Austin Powers: Špionátor

Austin Powers: Das Schärfste, was Ihre Majestät zu bieten hat

Špionátor

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA / Německo, 1997, 94 min

tento film mal jednu úlohu - rozosmiať diváka. ja som divák. mňa rozosmial. a bavil som sa dobre a úprimne. pozrel som si ho dokonca už dvakrát. a dvakrát som sa vynikajúco smial a zabával. nevidím dôvod, prečo by som ho neohodnotil kladne. navyše tento film sa venoval tomu, čomu snáď ešte žiaden akčný film - "ako veľmi trpia rodiny zločincov"(21.4.2005)

Tento film se fakt těžko popisuje a hodnotí. Dokonale nádherná E. Hurley je asi jediné, v čem mám jasno. M. Myers je natolik kvalitní herec, že mu nejde nevěřit nic. Snad jen ten jeho sexappeal. Tomu asi nerozumí nikdo :) - z chlapů. A film? Skvělá parodie na Bonda a ostatní agentovky. Vtipné, dobrá hudba, povedená zápletka. M. Myers v roli Dr. Zloducha taky výborný. Nasmál jsem se jako kdysi. Jen ty věčné sexistické narážky mi vtipné prostě nepřijdou, ale považuji to za svůj problém.(1.12.2011)

Pokud se vám má tahle komedie zalíbit, nesmíte ji nikam zařazovat. Myersův Austin Powers, to je kapitola sama pro sebe. I škatulka Crazy komedií, je mu příliš těsná. Nedočkáte se sice inteligentního humoru, nebo hlubšího příběhu ale od toho jsou jiné filmy. Dávám 4 hvězdy, protože když jsem tenhle film viděl poprvé byl jsem pěkně vyplesklý a nestačil žasnout nad Myersovými gagy. Dalo by se říct, že to bylo tak stupidní až to bylo zábavné... Tu 4 dávám za výběr hereček do téhle komedie, protože jsou vskutku pastvou pro oči a vy v tu ránu zapomenete kritizovat špatný scénář či samotnou režii...(1.1.2009)

Konečně parodie na Bondovky, která není vysloveně trapná a ve svém jádru obsahuje notnou porci originality. Mike Myers je příkladem zjevu, jenž zrovna k následování nevybízí, jako komik zastánce absolutního stylu a taky toho moderně fekalofilního. Ovšem to retro, které staví příběh do zvláštní roviny filmu sluší. Není nikterak přehnané, tudíž neubíjí. Ovšem ty hudební vložky mezi scénami trapností překypují a místo vložek kulturních, stávají se vložkami ze zboží drogistického a zachycují proudící nudu. Ovšem rozmanitost postav, již zmiňovaných kostýmů a taky přítomnost několika známých tváří dělá z běžné řadové komedie a retroparodie slušně koukatelné dílko. Krom trapných meziscének jest dalším mínusem ještě dost značné přehrávání gagů, tj. když se divák zasměje má scénárista tendenci v tom samém gagu pořád a pořád operovat až najednou pitvá. Pitvá divákovu trpělivost. Nejsou to čisté 4 hvězdičky, spíše tři a půl, z čehož ta půlka je právě za porci originality, která stojí na vzniku další známé filmové postavy.(29.8.2004)

Určitě není tahle kýčovitá a pestrobarevná šílenost pro každého, ale mně se to jako parodie na bondovky líbilo. Mike Myers si obě své role užívá, já ho mám radši jako šíleného dr. Zloducha. Je tu spousta scén, které se nezapomínají, především couvání, nebo vztah dr. Zloducha a Scotta. Samozřejmě to má jednoduchý příběh, ale o ten až tak nejde, je to parodie. 55%(24.3.2015)

• - Když Vanessa sedí při poslední scéně líbánek vedle Austina, má přes levé prso červený papír. Je to proto, že na natáčení byli přítomní novináři, a tím se jim zabránilo nafotil Elizabeth Hurley nahoře bez. (PußyMagnet)

• - CD, které Austin zkouší pustit, je "Mr. Tambourine Man" od kapely The Byrds. (PußyMagnet)

• - Během útoku na Dr. Evila hraje hudba ze seriálu Danger Man (1964). (PußyMagnet)