Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

GigaPudding

Viděla jsem tohohle spidermana mockrát a i po asi milionpátém kouknutí mu ty čtyři hvězdičky nechám, ale prostě je to suverénně nejhorší spiderman z celé Raimiho série. Je tam sice Tobey Maguire, je tam Kirsten Dunst, James Franco a všichni další, ale scénář tohoto filmu je úplně padlý na hlavu. Cokoli co se v tomto příběhu děje je čistě účelové, postavy buď nevyužité nebo využité jen tak prvoplánovým způsobem, že z toho jde hrůza. Zapojení záporáků úplně děsivé. Nový goblin je stylový a není s ním žádný větší problém, jenže tohle je zrovna ta špatně využitá postava. Sandman, úplně nesympatický trouba jehož charakterové vykreslení neexistuje a celá jeho postava je čistě účelová a filmu by mnohem spíš prospěla jeho neúčast v něm. Nakonec ale přichází to nejhorší a to je Topher Grace a jeho Venom. Úplně mimózně napsaná postava, také úplně bez jakéhokoli vykreslení charakteru, a její zapojení je zase čistě účelové a nevyužité, ale v tomhle případě je to postava nepobraná i vizuálně. Venom jako jeden z největších nepřátel spidermana by mohl klidně obsadit celý film sám a zápletku by mohl mít třeba postavenou jen na tom klasickém ohraném, že venomův symbiont má vzpomínky petera parkera a tím ho může terorizovat. Tady je to vyzáblý jouda (Eddie Brock byl vždycky nejmíň o hlavu větší a x kilo nasvalenější než peter parker a se symbiontem byl ještě mnohem větší), není vtipný (to bylo na venomovi vždycky nejlepší, že neustále házel hlášky a měl smysl pro humor) a tváří se pořád jak kdyby mu peter parker na písku rozkopl bábovku, prostě hrůza hrůzoucí stejně jako finále tohoto filmu. Čtyřka ale stejně zůstává za to že je tam spiderman, že je tam harry, že je tam mary jane a za několik úplně výborných vtipů jako bruce campbell v restauraci nebo spidermanovo vystoupení v baru, které sice bylo jak z komiksu o Masce než o Spidermanovi, ale pořád to bylo moc vtipné stejně jako celá ta část s funky peterem parkerem :). Ale jinak bída a těm trojkovým a nižším hodnocením se moc nedivím. ()

Othello

Ani náhodou nejdebilnější film série (debilní byly i ty předchozí), jenom natolik široké prodlevy mezi skvělými akčními sekvencemi, že si tý demence všimne ... i dement. Je to olbřímí prdel tenhle film. Scénář je tak retardovanej, že se vůbec divim, že byl psanej a ne namalovanej. Mary-Jane tady pálí takový salvy ("Jak si mohl? Vždyť tohle byl NÁŠ polibek!") že to snad ani neni možný. To že jediná věc, kterou film vnímá jako čistě negativní je černá vesmírná hmota taky mluví za ledasco. Jenomže já prostě nedám průměrný hodnocení filmu, ze kterýho si po chvilce práce ve video editoru vytvořim parádní pětihvězdičkovej hodinu dlouhej akčňák v hlavní roli s J. K. Simmonsem a Brucem Campbellem. A kdyby se Spider-Man ve třetím díle neproběhnul před americkou vlajkou, tak dám o hvězdu míň ;) ()

eraserhead666

Parker byl trouba vždycky, ale z Mary Jane se za ty tři díly stala pěkná pipina... Navíc je zde docela přezáporákováno, aniž by jedinému ze záporáků bylo věnováno dost potřebného místa. Místo toho se vše utápí v trapně komediální rovině (která je ale pořád lepší než ta ještě trapnější romantická). A tak si člověk musí hledat zástupné oblíbenosti (Bruce Campbell, sekretářka šéfa novin, dcera Parkerova bytného). ()

Ilicka

Ehm... Nevím, co jsem čekala, ale za 300 milionů dolarů rozhodně ne telenovelu. Naivní dialogy, rozvleklý děj, přestřelená stopáž a absolutně nesympatický hlavní hrdina (opravdu sám hodný Peter Parker) a většina jeho hereckých kolegů, vyjma Jamese Franca, který jediný poměrně věrně vystihl mantinely a motivace své postavy a na kterého se dalo bez problémů dívat. Tobeyho Maguira vláčí scénář dějem na hranici snesitelné trapnosti, dočkáme se i hrdinského patosu. Abych jen neplivala: Elfmannova hudba opět zabodovala, ačkoli prostupuje všemi třemi díly, neztratila nic ze své působivosti. (Sice potom nechápu písničkový soundtrack - myslela jsem si, že na soundtracku by měly zaznít písně z filmu, ne melodie podbarvující titulky, když se obecenstvo houfně vyvalí ze sálu.) Akční scény jsou sice digitální, ale velmi dynamické - za všechny úvodní bitva s Harrym, která nesnesitelně navnadí na film, který ale přibrzdí tak, že půjde o nervy a zdravý rozum a po dvou hodinách budete možná kreaturu houpající se na pavučinách nenávidět. Btw: Odkaz na líbání v dešti je sice okatý, ale potěší. Osobně potřebuji od Spidermana v jakékoli podobě velmi dlouhou pauzu. WARNING: ČESKÝ DABING ŠKODÍ ZDRAVÍ! Pokud můžete, pátrejte po titulkované verzi. ()

Sofia

Nuda!!! 20 minut akce, 5 minut srandy (scéna ve francouzské restauraci, všechny vtípky se šéfem) a zbytek nuda, nuda, nuda. Koho proboha zajímá love story mezi ošklivým Tobey Maquirem a M.J.? ()

Jenda

Nudná záležitost, která nesahá prvnímu dílu po kotníky. Docela mě zarazily některé poměrně odfláknuté triky a množství klišé. Dětem se to bude líbit, ale pro dospělého je lepší pustit si raději Punishera ()

ARI50

Bezpochyby nejlepší písečný monster je brutální a venom nemám slov nejlepší část, nejakčnější, nejzábavnější prostě dost vydařené. ()

SLOTH

Koukám, že už tehdy mi to přišlo blbý, ale teď, po několika letech, kdy jsem to viděl v televizi (s otřesným českým dabingem), je to ještě horší než co jsem si pamatoval. ()

Bauer

Pro mně osobně byl tento film nejočekávanějším filmem roku, takže jsem se na něj neuvěřitelně těšil a čekal jsem od toho bezkonkurenční pecku a to byla chyba! Zatímco dvojka byla ve všech směrech lepší než jednička, tak trojka je někde mezitím a je o něco málo lepší než jednička. Tobey Maguire je proste sympaťák, který předvedl velmi dobrý výkon. Padouch Sandman je opravdu dobrý ale v podání Thomase Hadena Churcha tedy nic moc, protože ten herec mně nijak nezaujal. Efekty byly prvotřídní a jen jsem žasl na jejich provedením. Akční scény byli znamenité a koukal jsem na ně doslova s otevřenou pusou. Nejvíce se mi ovšem líbila část, kdy na Spider mana vlezl černý vesmírný simbiont ale nelíbilo se mi v této části filmu jaký měl Maguire účes ala Emo ( tímto bych chtěl pozdravit Hellblazera ), protože to bylo prostě hrozné. Dále mi přišel příšerný scénář, který byl napěchovaný vším možným a nemožným a pár zbytečnýma věcma a občas to bylo takové zmatečné a ještě aby toho nebylo málo, tak debilní dialogy. A je pro mně otázkou, kam se poděl ten ohromný rozpočet. Jelikož na to, kolik bylo použito peněz to tedy rozhodně nevypadá . Když si sečtu všechna negativa a pozitiva, tak mi vychází zábava, která nepřináší celkem nic nového ale důležité je, že to zabaví. Slabší 4*. ()

becki_tu

Nejhorší film série? Ani náhodou. Minimálně stejně dobrý jako předchozí díly, ale tenhle má v sobě ještě něco víc. Po prvním zhlédnutí se mi vtiskl do paměti tak, že jsem si ho ještě další den v hlavě útržkovitě přehrával. Všichni herci na jedničku (příjemné a hezké překvapení - Bryce Dallas Howardová), vizuální efekty a akční scény jednoduše braly dech a ta sladká romantika mezi čtveřicí Gwen - Peter - M.J. - Harry tam prostě patří se vším všudy, ať se vám to líbí nebo ne. Všechno do sebe úžasně a přesně zapadalo, noví záporáci se nadmíru povedli a občas jsme se mohli i zasmát několika trefným vtípkům, což k tomuto žánru už nedmyslitelně patří. Zamotaný, ale dobře čitelný příběh uplynul jako voda (nebo jako písek? ) a strhující finále už asi ani nemohlo být osudovější. Přehnaně dlouhé to rozhodně nebylo (nevím, kde na to kdo přišel), řekl bych tak akorát. Jen si vemte, kolik se toho za film stalo a kolik zvratů a nejrůznějších klliček si na nás tvůrci přichystali. Ostatní by si s tím vystačili na tři filmy. Za hodnocením si plně stojím, rád vybočím z řady a nevěřím těm, kteří tvrdí, že to byla nuda a blbost. Sam Raimi nezklamal a opět nám přichystal skvělý a tentokrát ještě vydatnější filmový zážitek než minule. Mně z toho prostě vychází nejlepší díl celé série a zakončení (?) jak má být. A jedna rada na závěr (nejen pro Mary Jane): neřiďte se kritickými recenzemi ;) ()

duklak2

No, co si budeme povídat. Nemohu říci, že by se tvůrci nesnažili, jenomže na ten rozpočet je toho zde opravdu trochu málo. Některé efekty na mě působily uměle. Herci zůstali poněkud za svými možnostmi. Režisér jim nedal příliš prostoru, aby opravdu ukázali, že jejich předešlé výkony nebyly náhodné. Film mohl být o půl hodiny kratší. Spider-Man 3 je čistým průměrem. Jsem rád, že se shoduji s ostatními uživateli a vidím to podobně jako oni. Takže dobrý:-) ()

prome

Druhe treti pokracovani co jsem zatim o tehle prazdninach videl a druhe velke zklamani. Od tohohle snimku jsem toho hodne ocekaval a i podle traileru to ze zacatku vypadalo na bajecne pokracovani, ale je to dalsi film ktery ma mnohonasobne lepsi trailery nez je on samotny. Vizualni strance filmu nejde nic vytknout a je videt kam sly vsechny ty miliony. Bohuzel po audio strance uz je to zase slabsi nez predchozi dily, coz me take dosti zklamalo. A nektere sceny ktere mely asi pusobit dramaticky me prisly jako jedna velka komedie, spolecne s postavami protoze ty jsou tak prekombinovane ze ani jinak nemuzou pusobit. Ale 3* si to zaslouzi hlavne uz za ty prachy co do toho dali. Njn Raimi si vzal prilis velke sousto na sebe a nevyporadal se s nim nejlepe. Ale na kazdeho jednou dojde. ()

Sawy

Spider-Mana jsem nikdy moc nežral,ale přesto jsem se na třetí díl hodně těšil.I když jsou mi třeba takoví X-meni o dost blíž,druhý díl Spider-mana byl rozhodně jedním z nejpovedenějších akčních filmů roku 2004.Spider-man 3 byl však velikým zklamáním.Už když jsem se doslechl,že ve filmu budou hned tři záporáci,obával jsem,se,že si Sam Raimi ukousl příliš velký krajíc.A měl jsem pravdu.Film měl buď jednu linii ubrat,nebo měl být tak o pětačtyřicet minut delší.Důkazem toho budiž efektní Venom,který je bohužel naprosto nevyužitý.Nemám rád Tobey Maguireho a po tomhle filmu se má neoblíbenost k němu ještě zvýšila.Jedinými klady tohoto filmu jsou tak triky(ty ale od filmu,který stál tři sta milionů dolarů,očekáváte tak nějak automaticky) a postava Harryho Osborna.Harry byl mou oblíbenou postavou už v jedničce a James Franco je i ve trojce jedním z mála herců,kteří za něco stojí.Ani on ale není dokonalý.Akce je slušná,hlavně bitka Spideyho a Sandmana v metru je dost působivá.Už zmíněné triky taky zazáří při úvodních pokusech Sandmana o sestavení svého těla.Závěrečná akce má taky něco do sebe,ale oproti závěrům jedničky a dvojky to není nic moc.Vrcholem trapnosti jsou pak scény,kdy Peter nasadí hitlerovskou patku a jde si trsat po ulicích.Raimi se zkrátka tak moc snažil o ultimátní finále trilogie,až ho nechtěně zkazil.Škoda.50 % ()

Lucasion

"Every hero has a choice..." Spiderman 3 lákal na temnou atmosféru a velkolepé zakončení celé série. J.K. Simmons se musel krotit a jeho postava už nedostala tolik prostoru jako dříve. Kristen Dunst ať už je jakkoliv nesympatická tak ve třetím díle se ukázala jako pořádná fiflena. Je fajn, že si Sam Raimi udržel křeslo režiséra a dotočil celou trilogii. Do závěru si nechal mnohem hezčí Gwen Stacy (Bryce Dallas Howard), která to zkrátka nandala Kristen na celé čáře. Chyba Parkera, no co se dá dělat. V pokračování se tentokrát objeví tři záporáci : New Goblin (James Franco), Venom a Sandman. Až na Goblina, to nejsou charaktery nějak více vypilované či nedosahují takových hodnot jako jejich předchůdci. Spiderman 3 zakončuje trilogii důstojně, ale po výborné dvojce zkrátka ztratil to kouzlo a to jen hloupými a nelogickými dialogy a příběhem odnikud nikam. (70 procent) ()

Mordenroth

V mojom prípade išlo o veľmi očakávanú snímku, ale neočakával som pochopiteľne zázrak. I keď za tie peniaze... Každopádne si nemyslím, že Spider-Man 3 ako celok nejako zaostáva za predchádzajúcimi dvoma filmami. Tretia časť má vlastne „len“ jednu chybu. Obsahuje relatívne veľké množstvo (z môjho pohľadu) úplne zbytočných scén, ktoré miestami nepochopiteľne brzdia a naťahujú dej. Ešte šťastie, že občas (podobne ako v predošlých filmoch) spestrujú príbeh zábavné postavičky typu J.K. Simmonsona alebo Brucea Campbella :-)) ()

Kamca_

Na trojku jsem se těšila snad půl roku ... a čekala jsem od toho víc. Když jde o triky, jsou lepší než v 1 nebo 2. Ale dějově zatim neslabší. Dávám 75%. ()

N.Strauber

Tady už je znát kvalitativní pokles. Není nutné neustále ukazovat, jak všichni Spider-Mana obdivují, je to už trochu přehnané, je tam plno zbytečných postav a pro Kirsten to už opravdu není nejlepší herecká příležitost. Ale pořád to jde. ()

Handle

Rozhodně se jedná o nejslabší díl, ale na druhou stranu mi nepřišel až tak špatný, jak se tu povídá. No, scénář je trochu přeplácaný, ale filmařsky je to stále výborné a v podstatě mě to pořád bavilo sledovat. Ovšem celkový dojem je asi jen tak na 3,5*. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)