Ajťáci

Ukázka z filmu 4
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Ximara

Jeden z nejlepších seriálů, které byly kdy natočeny. Neomrzí ani ve čtvrté sézoně (z nichž každá má 6 dílů). Ajťáci i neajťáci se skvěle pobaví. ...Robot poblíž Mosse a Roye se snaží zneškodnit bombu. Program v PC neodpovídá. "Have you tried turn it off and on again?!" ptá se Roy (legendární hláška). "Nepomohlo to." "Jaký máte systém?" ptá se Moss. "Visty." "Visty?! Royi, zemřeme!!!" ... ()

hoffman.jan

Britové v tom nejlepším. Tak skvěle k sobě se hodící herci tu nebyli od Přátel. Pokud se vám líbilo Black Books, pusťe si IT Crowd (v originálním znění). Lineham je prostě borec, a tohle je jeho třešinka na dortu, aneb "Když jsem poprvé zakládal Reynholm Industries, měl jsem jen dvě věci. Sen, a šest milionů liber. Teď mám obchodní impérium jaké svět neviděl. Pánové, doufám že to nebude znít arogantně, když řeknu, že jsem ten nejvýznamnější muž na světě !" ()

onlyK2

Dobrý, zábavný seriál, první série naprostá bomba, bohužel druhá série je dost proměnlivá, ale spíše slabší. Hlavně mě zarazil, proč nenechali místnost IT jako noru z první série, ale udělali ji "moc uklizenou" a vtipů na čisté ajťáctví taky ubylo. ()

tehAne5ta

...pět hvězd pouze za první sérii...druhá by možná ty tři ještě snesla a ty ostatní snad ani nemusely být natočeny... ()

Marty_cz

Dobrý jako vtipy typu: 1)Nejede mi klávesnice :/ 2)A máš to zapojený v USB portu? 1)Mě to zapojoval profík… 2)Gratuluji. A máš to v USB portu? a)Víte jak dělají němečtí ajťáci? -------ZIPFILE! Samozřejmě kdo se, alespoň trošku nepohybuje informatice, tak na tento seriál se ani nekoukejte. ()

lobo87

Výborný britcom zo sveta IT, lepšie povedané zo sveta Ajťákov. Postavy sú skvelé, seriál si ma získal svojim humorom. Ajťáci určite pridajú aj piatu hviezdičku...I. séria... 80% Druhá séria bola približne na rovnakej kvalitatívnej úrovni, ale priniesla niekoľko noviniek. Pribudlo natáčanie v exteriéroch, ale zmena riaditeľa seriálu trošku uškodila. Napriek tomu som sa bavil pri každej časti... II. séria... 80% ()

Nikitoss95

luxusní ajťáckej humor, stokrát lepší než dementní Bing Bang Theory ( vyjma Sheldona); Moss a Reynholm jsou nejlepší postavy; skvělý hlášky ( a zkoušeli jste to restartovat?); skvělý pozorovat Jen ( ekvivalent k Penny z BBT) ()

Stanmi

Jeslti někdo umí dělat zábavné komediální seriály, tak to jsou rozhodně Britové. Ti už světu dali hned několik skvělých sitcomů a jedním z nich jsou také Ajťáci. Seriál je o dvou pracovnících IT oddělení ve společnosti Reynholm Industries - Royovi (Chris O'Dowd) a Mossovi (Richard Ayoade). Oba jsou odborníky ve svém odboru, ale taky jsou to tak trochu geekové, kteří příliš nerozumí světu tam venku. Navíc dostanou novou šéfovou Jen (Katherine Parkinson), která maximálně zná pojmy jako monitor, e-mail nebo doubleclick, což samozřejmě nelibě snáší, ale nezbývá jim nic jiného než si na sebe zvyknout... Seriálu nelze upřít lehkou podobnost se seriálem Teorie velkého třesku, ale Ajťáci si jdou svoji vlastní, britskou cestou. Což znamená, že nemájí moc dílů, takže se zápletky a vtípky nezačnou opakovat a seriál tak neztrácí svůj humor. Každý díl je díky tomu naprostý originál se zajímavou zápletkou a výtečnými fóry. Takže ať už jdou hrdinové seriálu na gay muzikál, předstírají, že jsou fotbaloví fanoušci nebo svědčí u soudu, vždy je to skvělá zábava. Samozřejmě velký podíl na tom má také sympatické obsazení, kromě výše zmíněné trojice musím také vyzdvihnout herecké výkony Christophera Morrise a Matta Berryho, kteří skvěle ztvárnili šéfy společnosti Reynholm Industries. Zkrátka Ajťáci patří bez nejmenších pochyb do elitní společnosti těch nejlepších britských sitcomů, jaké kdy byly natočeny. ()

Oxyk

Už jsem viděl světlo na konci tunelu, málem jsem se uřechtal smíchy. Tenhle seriál je prostě nejlepší a vždy nejlepší bude. Dal bych svoji ledvinu za pokračování. 10/5 ()

AndrewNewman

Nejak som tomu neprišiel na chuť. Prvé časti sú skvelé, lenže po nich prišla len nuda a skôr trápne než smiešne situácie a hlavne herci už prehrávali, nie hrali...Pre mňa sú Ajťaci preceňovaná náhrada britov za skvostnú americkú Teóriu. ()

rionka

v roce 2006 jsme se koukali na vypálené cd s první sérií tohoto seriálce a plakali smíchy. it's too real. legendární a dodnes jeden z mých nejoblíbenějších. ()

Memesis

První série ještě šla, ale u druhé šlo poněkud o opakovačku vtipů z prvních, a proto už jsem o další dvě série neměl zájem. Oproti Black Books to nemá moc silný humor. Za mě 65% ()

Skund

Další skvělý britský sitcom který se kvalitou bez problemu vyrovnavá i takovým peckám jako je Blackadder nebo treba Fawlty Towers akorat je z jineho prostredi.netrpělivě čekám kdy vyjdou další díly.po první šestidílné sérii má vyjít ještě dalších 8 dílů. ()

crow-x

Co říct k tomuto opravdu povedému seriálu. Kdo není ITák (a veří že internet je malá černá krabička) se asi moc nezasměje, ale pro všechny "znalé" věřím že je to neuvěřitelná legrace (zvláště 1 a současná 3-tí [snad ne poslední] řada která se mi líbí ze všeho nejvíce). Příhody které jsou neuvěřitelné, ale ještě pořád k smíchu. Nejméně za polovinu úspěchu seriálu jsme vděčni skvěle stylizovaným postavám.. (německá verze seriálu je opravdu k pláči) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake