poster

Candy

 • Austrálie

  Candy

Drama / Romantický

Austrálie, 2006, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (248)

 • campix
  ****

  Candy je opravdu velice kvalitní snímek na téma drogové závislosti. Bohužel v rámci tématu si dokážu představit hned několik emotivně silnějších snímků. Především Requiem for a Dream, který u mě žádný film už asi nepřekoná. Jinak samozřejmě silný námět a zajímavé rozdělení snímku na tři části Nebe - země - peklo. Některé scény emotivně silné, ale jako celek nefunguje Candy až tak podmanivě.(8.8.2012)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(16.1.2007)

 • kOCOUR
  ***

  Omšelý výlet mezi zamilovaný pár stíhaný drogový démonem není hloubavou etudou na téma člověk a drogy, ani hýřivým kolotočem plným moderních vizuálních úletů při jejich aplikaci. Candy je dokumentaristicky odosobněnou sondou bez názoru, ke které si musíte vytvořit vztah sami. Ač vyznívá bez hlubšího sdělní, stále nicméně triumfuje s drtivými hereckými výkony a jednou scénou, za jejíž sílu a pachuť bych ji zařadil mezi TOP 5 svých nejsilnějších filmových zážitků.(13.10.2006)

 • Malarkey
  ***

  Zahrát si ve filmu o drogách, to je většinou zkouška peklem. Ukáže, co v hercích skutečně je, pokud si během natáčení sami něco nepodstrčí. To ale v dnešní době už není tak v módě jako tenkrát, takže je to především hlavně o těch hereckých výkonech a ty jsou naprosto perfektní. Heath Ledger a Abbie Cornish ukázali tradiční umělecky založenou rodinku, která se pro fet nebojí jít daleko. Kromě toho jsem si uvědomil, jak velká je Ledgera škoda. Alespoň, že po něm zůstali ty filmy, ať je na co vzpomínat.(27.4.2011)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $45,128Tržby Celosvetovo $2,105,096║ tvrdé, ťažký film, opäť téma mimo mňa ale aspoň spracovaná pôsobivo /40%/(25.12.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Neil Armfield .. Drogovou tématiku mám rád, ale už jsem toho viděl a četl asi vážně spoustu, než aby mne tento příběh nějak překvapil a srazil do kolen. Nerozvážná cesta od nebeského nadšení, přes tvrdý pád na zem až do konečného potopení se do pekla… Candy se bude určitě mnoha lidem líbit, zvláště nezasvěceným. Je filmařsky kvalitně natočená, hudba nemá chybu, má skvělé herecké výkony a obsahuje i několik silných a drsných scén. Pro mě tedy něco nad tři hvězdičky, ti ostatní mohou klidně jednu navíc přidat :o) __ Když můžeš přestat, nechceš. Když chceš přestat, nemůžeš… 65%.(25.12.2006)

 • larelay
  ****

  Tento film nie je nicimm prekvapivý, ale mna jednoducho dostavaju filmy o drogach. Stale sa cudujem, preco to ti ludia robia. Takze 4 hviezdy za krasnu postupnost, ako sa dvaja mladi ludia dostanu z neba az do pekla....(14.4.2007)

 • Superpero
  ***

  Filmy o feťácích moc nemusím. Filmařsky tenhle není ničím moc zajímavý, i když mě bavila upřímnost toho páru. Klidně se domluvili, že ona bude šlapka a on bude dělat hovno. A když mu holka řekla, že už mrdat nechce ať mrdá on s gayema, tak řekl, že ne a bylo to všechno postaru. Heath Ledger byl fakt dobrej herec a dokazuje to i tady. A Abbie Cornish se alespoň často svlíká.(15.2.2013)

 • Tom Riddle
  ****

  Náznakovité spoilery obsaženy. Docela zajímavý film o dvou fetkách. Mno herecké výkony jsou hodně dobré, příběh poutavý, konec typicky hollywoodský, a ohromně velkou výtku mám k tomu, že i když si zrovna procházeli "Peklem", byli pěkně nalíčení, učesaní a vymydlení. Takhle to prostě nechodí.(2.9.2007)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $1,980,528(27.5.2007)

 • Zeck
  ***

  Asi nejnudnější film o drogách, který jsem zatím viděl. Jednou "šmrnclý" dětma ze stanice ZOO, podruhé Requiemem za sen. Ledger a Cornish možná podali dobrý výkon, ale v příběhu rozděleném na nebe, zem a peklo, totálně nevynikl. Příběh je zdlouhavý a přebíhá z jednoho tématu k druhému bez toho, aby alespoň jedno dokázal dobře a chytlavě popsat. Výrazné a důležité situace tak ve výsledku absolutně nic nepřinesou. Tento film mě žánrově nedostal (romantické drama), místo toho mě dokázal párkrát rozesmát. Schýza a detox vyzněl do prázdna, další situace představující život feťáků rovněž. Film nedokázal diváka přesvědčit o tom, že drogy jsou špatné, nebo dobré. Pouze odvyprávěl nudné drama, kterému sekundovaly drogy. 55% 08.02. 2010(8.2.2010)

 • pan Hnědý
  ***

  "Když můžeš přestat, nechceš. Když přestat chceš, nemůžeš."(12.8.2012)

 • igi B.
  ****

  Další feťácká historka se srdcervaním. Tentokráte s kopancem klokaním. I tak je to ovšem pořád dokola a kdo zná nějaké ty doopravdy >drogově závislé< , nic už ho asi nepřekvapí. Třiapůl hvězdičky tedy za dobře natočený film, zaokrouhleno pak z nunosti nahoru - i za tu hudbu Paula Charliera, jinak ale nic víc proč něco dodávat a teď si rychle šlehnout... °-] - - - P.S. Jo, pár jsem jich znal a znám, někteří (některé) jsou po smrti a nakonec - každý je si svého strůjcem, že... Aspoň je pořád co točit... - - - P.P.S. Ač mám tenhle film na dvd, nějakým řízením osudu a své lenosti jsem ho ponejprv zkouknul >stylově< po Samotářích na jedničce a opět jsem otráven stupidním českým dabingem jakési Sagatévéeseró. Při scéně porodu jsem si už říkal, že za to by zasloužili čudláci pořádně infikovanou jehlou do oka. Možná i proto je tu nejspíš tolik tří a méně hvězdičkových hodnocení televizních sledovačů, to >umělecké< domácí kuňkání a hekání posunulo celou atmosféru kamsi mezi pražskou televizáckou feťárnu... :-( No, těším se na repete na dvd, dobře mi tak... - - - - - (Poprvé viděno 15.3.2011 na ČT1, bohužel s otravným čudláckým dabingem, hodnocení 2198., komentář zde jako stoosmatřicátý - 16.3.2011)(16.3.2011)

 • Pethushka
  *****

  Tento film mě posadil na zadek. Candy je jednou z nejhezčích vzpomínek na Heatha Ledgera. Rozdělení na Nebe, Země a Peklo je opravdu výstižné a film dělá ještě více zajímavým.(1.5.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Dávno, dávno tomu co byli Candy a Dan. Dávno, dávno tomu co byli Candy a Dan. Léto bylo horoucí. Pryskyřice se tavila na dřevě. On vystoupil na vysoký balkón. Pro ní by udělal všechno. Udatný Danny. Tisíce ptáků, celé nebe se v ní odráželo. Všechno bylo zlaté. Každou nocí pod námi lůžko zahořelo. On byl hezký a velmi dobrý zločinec. Živili jsme se sluncem a čokoládou. To bylo odpoledne naplněné rozkoší. Danny temný ďábel. Candy pochybila. Stejně jako paprsek slunce, tak i ostatní změny udály se naráz. "Chci to vyzkoušet jako ty!" Celý můj život se zrychlil. Celou mě to pohltilo. Těšili jsme se v náručí naší radosti. Tělo se vzdalo, potom přišel zlom, celá země se otřásla. O to nám jde. Něco ve mně... nenechá tě spát.. Udeřila jsem se hlavou o pelest postele. Dítě umřelo nad ránem. Dali jsme mu jméno. Jmenuje se Thomas. Ubohý, malý Bůh. Jeho srdce bije jako buben.(2.8.2007)

 • StarsFan
  ***

  Australská variace tradičního příběhu o tom, jak heroin dokáže člověka zničit, která mi v mnoha detailech připomínala knihu My děti ze stanice ZOO. (Hlavní hrdinka se jako Christiane F. také dává na prostituci, odvykání ve dvojici je pro hlavní hrdiny složitější než jednotlivě, rodiče zpočátku nic o závislosti své dcery netuší...) Oproti známé východoněmecké knize ve mě ale Candy asi žádnou výraznou známku nezanechá; na to i přes výborné herecké výkony působí poměrně nevýrazně. Řemeslo je to odvedené výborně, pokud jste ale viděli víc jak tři filmy na téma "těžký život feťáků" nic překvapivého nebo nového na této adrese nenajdete.(30.1.2011)

 • gudaulin
  ***

  Prakticky každá významnější kinematografie si prošla obdobím zájmu o drogovou tématiku a spáchala pár filmů, kde se to hemžilo fetem a feťáky. Candy je dost pozdní produkt žánru, který už má své nejsilnější a nejprovokativnější filmy za sebou. Není to zdaleka tak originální a temně sarkastické jako Trainspotting, není to ani příliš syrové nebo odborně na výši, aby se Candy zapsala do dějin příslušného žánru nebo kinematografie obecně. Za zmínu stojí jenom herecké obsazení ústřední herecké dvojice, kdy Heath Ledger se i díky svému předčasnému konci stal celebritou, no a Abbie Cornish je tak slaďoučce blonďatá a sympatická, navíc i obstojně hraje. V paměti utkví možná dvě scény, především pak Candyina písemná zpověď ve vybydlené barabizně, a to je na tak emotivní téma docela málo. Celkový dojem: 60 %. Na můj vkus je Candy až moc optimistická záležitost, která končí výrazným happyendem (protože ve feťáckém světě představuje ten filmový konec skutečně happyend). Mimochodem, těm vzájemným emocím jsem v oné scéně nevěřil. Kdyby si opravdu prošli feťáckým peklem, v očích by se jim zračilo něco jiného. A nejspíš by se vůbec nesetkali.(13.1.2010)

 • Madison
  ****

  Dve zúfalé ľudské individuality v strhujúcej lovestory, ktorá sa nevyhla depresívnemu nahliadnutiu do vnútra, poznačeného nepriaznivými okolnosťami. Na drogovo ladených snímkach ma vždy zaujíma najmä pitvanie ľudskej psychiky a hľadanie možných príčin, prečo sa konkrétne osoby uchýlia k takému sebadeštruktívnemu konaniu. Candy nenásilným spôsobom ponúka kľúč k pochopeniu zložitých myšlienkových pochodov najmä ženskej hrdinky a jej správanie nemá len prvoplánové pohnútky. Nie je to síce nadčasové, osobito podané dielo typu Requiem for a dream, len "obyčajný" tragicko-romantický príbeh zasadený do života dvoch skľúčených bytostí. Abbie Cornish sa predviedla v najlepšom svetle a Heath Ledger opäť dokázal, že svet prišiel o výnimočného herca.(12.2.2012)

 • Cherish
  ****

  Nejvíce mi v paměti utkvěla věta: Když můžeš přestat, nechceš, když přestat chceš, nemůžeš… věta, která dokonale vystihuje cestu do pekla drogové závislosti.(13.7.2011)

 • hellstruck
  *****

  Když můžeš přestat, nechceš,když chceš,nemůžeš.(16.3.2011)

 • Rogue
  ****

  Průměrný balast s vynikající tříminutovkou, díky které rozhodně stojí za shlédnutí.(14.8.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace