Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (583)

genetique 

všechny recenze uživatele

Veľmi pekné, decentné a vzorové vyplnenie thrillerovej šablóny. Prvú hodinku sa už zdá, že pôjde o niečo viac, než len štandardný a rutinný thriller, záverečná polhodinka mi však dala facku a usadila aj percentná smerom dole, čo je škoda najmä kvôli sľubnému nápadu, snažiacich sa hercov aj slušne odvedenej práce zo strany réžie. 75%. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VAŠE ŽENA…JE V POŘÁDKU?“ ,,NEMYSLÍM, ZASTŘELIL JSEM JI.“ Banální, jasný případ pro Willy Beachuma…. PŘÍBĚH:**** velmi dobrý. Na jedné straně vysmátý milionář (výborný A.Hopkins), na straně druhé mladý, ambiciózní právník (taktéž výborný R. Gosling), který se dostává do časové a psychické tísně./ NAPĚTÍ:**** líbí se mi soudní dramata. Ta atmosféra, která vyzařuje z dobře natočeného přelíčení, hudba, dialogy a grimasy mě ,,bere". A hlavně zde většinou hrají prim herecké výkony. Také okamžiky, kdy se z oběti stává lovec a naopak, jsou velmi vzrušující. A pak se stává, že nevím, komu vlastně držím palce. A Vy to víte? Všichni prohráváme…. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Mierne nadpriemerný thriller s tajomnou atmosférou, ktorá žiaľ nevydržala až do konca. Koniec je totiž predvídateľný, čo na celkovom dojme výrazne uberá. Trocha to však vyvažuje Hopkinsov herecký prejav, ktorý svoju negatívnu úlohu zvládol charizmaticky a zariadil, že aj keď finálna finta bola predčasne prekuknuteľná, aspoň som sa nezačal nudiť. Štyri hviezdy, ale s odretými ušami. 70/100 ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Nebudu Vám mazat med kolem huby! Když jsem si film půjčovala, tak hlavně kvůli Goslingovi. Chtěla jsem se kochat a ve spojení s Hopkinsem jsem si říkala: "Nemuselo by to být špatný." Nic jsem od toho filmu nečekala a bacha, film se mi velice zalíbil (nejen kvůli hercům). Líbí se mi skulinky v zákonech, které ale nikoho netrápí ;o) A ten konec.. no nebudu psát spoiler, že jo :o) ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

"Okamžik zlomu" je zajímavý psychologický thriller, který se (na rozdíl od většiny filmů tohoto žánru) nesnaží o kasovní trhák. Celý snímek se odvíjí přesně tak, jak čekáme a nedochází k žádným výrazným zvratům, takže jediné, co nás může ve finále překvapit, je absence typického "nesmrtelného" záporáka... Duo Hopkins-Gosling funguje skvěle, zato scény s Rosamundou Pike přímo vybízejí k rychloposuvu. "PRVOTNÍ STRACH" NUMBER TWO SE BOHUŽEL NEKONÁ... ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Pištoľou, ktorá v tomto filme zohrala kľúčovú úlohu, je Glock 21, kalibru .45 Auto. Avšak, v priebehu filmu sa zbraň zmení z 2. generácie na 3., čo možno spoznať podľa pridanej lišty na príslušenstvo, i podľa rukoväte, na ktorej boli v 3. generácií pridané výrezy na prsty. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)

Reklama

Reklama