Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Chlo0opek

Anthony Hopkins se k roli chladnokrevného manžela velice dobře hodí (stejně tak se ke své roli hodí i Ryan Gosling). Případ vraždy své manželky se z zpočátku jeví jako jasně vyhraná kauza, ale během procesu se situace rapidně změní... Lepší 3*. ()

josmart

Výborný film, který ukazuje, že pokud je člověk dostatečně inteligentní, může si naplánovat vraždu tak, že mu to projde. Věřím, že tohle se stát může. Oba hlavní hrdinové jsou naprosto přesvědčiví, dobrá práce. ()

Matt2626

Trilery sú moja srdcová záležitosť. No tento bol naozaj výnimočný. Brilantne prepracovaný a hlavne sofistikovaný zločin v podaní A.Hopkinsa, ktorý je mimochodom tiež môj obľúbenec, ktorému skvele sekundoval R. Gosling v roli štátneho žalobcu. Film ma udržal do poslednej chvíle napätého (aj keď v kútiku duše som Anthonymu držal palce aby mu to vyšlo lebo nevera sa naozaj inak trestať nedá) no a záverečný zvrat a celé odhalenie ma iba uistili v tom že tento snímok si zaslúži byť na popredných miestach v rebríčku a tiež na čestnom mieste medzi mojimi obľúbenými. 95% P.S.: Až doteraz som právnický výraz " Ale děte" nepoznal :D ()

Mangus

Skvelá zápletka, diabolský Hopkins a výborný Gosling. Čítam tu tie komentáre o vate a nude mimo hlavnú dejovú líniu. Ja si to nemyslím. Ak by sme všetky scény vo filmoch, ktoré nesúvisia s hlavnou pointou hodnotili ako vata a tým nudné, nadbytočné atď., neužili by sme si takmer žiadny film. Scény mimo hlavnú líniu dotvárajú tú správnu atmosféru, neskutočnú tajuplnosť, ktorú vytvára najmä hudba a dlhé zábery. Ja som ohúrený a musím povedať, bravo. Dávno som sa pri detektívke tak dobre ,,nebavil´´. 10/10 ()

croftak

K dokonalosti to sice má opravdu hodně daleko, přesto mě to hodně bavilo. Hopkins tyhle role umí a Gosling hraje taky skvěle. Minimálně jednou vidět povinost pro fanoušky soudních síní :) ()

CradleSKS

Prumerny film s dobrym vykonem Ryana Goslinga a Anthony Hopkinse (nemuzu se tomu ubranit, ale uz pokolikate ho vidim jako "podivneho" samotare, ktery je naprumerne inteligentni a ma mladou, krasnou zenu - napr. take v The Edge, atd.). Chce to trochu neco noveho.. ()

Spike86

Oba herci v hlavních rolích předvedli dobré výkony, pro Hopkinse už tak trochu klasická, až klišoidní, role vyšinutého člověka. Zápletka je dobře promyšlená a napsaná, nejsou tam žádné zásadnější nedomyšlenosti. Má to relativně dobrou atmosféru. 78% ()

skodovak

Dobře natočený film, který je založen zejména na tom, jak si je postupně všechny Hopkins vychutnává a na tom, jak to Gosling nechce vzdát a bojuje nejen s Hopkinsem, ale i se svým kariéristickým egem. A při prvním neúspěchu vzápětí přichází Hopkins s gratulací typu " Even a broken clock is right twice a day" (i rozbité hodiny ukazují 2x denně přesný čas)... Perlí jim to až do konce, takže nudit se při tomto snímku opravdu nelze. ()

rwa

Dosti průměrná záležitost, konečná poenta vás zrovna k filmovému orgasmu nepřivede, a o filmu jistě něco vypovídá (akorát nevím, co) i fakt, že jsem celou dobu Hopkinsovi fandil, aby mu to vyšlo... Nejspíš bude chyba ve mně... Jinak interakce Hopkins a Gosling fajn. Lepší tři. ()

Tomulka

Po dlouhé době jsem se zase dokázal velmi dobře pobavit u dobrého thrilleru. Zápletka filmu je sice od začátku celkem jasná hned po vraždě víte k jakému cíli se bude film vyvíjet, ale to vůbec nevadí. Jelikož herecký koncert obou hlavních protagonistů v podání Anthony Hopkinse a Ryana Goslinga je naprosto geniální a také se bude vyvíjet děj hodně zajimavě. Škoda jen, že duel právník, vrah nedostal větší prostor. Třeba scény se sice krásnou šéfkou ze soukromé právnické firmy jsou naprosto k ničemu, raději bych dal prostor psychologické hře hlavních borců. Lehce mně překvapil konec a zároveň mně trochu zklamal, protože silně pochybuji, že by dokázal mladý právník obvinit Hopkinse na základě teorie o zbraních a zbraně získané bez povolení k prohlídce domu a také skutečnosti, že zbraň , která zabila ženu v domě vlastně nalezena nebyla, jelikož jí měl stále ten policajt. No silně pochybuji, že byl odsouzen vrah. Ještě , že ve filmu nebyla druhá soudní pře to by filmu velmi ublížilo. ()

Fixda

Celý film fandím Hopkinsovi, který má vše brilantně promyšlené a vystupuje strašně suverénně, a na konci udělá takovou blbou chybu, že to vše zkazí! ()

Kivis

Pro mě velké a příjemné překvapení. Zápletka sice není úplně originální, ale zajímavá ano. A když proti sobě hrají dva sebejistí parchanti, posouvá se film o třídu výš. Že taková role sedne Hanibalovi Hopkinsovi, je bez podivu. Na druhé straně souboje se mu naprosto vyrovnává Ryan Gosling. O ještě jednu třídu výš posouvá film poměrně neobvyklý úhel, z kterého je celá zápletka podávána. Není to tradiční vrah vs. detektiv, vypátral jsem vás, jste zatčen. Tentokrát to zatčením začíná, nikdo nepochybuje o Hopkinsově vinně, ale přímý důkaz chybí. Je zajímavé sledovat takový případ z pohledu neprůstřelných paragrafů, na které selský rozum nestačí. Do téhle hlavní zápletky navíc režisér v ideální míře přidal vývoj postavy Goslingova právníka. Jeho cesta od namyšleného a sebevědomého floutka k vystřízlivění a uvědomění si důležitých životních hodnot už je trochu americká, ale pořád dost střízlivě podaná, není to žádný kýč, který by zkazil celkový pocit z výborného filmu. ()

uuuuups

Bohužel musím souhlasit s uživatelkou Limou.Je to důkaz jak z dobrého námětu a silných hereckých postav nikdy nebude totální brak, ale jen polobrak. ()

Radusa

Neurazí ani nenadchne..určite nie je jedným z filmov, ktoré vám budú behať v hlave ešte pár dní, no nie je to ani zbytočne zabitých 108 minút života. Primal fear to síce nie je, ale na vyplnenie nudného večera fajn voľba. Trošku zbytočná mi prišla love story s šéfkou... Pôvodne som dala 3* ale nakoniec, vďaka dvojci Goslin & Hopkins, som sa rozhodla pre 4*. ()

wex666

Nebylo to špatné.Dobrá zápletka s celkem zajímavým rozuzlením.Jen bych přidal trochu voltů.Řekl bych trochu života do toho umírání. ()

dave91

Naprosto skvělá hra na kočku a myš.Nesmí člověk moc přemýšlet o tom,jestli je to možné nebo ne a hledat rozpory.Prostě nechat se ovládnout dějem a nechat se unášet.Parádní je, jak celý příběh neustále graduje,aby na závěr nechal otevřený konec. Anthony Hopkins je vynikající ,jako vždy a velmi dobře a přesvědčivě působila i Rosamund Pike. ()