Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

Mefistofelle

Jedna z nej komendií mého dětství... vytříbený a inteligentní humor zde nehledejte, je to přesně ten druh nejjednodušší zábavy, která rozesměje většinu lidí a zároveň se do trapnosti zvrhává jen minimálně. ()

Attta

Přesně tenhle typ komedie z 80. a 90. let já můžu. Vyrůstal jsem na tom a neměnil bych. Co se týče komediální stránky ta je perfektní a hlavní oazenstvo herců je bezvadné. Charaktery postav jsou geniální a celkově prostě není co řešit! ()

DruidKarel

První díl je nepřekonatelný v celé sérii a k tomu pořád ten suprovej hubenej černoch, napodobující všechny zvuky. Rozhodně hit své doby... 4* ()

C0r0ner

Je to sice ulítlé a absolutně nereálné (pro policisty to musí být buď geniální nebo útrpné), ale prostě je to vtipné a to je přesně to, co asi chtěl po tomhle filmu každý. Především si cením scenáristické invence ve vymýšlení postav, kterých je zaprvé hodně, zadruhé jsou každá absolutně jiná a zatřetí jsou všechny svým způsobem vtipné. 80% ()

lakikaki

Viem, že 5 hviezdičiek nie je ani zďaleka objektívnych, ale nemôžem si pomôcť. Policajnú akadémiu som videl aspoň desaťkrát, ale zrejme ma nikdy neomrzí. A na rozdiel od pokračovaní (o spin-off seriáli ani nehovoriac) nejde ani o zlý film. A keď ešte pripočítam kultovú Modrú Ustricu, tých 5 hviezdičiek nemôžem nedať. :) ()

MarekT

Klasický film s klasickými vtípky a klasickými charaktery jako Jones, Tackelberry nebo Mahoney, jehož odchod rapidně zhoršil kvalitu posledních tří dílů. Jinak ale spíše oddychový film, na který se dívat i víckrát. Škoda jen, že z toho nakonec vznikla taková křeč, ale první tři (s přimhouřením očí i ten čtvrtý) jsou dobré. ()

Juto

Tento film je skutočne zábavným a má veľa nezabudnuteľných postáv. Je to prekliato dobrá komédia a to by si mala väčšina ľudí vychutnať. 8/10 ()

mortak

To se u policie mluví jenom o frantíkovi? Hrubozrná zábava vhodná tak pro závěrečnou fázi pařby, kdy už jsou všichni sjetí až nadoraz. ()

WolfR

Skvělá klasická komedie 80. let! Výborná policejní parta, kterou si zamilujete v samých vtipných situacích! Úžasné nezapomenutelné vtipné scény a gagy. Navíc film má i super děj s výbornými herci, kteří se do svých rolí perfektně hodí. Vždycky se rád na tuhle policejní šaškárnu rád podívám. Královna komedií 80. let. 5 hvězd. ()

Jermann

Další z těch nesmrtelných blbinek, na kterých jsem vyrůstal a mohl na ně tehdy čumět pořád dokola. Třeba si zas někdy z nostalgie Akademií zaplácnu nějaké nedělní dopoledne a zjistím, že to pořád znám celé zpaměti, ale stejně se lámu smíchy. ()

angel74

Ten přitroublý styl humoru mi nepřipadal vtipný ani v době, kdy se komedie Policejní akademie promítala v kinech, natož pak dnes. (30%) ()

otík

V prvním díle této série nás kromě seznámení s novými adepty policejního sboru čeká humorné líčení jejich výcviku a první akce, v níž musí zvládnout rabující občany města a někteří také poprvé zamilovat. Nejde o žádnou hlubokomyslnou podívanou, ale je příjemné setkat se se všemi hrdiny, z nichž každý je úplně jiný – jeden rád střílí, druhý miluje ženy, další si stále z někoho dělá vtípky, jiný je specialista na zvukové efekty nebo má sílu za tři. Všichni se evidentně dobře bavili a svou pohodovou atmosféru přenesli do filmu. Je zde mnoho výborných nápadů a mezi ty podařené patří např. bar u Modré ústřice, prostitutka a kupa Mahonnyho vtípků. Jde o výborný začátek úspěšné série a stojí občas za připomenutí. ()

sir-dave

Moje oblíbená komedie z policejního prostředí na kterou se mohu dívat znovu a znovu. První, a zároveň nejlepší díl ze série, nabouchaný hláškami a nezapomenutelnými scénami. Vtipálek Mahoney, neprostupný Hightower, zvukař Jones, Tackleberry ze svým "kanónem", vnadná Callahanová, krásná Thompsonová a vynikající Harris s Lassardem - postavy na které nikdy nezapomenu + na mnoho dalších, které už nebudu vypisovat. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme