Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

rigby

Která cesta je ta správná? A po které jít, když víme, že každá z cest je ta pravá? Jsi na tahu, tak se rozhodni! Ale co když zbývá ještě jedna varianta - netáhnout... ()

Sláďa

Super film plný životních moudrostí a zkušeností. Jak je skvělý, tak je i hodně složitý a třeba dávat hodně pozor. ()

HumanClay

Zistil som (už dávnejšie), že je zbytočné zamýšľať sa nad tým, či bolo moje rozhodnutie správne alebo kde som mohol byť keby som sa rozhodol inak. Keby premýšľam presne takto, tak by som sa úplne stratil v nespočetných možnostiach, akými cestami životom by som sa mohol uberať. Začal by som žiť v snoch, predstavách a ocitol by som sa v nekončenom kruhu, presne ako vo filme Mr. Nobody. Veď stačí povedať áno/nie a život sa mi môže otočiť o 180 stupňov. V každom prípade viem isto, že nech sa rozhodnem akokoľvek, život mi skôr či neskôr prinesie rovnako veľa šťastia. Takže si stojím za každým rozhodnutím a vďaka tomu nemusím nidky premýšľať, čo bolo správne a čo nie. ()

christiene

Tak z tohoto filmu jsem fakt na rozpacích... Na jedné straně skvělý nápad (i když se podobný motiv několika různých životních příběhů, které závisí na nějaké maličkosti, objevuje v hodně filmech...), ale na druhé straně až neuvěřitelná přeplácanost. Strašně mě vytáčely vize budoucnosti a sešlý stařík, prostě se to tam nehodilo... A taky bych film tak minimálně o půl hodiny zkrátila, člověk má pak chuť toho staříka už fakt zabít... ()

haack

Ano, sice více romantické, než poučné, ale proč ne… Dalo by se říci, že každý divák má šanci se v tomto snímku alespoň z části shlédnout. Přemýšlím nad tím, jestli se na tento film někdy v blízké době ještě podívám a zatím nevím, ale vím, že mě na tomto filmu cosi přitahovalo. Zvláštní pojetí pravdy a fantazie, která splývá v jeden neidentický celek. Je ale pravda a její hledání natolik podstatné? Je náš život dílem osudu, nebo střípky různých událostí a náhod zcela ovlivňují jeho chod a průběh až k samotnému stařeckému vzpomínání? Teď s odstupem si uvědomuji jistou překombinovanost prvků sci-fi (nebo fantasy), reality, absurdity (surrealismu), romantiky… To vše může působit nesourodě a někdy i trochu nahodile. Záleží na úhlu pohledu, ale jedno je jisté. Tohle není film, kde by byla velká šance, že se budete nudit. To je jednoznačně největší devíza a předpoklad dobré zábavy. Zábavy – kultů asi ne (ač filmoví tvůrci by si to jistě přáli). 8/10 ()

jaňule

wow, výborný film, ze začátku mě moc nebavil, myslela jsem, že ho asi ani nedokoukám. Pořád jsem ho tak nějak přerušovala a vypínala, ale nedalo mi to ho nedokoukat. Absolutně nelituju. Moc mě bavilo prožívání různých životů kladených na různých rozhodnutích. Už kolikrát jsem si pokládala otázku, jak by můj život vypadal, kdybych se rozhodla v některé zásadnější situaci zachovat jinak. Film přesně podle mého gusta i hudba se mi moc líbila. 9/10 ()

Grim

...nemám slov, ale vôbec mi to nepripadalo že film trval skoro dve a pol hodiny...dosť sa líši od filmu Srdcová sedma, hlavne množstvom paralelných dejov...je ich tak veľa že dejová roztrieštenosť aká je v tomto filme je na mieste...zázrak že žiadny diel skladačky nechýba...aj keď ju skladalo deväťročné dieťa...a navyše dokonalá romantika... ()

covice

Vizuálně zajímavé, atmosféra místy funguje velmi dobře, ale bylo to zbytečně překombinované. Zajímavý nápad, který už byl zpracován několikrát a většinou lépe. ()

Fosgo

Sympatická snaha o natočení jakéhosi trojdějinného opusu, ve kterém hlavní roli hraje náhoda. Různé životy s různými ženami možno prožít – a je jedno, ke kterému se rozhodneme, ale každý z těch jednotlivých životů bude rozdílně jiný, než ty ostatní – důsledkem nějaké náhody. Zůstat s jedním z rodičů, právě se rozcházejících...toť dilema celého života. Pokus to byl zajímavý, hýřící bohatostí stylů, nepřeberných hudebních složek, střídáním detailních pohledů i komplexních záběrů, trochu realistické, kousínek scifistické .....jenže eklektické, možná až přespříliš. ()

benqsiemens

Film do jistý míry zajímavej, tato míra je ovšem dost krátká. Zdá se mi, že to bylo docela dlouhý okecávání ničeho a taky tam byly žvásty o ničem, vlastně už ten týpek Nikdo je toho důkazem. Ne, teď vážně, byl to pokus o natočení fakt cool filmu, ale to se očividně nepovedlo. Příběh je už docela ohranej song, celý jeho zpracování je dost nepřehledný, rozházený, moc nápadů na sobě, celý je to dost klišoidní. Zdá se mi, že tvůrce chtěl aby se to nějakým způsobem tvářilo jako umělecké dílo a to je to, co mi na tom vůbec nesedí. Vizuální stránka super, ale ta omáčka kolem toho mi připomínala hnědej řídkej produkt. 1 hvězda za vizuálno, další za Jareda. Víc fakt nedám! ()

Cajka

Po dlouhé době film, na který jsem se s chutí podíval vícekrát. Film ne jen o ději, ale doopravdy s uměleckou hodnotou. Dost šílené prvky dělníků odrolovávácích cestu a podob. Perfektní hudba a práce s kamerou. Skvělý výkon od mladé Juno Temple, ale i od ostatních herců. Možná budete mít problém se závěrečným pochopením. Takže podívat se, či nepodívat? "Život je jen rozhodování" ()

RoB23

Které jsou ty správné volby a jaké ty špatné? Co když už víme, co po nich bude následovat? Dokážeme se i pak rozhodnout pod tíhou aspektů? ("V šachách se tomu říká Zugzwang".) Brilantní snímek, který mi vizuálností připomněl mého oblíbeného režiséra Darrena Aronofského. ()

tombender

Nevim, asi jsem čekal něco víc než jen další variaci na téma Butterfly effect kříženou s Donniem Darkem..ale špatné to rozhodně nebylo. Určitě si to kouknu ještě jednou..někdy. ()

JohnTheOne

Film, který se může pyšnit především skvělým vizuálem. Není to podle mě až tak převratné, aby to mělo přes 80%. Od začátku do konce vás film nutí přemýšlet a vy hledáte všechny možné souvislosti, abyste nakonec došli k celkem banálnímu (ale přesto dost zajímavému) závěru. Přestože se k tomu Jaco van Dormael v diskuzi ve Varech (KVIFF 2010) nepřiznal, můžete ve filmu najít velké množství citací a odkazů, přinejmeším inspirací z mnoha filmů (Butterfly effect, Gattaca,...) Myslím, že filmu asi trochu uškodila doba, po kterou vznikal. Za těch deset let, co na něm van Dormael pracoval, se v režisérovi nahromadilo strašné množství myšlenek, které do filmu chtěl vložit, a ono to tak nějak nešlo všechno skloubit tak, aby to hezky ladilo. Film tak působí jako shluk vynikajících videoklipů, reklamních záběrů a minipříběhů,násilně spojených v jeden celek s přemrštěnou stopáží. Přesto ale Mr. Nobody stojí za pozornost, protože si dokázal, alespoň u mě, pozornost získat i udržet. ()

Vozataj

Dival jsem se nez jsem sel do postel. Kdyz jsem ulehnul, doufal jsem v to, ze se rano probudim v jinem zivote, ktery bych zil, kdybych se byl nekdy byval rozhodnul jinak. Pri blizsim zamysleni zjsitite, ze takove momenty jsou na kazdem kroku... Na druhou stranu jsem rad, ze jsem se probudil ve stejne posteli, ve stejnem meste a se stejnymi vzpominkami a myslenkami. Vedet, co cloveka ceka mi neprijde zrovna moc lakave, a proto jsem rad za kazde rozhodnuti, ktere jsem udelal, vcetne tech spatnych. Vizual pekny. Planuju, ze to zkouknu jeste jednou, abych si ujasnil myslenkove pochody... ()