Letní bouře

• Německo

Sommersturm

Drama / Romantický / Komedie

Německo, 2004, 98 min

Němci jsou v tom nějak kovaný. Je jasný, že filmů na těchto témat je hodně i z různých zemí, ale nemůžu se zbavit pocitu, že Němci toto řeší napříč vším. Film je německý, ale dost připomíná nízkorozpočtový nebo nezávislý Hollywood. Lehce opět omývané téma, ale ani zde není ani tak vystavována homosexualita a její problémy jako spíš sobectví, ignoranci a demenci postav jako takových. Což je na dané téma lehce nevyužitý potenciál. V celku zajímavý film, který se nakonec ukáže jako lehce nezajímavý. Škoda no.(9.9.2017)

Nejsem gay, ale ocením kvality dobrého filmu a zajímavého a dnes aktuálního tématu, které bylo dřív tabu, na druhou stranu nemůžu nevidět zoufalé spojení těch nejprovařenějších klišé, které nakonec dává filmu jistou psychologickou nevěrohodnost. Já jem prostě neuvěřil že by kdokoli na místě hlavního hrdiny v jistých chvílích takhle jednal, škoda, protože příchod bouře během které se vše vyhrotí a obrazně řečeno se láme chleba v sobě měl velký potenciál...(6.6.2009)

Já film hodnotím velmi kladně. Celý film se mi líbil, nenudil jsem se ani chvíli, nebylo to zmatený což u filmu velmi oceňuji. Vystupovalo tu přiměřené množství lidí. Celkově mám německé filmy vcelku rád. Film dokreslovala příjemná hudba a celkově scénář byl povedený, prostředí hezké. Hodnotím velice kladně.(27.1.2010)

Některé scény mi přišly trapné a první část jsem si jen říkala, že to snad nemohou myslet vážně, ale brzy jsem na to zapomněla. Většina teenagerských filmů je bohužel jen o tom jednom a nepojednává o žádném závažnějším tématu, díky čemuž nedokáže vyvolat silnější emoce. Proto se tímto nenechte zastrašit a Letní bouři si klidně pusťte, dočkáte se něčeho mnohem působivějšího a krásnějšího. Uprostřed hezké přírody se za uvolněnou atmosférou a nesmyslnými řečmi puberťáků skrývá dobrý a skutečně smutný film, který mi dokonce i vehnal slzy do očí.(12.5.2009)

Doslova letní smršť a otevřená výpověď o přiznání si odlišné sexuální orientace. Tobi si zřejmě jasně uvědomoval, že svého nejlepšího kamaráda miluje, ale přiznat to světu byl pro něj oříšek. Schovával se za domnělou imaginární heterosexuální zkušenost, aby zažil tu pravou homosexuální. Je dobře, že potkal hochy, co měli svůj coming out dávno za sebou. Pomohlo mu to se ostatním přiznat. K pousmání byla konverzace mezi gayi na téma klišé a chuť jednoho z nich svést stoprocentního heteráka. Představitel Tobiho hrál poměrně dobře a věrohodně.(6.1.2011)

• - Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)

• - Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)

• - Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)