Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

smalda

Kdybych to měl shrnout,tak to na mě dělalo dojem "béčkového" filmu z osmdesátých let . Špatný,tmavý,nepřehledný.Ztráta času. ()

bielo

Niečo parádne, som si to vychutnával a spominál na staré časy, keď som ešte ako malý pozerával filmy aliena a predátora. Film sa mi zdal byť oveľa lepší ako jednotka, hlavne čo sa týka akcie a prostredia. Teším sa na AvP3 ak nejaký bude :) ()

tekedozai

To uz je ake zle ked sa clovek namiesto toho aby sa pri filme zabavil naserie. Ked su najlepsie sceny len vykradacky z predchadzajucich filmov, tak to svedci naozaj o nizkej hodnote filmu, najma ked su predlohou take skvosty a milniky kinematografie ako su Alieni a Predator. Nechapem, snazi sa Fox dehonestovat cest ich pamiatke? Ved scenar by napisal lepsie negramotny clovek po 3 litroch vodky. Dialogy? Som si pripadal ak v nejakom zariadeni pre slabomyslenych. Vela veci sa absolutne nedalo pochopit... Preto sa pytam: "Preco?" a davam jednu "star" za tematiku a mimozemske vychytavky... PS: Dufam ze naposledy... ()

Gagin

Rozhodně to zratilo na kvalitě oproti prvnímu dílu, přesto dávám 3 hvězdy jelikož je to i tak celkem zábavný film. ()

FlashFXP

Rozhodne lepšie ako jednotka. Nie je to síce trhák, ale nenudil som sa ani chvíľu. Kľudne by som zniesol tretie pokračovanie. ()

mirakk

Nemůžu jinak než souhlasit s Hitman_47. Nejsem žádnej vědátor a šťoural, ale skutečně od tohohle filmečku jsem nečel nic jiného než řežbu mezi alieny a predátorem. A nebylo toho zrovna poskromnu. Rychlé střihy, málo řečí, hodně akce. A přihlouplej příběh s blondýnkou a uvědomělým chlapem a ještě pár postav, tak to prostě patří k správnému americkému akčňáku tohoto tipu. Prostě pohoda - spokojenost, brambůrky, pivo a už se jen usadit a vychutnat si to (možná bych doporučil i vypnout mozek). Ještě bych rád dodal, že jsem skutečně nečekal, že armáda vyhodí celé město do vzduchu. Milé překvapení. ()

smazilek

velké očekávání a velké zklamání... musím přiznat, že jsem se nedodívala až do konce. To fakt nešlo. Zvláští pohyby kamerou, vše ve tmě - není většinou nic vidět, neuvěřitelně přiblblej scénář.... Scény v nemocnici a na novorozeneckém oddělení, ani nebudu komentovat.... bylo to ubohý a nechutný. ()

Pattrick

áá, to bolelo. Zásach na solar. Bohužel dvojka není ani o chlup lepší jak jednička. Každej díl měl své mouchy, ale tou velkou masařkou Requiemu byla režijní taktovka bratrů Strauseových, střich a kamera byly tak kmitavé, že v té tmě jsem ani nepoznal zda je to Aliana nebo Predatora. Scénářově je to velmi zajímavej příběh a chtělo si s tím vizuálně jenom pohrát. Bohužel, velké zklamání, takhle potopit dvě největší filmová monstra. ()

Cooolboy

Teraz naozaj neviem, či chcel režisér nakrútiť zlý koncert alebo film. Väčšinou som totiž videl len čiernu obrazovku (nepomohlo ani úplné zatemnenie okien a vypečenie jasu obrazovky) a počúval nejaké priblbé zvuky. Jediné, čo v celej hodine a pol stojí za zmienku je hláška: "...vláda by nám predsa neklamala...". Na tom som sa naozaj dobre pobavil. Ak teda niekto nechce stratiť 90 minút svojho života, tak nech DVD s takýmto obsahom rovno vyhodí. Médium s obalom má totiž ďaleko vyššiu cenu, než samotný obsah. ()

Jrk odpad!

Film se topí ve tmě. Na pozadí běhají stíny představující herce. Naivita Šerifa je taky zarážející. Navíc scény z nemocnice které asi měly zvýšit atmosféru mě naprosto dostaly z děje znechucením kdy kolem novorozenců prochází vetřelec a samozřejmě poté ukážou že byly "použity" pro nové vetřelce. Stejně tak z celé nemocnice napadl rodičky, proč jenom toto oddělení ? Také neznalost nebo záměrná ignorace charakteristiky postav Vetřelce jfilmu nepřidá. První díl se mi líbil, ale tohle bych neřekl že je aspoň céčkový film, šel bych rovnou do nějakého Z. ()

Kňour

Proč čtyři hvězdičky, když je to brak, slátanina, pitomost, vykrádačka a já nevím co všechno ještě jsem tehdy v sále zaslechl? Protože na rozdíl od předchozího dílu se tenhle film nesnaží být něčím čím není. Již od první scény, kde se nám představí facehuggeři je vidět, že snahy o jakékoliv hodnotnější pokračování šly stranou a jde hlavně o to, ukázat divákům co nejvíc variací na téma "vetřelec dává člověku nakládačku". Další část filmu je věnovaná krátké prezentaci postav a zanedlouho už se objeví i predátor a vetřelci se vrhají na lidi naplno. Ve výsledku zde tak máme situaci vzdáleně připomínající díl druhý: Parta lidí se potřebuje dostat z A do B a cestou na ně čeká hromada zabijáckých potvor. A o tom to celé je. Úchylové si přijdou na své, obzvlášť při scénách v nemocnici či s diskem. A koneckonců, byl snad mezi diváky někdo, kdo čekal kvalitní film? ()

Metropolit

Na toto som bol aj v kine. Som bol nedočkavý ako malý bastard. Ale myslím, že dvojka je ohodne lepšia ako jednotka už sa to začína podobať heslu: Každý za seba, nikto za nikoho :) tak to má byť. Je tam viac tej akcie, zbrane, aj prostredie je fajn, myslím, že dvojka je lepšia. Dúfam, že trojka bude najlepšia ak nejaká v blízkej budúcnosti bude.... ()

DaNQa

liens vs predator Requiem si dal záležať na tom, aby vreskoty alienov a predatorov zneli rovnako ako v predlohách a to najmä ako v Aliens(votrelec 2) a Predator 1. Je to milé plus a často počujete predátorskú hudbu bubnovania. Votrelci majú "vrúbkované" hlavy ako v Cameronových Aliens a predátor je opäť atletickej postavy bez zbytočných brnení. Alieni sú opäť v hojnom počte čo znamená že ich aj veľa zomrie, pretože sú akosi neopatrní keď ich je veľa. Predátor je avšak znova jeden a jeho efektivita preto nabrala vysokých rozmerov. A áno, vo filme sú aj ľudia, ktorých najlepšia zručnosť je zomierať a nikto sa vo filme dlho neohreje. Príbeh filmu je prostý, votrelci na Zemi, veľký problém, predátor to príde všetko vyriešiť, a ľudia sú vlastne len pobehujúce maňušky. Doslovne, pretože postavy sú len okrajovo vykreslené aby sme aspoň vedeli kto je kto. Jedna z ľudských postáv :) by nám podľa bratov režisérov mala pripomenúť Ripleyovú... Postavy, ktoré budeme znežne poznať sú dosť mladéa preto sa sem tam budete cítiť ako v Piatku 13tom, alebo Nočnej more z ElmStreet. Nesmiete čakať veľké herecké výkony, ani prepracovaný príbeh, tento film vás má zabaviť svojimi peknými, ale príliš tmavými scénami, kde ešte zavadzá aj fakt, že kamera je niekedy príliš blízko, čiže neviete sem tam kto čo komu urobil, keď ten druhý zrazu zomrel alebo padol. Bitiek je aspoň veľa, teda, viac ako v AvP 1, čo ma veľmi potešilo a predátor nám predvedie zopár naozaj skvelých zbraní a trikov. Konečne, po sklamaní z Andersonovho nepodarku je predátor lovec a nie lovený. Votrelcov si podáva jedna radosť aj keď.. uvidíte.. Dokonca sa vracia aj lekárnička, ale veľmi sa nepotešíte, lebo scéna je kratulinká. Nová forma votrelca, Predalien, je síce iný ako v hernej predlohe, ale aj tak vyzerá skvele a aj predátor sa začuduje koľko má sily. Pošuškám vám, že sa prvý raz objavuje nový typ rozmnožovania votrelcov... Tak ako v AvP aj tu vývoj votrelcov od embrya po dospelého jedinca trvá veľmi krátko a preto sa všetok ten masaker vo filme udeje len v priebehu 2 dní a nocí. Film je mládeži neprístupný, naozaj uvidíte dosť krvi, ale nie je to veľmi nechutné, všetko v norme, ale slabšie žalúdky asi dve scény nezvládnu. Ako sa masaker vo filme skončí, uvidíte sami, ale radi by ste boli aby inak. ()

papinak

Ze začátku velice slibně vypadající vyvražďovačka, která začne ale velice brzo nudit. Dokonce tak, že jsem přemýšlel, jestli má cenu vůbec dokoukat do konce. Ono vidět po padesáté jak vetřelec někomu prokousne lebku a potom jak predátor sestřelí vetřelce moc zábavné není. A to ještě máte štěstí, že vůbec něco vidíte, protože 90% filmu je utopených ve tmě. ()

Natura

Další pokračování které je mnohem lepší než předchozí díl. V tomto filmu je ještě více bitev mezi vetřelci a predátory, více krvavější akčnější a napínavější film. Největší esem tohoto filmu je kříženec mezi vetřelcem a predátorem, ten se jim opravdu povedl. Film má výborný děj a spád. U mě rozhodně film roku. A není to rozhodně žádná sračka, jak to sem každý píše. Colin Strause a Greg Strause nejsou žádný lemplové, bůh ví jestli by to náký jiný režisér natočil lépe, no ovšem kromě Stevena Spielberga a Christophera Nolana. Tomuto filmu plných 5 bodů. ()

Tonis

Keby mám porovnávať AVP2 s predchádzajúcim dielom, charakterom akcie, napätia a strachu tak jednoznačne víťazí dvojka. Film má slušný scenár, ale určite sa mu dá vytknúť kopa neprehľadných scén, ktoré v strižni dosť pokazili z čoho vznikol dosť neprehľadný film. AVP2 ma určite nesklamal, ale musím sa priznať, že som čakal omnoho omnoho viac. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)