Austin Powers: Špionátor

Austin Powers: Das Schärfste, was Ihre Majestät zu bieten hat

Špionátor

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA / Německo, 1997, 94 min

Tak jo, asi bych měl spáchat sebevraždu, ale radši se chovám za populární dětskou hlášku: "To ne já, to ona!":) Pochopili jste správně, po tom všem co jsem o hrůzném Austinu Powersovi prohlašoval, jsem se i já dopracoval k tomu, že jsem strávil před televizí celých 94 minut, které tenhle film trvá. A teď proč za to může ona...Ona, jedině ona a nikdo jinej by mě nepřinutil Mikea Myerse sledovat...takhle se mi to i docela líbilo:) Prostě ať chcete nebo ne, ženské s náma dokážou hrozné věci:)) takže dost blábolů a výmluv a jde se k filmu - jako parodie na šedesátá léta je to super. Myers coby Doktor Zloun je taky super. Hudba, ta je taky super. Ale co není super, co je naprosto strašlivý a nechutný, to je Myers jako Austin Powers se svým aksamitovým oblekem, italskýma botama, nevím jakýma zubama, švédskou pumpou a arktickou hrudí...děsivý, bleeee...ale plus mínus objektivně (to určitě, pořád si pamatuju co se stalo před premiérou World is Not Enough:)) za ***.(9.2.2003)

Tak nevím... Asi nejrozporuplnější pocity z filmu, jaké jsem kdy měl. Docela kravina, ale zas dobré hlášky. Místy trapné, místy geniální. Místy jsem se až styděl, že se bavím. Dr Zloduch a jeho Makarena, pro mne geniálně zatančená :D Chlape zatlač, ukaž svému hovnu, kdo je tu šéf :D Pěknej vohoz, seš šašek? No vlastně jsem Angličan. Tak promiň :D Nakonec jsem potlačil stud a dal 4* Zajímavé komentáře: choze, Malarkey, Djkoma(28.4.2011)

Chch, parádní ujetá parodie - dělá si to prdel ze všech trapáren, chyb a klišé bondovskejch filmů, ale k tomu je tohle ještě retro a hodně ujety. Postava Austina Danger Powerse je vychytaná a ty jeho ksichty, tanečky, pohyby, sexuální sex-appeal, hlášky a dokonalost (kromě zubů), jsou fakt originální a často fakt vtipny. Taky hlavní padouch Dr. Evil se mu moc povedl. Taky ty předěly mezi různejma scénama, kdy Austin Powers v retro studiu dělá různy ksichty, jsou super. Někdy to ale je už moc a vtipnost se ztratí. Ale zas tak moč to nevadi...(25.9.2014)

Prvni dil Austina Powerse byl posledni dil, ktery jsem nevidel a prisel mi hodne dobrej. Za vse samozrejme muze Mike Myers, at uz v roli magora Austina, nebo v roli Dr. Zlouna, ve ktere vypada Myers jak po lobotomii. Ostatni herci uz skoro ani nestoji za pozornost, jediny kdo me zaujali byla Elizabeth Hurley, ktera tam je beztak jen proto, aby mel Austin koho otravovat a pak malicka role Willa Ferrella. Co se tyce deje, tak zas tak debilni, jak by se od tohohle typu filmu cekalo, neni a je zhruba 90% hodne vtipnej. Pokud se nejakej blazen dival na Austina s dabingem, tak si muze z myho hodnoceni odecist tak 2*. Dobre jsem se bavil, ale na 5* to nebude.(21.7.2006)

• Vojcl

Další americká komedie, která moc chytrého humoru nepobrala a řídí se heslem, čím více nechutností tím větší zábava. Mike Myers si tu zahrál asi X rolí a ve všech je proklatě odporný!!! Pár dobrých gagů, se ale přeci jenom najde, takže jestli máte dostatečně odolný žaludek možná že se budete i bavit.(26.12.2005)

• - Zlý a boty házející "Random Task" je založen na charakteru "Oddjob" z filmu Goldfinger (1964). (PußyMagnet)

• - Kočka doktora Zloducha (Mike Myers) pan Bigglesworth má své jméno po fiktivním válečném pilotovi, hlavním hrdinovi rozsáhlé série knih W.E. Johnse. (sg.sysel)

• - Pro stanici 2001 Fox Network TV bylo jméno Alotty Faginy změněno na Alotta Clefage. (PußyMagnet)