Na začátku filmu vidíme, jak se ve zdroji pitné vody probral znetvořený muž, ze kterého odpadávají kusy těla. Tohoto muže pak zabil autobus plný studentů místní střední školy. Na tu samou školu je toho dne dovezena pitná voda, která ale pochází ze zdroje, kde ležel nakažený muž. Nikdo nic neví, proto všichni vodu pijí. Toho dne také vrcholí přípravy na ples. John a Alex jsou dva kamarádi, kteří nepatří mezi populární osoby, a tak na ples nemají žádné partnerky. John je zamilovaný do dívky jménem Cassie, ale ta chodí s Marcem a ten je dosti majetnický. Alexovi se podaří v den plesu svést jednu dívku a dočká se orálního sexu, ale netuší, že je dívka nakažená neznámou nemocí z vody. John se stále snaží získat Cassie, nevypadá to však dobře, takže se nakonec rozhodne na ples nejít. Alex na ples chce, protože mu ona dívka slíbila, že se na plese možná ukáže. Alex tedy Johna přemluví a na ples jdou. Ples se ale změní v noční můru. Lidé, kteří se napili vody nebo punče, který je vyrobený z nakažené vody, začnou brzy zvracet krev a jeden po druhém umírají. V tu chvíli už školu obklíčili ozbrojení muži, kteří chtějí všechny pozabíjet, aby zabránili nákaze... (TV Prima)

-Bomba-

Cabin Fever 2 je horší a zbytečnější než jeho předchůdce, samotný příběh není nic moc a ani postavy nejsou nijak sympatické ale občas jsem se i bavil. Brutalita docela ušla ale nějaké nelogičnosti ve filmu jsou prostě neodpustitelné. Policista z prvního dílu potěšil. ()

dubinak

Docela gore. Detaily se teda nešetří, někdy jsem až čuměla. Celej film je pozvracenej do ruda, ale celkově jsem z toho měla lepší zážitek než z prvního dílu Eliho Rotha, který sice ovládá humor, ale humor není horor. Příjemná stopáž, lepší herci, konečně lepší výběr prostředí, než neustále se dokola opakující rituál s chatou v lesích. Nebylo to až tak hrozné, jak se to tu tváří, ale ke špičce to má daleko, i když oceňuji Westův smysl pro reálnost a to se cení. Po dlouhé době jsem viděla zase pár scén, které mě docela šokovaly (viz bazénová scéna). ()

PavelVanekArt

Pokud se první díl celkem dal, tak tohle je čistokrevný nakažený výkal. Nudil jsem se jak jen to šlo, ale za to přeci filmaři nemůžou... ale můžou. Strašná blbost. 1* za krvavý orgie. Zbytek šel mimo. Mám strach ze třetího dílu. ()

Juto

,, Smrtonosný výlet 2" je slabé pokračovanie, so zlým vývojom deja a postáv. Zdá sa, že spisovateľ sa ponáhľal s dokončením svojho diela a nedal si pozor na príbeh, ktorý je nesúrodý. Režisér Ti West sa zaujímal viac o krvavé momenty, a nemôžem mu uprieť snahu, že niekoľko krvavých scén mu aj vyšli, ale režisér si nemôže tak isto myslieť, že týmto film zachráni. 4/10 ()

SHI-SHA

SPOILERY! Z originálního Cabin Feveru zbyla jen nákaza, hnus a policista "sympaťák". Hnusu je však na můj vkus až příliš, je navíc trestuhodně nevyužitý! Například - ve filmu je asi pětiminutová scéna, v níž si jeden z hlavních hrdinů amputuje nakaženou ruku cirkulárkou a následně si jí opálí let-lampou - takže jde o typ scény, v níž napětí vygraduje do úžasných výšin, ale jaký to má efekt, když stejného člověka asi za dvě minuty zabijí? Často to vypadá, jako kdyby se scénárista uprostřed natáčení zbláznil a začal přepisovat scénář. Celkově bych Summer Fever ohodnotil jako podprůměrný sequel, kdybych ho však měl hodnotit film jako samostatný, možná bych udělil hodnocení nejhorší, takto jsem aspoň zavzpomínal na (podle mě) vydařenou jedničku. Málem bych zapomněl zmínit velký (největší) klad filmu a to, že jde o snad jediný "předapokalyptický" film, který jsem kdy viděl! A animované části filmu jsou taky povedené, ale do hororu se nehodí. Zda jsem pro pokračování? Ano, pro zombie filmy mám slabost, ale režii bych opět svěřil Rothovi, který odvedl podstatně lepší práci. ()

MightyHal

Jak čtu tady komentáře, tak jednička Cabin Feveru je tu naprosto nepochopena. Mě například vtipná přijde a to hlavně díky Rothovu zaměření se na absurdní obyvatele městečka spolu s lehkou infúzí Twin Peaks atmosféry. Jednoduše miluji první díl, přišlo mi to jako skvělá hororová komedie s postavami které nebyli černobílé (viz pokus o znásilnění jednoho ze sympatických hrdinů). Dvojka ale nezaostává a Ti West tu zmnohonásobuje faktor nechutností a humoru. Kde Roth to více hrál do lehké absurdní až lehounce surreál komedie, tak Ti West tu více jede do Watersova stylu s trochou prciček a Tromy. No a je to skvělý! Už od začátku jsem prostě cítil že tohle neudělá jedničce ostudu a nemýlil jsem se. Hlavní hrdinové jsou prostě typičtí archetypy školních komedií, ale minimálně toho introvertního jsem si mega oblíbil. Je to prostě fakt stejná prdel jak jednička, jen s více fekálním humorem a górem, ale i tak jsem si to prostě užil, protože estetika byla zachována. Jo a párty policajt se tu taky mihne což potěší, jde vidět že herec co ho ztvárňuje si tu roli vyloženě užívá. Jo za mě pecka! ()

3n3my

Jasné, nákazlivé choroby teraz letia nielen vo filmoch, no a tvorcovia CF2 sa zjavne inšpirovali. Avšak nič nové nepriniesli. Pár nechutností je naozaj nechutných, no to je tak asi všetko. Totiž epidémia debilného správania sa hlavných "hrdinov" v tomto filme zjavne postihla aj režiséra oveľa lepšieho The House of the Devil. A ja sa pýtam prečo? ()

sir-dave

Rothově jedničce jsem malinko nadsadil, když jsem hodnocení zaokrouhlil na ***, tady udělám opak. Nejlepší na celém / krátkém / bez dějovém / filmu byla úvodní a závěrečná animace. Zbytek kaše s otřesným nesympatickým obsazením. Komorní atmosféra byla přesunuta z lesa na střední školu s finálovou scénou na maturitním plese, kde každý vystřikoval na své protějšky litry krve. Btw. ta epidemická jednotka mariňáků musela mít nulové IQ. Pro fanoušky jedničky ale stojí za shlédnutí určitě i tohle. ()

Sabrewulf

Může mi prosím někdo ze "šéfů" CSFD vysvětlit, proč není v položce žánrů vypsaná i komedie? Je smutné, tady číst retardované reakce ve stylu: "vždyť to vůbec nebyl horor, spíš komedie/parodie. Jenom naprostý imbecil nepozná, že jde o ÚMYSLNĚ komediální horor (s nádechem Tromy - jak tady někdo poznamenal). //////// Dvojka se mi líbila víc. Jednak oproti jedničce využila potenciál "rozkládajícího" virusu mnohem více a jednak mi lépe sednulo již zmíněné komediální odlehčení. A taky mám za sebou několik vážně se tvářících hororových průjmů, takže tohle bylo..... ehm... takové hnisavé pohlazení. Není to sice žádný zázrak, ale 43% mi přijde moc málo na to, jaké nechtěné blbiny mají 50% nebo 60%. Tahle je aspoň chtěná.... a já se bavil. ()

Nivenx

Nemůžu se ubránit se srovnáním s prvním díle. První od Eliho mi prostě sednul, byl tam příběh, bylo to docela pěkně zahrané a gore výtečné. Bohužel u druhého dílu, který vzal Ti West to bylo úplně o něčem jiném. Skoro bez příběhu plný gore, krve a hnusu. Film na jedno skouknutí funguje. Například sex se 150kilovou ženskou, nebo potoky krve všude to je neskutečné nechutné, ale podruhé už bych se dívat nechtěl. Pointa mě úplně minula. 40% ()

Cedr

Nebýt asi nejlepšího filmového zástupce šerifa, tak by druhý Cabin Fever stál za bačkoru. Cabin Fever 2 je hodně moc ujetý film, místy je to po filmové stránce skutečně strašné, ale podobně jako v prvním dílu od Rotha tu je pár dobrých nápadů, takže ve finále jde s přihmouřenýma očima o sympaticky střelené béčko. Ti West zde kapku šlápnul vedle, protože to teď vypadá, že dokonalý The House of the Devil natočil asi někdo jiný. ()

ecceHOMMO

Bolo to miestami vtipné, inokedy nechutné, párkrát brutálne....a v úvode a v samom závere (titulkovo) sviežo animované. Avšak bolo zjavné, že ide len o lacnú komediálne - hororovú podívanú. Ale vcelku som sa pobavil. ()

oveckaoa

Velké zklamání od režiséra The House Of The Devil jsem čekla daleko víc. Chudák Eli to si nezasloužil první díl měl atmosféru z neznáma a z viru tady se na atmosféru hned rezignuje a spíš se zaměřuje na prasárny (sex s tlusťoškou a x dalších věcí). Vrchol stupidity je konec s tou striptérkou kdy jeden chlápek řekne že by ji stejně omrdal to je moc i na mě. ()

Phietros

Naprostá splácanina, která vůbec nenaplňuje očekávání po vydařené jedničce a snaží se jí překonat trapnýma scénama! Za těch pár vydařených a že jsem vydržel do konce dávám * ()

lennyd

Nakažená krev posledního přeživšího se dostává do místní řeky, i přes čističku se dostává v lahvích na pitnou vodu do místní střední školy. Zde se chystá událost roku - maturitní ples, a celé občerstvení je připraveno právě z této vody. Takže nikdo netuší, že tento velký den bude pro většinu z nich také dnem posledním.. a pořádně krvavým ... I mně dvojka bavila o malý chloupek více než původní jednička - ať už je to animovaným úvodem a závěrem, který by sám o sobě stačil pro dobrou zábavu, tak i (minimálně v první polovině filmu) docela zábavným (byť tisíckrát viděným) chováním místních středoškoláků. Druhá polovina filmu už jede v zaběhnutých kolejích plných krve a jiných tělních tekutin všude možně (a hlavním hrdinovi, který si pro záchranu své dávné lásky i ruku nechá useknout). Pobavilo mne (uznávám, nejsem až tak úplně normální) pár rádoby šokujících scén - v bazénu či na dívčích záchodech. Ale i přesto film na víc než tři hvězdičky nehodnotím, ale pokud bych jej měl někdy vidět znovu, tak se úplně zlobit nebudu (narozdíl od 1 a 3).. ()

demented

Samozrejme, šlo by to aj lepšie. Ale plne sa prikláňam k názoru, že West prevalcoval Rotha na plnej čiare. A záver "a nákaza sa šíri ďalej..." či už hraný alebo animovaný bol proste geniálny. ()

Danny F.

Nechutné to celkem i bylo ale s prvním dílem se to rozhodně nemůže rovnat. Byla to taková slátanina a výsledek nestojí ani za povšimnutí. Krve však dostatek. Jako komedie by to ušlo. 30% ()