Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

Mamlas

Fascinuje mě obsazení filmů lidmi, kteří se podobají hercům, kteří se podobají někomu fakt známému. Prosté céčko ... ()

johnsnow

Vôbec nie špatný film. A pasáž v skrýši nervák jak nič. Akurát za trošku slabšieho krokouša(myslím CGI) hviezdička dole. ()

jack_scott

skoro az do konce to vypadalo na ctyri hvezdicky,krasna priroda,dobra kamera a scenar,vcetne rezie samozrejme...prijemne postavy,....nicmene potom...takova klise neskutecna, hlavni hrdine neomezenou tuposti vleze Krali a Panu vsech krokodylu rovnou domu,podiva se co je k obedu,a hle,ono to bude asi devce hlavnimu hrdinovi tak sympaticke! pres ranu, ktera by bohate stacila na vykrvaceni,stale zije,a tak cekaji,az si mezitim prichozi gigakrokodyl da po svacince v podobe pejska menisho sloficka. jiste,noc byla dlouha,taky bych se nachvili natahnul byt na jeho miste :-) revoluční heslo "Máme holé ruce/ máme hole v ruce" ukazalo jak je mocne- na zurnalistu z chicaga si nejaka 7mi metrova jesterka prece nepride! pak hrdina prosel s devcetem v naruci skrz bazinu, nahaneje tak hruzu vsem mensim jesterkam,zachrana priletela,a pokud nezemreli,ziji tam dodnes! ()

Miloško

V tohtoročnej hororovej biede ma tento film prekvapil.Ale keď sa pozriem na meno režiséra,tak už jeho predchádzajúce dielo bolo dobré- Wolf Creek. Je vidno,že atmosféra,kamera,dobrá réžia sú režisérové prednosti.Len tak ďalej.Keď sa zamyslím nad celkovým príbehom,a vyústením,tak si poviem,zasa niečo čo tu bolo,turisti,krokodýl...Ale oplatí sa vidieť,keď už nie kvoli skvelej napätej atmosfére,a sympatickým hercom,tak aspoň kvoli tomu obrovskému krokodýlovi...(DVD,18.12.2008) ()

djbarrel

Vcelku zajímava variace na téma vraždící krokodýl. Atmosféra byla celkem slušná, bohužel jí kazil trošku moc velkej krokodýl jako vždy krvelačný zabiják. Bohužel, ani největší zabijáci z říše zvířat takový apetit nemají a tak to trošku (jako ve všech filmech) shazuje atmosféru. U jiných filmů to tolik nevadí, ale tenhle se snažil (nebo to tak vypadalo) být jiný. Bohužel se nepovedlo a film sklouzl do vod klišé (nelogicky se chovající potrava, nelogicky se chovající predátor). 65 % lehoulince nadprůměr. ()

Dr.Loomis

Krokodýl má vše,skvělou atmosféru,herci jsou také dobří,mladičký terminátor potěší,a krokodýl vypadá jak živý..k tomu správná nehoda a skvělý scénář,za mě dávám filmu 80% ()

elanista1

Nevidel som vela zvieracich hororov, ale tych zopar co som mal moznost vidiet sa mi pacili / Celuste, Zradna hlbocina, Vtaci /. Krokodil: Navrat do krvavej laguny je z nich mozno najlepsi, Zradnej hlbocine som dal 4tu hviezdicku len vdaka spomienok z detstva. Aj napriek nie najoriginalnejsiemu nametu a miestami absentujucej logike / pardon, ale cely cas som myslel len nato, preco krokodil jednoducho na ostrov nevyjde a nepozozeria ich vsetkych, je to sice vodny plaz ale dokaze sa hybat aj na súši, tak preco nevyuzit tuto moznost?/ sa jedna o kvalitny horor, ktory mi teda obcas zvysil pulz, ci vysusil hrdlo napinavymi scenami. Dej je navyse zasadeny do velmi prijemneho prostredia v australskej prirode, postavy su super, psik je milym spestrenim, / cakal som, ze prave on skonci prvy ako vystraha / zeny nie su hystericke kravy a chlapi sa nehraju na hrdinov ako to byva u americkych filmov. Proste je to paradny film, ale koniec v jaskyni uz bol troška prehnany, aj ked aj tam bola jedna scena naozaj neuveritelna / minutovy detailny pohlad na ukladajuceho sa krokodila na spanok /. ()

martins

Za mě dobrý film, na úrovni Krvavé laguny nebo nově Kořisti.. mám rád tento typ filmu, hlavně pokud se ze zvířete nedělá jen hloupý vražedný stroj bez inteligence, což naštěstí není tento případ. Ikdyž skon tohoto tvora je zase trochu přehnaný.. ()

till85

Povedený krokodýlí kousek.V porovnání s Primevalem a Jezírkem 2 jasně vede.Ale lepší než Black water podle mě není.Hvězda 4 ta je za Radhu v rádiovce - je k sežrání.:-) ()

gpx

Poměrně jednoduše střihnutej vybíjecí film. Nejdřív zdechne pár bezvýznamnejch postaviček. Pak se nechá chcípnout frajer co má největší šanci přežít, aby to vypadalo fakt beznadějně. Chvilku nato se zviditelní totální magor, kterej diváky pěkně naštve a jeho smrt je zasloužená - v režisérových mokrých snech o projekci filmu se při této scéně mezi diváky místy ozývá potlesk a "cheerování". Samozřejmostí je, že musí přežít jednoznačně nejslabší článek. To, že je to žena už dneska nikoho nepřekvapí, ale ona je navíc nemocná - nejsem si jist co to bylo, ale mam pocit, že tato postava trpí smrtelnou formou flatulence. Před koncem vás "překvapí" i jeden Twist, ale není zas tak twistnutej, aby se to nedalo prokouknout. Jinak dobrý, přítelkyně se jednou lekla. ()

JP84

Příjemné překvapení.V téhle době,kdy zvířecí horor platí jako synonymum pro stupidní béčko,působí tenhle film jako zjevení z jiného světa. ()

KKOALA

To jsem nečekal! Žádné zbytečnosti nebo již předem známé oběti! Napětí by se dalo krájek skoro už od začátku filmu, + je že jsem byl párkrát i překvapen, co že se to na té obrazovce děje! Krajina úchvatná a obrovský predátor taktéž!! ()

bulawaio

5/10. Tenhle snímek rozhodně stojí za zaregistrování, protože jeho kvalita v temných dobách animal hororu je opravdu dobrá. Parta sympatických herců bojujících o přežití na malém ostrůvku proti dobře (podotýkám opravdu dobře) vypadajícímu krokodýlovi. Jen více takovýchto děl. Sice dávám jen průměrné hodnocení, protože filmu chybí trochu té dobré přímočarosti, ale jinak ode mě určitě pochvala a uznání. Ještě jedna poznámka. Nesrovnatelné s prvním dílem, který se mi líbil asi o něco více, zejména proto že byl založen především na atmosféře. Tady však fungují trošku jinačí věci díky navýšenému rozpočtu. ()

Carnosaurus

Jeden z nejlepších krokodýlích filmů vůbec. Audiovizuální stránka filmu spolu je vskutku podmanivá. Rovněž hra, kdo umře další, je zde poměrně zapeklitá a občas je člověk i překvapen, což se povedlo naposledy v Útoku z hlubin. Radha Mitchell je moje oblíbená herečka a celkově se daří i perfektně budovat napětí. Nevím nějak co bych filmu vytkl, tudíž nad tím nemá cenu dumat. Mazec! Akorát ten debilní český název, který se snaží přiživit na Krvavé laguně, to je trochu moc. Tenhle film totiž nemá zapotřebí se na něčem přiživovat, protože s přehledem schlamstává svoje žánrové bratříčky. Pravda, chybí tomu kouzelný nadhled Minerova Jezera, ale na to se tady nehraje. ()

Shelby14

Hele, tohle dílko mě vážně překvapilo. Režisér dokázal z mála vyždímat docela napínavý film s velmi realistickým nenažraným krokoušem a dobrými herci. ()

Catella

Tak jo. Až příště pojedu lodičkou v Hřensku, tak budu dávat bedlivej pozorex, jestli se někde v hlubině nevynořuje monstrum s obřím vocasem. ()

Popinodan

Čekal jsem šílený Béčko,ale naopak...tak tohle byl (zatím) nejlepší film na téma zabijácký krokodýl-a to je to už 13let staré. Parádní kamera,hudba a herci napohodu(dokonce žádná vyloženě otravná postava). Prostě filmeček co bavil od začátku do konce. ()

Scaevola

V zásadě se nestane nic, co byste od podobného, v Austrálii natočeného snímku o krokodýlech nečekali. Musím ovšem říci, že oproti mým minulým zkušenostem se sub-žánrem má tento film švih, nepáře se příliš s vnitřním nastavením a prožíváním postav, a v závěru dokonce vymyslí zajímavě vystavěný souboj, byť se tím vším připravuje o dojem přírodovědecké realističnosti a logické hodnověrnosti. ()