Okamžik zlomu

Fraktúra

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

• Dudek

Namachrovaný snímek sepsaný dvojicí schizofrenních pisálků, jejichž kvalitativní sinusoida je mnohem zajímavější než vlastní dílo. Prvních dvacet minut, začátek dramatického oblouku, nestojí vůbec za nic. Sice si nelze povšimnou krásného vizuálního pozlátka, ale příběhově je to o ničem. Nabubřelá nuda, která se snaží šokovat značně uhozenou zápletkou. Pak ovšem přichází probuzení. První scéna s Beachumem je všechno možné, jen ne nuda. Je humorná, sice drobně neoriginální, ale funguje a dokáže udržet divákovu pozornost. Informace jsou podávány velmi chytře a jejich kouskování napomáhá rychlému pochopení (nepříliš složitého) charakteru. Následuje první setkání Beachuma s Crawford a jedná se o bezmála perfektní hru dvou za svým cílem si jdoucích mužů… Ve vyšetřování vraždy a nečekaných Crawfordových hrátek snímek příliš nechybuje. Krokem vedle byla otřesná vedlejší linie. Jakmile se příběh jen drobně odkloní od souboje těchto dvou charakterů není se na co dívat. Ultrahloupá vata zbytečně natahující stopáž táhne snímek ke dnu.(27.10.2008)

Společné scény Goslinga a Hopkinse jsou naprostou lahůdkou, kde by se napětí dalo krájet. Zbytek je vata s jednou zcela zbytečnou postavou (Goslingova nadřízená/přítelkyně Nikki), jejíž jedinou "úlohou" je natáhnout čas aspoň na těch 112 minut, samotná zápletka a slovní duely obou hlavních protagonistů stěží vyjdou na poloviční stopáž. Film má několik silných momentů, které pramení z hereckého umu obou stěžejních protagonistů, ale jako celek je zapomenutelný a průměrný.(23.10.2007)

,,VAŠE ŽENA…JE V POŘÁDKU?“ ,,NEMYSLÍM, ZASTŘELIL JSEM JI.“ Banální, jasný případ pro Willy Beachuma…. PŘÍBĚH:**** velmi dobrý. Na jedné straně vysmátý milionář (výborný A.Hopkins), na straně druhé mladý, ambiciózní právník (taktéž výborný R. Gosling), který se dostává do časové a psychické tísně./ NAPĚTÍ:**** líbí se mi soudní dramata. Ta atmosféra, která vyzařuje z dobře natočeného přelíčení, hudba, dialogy a grimasy mě ,,bere". A hlavně zde většinou hrají prim herecké výkony. Také okamžiky, kdy se z oběti stává lovec a naopak, jsou velmi vzrušující. A pak se stává, že nevím, komu vlastně držím palce. A Vy to víte? Všichni prohráváme….(17.3.2008)

Kvalitní krimi & soudní thriller s chladným inteligentním vrahem své nevěrné ženy Hopkinsem a mně dost nesympatickým hezounem "sporťákem" Goslingem v roli prokurátora. Napínavé, s dobrou a neotřelou zápletkou, k tomu zajímavý vedlejší děj v podobě boje mezi zodpovědností a touhou po penězích. Trailer: http://www.csfd.cz/film/225557-okamzik-zlomu-fracture/videa/(20.3.2010)

Soundtrack Mychael Danna a Jeff Danna: 1. The Rube ,2. Mrs. Smith ,3. You're Home Early ,4. Beachum ,5. Objection ,6,. Call Me Later ,7. I Didn't Know Her Last Name ,8. Bedside Vigil ,9. This Is Where To Find Me ,10. I Haven't Decided Yet ,11. Suicide ,12. I Decide When It Gets Pulled ,13. A Certain Kind Of Strength ,14. I Got The Bullet ,15. New Trial,(15.5.2011)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)

• - Michael Danna byl nominován na World Soundtrack 2007 v kategorii filmový skladatel roku. (Terva)

• - V 31. minúte filmu Willy Beachum (Ryan Gosling) telefonuje v dome obžalovaného Teda Crawforda (Anthony Hopkins) so slúchadlom na pravom uchu, v ďalšom zábere už na ľavom. (belinko)