Austin Powers: Špionátor

Austin Powers: Das Schärfste, was Ihre Majestät zu bieten hat

Špionátor

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA / Německo, 1997, 94 min

Věděl jsem do čeho jdu a nic moc mě tedy nepřekvapilo. Austin Powers je vskutku bláznivá špiónská parodie, která zachází s Jamesem Bondem velmi podobným způsobem jako Spaceballs s Hvězdnými válkami. A právě na komické stránce toto dílko nejvíce získává i nejvíce ztrácí. Vtípky sice většinou pobaví, odpustil bych si ale místy trochu toho nechutnějšího humoru, který taky někdy působí dost trapně. Scénář, ač je záměrně překombinovaný, vypadá vcelku solidně a herci fungují na výbornou, zejména pak ústřední dvojka Myers-Hurley. Podtrženo, sečteno, Austin Powers vytěžuje svůj potenciál a spolehlivě rozesměje, nic víc od něj ale neočekávejte. 5/10(22.5.2013)

Austin Powers je týpek, kterého buď milujete nebo nenávidíte. Tento film je tak stylový, až mě prostě dostal. Dobře udělaná parodie na bondovky a další filmy oněch let, která se vyznačuje znalostí žánru, jeho schemat, pravidel a principů, které s radostí nahlodává. Slovo retro zde dostává nový smysl a Austin Powers je, špion, kterého musíte milovat.(22.3.2005)

Koukatelná nízkorozpočtová crazy komedie se už jen tak nevidí. Radši ani nedomýšlim, jakej by byl výsledek, kdyby Austin Powers vzniknul dneska. Spoustu vtípků fungovalo na jedničku (záchod, kruhová terapie apod.) stejně jako parodický narážky na Bonda, mimochodem taky díky slušnýmu herectví, který předved Mike Myers. Nízkej rozpočet se projevoval předevšim na úsporný výpravě nebo slabších kulisách. Ale hlavní je, že dokázal film slušně pobavit (v určitejch momentech jsem se fakt až smíchem za břicho popadal), takže hodina a půl utekla jako voda, čtyři slabší hvězdy.(17.10.2012)

Naladěn na šukézní vlnu brýlatého "agenta" jsem si tuto vtipnou komedioparodii ve stylu herní " No One Lives Forever " výtečně užil. Škoda, že ke konci ztrácí dech, ale Mike Myers si to napsal hodně dobře. Nejeden by si to s ním hned vyměnil. Scény, které vtipně skrývají určité lidské partie jsou špičkové ( klobáska:)(15.10.2008)

Tak jo, asi bych měl spáchat sebevraždu, ale radši se chovám za populární dětskou hlášku: "To ne já, to ona!":) Pochopili jste správně, po tom všem co jsem o hrůzném Austinu Powersovi prohlašoval, jsem se i já dopracoval k tomu, že jsem strávil před televizí celých 94 minut, které tenhle film trvá. A teď proč za to může ona...Ona, jedině ona a nikdo jinej by mě nepřinutil Mikea Myerse sledovat...takhle se mi to i docela líbilo:) Prostě ať chcete nebo ne, ženské s náma dokážou hrozné věci:)) takže dost blábolů a výmluv a jde se k filmu - jako parodie na šedesátá léta je to super. Myers coby Doktor Zloun je taky super. Hudba, ta je taky super. Ale co není super, co je naprosto strašlivý a nechutný, to je Myers jako Austin Powers se svým aksamitovým oblekem, italskýma botama, nevím jakýma zubama, švédskou pumpou a arktickou hrudí...děsivý, bleeee...ale plus mínus objektivně (to určitě, pořád si pamatuju co se stalo před premiérou World is Not Enough:)) za ***.(9.2.2003)

• - Slovo "Fembot" bylo poprvé vyřčeno v epizodě seriálu The Bionic Woman (1976) s názvem "Kill Oscar" napsané scénáristou Arthurem Rowem. (PußyMagnet)

• - Když Vanessa sedí při poslední scéně líbánek vedle Austina, má přes levé prso červený papír. Je to proto, že na natáčení byli přítomní novináři, a tím se jim zabránilo nafotil Elizabeth Hurley nahoře bez. (PußyMagnet)

• - Během útoku na Dr. Evila hraje hudba ze seriálu Danger Man (1964). (PußyMagnet)