Okamžik zlomu

Okamih zlomu

Fraktúra

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Byť premisa zní hodně zajímavě a rozvinutí plánu našeho záporáka je takřka geniální, ukáže se později, že scénář je nejslabší stránkou snímku. Zatímco Prvotní strach metodicky předkládá důkazy, přičemž na konci čeká diváka velký zvrat, tak Okamžik zlomu, podobně jako mladý právnik zpodobněný Goslingem, mnoho důkazů nemá. Film však své mírné informační vakuum zdařile maskuje atmosférou. Režie je opravdu prvotřídní, vhodná hudba podkresluje snad všechny dramaticky laděné scény, celkové vyznění je temné... Není pochyb o tom, že z konceptu a evidentně schopných tvůrců (zmíněná režie, hudba, herci) šlo vymáčknout víc, ale i tak si troufám říci, že pokud máte rádi soudní krimi, jako já, film si velmi dobře užijete. 8/10(18.10.2013)

Napínavé? Zas tak moc ne. Akční? Vůbec. Pomalé? Strašně. Tak co na tom filmu bylo tak zajímavého? Záhada. Víte, co se stalo, ale nemůžete to dokázat a důkaz se prostě vypaří. Jak? Přesně to se mi na filmu líbilo a to drželo mou pozornost. Sice to byla asi jediná věc, ale i tak podařený snámek. # příběh 8 | hudba 6 | akce 0 | napětí 6 | pustil bych si znovu 6(17.8.2011)

Thriller kde se vražda z pistole stane tím ,že obžalovaný Anthony Hopkins se prokáže neviným.Vše měl totiž promyšlené dopředu a jak dobře.Toto dílo natočil režisér Gregory Hoblit který ntočil jeho nejznámější seriál NYPD Blue ("Policie New York") za který byl oceněn EMMY AWARDS.Po celou dobu 112 minut se určitě nebudete nutit aspon podle mě.Okamžik zlomu patří všem co mají rádi zvlášní atmosféru thrilleru a určitě také Anhonyho Hopkinse.(15.2.2008)

Nic není tak jak se zdá a vypadá. Ano tenhle film se snaží sázet na nepředvídatelnost a pokouší se o záměrně komplikovanou zápletku. Bohužel v tom překombinovaném ději jsem se místy ztrácel a i když se jedná o docela hutný a zajímavě zpracovaný film, tak jsem to asi až tak úplně nepobral a díky tomu si z toho ani žádný extra hluboký zážitek neodnáším. Spíš jenom takový lehký dějový a žánrový nadprůměr nic víc nic míň. Zkrátka mě to neoslnilo ani neurazilo, takhle nějak bych to viděl.55%(7.4.2014)

Fracture je solidní snímek s parádním obsazením, který mohl být geniální, kdyby ho točil někdo jako Brian De Palma či Martin Scorsese. Přišlo mi, že režisér si vypůjčil z knihovny "I ty můžeš natočit svůj pokus o noir film!' a řídil se podle této příručky. Bohužel moc doslova a hlavně bez nápadu. Provedení tohoto filmu bylo totiž neskutečně průměrné a to nakonec trošku srazilo mé hodnocení dolů. Pro žádný film asi není dobrá vizitka, když jeho divák každých pět minut přemýšlí nad tím, jak by tahle scéna vypadala, kdyby ji točil ten a ten, nebo jak by tenhle herec to zahrál, kdyby ho režíroval někdo, kdo ví, jak se to dělá. Na jedno podívání tenhle film zabaví, ale ta pointa a ten casting měl rozhodně na víc, než na "zabavení". 65 %.(5.10.2015)

• - Auto, které ve filmu řídí Ted Crawford (Anthony Hopkins), je Porsche Carrera GT. (MeanWhile)

• - Na post režiséra byl v jednu chvíli zvažován George Clooney. (MeanWhile)

• - Michael Danna byl nominován na World Soundtrack 2007 v kategorii filmový skladatel roku. (Terva)