Ajťáci

Ukázka z filmu 1
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

BigBrother

Asi vrchol současné komediální tvorby. Nic lepšího momentálně není a tak nezbývá než sledovat první sérii znovu a znovu. ()

Manson13

Třetí série začíná pokulhávat a to především snahou obohatit seriál počtem několika nových postav, ale tvůrce by se spíše měl zaměřit na hloubku postav původních. ()

Zabuza

Tak a je to tu zase. Briti to s komediálnymi seriálmi vedia. IT crowd u mňa bodoval na 100%. Postavy sú nabité životom a celý seriál dýcha zo všetkých strán humorom. Ústredná dvojica je perfektná a skvele ju dopĺňa šéfka Jen. Priznajme si, kto by nechcel takú vedúcu. Celú trojicu potom dusí skvelý Reynholm, ktorého prítomnosť v druhej sérii mi veľmi chýbala. Seriál má jednu chybičku na kráse a to jeho "pouhé" 2. série. ()

esmoke

popis muzikálu Příběh mladého muže hledajícího svou sexualitu v letech vlády M. Thatcherové. Varování: Obsahuje erotické gay scény. Moss: Oh, ne! Odehrává se to v 80.letech! ()

Riker

Bravurní ostrovní humor a krásná britská angličtina přinášejí na obrazovky sitcom špičkové kvality. 2. série ale bohužel slabší. S dabingem jsou všechny fórky přímo zneuctěny. ()

Jamall

Ačkoliv chápu vysoké hodnocení, tak neznám snad seriál u kterého by takhle značně kolísala kvalita jednotlivých epizod.Jednou se div smíchy nepřetrhnu a jindy klepu prsty o stůl jestli se začne něco dít a to ve všech třech zatím odvysílaných sériiích.Škoda,potenciál je tu značný. ()

JoKKeR

Vynikající každej díl vtipnejší než předchozí,je až neskutečné jak je to vyvaženy oproti jiným seriálům,doufam že bude 4. serie pač ty tři řady mě nestačí ()

Usir

Tak tohle jsem nečekal, opravdu skvělý seriál. Vtipné hlášky a scény ze života informatiků, i když myslím, že se tento seriál bude líbit i lidem co s IT nemají nic společného. Měl jsem možnost vidět seriál v češtině i v původním znění, rozhodně doporučuji anglický originál, protože jedině tak nepřijdete o kouzlou dvou hlavních postav Roye a Mosse. ()

superzurda

To že je to britské, je to o dvou asociálech s pohlednou vedoucí, která se pokouší změnit, ještě neznamená, že to bude zábavné. Dostal jsem se k tomu asi tři roky po tom hlavním boomu a byl jsem hluboce zklamán. ()

redalert21

Po druhé sérii zvedám na 4, občas me ty britské hlasy lezou krkem ale tito dva to se musí nechat :) 4 řada luxusníí a skoro jenom Reynholm to drží na 5* ()

lehkoživka

Díky Facebooku (alias Friendface), sexy kalendáři pro šilhavé a internetu v krabici (všechno ze 3. série) zvedám hodnocení na 5 hvězd. Nějak jste mi, hoši (včetně Jen), čím dál sympatičtější.. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake