Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (111)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Buzny to taky chtěj... a pořád! Jo, mainstreamový film o strastech hledání vlastní sexuality a coming-outu, proč ne - ale ty rádobyhluboké symbolické záběry (spad strom, jejki a už je na druhý straně barikády; po žebříku z vody coming-outujeme ven atd.) a "dramatické" scény z toho dělají celkem slušně nahnědlou flašku. Teda frašku, hahahahahahohwow. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tak já teda nevím jak vypadají sportovní soustředění před důležitým závodem v Německu, ale že by se na nich jen šukalo, chlastalo opejkaly buřty a trenér se na to všechno jen smutně díval o tom silně pochybuju. To byla první věc co mě přišla úplně k smíchu. Další věc, která se mě nezdála, bylo chování homíků, nevěřím tomu, že by někdo z nich byl takhle výbojnej jako nám bylo prezentováno v tomhle filmu. Velký problém jsem měl s homo scénema, samozřejmě v pořádku, že tam jsou, jen prostě že mě není příjemný na tohle koukat. Nevěděl jsem o čem film bude a kam až zajde. Smekám před hereckým výkonem těch kluků, pokud jsou to heteráči, tak své role zahráli neuvěřitelně přesvědčivě. Hlavně Robert Stadlober, to bylo fantastický. Teď jsem si přečetl, že je to bisexuál, tak to jo, protože podle mě by tuhle roli čistej heterouš nedal. Robert tomu dal prvky homo upřimnosti a emocí. Bylo mě hrozně líto tý holky, taková kočka a ona tam byla jen tak napospas a nečapala se. To jsem trpěl jak zvíře. Film velmi kvalitně řeší hledání vlastní sexuality, bohužel v naprosto nereálném a častokrát úplně zbytečně vyhroceném příběhu ve kterým vyniká herecký výkon Roberta Stadlobera. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Němci, alespoň ti mladí, se již zřejmě dobrali situace, v níž není až tak třeba filmů ukazujících, kterak homosexualita děsí společnost. V Letní bouři nastalo cosi jiného - s homosexualitou nemá problém okolí, ale uvědomující se gay sám. Scénář mu ale příliš letně komediálně přeje. Frk, frk, za pár dní, možná i hodin si vším projde a je v pohodě on, jeho kámoši i holka, co jej miluje. V rámci teen komedie s výchovným působením jde nicméně o důstojnou podívanou. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Es ist egal, es ist mir ganz Wurst... Co tak čekat od teenagerské komedie z Bavorska, že? Leč pozor, v případě Sommersturmu je tu hned několik udivujících překvapení - nejedná se o teenagerskou komedii v pravém slova smyslu, ale spíš o teenagerský film (drama se u této letně rozvolněné látky zdráhám napsat), v kterém se navíc snoubí bytostně naléhavá tématika Gus Van Santovských snímků, hledání identity s probouzející se homosexuální orientací a její uvědomování si, a romanticky laděné love story, která má ovšem díky výše zmíněným okolnostem trochu neočekávaný průběh... Marco Kreuzpaintner natočil film až překvapivě vkusný, citlivý, téměř křehký, jak se sluší v otevřené společnosti i civilizačně liberální, v němž krásná letní atmosféra laskavě překryje traumatizující zkušenost. Symbolické střídání počasí (počáteční uvolněnost slunečných dnů a azurové oblohy x vnitřní konflikt symbolizovaný deštěm a bouří), metaforický běh džunglí vysokých trav, jakýsi kult mladého (mužského) těla, který mi nevadil ani jako heterosexuálovi. Možná nejlepší teenagerská ,,komedie", kterou jsem kdy viděl... Podobné filmy: Latter Days, Beautiful Thing, Láska je láska, Kluci nepláčou ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Dobře no, původně jsem k filmu nechtěl psát nic, ale nakonec to ze sebe vydám. Taky bych chtěl upozornit, že proti homoušům vůbec nic nemám, ale ať mě kurva nenechaj koukat na takový zběsilosti, co se v tomhle filmu dějou. Celkově si myslim, že tenhle film chtěl zapůsobit, tak tam fouknul nějakou citovější vložku, aby to mělo grády a film získal ceny na festivalu v Cannes, kde z toho budou unešení. Ono je přece pořád daleko umělečtější natočit perfektní rozjezd s jedním klukem, co ví co chce, a s druhým klukem, co neví co chce a experimentuje, než nechat před plátnem rozstřelit na maděru čtyřnohýho krasavečka se srstí jak nejlepší kabát u Louise Vuittona. Člověk si řekne. Jo, nechutný, ale má to něco do sebe. Ten herec totiž předvádí neskutečný věci. Kdo že to je? Robert Stadlober? Taková oběť pro film? To se skutečně nevidí každej den. To i zmagořit během filmu je málo, co tenhle kluk předvedl a minimálně za to si zaslouží obrovskou poklonu. Film sám o sobě je každopádně o životě a jelikož jsem na něj koukat nechtěl, tak ho výsledně i zkritizuju. Nemějte mi to za zlý, ale prostě tohle nedostane víc, jak dvě hvězdičky. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)
  • Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)

Reklama

Reklama