Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

FiliPP

Skvělá komedie, která vás vždycky rozesměje. Škoda jen, že další díly už stojí za hovno. Hodnocení 84%. ()

Prochy38

Patřím do té skupiny lidí, co tomuto fenoménu nikdy nepropadli. Ale v této skupině lidí patří do skupiny, která to nikdy nějak moc neviděla. Což nás tu asi moc nebude :). Teď jsem se rozhodl sjet všechny díly za víkend, tak jsem zvědavý, jak to dopadne. Mám spojených x vzpomínek a jednotlivé díly mi splývají. První díl - geniální! Jinak to ani nejde pospat. Tuna hlášek, xichty, které se nezapomínají. Můj hrdina Tackleberry!!! ()

peetriss

Co k Policejní akademii dodat? Klasika klasik v žánru bláznivých komedií, která nikdy nezestárne a nezevšední. U tohoto filmu se snad ani nedá nesmát - a to ani po tisících shlednutí. ()

TERRORDROME

Typická komédia 80-tych rokov. Tvorcovia si vyhliadli nejaké povolanie a do výkonu služby povolali bandu exotov čo sú radi keď sa sami nezabijú vlastným obuškom. Je tu sympaťácky výtržník, dobrácky hromotĺk so supermanskou silou, militantný maniak, rôzne zvuky vydávajúci blázon, chodiaca katastrofa s hitlerovským účesom, kozatá sexbomba či žienka s tenučkým hláskom. Zostavu dopĺňa dementný komandant Lassard a cholerický kapitán Harris ktorý je samozrejme ideálnym terčom kanadských žartíkov. Túto partu potom už len stačí hodiť do policajného výcviku a sledovať ako každý z nich zvláda úlohy pomocou svojich unikátnych (ne)schopností. Na záver ešte musia zvládnuť hromadné výtržnosti ( ktoré sami spustili ), aby nadriadený pochopili že aj keď sú to trdlá, keď dôjde na akciu sú vlastne skvelí. No a tančeky v Modrej Ústrici sú klasika, to vždy pobaví. ()

Paldiny

Kultová komédia, ktorú videl snáď každý, popisovať tak klady by dopadlo ako otrepané príslovie s drevom a lesom. Ak nenarazíte na prasačí dabing z Primy, tak sa pobavíte aj po 10tom repete. Najsilnejšia stránka filmu stojí na dobre napísaných postavách, z ktorých si viete zamilovať akúkoľvek z nich. ()

Warle

Vždy jsem akademii viděl jen v českém dabingu, ale dnes jsem se rozhodl vidět jí také konečně v originále. Neříkám to často, ale český dabing přidává tomuhle filmu tu jednu hvězdičku, kterou by v původním dabingu asi nedostal. Trávníčkův Mahoney je dost legendární a Harrisovo "screw with me" jako "žulit" je naprosto originální. ()

videofil

Policejní akademie, to je pro mě klasika mezi komediemi. Z celé sedmidílné série jsem měl zatím možnost vidět jen první čtyři díly. Policejní akademie má pro mě ještě jiný význam. Hned po revoluci, jak jsme si kupovali video, to byl můj úplně první film, co jsme si koupili. Ještě navíc na obyčejné kazetě, v němčině s českým rychlodabingem. Později, když film vyšel u Warnerů, jsme si ho přetočili. Herecké výkony jsou skvělé, vtipné hlášky pobaví, stejně jako Modrá ústřice. Český dabing je skvělý. Podílelo se na něm několik skvělých dabérů, jako např. Pavel Trávníček, Petr Oliva, Ladislav Županič, Jiří Novotný atd. Hudba, kterou složil Robert Folk je také pěkná. Stačí slyšet ústřední motiv, a hned se vám vybaví Policejní akademie. A můj nejoblíbenější dialog z tohoto filmu je rozhovor mezi Harrisem a Mahoneym. Harris: " MAHONEY, ŘÍKAL JSEM, JÁ SE JEBAT NENECHÁM." A Mahoney na to: " NO MOŽNÁ DO DOBY, NEŽ SI NAJDETE TU SPRÁVNOU ŽENSKOU." Tak to mě pobaví vždycky. ()

Jeržik

Vypilované dialogy a skvěle "ujeté" postavy hrané ještě ujetějšími herci, to vše je základ opravdu nesmrtelné komedie. ()

Ollie235

Mně prostě na povyku, co se dělá kolem této komedie, něco nehraje. První díl je důstojnou komedií, to ano, ale nic víc jsem v tom nenašel. Mnohanásobné televizní reprízy naprosto nechápu a vícekrát sledovat určitě nebudu - jednou stačilo. ()

Cement73

Klasika ku ktorej sa viem bez problémov raz za 2-3 roky vrátiť. Už nesmrteľný bar U modrej ustrice, obrovský Hightower, bláznivý Mahoney alebo psycho por. Harris sú už komediálnou klasikou. ()

mira007

Špičková americká legendární komedie se svižným dějem, perfektními typy postav, chytlavý song, akční závěrečná scéna. Ukázka amerického života, která se dostala za železnou oponu. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme