Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

departed

Při prvním dílu jsem si říkal, že je to na mě až moc velká kokotina a že s tímhle čas ztrácet nebudu. Zvědavost z dalšího dílu mi nedala, tak jsem se kouknul na druhej, třetí, čtvrtej... a takhle to pokračovalo až do konce, protože i přes svůj kreténskej humor to má i leccos do sebe. Satira na británii, která si nebere servítky a často se nebojí jít i do nechutnýho extrému a předvádí nám tu všemožný slizký, zvrácený, debilní individua a celkově život v UK. Jako člověk žijící v Anglii jsem se sice hodněkrát zasmál a často i upřímně, ale z celkovýho pohledu to na mě bylo kolikrát až moc. Avšak Lucase i Walliamse obdivuju, všichni přítomní museli při natáčení určitých scén prskat smíchy. Hodnoceno: 3 série. ()

sovereign

Tento skvely komedialny serial som prvy krat uvidel na kolekcii DVD ktore si ako suvenir priniesol kamarat zo svojho dlhodobeho pobytu v GB. Skvelo zohrate duo prinasa totalne krce v bruchu a obrovsky napor na branicu. Vitpne, nechutne, ale zaroven solidne, ani naznak trapnosti a velmi aktualne (niektore sceny su sice privelmi orientovane na britsky kontext, ale v dnesnom, globalnom svete sa v tom nestrati asi nikto). PS.: Monty Pythona som nevidel... ()

Zaplo05

Stoprocentně úchylná podívaná, která ale ztrácí punc originality. I přesto se dá na tento seriál dívat a dívat a dívat... ()

kubas369

Po geniálních seriálech jako Red Dwarf, Black Book, Jistě pane ministře, Černá zmije atd., nemužu považovat Malou Velkou Británii za plnohodnotný produkt britského hůmoru. Seriál je z velké části nevtipný až nechutně trapný paskvil, přesto několik scének je docela povedených ( je jich pohříchu málo), proto dávam 2* a ne odpad. ()

Prcos

Naprosto užasnej britskej seriál po první serii jsem natšen.Doufám že ty další dvě budou stejný ne-li lepší. ()

Stejšn

Co se mi líbí: že si někdo dneska (teda, ono je to už osm let, že) dovede dělat naprosto politicky nekorektní srandu a navážet se třeba do bukvic, a to velmi nevybíravě. Co se mi nelíbí: že když chce televize odvysílat pořad podobný tomuhle, musí ho kupovat z ciziny, jelikož tady by jí místní multikulti sežrali zaživa. Celkově kvalita pořadu tak za tři. ()

GordonCZ

Slyšel jsem, že je tento seriál naprostá pecka a že bych ho proto měl zkusit. Tak jsem se dobře naladil a začal koukat na jeden díl po druhém. Nevím, ale bohužel mi to nějak nesedlo. I když byly první díly ještě docela vtipné, v dalších dílech jsem začal mít neodbytný pocit, že jim dochází dech a ve zbytku už to bylo naprosto jasné. Mám pocit, že kdybych seriál dokoukal až do konce, skončil bych asi v ústavu pro duševně choré. Takto se ještě drží na dvou *. ()

UnholyEvil

Ne že bych se nebavila... nebo spíše nepobavila-ono je to to vtipné jenom do chvíle, kdy zjistíte, že z 90% procent vaří z vody a žádná nová pointa už nejspíš nepřijde... ale...no, tohle vlastně bylo to "ale". Kdybych byla hodně moc zlá, nazvala bych Little Britain odpadem britské komedie. A protože hodně moc zlá nejspíš jsem, už podle toho, že se to právě chystám udělat,udělám to, ale udělám to alespoň s trochou grácie: A tiny LITTLE bit of BRITAIN may like this, but those are the ones that don't matter anyway... ()

anyonecek

Parádní seriál u kterého jsem se mnohdy pobavil, zase ne každý díl měl úroveň na 5 hvězdiček, ale celkově převažovaly zdařilejší díly. Scénky z posilovny byly dle mého názoru nejlepší. ()

64B

Andy Pipkin z Křovínova jednoznačně nejlepší! Celý seriál je blbost, ale nehorázně pobaví a když má člověk blbou náladu, tak jí umí bezvadně zvednout. "Yeah I know" ()

jirin_cz

Huh, nechápu vysoké hodnocení. Některé scénky jsou i vtipné, ale bohužel je jich pomálu. Většinou převládá trapný, nevkusný až fekální humor... ()

MoniccaArwen

Naprosto geniální !! Toto je přesně humor dle mého gusta.. drsný, ostrý, satirický.. :)) Za mne vedou Anti špekouni. Nemáte prach? :) ()

DjsVorel

Vždycky se objeví nějakej skeč, kterej je slabší a najdou se tam i hluchá místa, ale v drtivé většině vtipů je to fakt dobrý. ()

Sylvin

Hele, asi jsem blbá a nerozumim tomu, ale... Jako fakt? Dokola, dokola, někde mi předvídatelnost nevadí, ale tady teda jo-o. Inu, hodnocení to má dobrý, tak mi asi nevěnujte pozornost, ale vzhledem k tomu, jak hezký, vtipný a trefný poznámky má David Walliams v BGT, tak mě tohle zamrzelo, očekávání jsem asi měla příliš vysoká, obzvlášť vzhledem k tomu, že jsem dostala sprďáka asi od 10ti svých kamarádů "jak si to jako představuju, že se na to ještě nedívám". Mno... ()

Might_X

Tohle snad neni možný! První dva díly sem koukal, co to sakra je za věc? Ale po otevření svého srdce tomuto seriálu si mě naprosto získal... Matt Lucas a David Walliams opakují stále dokola podobné schéma vtípků (Im only gay in the village, i dont like it, yeah but no but yeah but no, Margreeet, We are just two ladies .. :) ) ale právě tím mě v závěru uplně rozlámali smíchem. Hlavně teda druhá série, která podle mě v již dost břitkém humoru ještě přitvrdila - Mrs. DeVeer :), Fat Fighters v druhé sérii taky nemají chybu... Doporučuji všema deseti! ()