nicméně scény s ním, jsou perfektní. Takže tak. ()

VanTom

Ne, opravdu této romantické pohádce nebudu vytýkat, že nemá nic společného s realitou – brilantní scénář se vědomě nevyhýbá žánrovým klišé, jen je znevažuje šarmantním britským ostrovtipem. Sem tam se blýskla i režie, ale hlavně se naprosto trefilo obsazení (včetně všech svérázných vedlejších figurek), tzn. hvězdně nádherná Julia s roztomile plachým Hughem. ()

cross

Určitě jedna z mých oblíbenějších romantických komedií. Skvělý herci, střízlivý příběh a naprostá lehkost odvyprávění dělají z tohoto filmu ideální podívanou pro dlouhé zimní večery ve dvou. ()

Pupidyk

Na romantickou saďárnu překvapivě vtipný film. Moc se mi líbí dialog mezi Hughem a jeho spolubydlícím o tom co si má vzít Rhys na sebe. ()

toyrider

Jeden z filmů, kde hodnotím především atmosféru.Tenhle film má podle mě všechno, co má kvalitní romantická komedie mít, proto mě mrzí jeho poměrně nízké hodnocení v poměru s kvalitou. ()

mirec88

Rozprávky mám veľmi rád. Ešte keď sú umiestnené do reálneho sveta a ešte sa pri nich perfektne zabavím a párkrát vybuchnem smiechom - "Som z časopisu Kone a bojové psy."..., tak je to ideálna kombinácia. Nuž, škoda, že Julia Roberts sa tak jednoducho neprechádzala po Košiciach a nestretla mňa :) Naviac ma viackrát hrialo pri srdiečku, takže s plným počtom neváham. ()

zajda404

Už je pomalu psaným pravidlem, že anglické romantické filmy jsou ty nejlepší. Notthing Hill není výjmkou. Je to další z řady, který se nevtírá, ale přesto se díváte a nevnímáte nic kolem. Brýle sympatického Granta na mě vážně udělaly dojem :D ()

mkubalikova

Když jsem Notting Hill viděla poprvé, tak mi přišel "trapný". Prostě puberťačka... Čím jsem ale starší, tak ho mám radši. 75% ()

šerminator

Tak toto u mě pořádný komediálně romatický nášup není. Rozhodně jsem čekal víc, třeba něco jako Láska nebeská. Příběh byl jednoduchý předvídatelný, chování postavy Julie Roberts trapné. Alespoň jsem se mohl zasmát nad podivínskýma kamarádama okolo Hugh Granta. ()

kklepkaa

Konečně jsem se k tomuto filmu dostala a byla jsem naprosto spokojená. Úžasný romantický film se skvělým soundtrackem. ()

Autogram

Takáto romantika, to áno. Môžem si dokonca predstaviť, že Julia Roberts, aj keď to bude zapierať, si zahrala samú seba. Rôzne klišé nech si v tomto prípade vo filme kľudne aj bije do očí, nevadilo mi to. Možno to nie je na čisté štyri hviezdy, ale len tri a pol, ale tú polhviezdu určite pridáva ten najdebilnejší spolubývajúci vo filme, aký sa kedy objavil. –––– Surreálne, ale milé. –––– Představ si, že je někde na světě chlap, co ji smí líbat. ()

Almásy

už len z plagátu je jasné ako to skončí, ale kým to tak skončí, tak sa na nás navlnie vlna takej nehoráznej romantiky a britského humoru, že ja proste neviem nedať plný počet. ()

P1tr

Další povedená romantika s Hughem Grantem a opět za ní stojí Richars Curtis. Grant předvádí svojí obvyklou polohu zakřiklého trdla, přesto si jeho postavu oblíbíte a budete jí fandit i když budete vědět že to všechno zase dobře dopadne. Naopak Julia Roberts mi v některých scénách přišla jako rušivý moment, který vyvážily skvělé výkony zbytku obsazení. Za zmínku stojí nepřehlédnutelný Grantův spolubydlící a také jeho spolupracovník z knihkupectví. Kvalitní auru snímku umocňuje výborný doprovodný song od Ronana Keatinga. ()

Philoun1

Cože to mělo fakt 2 hodiny, no tak nedá mě to a dám 4*, rychle to uteklo. I když romantický filmy nejsou zrovna můj šálek čaje tak tenhle se poved. ()

Pecival

Ač nemám rád filmy, kdy je chlap blázen do svého objektu zájmu zcela nepokrytě od začátku a vadilo mi jak byly s Julie všichni zcela hotoví, musím připustit, že v první hodince jsem se docela solidně bavil. Druhá už zdaleka nebyla tak zábavná a tlačilo se zde na romantiku. Dalo se to nicméně zkousnout - herci byly fajn a atmosféra docela příjemná. No Grantův Looser byl na můj vkuz, až moc "lame", ale třeba se to někomu líbí. Nemám rád procitnutí hrdinu ke konci (kde popře to o co se snažil celý film) a ještě víc nemám rád zavěrečné rozhřešení před tunou lidí. Přes to všechno sem to zkoukl docela schutí a navíc pěkný soundtrack. ()

Specs

Hlášky: (O jejích filmech.) William Thacker: - "Co se ti na tom líbilo nejvíc?" mladá herečka: - "Natáčení s Leonardem." William Thacker: - "Da Vincim?" mladá herečka: - "DiCapriem." William Thacker: - "Aha. On je tvůj oblíbený italský režisér?" & (William Thacker dělá rozhovor s herci pro časopis Kůň a pes.) William Thacker: - "Ztotožnil jste se s postavou, kterou hrajete?" herec: - "Ne." William Thacker: - "A proč ne?" herec: - "Protože hraji lidožravého a psychopatického robota!" & Spike: - "Ten jogurt je nějakej divnej." William Thacker: - "To není jogurt, ale majonéza." Spike: - "Aha. Tak to jo." (Znovu si nabere.) ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)