Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

Ivoshek

Nějakou dobu mne to docela i bavilo. Lekačky a záhady a tak. Určitý faktor je i Jesicca Albová. Na jedny straně je docela hezká, na druhy neumí moc hrát. Něco jako Angelina žolíková. Přijde mi, ze to vysvětlení záhady je na hovno. ()

SOLOM.

Kdyby tam nehrála J. Alba, tak je to totální odpad. Nevím jaký byl rozdíl v rozpočtech mezi remakem a originálem, ale asiaté dokázali vytěžit ze svého umění mnohem více, než přiblblí američané. Ti už by se měli vykašlat na kopírování a předělávky asijských filmů, protože to je katastrofa, co vypouštějí na svět. Navíc si zde nelze nevšimnout, že když už něco okopírovali, tak to ještě k tomu i totálně odflákli. V některých momentech si šli tvůrci vlastní cestou a to nejspíš způsobilo celkovou sterilitu a nudnost celého snímku. Atmosféra je tu povětšinu času na bodu mrazu, napětí téměř žádné, děsivé scény odbyté a vůbec ne strašidelné, atd… ()

claudel

Horor, u kterého mě víc lekala přítelkyně, než samotný film. Nebýt sympatické Jessicy, jdu s hodnocením ještě níže. ()

ARI50

Jessica zahrála super a tenhle Americký povedený oko horor s velmi dobrým příběhem a super atmosférou byl výborný. ()

matestlust

Ty amíci jsou opravdu trapný tím,jak dělají stále remake na japonské pecky,přitom jim to nejde ani z půlky(až na Nenávist,dle mého názoru)... ()

becki_tu

Remake, jehož originál jsem neviděl, a tak jsem s hodnocením možná smířlivější než ti, kteří měli tu čest vidět hongkongskou předlohu. A nebo to jednoduše bude tím, že tenhle remake není tak špatný jak se může na první pohled zdát. Jessica sice nikdy nebude patřit mezi hereckou elitu, ale její výkon neurazí a rozhodně není slabinou filmu. Taky si myslím, že by tenhle film daleko lépe fungoval jako čistě mysteriózní drama a obešel by se tím zásadní problém typu "když nevím, jak dál, dám tam nějakou prvoplánovou lekačku a bude z toho zase horor". Oko v žádném případě neboří hranice žánru, ale mezi novodobými horory působí tak trochu jako jednooký mezi slepými. 55% ()

JASON_X

Netroufnu si odhadnout jak bych film hodnotil, kdybych neznal originál. Asi bych dal o hvězdu víc, možná bych dokonce uvažoval o čtvrté. Ale v paralelním srovnání u mě Hong Kong nad Hollywoodem vede o několik délek. Největší slabinou remaku je "vylepšený" scénář - tam kde si Číňani vystačili s jemnými náznaky a atmosféru budovali trpělivě, pomalu a nenásilně, musí Amíci třeštit oči a hysterčit a chrlit ohně a výbuchy a skákat s kamerou a mít haldy patetických proslovů... a zachraňovat blonďaté holčičky (za tuhle ultradementní scénu na konci jsem ještě jednu hvězdu ubral). Ani herecky film nenadchne - Alba se nejdřív dlouho tváří jako Svatý Oukropeček a panna světice, což by ale nakonec ještě šlo, protože jakmile se začně niterně zvnějšňovat, tedy "hrát", je rázem spíš k pobavení než k politování (na rozdíl od jejího čínského protějšku). A na rozdíl od jejího čínského protějšku jí taky režie přidělí za partnera výjimečně nesympatického držku. No a malá Moretz s golfovým míčkem v hlavě je tolik tolik nasládlá a diblíkovitá a tak urputně přehrává, že mi byla protivná jak pondělí (tedy ne to velikonoční). ()

Morholt

Samozřejmě že originálu se to jen těžko vyrovná, ale já jsem se tam několikrát neskutečně lek a o tom přece horory jsou. 60% ()

oLí

2/10 U tohoto OKA mi po necelé hodině sledování nevydrželo ani jedno oko otevřené. Remake na úrovni recyklace SHUTTERU. ()

Caelos

Nechápu proč mají američani potřebu točit debilní remaky, které stojí za hovno. Co čekají? Oscara? Za tyhle filmy by měli dostat hovnem do ksichtu. Celý film je špatně. Známé scény z originálu jsou nahrazeny debilními pascénami. Jessica Album je herečka upe uža. Moje prdel oblečená do šatů by to zahrála líp. (1/10) ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Vidím věci, které nejsou skutečné !! Vidím věci, které bych neměla vidět.." Nebýt toho zbytečně hollywoodského konce, byť vlastně i to osudové uzavření kruhu se mi coby rozuzlení zrovna nepříčí, šlo by o opravdu jeden z nejlepších amerických hororových předělávek posledních let.. Já nehodlám spílat hollywoodským scénáristům za jejich nedostatek nápadů, oblíbenému sousloví zbytečný remake se směju, udělám si obrázek sám, na ty šikmooký originály seru, leč třeba bratry Pangovy beru, ale nebudu se spolu s většinou rozplývat nad genialitou asijské tvorby, protože je to zrovna moderní, pro mě osobně patří k mistrům hororového žánru Španělé a další.. Americké neoriginální horory mě neuráží, takže s The Eye nemám nejmenší problém, křehká panenka Jessica Alba je v pohodě, odehraje si svoje a jako houslistka, co nutně se svým šílenstvím a předtuchami potřebuje pomoc, se mi zdála slušně věrohodná, Gutierrez se se svým scénářem celkem drží originálu, triková stránka věci se povedla moc, ty stíny vypadají opravdu skvěle, Jeff Jur se svojí kamerou čaruje a soundtrack Marca Beltramiho mi připadal stejně sexy jako Jessica.. Atmosféru Oko prostě má, napětí neopadá až do závěru, lekačky se dají snést, přičemž se diváka nesnaží děsit každých pět minut, zato dost kvalitně, to jasně předvídatelné finále sice hodně brzy odhalíte a tak nějak vás zamrzí, nicméně jako nejslabší aspekt příběhu vnímám vztah mezi Sydney Jessicy Alby a doktora Faulknera v podání sympaťáka Alessandra Nivoly, který se chvilku brání, ale nakonec bez nějakého vysvětlování podlehne a ty historky jí přeci jen uvěří.. Ačkoli kdo by se pro Jessicu neobětoval..;) ()

Litsarch

Povedený remake japonského originálu? Ani omylem.. Laciné, hrozný střih a Jessica Alba v hlavní roli. Promiňte, ale ta ženská podle mě hrát neumí (max. trochu v Sin City)... Jedním dechem: Hrozný remake japonského originálu, který je skvělý.... ()

Martinibaby

Takový hororový průměr, řekla bych. Vadil mi nadbytek 'lekaček', ale několik scén mě nesmírně potěšilo. Taky moc dobře nechápu, proč byla Jessica navržená na zlatou malinu. Její herecký výkon byl naprosto optimální k druhu filmu, nepřišla mi ani prkenná, ani nepřirozená, hrála to, co měla hrát. Originál jsem neviděla, tudíž nebudu srovnávat, námět ale chvílema postrádal originalitu. Jak už jsem řekla - hororový průměr. ()

Terva

Scénář : Danny Pang, Oxide Pang Chun, Jo Jo Yuet-chun Hui, Hillary Seitz a Ryne Douglas Pearson. Po druhém OKOuknutí jsem přehodnotil na 79,5 % a hodně tomu dala Jessica Alba ikdyž si za to málem odnesla Malinu. Jessica Alba se kvůli filmu naučila základy braillova písma. CITÁT - .........svět je opravdu nádherný......... ()

moviesfan

Tak já musím říct, narozdíl od většiny, že se mi tenhle film docela líbil. Nebyl skvělej, ale několik napínavých scén tam bylo. Ani Jessica mi tolik nevadila. Poměrně slušnej film. Jen by to chtělo víc zamotat děj. Hodnocení: 55% ()

JohnCZ

Jessica Alba sice nikdy nebyla pověstná svým herectvím, ale tady je fajn, dobře se na ni dívá a pro účely hororového strašení působí správně křehce. The Eye, ač má místy fajn atmosféru, až moc spoléhá na jump scary. Od tvůrců božího Ils jsem čekal přeci jen malinko víc než jen obstojně natočený mainstreamový horor podle rutinního scénáře. ()

corpsy

Podobne ako 90% amerických remakov pôvodných ázijských hororov to nedopadlo veľmi dobre. Je tam spústa ľakacích scén, ale strach nevyvolajú. A to je pri horore neprípustné. Ale čo už. ()

sidzej

J. Alba sa producíruje po ulici s takým sebavedomím akoby vystupovala v súťaži krásy. Nie slepé dievča jej nikto nemôže uveriť ani na sekundu. Ale to nie je hlavný problém filmu. Oko je remake a navyše citeľne slabší. Tým pádom sa film stáva zbytočným. Nechápem prečo sa amíci musia zakaždým opičiť a točiť takéto chabé odvary skvelých originálov. Jedinú vec ktorú oceňujem je veľmi depresívna nervydrásajúca hudba. Škoda že nebola použitá v nejakom atmosferickejšom a hutnejšom horore. ()