Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

loki5

Velké zklamání a spíše zhnusení. Britský humor byl vždy tak trochu jiný, ale tohle bych spíše čekal od amíků. Možná je to pro ně určeno .-). Většinu britský sitkomů mám rád (Hale and Pace, Red Dwarf, Jistě pane ministře či premiére) ale tohle je střela vedle. Vtipy založené na trapnosti bez point či překvapení. Po pár dílech odmítám sledovat dále. V Hale and Pace byly některé scénky trošku mimo ale 5* si uhájily díky zbytku. Tohle je bohužel mimo celé. Holt né vše Britské stojí za to. ()

boul

celkem dost ujetý a dost směšný seriál u kterého si pamatuju, že jsem kolikrát brečel smíchy a bavil se do plnosytosti a stál by za plnou palbu, ale po shlédnutí dalších dílů kde se nestávalo něco novýcho mi ty vtípky už nedávaly to co ze začátku, proto 4*.. ()

KHkomiks

Tenhle oplzlý, černý a dementní humor mi sedl. Tvůrci mi připomínají Monty Pythony. Ne kvůli transexualům, ale hlavně díky tomu, že si anglie umí sama ze sebe vystřelit. Tohle by si v ČR nikdo nedovolil. Kde jsou ty časy Český sody a Divadla sklep... ()

baiskon108

Velké díky patří dvoum hlavním hercům, kteří dokázali ztvárnit pro mě už tak legendární postavy jako například Andy Pipkin na vozíčku či Carol Pivková u počítače! ()

candy_daze

Když jsem překonala prvotní znechucení, začala jsem to milovat. To je něco tak naprosto šílenýho, často nechutnýho (a skvělýho). "Jooo, já viim......" se stalo mojí frekventovaně používanou hláškou :) ()

HonzíQ

Korunovaný král záchodového, stokrát recyklovaného humoru. To už si těch pět hvězdiček zaslouží, ne? I WOULDN'T HAVE THAT RASPBERRY MUNCH BUNCH YOGHURT IF I WERE YOU, DAHLING! (českému dabingu se vyhnout za všech okolností) ()

Alice02

K tomuto nemám slov... :-) Občas sice balancuje na hraně trapnosti, ale některý skeče jsou fakt bezchybný a můžu si je pouštět pořád dokola a neomrzí. ()

Zoidlord

Taky kultovní záležitost. Chápu, že spoustu lidí asi tenhle seriál dokáže znechutit, ale idiotský humor je podle mě špatnej jen v rukách idiotů. ()

vera27

naprosto úžasný hlášky, u některých dílů se fakt válím smíchy po zemi, tohle není žádnej šit! EH EH EEEH... ()

ecis

OK. Tak som sa rozhodol pre zlatu strednu cestu. Serial zo zaciatku neskutocne vtipny s pravym anglickym crazy humorom, ktory sa postupom casu dostava do sterotypu; stale este fungujuci, hoci po ustalenych kolajniciach. Uvodne stretnutia s Fat Fighters, ci "The Only Gay In The Vilage" su uzasne a branicu trhajuce. Skoda, ze originalita nenapredovala a gagy zovsedneli. Teraz si uz radsej pozriem Black Books ci IT Crowd. ()

dessa odpad!

Další z řady nepochopitelných britských seriálů pro primitivy, vždyť na tom přece není nic vtipného! A to bych u sitcomu jaksi očekával... Není to ani absurdní, ani cynické, ani černé, jen trapné až na půdu... ()

upas

anglie je nejspíš plná homosexuálů, transvestitů, debilů, nekrofilů a dalších podobnejch ujetin, ale je tam ohromná sranda. ()

m4xp4yn3

Sice jde o neustálé variování několika tu více, tu méně vtipných schémat, ale pokud se díváte v rozumné míře, není to tak patrné. ()

MatySkills

Nechápu jak mne může bavit pořád stejná série nevkusného humoru. Ale baví. :) PS: Vicky Pollardová a Paní Bůčková jsou dvě nejodpudivější "ženy", které jsem kdy spatřil na filmovém plátně. :) ()