Reklama

Reklama

Zlověstné ticho

  • USA Dead Silence (více)
Trailer

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (528)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Leigh Whannell .. Klasická bída. Chápu, že je určitě těžké, vymyslet dneska originální horor(ový thriller) a ještě ho přepracovat do poutavé podívané. Dead Silence je sice celkem poutavý po uhlazené vizuální stránce, která sází na staromódně budovanou atmosféru zejména pomocí světel a stínů s chladnými kamerovými filtry a tak podobně. Do toho cinkylinky hudba a pomalé gradování. Ovšem příběh je, po slušně děsivé úvodní vraždě, už jen děsná nuda. Ryan Kwanten totiž rozplétá hodně plytkou zápletku o kletbě loutek a mdlé finále to nijak nezachrání. Whannell s Wanem nejspíš mají nějakou úchylku na loutky a ten stín SAW(1) už nejspíš nepřekročí. Tedy tímhle určitě ne. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

V podstate to isté ako Wanov Rozsudok smrti, akurát v inom žánri - nelogické, miestami vyslovene blbé, ale dobre natočené štylistické cvičenie, ktoré je poctou žánrovým klasikám a vyžíva sa v oldschoolových estetických postupoch (Argento atď). Dajte už tomu talentovanému malajzskému chlapcovi kvalitný scenár! ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Snaha o navození atmosféry by tu byla, to se musí nechat, leč co je to platné když se hlavní hrdina chová jak úspěšný absolovent kurzu - "jak se v hororech chovat jako debil". U hororů mě prostě hrozně vadí, když si hlavní postava svým nerealným chováním doslova říká říká o sejmutí a přitom je jasný, že i kdyby vlezl do domečku kde přebývají Freddy Krueger, Jason Vorhees, Michael Myers a žabka kuňkalka, tak se mu nic nestane. Navíc tyhlety vražedné loutky mě taky moc neberou. Si vždycky představuju jak mě masakruje Pat a Mat a mám po hororu. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Wan s Whanellem dokazují, že nejenom o extrémním násilí horor jest, tudíž natočili starosvětský horor se vším všudy. Dějová přímočarost sice hraničí s primitivností (byť si Whanell na papíře neodpustil standardní pointu), ale Wanovi zvukově-obrazové kompozice dělají divy, ze kterých mé skromné hororové já předlo blahem. Škoda toho, že na herecké posty obsazují buďto sebe nebo svoje známé… Ryan Kwanten je neuvěřitelně tuhé dřevo. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $16,809,076Tržby Celosvetovo $22,217,407Tržby za predaj DVD v USA $16,499,343 //počet predaných kusov 944,148║ Režisér James Wan si začína tvoriť svoju predajnú značku a z časti sa mu to aj darí, len škoda že sa nezaobíde bez toho stupídneho klišé, bolo by to tým pádom o stupienok lepšie. Ale v každom prípade, film teda horror vychádza nad rámec dnešného trendu a je dobrým spríjemnením aspoň čo sa námetu a minimálne prešpikovaných záverov týka. Jednoznačne slušný priemer. /60%/ ()

Galerie (65)

Zajímavosti (11)

  • Existují dvě verze říkanky o Mary Shaw (Judith Roberts). Ve filmu zazněla: "Beware the stare of Mary Shaw. She had no children only dolls. And if you see her in your dreams, do not ever, ever scream." Naopak v traileru je možno slyšet: "Beware the stare of Mary Shaw. She had no children, only dolls. And if you see her do not scream, she'll rip your tongue out at the seam." (Mrs.Blue)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 88. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)

Související novinky

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale…

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

Pokud o tom nevíte, nejvýdělečnějším filmem roku 2011 byl horor Insidious. Utržil sice v kinech „jen“ 97 milionů dolarů, ale byl pořízen za pouhého 1,5 milionu. Tomu se říká dobře rozjet investice. A…

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem…

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

James Wan bez debaty patří k nejlepším současným hororovým tvůrcům. První Saw je kultovka, Zlověstné ticho pěkná pocta staré škole a Insidious jeden z nejděsivějších filmů posledních let. Wan teď pro…

Reklama

Reklama