Na sv. Valentýna

• USA Valentine's Day (více)

Sledujeme příběhy téměř dvou tuctů lidí, kteří během tohoto svátečního dne prožívají romantické chvíle, nebo trapný neúspěch. Mezi účastníky je například květinář Reed, který právě požádal svou půvabnou přítelkyni Morley o ruku. Jeho nejlepší kamarádka, učitelka Julia, zůstává na Valentýna sama, její přítel kardiolog Harrison odjíždí pracovně do San Franciska. Nadšení svých romantických spoluobčanů nesdílí sportovní redaktor Kelvin, který byl "sesazen" do společenské rubriky a nyní je nucen chodit po městě a dělat rozhovory se zamilovaným obyvatelstvem. Jedním z dotazovaných šťastlivců je i Reed. Díky televiznímu rozhovoru míří do jeho květinářství davy zákazníků. Harrison u něj objedná dvě kytice, jednu pro svou ženu Pamelu, druhou pro Julii, v tu chvíli Reedovi dochází, že jeho kamarádku čeká velké zklamání. Do květinářství přichází i malý chlapec Edison, který kupuje květiny pro svou lásku. Jeho matka je pracovně v zahraničí, a tak chlapce vychovávají prarodiče, Edgar a Estelle, kteří se i po padesáti letech manželství hluboce milují. Den sv. Valentýna se chýlí ke konci a na losangeleském letišti přistává letadlo, kterým přilétá Holden. Během dlouhého letu se seznámil s Kate, důstojnicí americké armády, která se vrací z dlouhé mise domů na pouhý jediný den. Domnívá se, že Kate letí navštívit svého přítele, pravda je ale jiná, Kate letí za svým synkem Edisonem. (TV Nova)

alisa.upir

Tak hvězdně osázený film. že se divím, že jsem o něm do teď nevěděla. Ale líbilo se mi, jak jsou jednotlivé příběhy propletené. Jediný rušivý element byla Taylor Swift, ale přičítám to nedostatku zkušeností s hraním. Milá věc. ()

TomStall

Když romantickou komedii, tak rozhodně ne takhle! Tvůrci vsadili na současnou hereckou elitu, herci ale bohužel neměli co hrát, natož aby vytvořili nějaký uvěřitelný charakter. V důsledku toho se Kutcherova postava chová jako zakrnělá emo puberťačka a taková Alba dopadla snad ještě hůř, ta ve svých štěkách působí jako robotická figurína bez výrazu. I tu ale svou nesympatičností trumfují plochá postava Hathaway a ten malý fracek, který má očividně svou přelohu v Samovi z LA. Od absolutní nudy vytahují film jen nenápadní Cooper s Roberts a skvělý samozvaný reportér, jehož scénka s vypatlanou roztleskávačkou ve mě jako jediná vyvolala smích. Kéž by se tenhle film nezaplatil, aby tvůrcům došlo, že tudy cesta nevede. A srovnání s LA je samozřejmě pro LA tou nejhorší urážkou.. ()

Triple H

Americký pokus o Lásku Nebeskú. Dalo sa to pozrieť bez väčšej ujmy, pár pasáží celkom pobavilo. Najsympatickejší mi boli Ashton Kutcher (čo ma teda prekvapuje :-D), Anne Hathaway a Jessica Biel. ()

dan.pacino

Láska nebeská 2, film plný hvězd snažící se napodobit první díl. Příjemný film, který však nemůže tak zapůsobit. Snad kvůli tomu, že Valentýn není tak kouzelný jako Vánoce. ()

Laerry

Americká variace na britskou Love actually, kde se osudy několika generací různě protínají a (ne)ovlivňují, ale oproti britům, amíci jsou více patetičtí než dojímavý a závěru chybí gradace do velkého osudového střetu, který by diváka srazil do kolen. Jde jen o vcelku příjemnou romantickou komedii (i když se člověk zasměje - či spíše pousměje - jen párktár, aspoň se nedočká trapných a laciných triků, kterými se to v tomto žánru jen hemží). Účast některých herců potěšila, u dalších jsem měla silné nutkání film vypnout (Kačer Kutcher, ksicht Lautner...), ale vydržela jsem až do konce (i když bych o moc stejně nepřišla). ()

lucieK

Sice se nejedná o velkolepé filmové dílo, ale žádný propadák to rozhodně není. Já vidím příjemnou romantickou komedii se spoustou vydařených scén, některé mě dokonce rozesmáli. Nejspíš jsem čekala od takového hereckého obsazení a Garryho Marshalla tošku víc, ale pořád je to příjemná oddechovka, ke které se možná někdy ráda vrátím. ()

žvanimírek

Lehce předvídatelná, laciná, přeslazená sračka, která na mě až neuvěřitelně dobře zafungovala. Martine, měl bys omezit ty svoje melancholický...... ()

Charlizee

To, co fungovalo v Láska nebeská, se tady ztratilo někam do neznáma... Tvůrci se nám nedovolí s kýmkoliv sblížit, vše sledujeme jen tak zpovzdálí. Možná jsem si až moc vybavovala právě britský film, ale celá ta linie, celý ten systém je tak podobný, že se tomu zkrátka nedalo ubránit. V tomto případě GB vs. USA 1:0 :-) ()

ecceHOMMO

Príjemná romantika a pekne vyskladané jednotlivé príbehy. ( Ikeď na môj vkus trošku dlhšie, než bolo treba). ***/**** ()

Montezuma3

Už je tomu sedm let, co film "Láska nebeská" odstartoval jeden z nových trendů romantických komedií. Takzvaný Multi-herecký románek zaznamenal další přírůstek do rodiny. A jak už je zvykem, film je naložen slušnou řadou hereckých hvězd spárovaných milostnými rovnicemi všech moderních druhů (bohužel kromě lesbiček). To vše vnořeno do růžových kvítků mistra Valentýna. Malý bratříček by se tak strašně rád stal pánem svého rodu, ale na to mu bohužel chybí mnohem lepší scénář. A proto zůstává jen malým synkem v rodině. Bláznivý páreček Taylor a Taylor, plus Taylorovu životní hereckou hlášku, považuji za největší filmový vtípek roku ;-) ()

Bobik9

Romatická komedie v už zavedeném americkém stylu. Ale mně se docela tento styl líbí. Je tam několik lhece vtipných okamžiků, spousta hereckých hvězd, spousty propletených příběhů s dobrým koncem, romatická hudba. Prostě, nemá to mít žádnou hlubší myšlenku ani umělecké stvárnění a prostě, když se na to někdo podívá a potom nadáva, že je to příliš sladké nebo moc kýčovité nebo až přespříliš roamtické, tak to je ale jeho chyba, protože tento film si nikde na nic jiného ani nehraje a má splňovat jen ten "zamilovaný" nárok. Takže když je na něj nálada, tak je skvělý. ()

JimmyII

Ubral bych pár postav, aby mohly vyniknout ty zajímavé (Kutcher, Garner, Hathaway, Grace, Roberts, Cooper, Biel, Elizondo a MacLaine). I takhle je to ale, s přivřenýma očima, příjemná romantika oslavující sice strašidelnou, ale odzbrojující konzumní společnost současné Ameriky. A Kutcher mi definitivně přestal být nesympatický. ()

LiborGondek

Od tahle hvězdně obsazeného filmu jsem čekal podstatně víc, než několik předlouhých minut nudy. Je zřejmé, že se snímek snaží svést na popularitě geniálního filmu Láska nebeská. Podobnost je vidět snad ve všem, od množství využitých známých tváří, až po rozdělenou dějovou linii. Jediné v čem se liší je, že tento stojí za prd. Když dva dělají totéž, není to totéž. 50% ()

Sfinkter

Obdivuji Garryho Marshalla, že na prahu osmdesátky dokáže natočit romantickou komedii s nezkreslenými problémy mladých párů. Celkově spíše nadprůměr, který si na Valentýna klidně zopakuji. ()

Zdeňka

Škoda, škoda - mé velké očekávání nebylo naplněno. Z tolika příběhů a mě se líbil jen jeden - to je hodně smutná bilance nezdá se Vám? Americký den Lásky plný romantiky a mě to přišlo spíše hůmorné než dojemné a také absurdní, že by se v jeden den mohlo jednomu člověku přihodit tolik věcí najednou. Film měl 125 minut, den 24 hodin a já jsem si svůj život smíchem zase o nějakou tu minutku prodloužila, protože některé pasáže jsou přes to všechno tak vtipné, že jsem se doslova za břicho popadala (např. dovolte ta sklenice je moje, to bude asi Edgar nebo vyprávěla jsi jim o té flusačce) :-D Stojí to za více než jedno podívání a to je zase dobře... ()

sallyann

Příjemná romantická komedie. Co tam však dělala dvojice Taylor & Taylor, je mi záhadou? Asi aby přilákali náctileté fanynky? ()

terunka003

Sladké, přeslazené, nafouklé, nedokonalé, znuděné, víc příběhů tam fakt dát nemohli, ujetá Amerika. Tohle bylo otřesný! Naprosto! Začátek dobrý, čím víc příběhů tím víc jsem se začínala nudit. Valentýna obecně neberu, a tohle bylo solidně praštěný. Radši se na to ani nedívejte. ..to byl jako pokus o Love actually..?! ()

drederik

Jak já toho Kutchera nemám rád. Sice se zbytkem osazenstva jsem byl jakžtakž spokojen, ale je to prostě klasická americká romantika, kde nic moc nepřekvapí. Své britské konkurenci nesahá ani po kotníky. ()

KitFisto

Pohodová podívaná plná klišé, aneb jak se všichni rozejdou a zase dají do kupy n asv. valentýna. Průměr všech průměru, ve kterém jsou nacpaní známí herci. Film není sam o sobě moc dobrý, ale celkem slušně vydělal. ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)