onden85

Geniální drama, skvěle vyprofilované postavy zahrané výtečnými herci. Co víc si přát? Miluji postavu Shelley Winters, je báječná. Hackman v trochu jiné roli, než jej známe a trochu se s tím pere, ale vlastně to tak mělo být. Pátá hvězda navíc za učebnicový příklad katastrofických filmů. ()

Horal.P

Viděl jsem zase po čase... novější verze tomu nesahá ani po kolena. Gene Hackman v životní formě v roli drsného kněze, který zachraňuje své "ovečky" . ()

Pedro72

Americká klasika. V tom smyslu, že je to postavené na karikovaných typech Američanů, kterým nerozumím, nebaví mě a vlastně mě vůbec nezajímají. Jinak je to banální únikovka. ()

GrooteLulu

...film z klasické trojky anglických námořních katastrof, které ji poučily více, než ostatní národy ve 20.století - Zkáza Titaniku, Dobrodružství Poseidonu a Ohrožení Britaniku..tady přejeme reverendu Scottovy, ať má pravdu se svou vírou přežít, po úderu vlny tsunami, kdy s sebou strhne skupinku pasažérů, opitých na silvestrovské veselici a musí je přesvědčit, že jediná cesta ven je dojít až na dno.....John Williams ost. ()

VincentFunG

Úvodná polhodina je neúnosná, najviac ju zráža robotický strih. Od prevrhnutia sa to vylepší, keďže mám slabosť na plazenie sa vzduchotechnikou, ale väčšina postáv zostáva otravnou a pokusy o akýkoľvek dramatický oblúk vyšumia do prázdna. ()

drkaldj

Tenhle film se s tím fakt nemaže, když vám hned na úvod prozradí hlavní děj (pro toho kdo by ani netušil) a do půl hodiny (téměř na minutu přesně) je dílo vykonáno. V této první půlhodině mě nejvíce zaujal asi Leslie Nielsen v netradičně vážné roli, kterou zahrál více než obstojně. Po zbytek času film táhne hlavně Gene Hackman, čímž ale nechci zahanbit zbytek méně známého obsazení, které je samozřejmě taky ve většině případů fajn. ()

unYso

Veľmi ma prekvapila komplexnosť, správanie a vývoj hlavných postáv. V dnešnej dobe také skvelé herecké výkony pokope málokde vidíme. Na sedemdesiate roky parádne vizuálne efekty a kulisy a taktiež aj atmosferická ponurá hudba. 95% ()

PRASÁK

Tenhle film jsem poprvý viděl ještě jako dítě, když na něj šel s tátou do kina a již tehdy na mě velice intenzívně zapůsobil. Od tý doby jsem ho zkouknul několikrát a ten samej účinek má na mě dosud. Málokdo ví, že tento snímek byl inspirován románem „The Poseidon Adventure“, kterej v roce 1969 napsal americkej spisovatel Paul Gallico (26. 7. 1897 – 15. 7. 1976). Bohužel, tato kniha dosud v češtině nevyšla a ani já jsem ji nečet. V tomto smyšleným příběhu se velká zámořská loď Poseidon plaví na konci roku z New Yorku do Athén v Řecku. Na její palubě se personál i cestující pomalu připravují na oslavy Silvestra. Divák se postupně seznamuje s několika pasažéry a sleduje, co se děje na lodi. V den silvestrovských oslav se Poseidon plaví ve Středozemním moři, kde dojde k podmořskýmu zemětřesení. Kapitán Harrison (herec Leslie Nielsen) je ze sálu, kde se lidé baví a připravují na příchod Novýho roku, povolán na můstek, kde kontaktuje seismology v Řecku. Ti mu oznámí, že PODMOŘSKÝ ZEMĚTŘESENÍ VYVOLALO OBROVSKOU VLNU TSUNAMI, která je vysoká 27 metrů a která se na ně žene od ostrova Kréta. Poté se kapitán lodi koukne dalekohledem do dáli před Poseidon a uvidí tu hrůzu. Masívní vodní stěna se řítí přímo na ně. Vydá rychle příkaz k vyslání nouzovýho signálu a k otočení Poseidonu vlevo, aby se vlně tsunami vyhnul. Loď se však v okamžiku střetu nachází k vlně bokem, masa vody se do lodi opře ohromnou silou a Poseidon se začne pomalu převracet na bok a nakonec zůstane vzhůru nohama. Od týhle chvíle divák sleduje záchranu jen deseti cestujících na jejich strastiplný pouti převráceným parníkem. Tuhle skupinku vede geniálním způsobem reverend Frank Scott (herec Gene Hackman)… Nakonec se z celýho Poseidonu zachrání pouze šest lidí: detektiv nadporučík Mike Rogo (herec Ernest Borgnine), kluk Robin Shelby (herec Eric Shea), jeho sestra Susan Shelby (herečka Pamela Sue Martin), zpěvačka na silvestrovský oslavě na lodi Nonnie Parry (herečka Carol Lynley), prodavač pánskýho oblečení James Martin (herec Red Buttons) a židovskej důchodce Manny Rosen (herec Jack Albertson). Tenhle snímek se stopáží 117 minut se natáčel do 27. 3. do 11. 7. 1972 a spáchal jej anglickej režisér, scénárista, producent, kameraman a herec Ronald Neame (23. 4. 1911 – 16. 6. 2010). Celosvětová premiéra napínavýho katastrofickýho dramatu „The Poseidon Adventure“ se uskutečnila 12. prosince 1972 v New Yorku a do československejch kin pak pod názvem „Dobrodružství Poseidonu“ film zavítal 4. října 1974. A právě v tý době jsme se s tátou v kině poprvý houpali na vrcholu zmíněný vysoký vodní stěny, která s náma praštila do boku lodi Poseidon, jenž stála v cestě! ()