Okamžik zlomu

Okamih zlomu

Fraktúra

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Gregory Hoblit si chcel zopakovať PRVOTNÝ STRACH (beztak nijako zvlášť zaujímavý), nudiacemu sa Anthonymu Hopkinsovi bolo smutno za doktorom Lecterom a snaživý mladík Ryan Gosling (ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY) išiel okolo a bol rád, že ho oslovili. FRAKTÚRA pôsobí inteligentným a galantným dojmom a skutočne je skôr lepšia, ako horšia. Žiadny zvlášť vydarený psychologický triler by som však na nikoho mieste nečakal. Kino Považan NMnV 2007(14.10.2007)

Postarší, bohatý Američan, Ted Crawford, po tom, čo odhalí neveru svojej ženy ju chladnokrvne zastrelí. Ku činu sa prizná a nechá sa zatknúť. Zdanlivo jasný prípad. Lenže Ted je lstivý, starý lišiak, ktorý má pripravený dokonalý plán ako sa z toho vykrútiť. Takto sa rozohráva zápletka právnického thrilleru "Okamžik zlomu". Nie je to nič originálne, ani nijak zvlásť zaujímavé. Najväčšou prednosťou tohto filmu je to, že si tu hlavnú úlohu zahral charizmatický Anthony Hopkins. ***(4.2.2010)

Fracture je solidní snímek s parádním obsazením, který mohl být geniální, kdyby ho točil někdo jako Brian De Palma či Martin Scorsese. Přišlo mi, že režisér si vypůjčil z knihovny "I ty můžeš natočit svůj pokus o noir film!' a řídil se podle této příručky. Bohužel moc doslova a hlavně bez nápadu. Provedení tohoto filmu bylo totiž neskutečně průměrné a to nakonec trošku srazilo mé hodnocení dolů. Pro žádný film asi není dobrá vizitka, když jeho divák každých pět minut přemýšlí nad tím, jak by tahle scéna vypadala, kdyby ji točil ten a ten, nebo jak by tenhle herec to zahrál, kdyby ho režíroval někdo, kdo ví, jak se to dělá. Na jedno podívání tenhle film zabaví, ale ta pointa a ten casting měl rozhodně na víc, než na "zabavení". 65 %.(5.10.2015)

Nebudu Vám mazat med kolem huby! Když jsem si film půjčovala, tak hlavně kvůli Goslingovi. Chtěla jsem se kochat a ve spojení s Hopkinsem jsem si říkala: "Nemuselo by to být špatný." Nic jsem od toho filmu nečekala a bacha, film se mi velice zalíbil (nejen kvůli hercům). Líbí se mi skulinky v zákonech, které ale nikoho netrápí ;o) A ten konec.. no nebudu psát spoiler, že jo :o)(31.3.2009)

• kingik

Těžce překombinovaný, tím pádem i málo napínavý thriller. Anthony Hopkins v něm na začátku postřelí svou nevěrnou ženu do hlavy a ta následně upadne do kómatu. Hopkins se policii dozná a šanci na zproštění viny má tedy minimální. Jenže do případu se obuje ambiciozní a arogantní mladý právník Ryan Gosling, který se mermomocí bude snažit obviněného dostat za mříže. Ale ouha. Chybí vražedná zbraň. Důkaz není pomalu žádný a zdánlivě jednoduchý případ se změní v promyšlenou hru, jak ujít spravedlivému trestu. Hopkinsovi temné role sedí, a tomuto filmu jeho zlověstná postava jasně dominuje, ačkoliv bylo by nespravedlivé nepochválit také Goslinga, který příšerně plochou postavu právníka ustál bez úhony. Jenže otázkou je komu fandit. Hopkins je vyveden jako jednoznačně záporná postava a Gosling je až do samotného závěru nesympatický, jak to jen jde, a nechápal jsem, čím si jako právník vysloužil takové renomé, když vlastně po celou dobu ničím po právnické stránce neohromil a byl líný jak veš něco extra podniknout v případu. Scénář chce, aby divák přistoupil na jeho nelogická pravidla, která jsou až moc přitažená za vlasy. Tak třeba vyšetřující policista, který měl poměr se ženou obviněného, ani nezná její příjmení, dokonce ani její bydliště!!! Tvůrci asi "diváčka" mají za blbečka, protože jinak si nedovedu vysvětlit další kiks v podobě sebevraždy vyšetřovatele přímo na schodech soudní budovy!!! Fakt trošku mimo. Nehledě na to, že to bylo předvídatelné a konec v ničem nepřekvapil. Z tohoto filmu si zapamatuji precizní výkon Hopkinse, zajímavou hudbu a Rosamundu Pike. To je vše. Pro mě nenapínavý a nesmyslný thriller.(3.7.2010)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)

• - Na post režiséra byl v jednu chvíli zvažován George Clooney. (MeanWhile)

• - V 31. minúte filmu Willy Beachum (Ryan Gosling) telefonuje v dome obžalovaného Teda Crawforda (Anthony Hopkins) so slúchadlom na pravom uchu, v ďalšom zábere už na ľavom. (belinko)