Okamžik zlomu

Okamih zlomu

Fraktúra

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Mierne nadpriemerný thriller s tajomnou atmosférou, ktorá žiaľ nevydržala až do konca. Koniec je totiž predvídateľný, čo na celkovom dojme výrazne uberá. Trocha to však vyvažuje Hopkinsov herecký prejav, ktorý svoju negatívnu úlohu zvládol charizmaticky a zariadil, že aj keď finálna finta bola predčasne prekuknuteľná, aspoň som sa nezačal nudiť. Štyri hviezdy, ale s odretými ušami. 70/100(15.3.2014)

Kvalitní krimi & soudní thriller s chladným inteligentním vrahem své nevěrné ženy Hopkinsem a mně dost nesympatickým hezounem "sporťákem" Goslingem v roli prokurátora. Napínavé, s dobrou a neotřelou zápletkou, k tomu zajímavý vedlejší děj v podobě boje mezi zodpovědností a touhou po penězích. Trailer: http://www.csfd.cz/film/225557-okamzik-zlomu-fracture/videa/(20.3.2010)

• Renton

Scénář: Daniel Pyne, Glenn Gers .. Even a broken clock is right twice a day. Arogantní Gosling a důmyslný Hopkins v netradiční hře důkazů a právnických argumentů. Kde je pekelný Hopkins, tam je cítit napětí, avšak mnoho míst to není. Scénář se sice tváří hodně chytře, leč jeho obsah stěží stačí na celý film a tak je děj předkládán ve velice pomalém tempu, kdy režisér servíruje spousty malebných záběrů, díky nimž minuty ubíhají skutečně pomale až se člověk místy nudí. Když k tomu připočtu závěr, kde mi k dokonalé tuctovosti chyběl už jen skrytý diktafon, musím o filmu Fracture hovořit spíše jako o průměrném filmu, který v obdobně tematizovaných snímcích zapadne hodně hluboko. 50%.(25.8.2007)

Hra na kočku a myš není nic nového, ale pěkně se na ni dívá. R.Gosling umí zahrát arogantního frajera tak přesvědčivě, že jsem mu palce prostě držet nemohl... A Hopkins zopakoval svoji roli Hannibala Lectera, což mu jde nejlépe. Zpětným pohledem žádná bomba, ale atmosferická žánrovka s výbornou kamerou přesně na nedělní večer.(19.9.2016)

Gosling je fešák. Anthony mě pořád ještě dokáže vystrašit k smrti. Hoblit točí pořád stejně hezké obrázky bez výraznější hloubky. Scenárista vymyslel o polední pauze hrozně vychytanou fintu, ale už nevěděl jak jí rozepsat do dvouhodinového scénáře a tak musím tyhle drobnosti lovit ve filmovém soudním spisu, který se tváří o dvě ligy zábavněji a chytřeji, než mu přisluší. Nenechte se zlákat obalem a radši zabrouzdejte včerejší černou kronikou. Čeká vás víc vzrušení než v kině. (50%)(31.7.2007)

• - Producent filmu měl na začátku celé přípravy problém vůbec Ryana Goslinga kontaktovat a předat mu scénář, protože herec v té době z blíže neuvedených důvodů žil téměř dva měsíce v lese jenom ve stanu. (TaNya_)

• - Na post režiséra byl v jednu chvíli zvažován George Clooney. (MeanWhile)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)