V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Prometheus69

Na to že tenhle film teprve odstartoval éru blbnutím z kamerou a šílených roztřesených běhání po městě..... Vzhledem k jeho střídmé stopáži... a závěrečnému rozuzlení. Tři hvězdy hvízdnu. Na druhou stranu, děj je hrozně chaotickej a místy někdy dost otravnej a jednoduchej. Že by mě to nějak zvlášť zrovna ohromilo se taky říci moc nedá... Takže za 4 to rozhodně nevidím. Soundtrack... až na hromady ječících lidí a zvuku absolutního chaosu ve městě... si taky nějak nevybavuji. Takže to nejspíš nebylo nic extra, abych to samostatně vyz vyhnul. Jo, zůstanu u těch 3 hvězd. :) ()

ing.Frosty

Projekce zkončila, začali běžet závěrečné titulky. Netradičně bez hudby a celé kino sedělo, ani nedutalo, že by slyšel spadnout špendlík. To sem ještě u žádnýho promítání nezažil. A zatim žádný film ve mě po promítání nezanechal takový dojem. Newím jakej na tom má podíl fakt, že sem neviděl Záhadu Blair-witch. Unášen velkolepými triky a DOKONALÝM zvukem sem se na okamžik přistihl, že sedím zaražen do sedačky jak preclík sem sbíral čelist ze země. Mám strach že dvd, zatemnělý byt a domácí kino budou mít velký problém se kinu jen přiblížit. Zcela rozhodně se pro mě jedná o jeden z nejlepších filmů jaký sem za poslední rok viděl. Docela mě zaráží, že tady hodně komentářů kritizuje absenci příběhu. Docela by mě zajímalo, jakej příběh by asi mohli prožívat lidi, který si chtěj zachránit holej krk a co nejrychleji vypadnout z válečný zóny. Každopádně po trailerech a ohromné reklamní masáži sem měl hodně velká očekávání a zklamán sem rozhodně nebyl. Tak Abrams své karty vyložil. Teď je na řadě Depp A Burton :-) ()

AntonG. odpad!

Od tohoto filmu jsem zázraky nečekal. Vlastně jsem na něj šel s kupou obav. A i přesto mě film dokázal zklamat! Až tak špatné jsem to opravdu nečekal. Tak od začátku. Ta úvodní čtvrthodinka, kdy se nám představují jednotlivé postavy, je, jak už tady jistě mnozí zmínili, zbytečně zdlouhavá a celá úmorně nudná. Já bych k tomu ještě dodal, že strašně smrdí papírem. Jestli to někdo může považovat za autentické záběry, no nevím, nevím. Když se pak na plátně konečně objeví obludka, tak se i zároveň v pravém světle ukáže i imbecilita scénáře a nesympatičnost postav. Téměř veškeré jednání (všech!) postav je nelogické, ba přímo stupidní. Velmi zajímavé jsou například reakce hrdinů na smrt svých nejbližších. Můžeme jim jenom závidět jak snadno a rychle se s tím vypořádají. A o tom, co postavy vypouštějí z úst bych radši pomlčel. Snad jen, že ve mně vzbuzovali jen dvě emoce - nasranost nebo smích. Myslím, že ani jedno neměli tvůrci v úmyslu. Ani jedna z hlavních postav si mě nedokázala získat a bylo mi tak úplně jedno v jakém pořadí zemře. Tedy až na kameramana Huda. Ten se pro mně stal nejnesnesitelnější postavou jakou jsem kdy v nějakém filmu viděl. S každou přibývající minutou jsem si čím dál tím více přál, ať už ho konečně za dalším rohem něco zašlápne, sežere, přejede či alespoň postřelí. Na tento film jsem šel hlavně s úmyslem pobavit se. Nicméně 90% se odehrává bez monstra a celá tahle část je zoufale nudná a prakticky bez atmosféry. Takové nutkání zvednout se a odejít ze sálu jsem ještě v kině neměl. Ale když už jsem to zaplatil:-) Když už tedy konečně přijde na scény s monstrem a jeho pomocníky, tak to celkem ujde. Jenom mě trochu štvalo, že to monstrum je tak trochu Rambo, Terminátor a další takoví. Je prostě nezničitelný. S tou technikou, co tam do něho šije ta armáda by po něm po pěti minutách nezbyl ani mastný flek. Ale podobně jsou na tom i některé lidské postavy. Třeba jedna z hrdinek má skrz na skrz díru v hrudi, mele z posledního, ale za chvilku už bez nejmenších problémů sprintuje. Na to, že má nejspíš díru v plicích dobrý výkon:-) Jinak jsem přišel na to, že Manhattan má asi tolik obyvatel co Ostrava:-) No, já nevím, ale takové věžáky tam mají a přitom v největší davové scéně je tam na ulicích asi tolik lidí jako tady večer na Stodolní. Ty poloprázdné ulice, hlavně po zkušenostech z 11. září, vypadají poněkud směšně. Holt menší rozpočet. Nebo že by se jim povedlo evakuovat miliony lidí během tak krátké chvíle i když jim nefungují mosty??? Protože přibližně od třetiny filmu na ulicích a dokonce ani v budovách není ani živáčka či mrtvoly. Takže drtivou většinu filmu bych hodnotil za odpad, neviděl jsem v nich žádné polehčující okolnosti. Jednu hvězdičku dávám za ty potvory a slušný zvuk. S lítostí oznamuji, že u Godzilly od Emmeriche, ať už je to taky hrozný blábol, jsem se přece jenom bavil více. Přinejmenším jsem se nikdy nenudil tak jako na Cloverfieldu. UPDATE: Po 5ti letech jsem to viděl znovu a dávám pryč i tu jednu * Film, kde mám chuť zabít všechny herce a tvůrce si nic jiného nezaslouží. Pokud už Found Footage, tak rozhodně spíše Chronicle. () (méně) (více)

Kjůkíí

Vzrušivě a zajímavě, netradičně je lepší slovo, natočený film. I když kvalita z té kamery nebyla z kategorie neoslnivějších, nehledal bych zde nedostatek. Snímek je prostě tak pojatý, na žádnou skvělou kameru se tu nehraje, těžko by dostala nominaci na Oscara, ale film má jiná esa v rukávu. Reálie z krizové situace a boj o život na hranici smrti, balancování mezi nebem a peklem na pozadí obřího a nepopsatelného, vymyšleného a zanimovaného monstra. Když přiletí hlava Sochy svobody před vás, asi to vzbudí trošku pozornost. Katastrofický scénář od tvůrců Lostu, no říkal jsem si, co to zas bude za kravinu, když Lost tak zmrvili, ale překvapilo mě to. Vlastně ani o montrum nejde, mohlo to být klidně zemětřesení, až na závěrečnou, velice levnou sekvenci, kdy apokalypticky umírá vše, co má nohy a běhá to. Musím na to do kina, pak to bude to pravé ořechové, správný zvuk to chce. For Renton: v kinorip verzi jsem to viděl a dívat se na to dá, i když zrovna jsem nad tím nejásal, to je jasný. Občas tam někdo projde a tak že, s tím se počítá. ()

Cedr

Skvělá podívaná, která díky "ruční" kameře pěkně vtáhne do děje a filmu, který byl sotva trapným podprůměrem, do žil napumpuje pořádnou šťávu. I přes několik nevyhnutelných klišé jde o super zábavu, která uteče ani nevíte jak. Atmosféra napadeného New Yorku nemá chybu. ()

Triple H

Triumf kvalitnej marketingovej kampane. Je to solídna zábava, ale zároveň je to aj ukážkový príklad filmu, ktorý je zábavný len po prvý krát. Technické spracovanie je fajn a ona trasúca sa kamera mňa osobne vôbec nerušila (čo to majú v USA za plátna? :-)). Menší problém mám ale so scenárom. Ten je totiž plný mnohých klasických klišé, ktoré však v tejto prezentácii pôsobia pomerne rušivo. Film sa vás totiž snaží presvedčiť, že to, čo sa deje je skutočným záznamom útoka nejakého monštra na New York. A problém je, že hlavné postavy sa chovajú na mnohých miestach veľmi nelogicky a absolútne nezodpovedajúco realite. Príklad---utekajú v dave cez most, na ktorý zaútočí ono monštrum (ktoré je inak perfektne spravené) a zabije jedného z nich. A každý sa s tým vyrovnáva až prekvapivo rýchlo. Už o pár desiatok minút sa totiž vtipkuje v tuneli a to mi veľmi vierohodné nepripadá. Takže to čo v klasickom monster filme nevadí, tu skrátka pôsobí rušivo. Škoda. Ale ako taká jednohubka zaujímavé. ()

trojtmberk

Digitál rozhodně je to, co tenhle film dělá zajímavým a i když chvílemi ta roztřesená kamera dokáže lézt na nervy, tak je to právě to, co dává filmu spád, protože když si představím, že by se tohle téma natočilo tradičně, tak z toho vyleze jen další příběh monstra likvidujícího New York. A to už by trošku zavánělo nudou, ale tahle jsou to lepší tři hvězdy. ()

Doudis19

Dokumentárním stylem se dá natočit třeba i katastrofický film o tom, jak na New York útočí záhadná stvůra, která zvládne utrhnout hlavu soše Svobody a a povraždit tisíce obyvatel. Záběry natočené roztřesenou kamerou vás dokonale vtáhnou do děje a až nechutně přiblíží děs, paniku a neustálý strach z toho, že vás něco honí, a vy netušíte co. Výsledné nadšení při titulcích mi nezkazilo ani zvláštně vypadající samotné stvoření.. 90% ()

Decker

Takhle mela vypadat Emmerichova Godzilla. Reeves mu to dodatecne trochu symbolicky po 10ti letech predved. Film bere principy z Vetrelce a z Blairwitch - na stvuru si musite pockat a stejne z ni moc nevidite, proto je atmosfera strachu tak vybrousena. Opravdu kvalitni film. 80% ()

dan.pacino

Nejsem fanda katastrofických filmů, a tak mě ani tenhle nenadchl. Navíc styl natočení ruční kamerou je dost nepřehledný a ve filmu jsem se každou chvíli ztrácel. 2/5 ()

Tommy.D

Prvních 20 min ve filmu vůbec být nemuselo, opravdu jsou jak z tuctové telenovely a o postavách moc neřeknou. Atmosféra je snad i díky formě hodně hutná, škoda jen, že ji kazí občasné dějové nelogičnosti (počáteční motivace hrdinů, poměrně stabilní obraz i v akčních scénách, atd.). Monstrum je děsivé dostatečně, stejně si ale myslím, že se tak krásně depresivního Manhattanu dalo dosáhnout i bez něj. Každopádně, ačkoli je film jinak průměrný, kvůli té vynikající atmosféře si nadprůměrné hodnocení zaslouží. ()

tatanapope

Film byl v celku slušný i příšera se docela povedla (škoda , že ji detailně šlo vidět v podstatě jen jednou za celý film) . Co mě neskutečně štvalo bylo , jakým způsobem natáčení celého filmu pojali . Na začátku rozlučka , na které jistý chlapec dostal do ruky kameru , aby natočil rozlučkové přání všech zúčastněných a celá taškaráda může začít . Příšera vejde do města a začíná panika , všichni se dávají na útěk a samozřejmě kamera musí běžet dál a celí děj už se točí v duchu rozlučkové kamery , kdy jsem si říkala: ,, Jako proč ne , ale když zrovna utíkají , fakt musím čumět na skákání kamery a jejich boty ?´´ Tady by skutečně neškodilo, kdyby autoři zapojili mozek a lehce to nakombinovali z nějakými slušnými záběry , protože koukat na to celý film takto bylo jednoduše utrpení a jakákoliv akce , byť sebelepší prostě nebyla v podstatě pořádně vidět , dalo by se říct : ,, pěkně zatřepeme kamerou , ať se nemusíme srát s detajlem´´ asi tak to na mě působilo , tak že u mě celý film skutečně za moc skutečně nestál . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo ()

Lachtaan

Kde tenhle snímek vzal taková pozitivní hodnocení, nad tím kroutím hlavou už dlouhá léta. Lákalo mě to jako závisláka na hororech o přerostlých monstrech velmi dlouho a když jsem se konečně dočkal, usoudil jsem po pár prvních minutách, že se asi unudím k smrti. Nikdy jsem nebyl příliš velkým fanouškem found footage a i v dnešní době se tomuto stylu vyhýbám obloukem. Tenhle Reevsův snímek tento výběr kamery však úplně pohřbil. Když to ale vezmu kolem a kolem, bez tohoto pro mě oněhdy netradičního filmového pojetí, by z filmu byla jen další trapná náhražka Godzilly. ()

BROKEN_

Naprosto strhující atmosféra! Efekty vypadají tak dobře, že kdyby mi někdo řekl během sledování tohoto snímku, že to stálo pouhých 25 milionů, nevěřil bych tomu ( až po dokoukání jsem zjistil kolik to stálo, ze zvědavosti samozřejmě ). Ty vole 25 mega? Vždyť to vypadá tak na 100 mega, WOW, skvělá práce. Film jsem viděl několikrát, a vždy mě pohltí to dění ve filmu, je to mazec. Jinak, kdyby film skončil ve chvíli kdy se vrtulník zřítí, byl by to topový konec, který by byl správně šokující, i tak je to v pohodě, jen to chtělo šokovat diváka více. Mám tenhle snímek fakt moc rád. Série Cloverfield má v budoucnu ještě co nabídnout, po hodně povedeném filmu Ulice Cloverfield 10, očekávám další podobně filmy, zabývající se sci-fi tématikou. Abrams tuhle laťku umí, tam je doma, jen tak dál. : ) ()

Honzíno

Pekelná záležitost z produkce jednoho hodně povedeného filmaře s parádním čichem. Mostrum je jednohubka. Bez okolků. Věřím, že podruhé už to nebude ono. Ale ta první projekce. Ta se řadí někam do vod velmi výjímečných. 80 minut velikého napětí a skvělých scén. Opravdu jsem cítil, jakoby se to mohlo stát, přes nesmírnou fantasknost námětu. Napadá mě slovo - autentické, které je však v důsledku tolik nesmyslné... Celkově je Monstrum úžasně vymyšlené se všemi detaily (vystavění scénáře, vygradování děje, ..malé kousající potvory a následky kousnutí, vynořování ústřední příšery, zobrazení armády atd.). Jediné dvě věci mě zamrzeli: vztahovost děje a finální dvojreplika ústřední dvojice. Nerozlobilo mě ani tak její znění, ale načasování - těsně před výbuchem. 90% - Cloverfield se může s klidem nazvat nejlepším monstermovie za posledních pěkných pár let. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)