Okamžik zlomu

Okamih zlomu

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

• Dudek

Namachrovaný snímek sepsaný dvojicí schizofrenních pisálků, jejichž kvalitativní sinusoida je mnohem zajímavější než vlastní dílo. Prvních dvacet minut, začátek dramatického oblouku, nestojí vůbec za nic. Sice si nelze povšimnou krásného vizuálního pozlátka, ale příběhově je to o ničem. Nabubřelá nuda, která se snaží šokovat značně uhozenou zápletkou. Pak ovšem přichází probuzení. První scéna s Beachumem je všechno možné, jen ne nuda. Je humorná, sice drobně neoriginální, ale funguje a dokáže udržet divákovu pozornost. Informace jsou podávány velmi chytře a jejich kouskování napomáhá rychlému pochopení (nepříliš složitého) charakteru. Následuje první setkání Beachuma s Crawford a jedná se o bezmála perfektní hru dvou za svým cílem si jdoucích mužů… Ve vyšetřování vraždy a nečekaných Crawfordových hrátek snímek příliš nechybuje. Krokem vedle byla otřesná vedlejší linie. Jakmile se příběh jen drobně odkloní od souboje těchto dvou charakterů není se na co dívat. Ultrahloupá vata zbytečně natahující stopáž táhne snímek ke dnu.(27.10.2008)

Postarší, bohatý Američan, Ted Crawford, po tom, čo odhalí neveru svojej ženy ju chladnokrvne zastrelí. Ku činu sa prizná a nechá sa zatknúť. Zdanlivo jasný prípad. Lenže Ted je lstivý, starý lišiak, ktorý má pripravený dokonalý plán ako sa z toho vykrútiť. Takto sa rozohráva zápletka právnického thrilleru "Okamžik zlomu". Nie je to nič originálne, ani nijak zvlásť zaujímavé. Najväčšou prednosťou tohto filmu je to, že si tu hlavnú úlohu zahral charizmatický Anthony Hopkins. ***(4.2.2010)

• Malarkey

Celou tu dobu, co jsem se na film koukal, jsem se hrozně nudil. A ani samotní herci to nezachránili, i když dělali, co mohli. Po dlouhé době film, kde jsem dal na červené vyšrafování filmu, ale ve výsledku jsem myslel, že to snad ani nedokoukám. Ryan Gosling mi k tomu všemu místy přišel jako právník amatér.(2.1.2015)

Dosť dobrý triler, ktorý sa na súde odohráva len chvíľu. Skvelý koncert dvoch hereckých talentov. Hopkins ma stále prekvapuje, že dokáže zahrať neopozeranú postavu a pôsobí pri tom neuveriteľne "hravo". Divák sa dozvie len to, čo sa odohráva priamo na plátne, o tom, čo bolo pred tým ako došlo k vražde, sa v podstate nedozvie nič, ale vôbec to nevadí, pretože Hopkins dokáže vyprofilovať svoju postavu jedným žmurknutím... Napriek tomu, že to pripomenie viacero starších filmov, je to správne namiešaný guláš...(23.11.2008)

vobec to nebolo take strasne, ako ma upozornovali rozne recenzie. v prvom rade mam slabost pre dvojicu hercov z mojej top 10 (gosling, hopkins), v druhom oblubujem filmy zo sudneho alebo akehokolvek vysetrovacieho prostredia. ohlasy hovorili, ze hoblit moc okato kopiruje svoj vele uspesny prvotny strach, budiz, pravdy na tom je az az..na druhej strane, nevadilo mi to, pretoze su to dva odlisne filmy. zaver nech si kazdy ohodnoti sam, niekomu sa moze zdat trapny, inemu uzasny, mne stacil na dostojne uzavretie dalsej prijemnej filmovej kapitoly.(23.9.2007)

• - Auto, které ve filmu řídí Ted Crawford (Anthony Hopkins), je Porsche Carrera GT. (MeanWhile)

• - Kinetické objekty se skleněnými kuličkami jsou návrhy nizozemského umělce Marka Bischofa. (MeanWhile)

• - Na post režiséra byl v jednu chvíli zvažován George Clooney. (MeanWhile)