Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Vitjasrk

Ano, je to vtipné, zábavné, ale je to dost stereotypní, coz se treba o Monthy Pythonech rici neda (a navic v Pythonech jsou o 100% lepsi herecky vykony:-)) ()

jokerik

Miluji humor ale tohle je krapet mimo. Příjde mi to naprosto nevkusné, nevtipné a trapné. Red Dwarfům, Black Adderům, black booksákům (atd- které se narodili v GB) to nešlape ani na paty. :( Tohle je krapet moc. Sorry všem! ()

djbarrel

Šílená a naprosto správně drsná úchylárna ! Pro všechny fandy velmi drsného humoru je to jeden z nejlepších seriálů. 85% ()

NeMiQ

Totálne absurdné, drsné, netaktné, miestami mi až zastával rozum nad nápaditosťou, ale presne typ britského humoru ktorý ja môžem. Isto je veľa ľudí zo staršej generácie, ktorí by boli pri pozeraní strašne pobúrení, ale je to sitcom a kto si nevie robiť zo života srandu, by mal sedieť zavretý doma a ďalej žiť svoj zatrpknutý nudný život. Prvá séria: slabšia, opakovali sa scénky a kľudne to mohli zhrnúť do polovičného počtu dielov (60%). Druhá séria: absolútna bomba (100%). Tretia séria: povedal by som, že taký priemer 1. a 2. série (80%) ()

jeandepatch

Geniální, nekorektní, šílený. Všechno z toho platí - že tohle vysílala i ČT 2, to je taky neuvěřitelný.... Od Andy a Lou, přes Špekouny, až po "jediného gaye ve vsi", všechno je to prostě nehorázná prdel. ()

Glukoza

Tento druh humoru jsem si zamilovala hned od prvního dílu. Jen je škoda, že mé oblíbené příběhy (pravá dámaEmily s kamarádkou a příběh mladíka a krásné babičky) brzy skončily. Naprosto nechápu, jak mohli dva hlavní protagonisté tak úžasně zvládnout tolik různých rolí. Naopak v dějové linii Loua a Andyho jsme se nakonec dočkali aspon maličké satisfakce. Navíc je seriál dokonale vymyšlen do detailu. Ke každé otravné a zavrženíhodné postavě Matta Lucase existuje vyváženě nějaká postava Davida Williamse a naopak a tak je harmonie vesmíru nenarušena. :) ()

camka

Potěšena první sérií, kde se ovšem vtipy začnou brzy otravně opakovat, znechucena sérií druhou, kdy jsem nevydržela ani do konce prvního dílu - trapné "vtipy" s tělními tekutinami opravdu nejsou nic pro mě. ()

Sebien

Sice tak docela nechápu, jak je možný opakovat stále a stále stejné vtipy a pořád se tomu smát, ale funguje to! :)) ()

redalert21

Hm...az na FatFighters a pár dalších frků, značně nevyvážené, od dobrých scén až po hodne trapného "vozickare" ktery v kazdem dile dela to samé, coz uz pak prejde v trapnost a víte co se bude dít, stejne jako u "ukecané už ani nevím jméno holky" Asi to chce byt jeden z "People in Britain" ()

elgordo

Na tomto seriály som sa veľmi veľmi bavil. Za posledné roky jedna z najlepších vecí z ostrovov. Vytvorené postavičky a osoby sa podarili a človek si určite nájde tú svoju. Niečo geniálne. ()