Austin Powers: Špionátor

Austin Powers: Das Schärfste, was Ihre Majestät zu bieten hat

Špionátor

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA / Německo, 1997, 94 min

Věděl jsem do čeho jdu a nic moc mě tedy nepřekvapilo. Austin Powers je vskutku bláznivá špiónská parodie, která zachází s Jamesem Bondem velmi podobným způsobem jako Spaceballs s Hvězdnými válkami. A právě na komické stránce toto dílko nejvíce získává i nejvíce ztrácí. Vtípky sice většinou pobaví, odpustil bych si ale místy trochu toho nechutnějšího humoru, který taky někdy působí dost trapně. Scénář, ač je záměrně překombinovaný, vypadá vcelku solidně a herci fungují na výbornou, zejména pak ústřední dvojka Myers-Hurley. Podtrženo, sečteno, Austin Powers vytěžuje svůj potenciál a spolehlivě rozesměje, nic víc od něj ale neočekávejte. 5/10(22.5.2013)

Tak nevím... Asi nejrozporuplnější pocity z filmu, jaké jsem kdy měl. Docela kravina, ale zas dobré hlášky. Místy trapné, místy geniální. Místy jsem se až styděl, že se bavím. Dr Zloduch a jeho Makarena, pro mne geniálně zatančená :D Chlape zatlač, ukaž svému hovnu, kdo je tu šéf :D Pěknej vohoz, seš šašek? No vlastně jsem Angličan. Tak promiň :D Nakonec jsem potlačil stud a dal 4* Zajímavé komentáře: choze, Malarkey, Djkoma(28.4.2011)

Soundtrack George S. Clinton: 1. The Magic Piper (Of Love) - Edwyn Collins [3:50] ,2. BBC - Ming Tea [2:06] ,3. Incense And Peppermints - Strawberry Alarm Clock [2:48] ,4. Carnival - The Cardigans [3:38] ,5. Mas Que Nada - Sergio Mendes & Brasil '66 [2:40] ,6. Female Of The Species - Space [3:09] ,7. You Showed Me - The Lightning Seeds [4:07] ,8. Soul Bossa Nova - Quincy Jones [2:45] ,9. These Days - Luxury [3:12] ,10. Austin's Theme - The James Taylor Quartet [3:39] ,11. I Touch Myself - The Divinyls [3:47] ,12. Call Me - The Mike Flowers Pops [2:52] ,13. The Look Of Love - Susanna Hoffs [3:45] ,14. What The World Needs Now Is Love - Burt Bacharach/The Posies [3:57] ,15. The Book Lovers - Broadcast [3:33] ,16. Austin Powers - Wondermints [2:46] ,17. The Shag-adelic Austin Powers Score Medley [4:49],(11.5.2011)

Upřímně jsem čekal daleko větší odvaz, daleko šílenější komedii, než jaká doopravdy byla. Mé očekávání sice bylo zklámáno, ale přesto to nebylo špatný, jen jsem postrádal víc humoru. Pár hlášek za to stálo: "Ukaž svýmu hovnu kdo je šéf" nebo "Pardon, to bylo jenom moje jídlo, co se na hladině vzhlídlo. Tak nás hezky pozdravilo a zas dolů vyrazilo."(16.1.2011)

• Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +jo některé detaily jsou vtipné a zábavné, celkem se mi zamlouvala hudba -občas to bylo až moc křečovité, Mike Myers je idiot/// Austina Powerse nesnáším a jen když slyším o těchto filmech je mi k zblití. Před několika lety jsem to po 5ti minutách vypnul, ted jsem tomu dal druhou šanci. A můžu říct, že jsem se celkem bavil, ale je to fakt šílenost, magořina a člověk se občas ptá, kdo to mohl vymyslet. Přesto pár dobrých momentů se našlo a tak film nemohu střelit do odpadu./// Celkem 50%///(18.3.2009)

• - Žena NHL hráče Lylea Odeleina hraje jednu z Fembotů. (PußyMagnet)

• - Vražedné podprsenky, které nosili Femboti, jsou identické s podprsenkou, kterou nosila Ursula Andress ve filmu La decima vittima (1965). (PußyMagnet)

• - Byly natočeny i tři alternativní konce, všechny se odehrávají v záchranném člunu. (PußyMagnet)