Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Reverger

Úchylný, nejvýstižnější slovo. Svým způsobem je to debilní, zvrácený, docela potupný, ale i zábavný, Britové dokázali poněkud zdrsnět a výsledek stojí v některých případech tohohle seriálu za to… ()

AlchENEMY

Je to tak strašně blbý, až je to vlastně dobrý! Některé části jsou lepší, některé slabší, celek ale více než fajn!) ()

zelvicka.

Neuvěřitelně oscilující humor. Většina vtipů stojí na stále opakujících se pointách, takže některé bych označil za skvělé - třeba osmý astronaut na Měsíci, nebo podle kompjůtru né. U jiných vám zbývá jen divný pocit trapnosti. ()

Greg25

Little Britain bylo pro mě takovým menším zklamáním. Všude jsem četla jaký je to "nářez" a tak jsem se těšila na britský humor, jaký se objevuje v anglických sitcomech a britcomech, ale toho se mi nedostalo. Spousta vtípků je sice vydařená, ale je tam i dost dosti trapných momentek. Jsem toho názoru, že Little Britain zřejmě byla hlavně úžasnou rádiovou show, ale mám pocit, že převedení na televizní obrazovky, ztratilo tak nějak na "údernsoti" vtipů. Má to podařené momenty, ale i spoustu hoděn trapných momentů. A nemůžu se zbavit dojmu, že autoři až moc tlačí na pilu v humoru, snaží se být vtipný za každou cenu, takže dost scén vyznívá až příliš nuceně, což by v žádném podobně laděném seriálu nemělo být znát, nebo by to nemělo být aspoň vidět. 50% ()

ipapuchalk

Zpočátku se mi to zdálo jako tuctový seriál, opakování a rozvíjení motivů scének mě vtahovalo stále víc a teď bych dal nevím co za další nášup. Britové tenhle formát zvládají bravurně. ()

Raimok

Proč se to v češtině nejmenuje Malá Británie? No to je jedno, každopádně mě to občas dokáže rozesmát. Ale jen občas. 54 % ()

sandinista

Musel jsem jít s hodnocením o jeden stupeň dolů z důvodu opakování se. Z prvních pár dílů jsem byl nadšen, ale po čase stále stejných zápletek to trochu omrzí. Pořád se ale jedná o velmi dobrý seriál z produkce BBC. ()

rekkky

Hlas uvaděče a jeho hlášky + jednotlivé postavy utváří celkově skvělou podívanou :D "I want, that one" :D Jednoznačně za 5! ()

Ben Nevis

Asi si to zaslouží víc hvězdiček, ale pro plné vychutnání by to chtělo znát lépe prostředí Británie. Třeba skotský hotel by mi připadal vtipnější, kdybych věděla, co je mu předobrazem. Taky vozíčkář by stačil 1x za díl a ne 2-3x. Můj velký obdiv mají herci, kteří si převleky náramně užívají a věřím jim každou bizární postavičku. A cože to, že se strefují do gayů, tlustých, ale ne do barevných? ()

Luk Skywalker

Britský humor mám rád od doby co jsem viděl Monty Python Flying Circus. Kdyby byli Britové takoví, jak líčí tento seriál (netolerantní a xenofobní), tak by si žili na tom svém ostrově sami. Skvělý seriál, i přesto, že některé gagy se opakují. ()

Gismo.kv

Když to člověk vidí poprvé, je to velmi originální, po shlédnutí více epizod zjistíte, že se to stále jen opakuje. I tak to ale stojí za shlédnutí a člověk se na tom pobaví. ()